IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 25.09.11, 21:45
Witam serdecznie. Rozważamy z mężem nadać synkowi to imię. Co sądzicie?
Obserwuj wątek
    • aneladgam Re: Szczepan? 25.09.11, 21:49
      wolę to imię od Stefana (pomimo że to to samo)
      ale ja lubię zdrabniać, a tu mi brakuje takich pieszczotliwych form

      mimo to zdecydowanie popieram
      • quasi.modo Re: Szczepan? 26.09.11, 08:14
        aneladgam napisała:

        > wolę to imię od Stefana (pomimo że to to samo)
        > ale ja lubię zdrabniać, a tu mi brakuje takich pieszczotliwych form

        Mam podobnie.
        Kilka form pieszczotliwych już padło. Ja dodaję neutralnego Szczepka (Szczepek).
    • gaudencja Re: Szczepan? 25.09.11, 21:59
      Jestem bardzi za. Podoba mi się Szczepcio.
      • uwierz_mirando Re: Szczepan? 25.09.11, 22:16
        A mnie się zupełnie nie podoba. Dla mnie jedno z obciachowych i nie do nadania. Stefan lepszy.
      • carmita80 Re: Szczepan? 25.09.11, 22:17
        Uwazam je za bardzo brzydkie i bardzo niefajnie kojarzace sie. To jedno z niewielu imion, ktorych przenigdy nie nadalabym. Choc Stefan tez mi sie nie podoba to jednak brzmi lepiej niz Szczepan. Koszmarek, sorry sad
    • ronalilly Re: Szczepan? 25.09.11, 22:48
      Zdecydowanie wolę Stefana, chociaż Szczepan nie jest najgorszy.
    • abiela Re: Szczepan? 25.09.11, 23:46
      Jestem za!
    • Gość: oli_ole Re: Szczepan? IP: *.warszawa.mm.pl 26.09.11, 00:00
      Mnie się bardzo podoba, też bym je rozważała. Podoba mi się także w wersji zdrobnieniowej: Szczepko.
    • ilianna Re: Szczepan? 26.09.11, 00:05
      Nie nadałabym, ale u kogoś przyjęłabym takie imię z radością.
    • olianka Re: Szczepan? 26.09.11, 08:34
      Podoba mi się i biorę pod uwagę nadanie jako drugie.
      • cysia.b Re: Szczepan? 26.09.11, 12:01
        Wolę Stefana
    • paula.anna Re: Szczepan? 26.09.11, 12:16
      nadawajcie!
      dla mnie ok, na pewno o niebo lepsze niż kolejny Kuba czy Kacper...
      mąż koleżanki ma tak na imię, osłuchałam i oswoiłam się wink i zaczęło mi się podobać, bo na początku to nie wiedziałam, co myśleć
      byle nie wołać Szczepanek, brrrr

      btw. nie wiedziałam, że Stefan i Szczepan to 1 imię!
    • froobek Re: Szczepan? 26.09.11, 14:03
      Ja tez wolę Stefana.
    • luska.s Re: Szczepan? 26.09.11, 14:25
      ładne
    • florianne Re: Szczepan? 26.09.11, 17:12
      Bardzo , ale to bardzo podoba mi się to imię .
    • dalenia Re: Szczepan? 26.09.11, 23:41
      Mnie nie zachwyca. Uwielbiam za to Stefana smile Ale w sumie, dlaczego nie? Nie jest obraźliwe, brzydkie czy ogromnie popularne. Nadawajcie, jeśli się Wam podoba.
      • blue-jagoda Re: Szczepan? 27.09.11, 10:54
        Okropne,ale jak Wam sie podoba to czemu nie,dla mnie bynajmniej nie ma miejsca dla tego imienia na liscie.
    • szarrak Re: Szczepan? 27.09.11, 17:26
      mnie się bardzo, bardzo podoba, w przeciwieństwie do stefana. może dobrze mi się kojarzy, bo "na szczepana" (czyli drugi dzień świąt, 26.12) chodziłam zawsze do babci na wypasiony obiad wink
      • Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 06.10.11, 17:31
        Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
        Widzę, że zdanie na temat tego imienia jest mocno podzielone. Podobnie w moim otoczeniu. Ciekawe jest to, że Imię Szczepan albo się bardzo podoba, albo nie podoba się wcale. Do narodzin mamy jeszcze trochę czasu, więc zobaczymy. A może jakieś propozycje? Dziecię ma starszych braci Wojtusia i Stasia.
        • dalenia Re: Szczepan? 06.10.11, 18:10
          Nie przejmowałabym się tak opinią otoczenia. Jeśli Tobie i mężowi się podoba, to zostańcie przy Szczepanie! Nie jest to krzywdzące imię (jeśli rozważalibyście Lucyfera czy Adolfa to można by na ten temat dyskutować wink), a że jednym się podoba, a innym nie? No cóż, jak każde imię.

          Zostałabym na Waszym miejscu przy Szczepanie. A jeśli nie, to może coś słowiańskiego do Wojtka i Stasia? Pasuje mi coś z "-mirem" na końcu - np. Bronimir, Dobromir, Lubomir, Sławomir, Jaromir, Radomir, Namir?
          • aneladgam Re: Szczepan? 08.10.11, 12:59
            dalenia napisała:

            > Nie przejmowałabym się tak opinią otoczenia. Jeśli Tobie i mężowi się podoba, t
            > o zostańcie przy Szczepanie! Nie jest to krzywdzące imię (jeśli rozważalibyście
            > Lucyfera czy Adolfa to można by na ten temat dyskutować wink), a że jednym się p
            > odoba, a innym nie? No cóż, jak każde imię.

            o, to, to
        • olianka Re: Szczepan? 06.10.11, 20:21
          Znam kilku Szczepanów, jeden z nich ma brata Staszka, a inny Wojtka wink
        • quasi.modo Re: Szczepan? 07.10.11, 22:39
          Myślę, że jeśli zdecydujecie się na Szczepana, dotychczas nieprzychylni znajomi szybko się przyzwyczają.

          Inne propozycje:

          Kazimierz
          Jędrzej
          Bronisław
          Gustaw
          Ziemowit
          Jerzy
          Konstanty
          Feliks
    • panna.w.drodze Re: Szczepan? 07.10.11, 17:12
      fajne, rozważałam ale za bardzo szeleści z nazwiskiem wink
      • dalenia OT 07.10.11, 18:06
        Panno.w.drodze! Widzę, że już urodziłaś, wcześniej nie zauważyłam. Gratuluję smile Mam nadzieję, że nie będzie to zbytnia śmiałość, jeśli zapytam, jakie imię nosi Twoja pociecha? Jeśli nie chcesz podawać publicznie, to może chociaż wyślesz mi prywatną? wink
        • ewela345 Re: OT 07.10.11, 19:04
          ja również gratuluję!!!!

          sorki, że się wtrącam ależ jestem również ciekawa imienia smile
          • abiela Re: OT 07.10.11, 23:09
            I ode mnie gratulacje!
        • panna.w.drodze Re: OT 08.10.11, 12:38
          wysłałam na maile gazetowe, nie chcę reklamować jeszcze jakiś bum będzie czy co wink
          i dziękuję Wam wszystkim za gratulacje!
          • domi_33 Re: OT 08.10.11, 14:25
            to ja też poproszę. smile ową Li rozszyfrować mi. smile
            • aneladgam Re: OT 08.10.11, 18:57
              i mnie, prooooszę ładnie smile
          • georgia241 Re: OT 10.11.11, 12:11
            Doczytałam. Także proszę o rozszyfrowanie.
      • domi_33 Re: Szczepan? 07.10.11, 23:20
        imię fajne bo rzadko nadawalne, ale raczej trudne do wymówienia dla dziecka. o tym trzeba pamiętać. takie bardzo szeleszczące.
        • Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 08.11.11, 21:31
          Szczepcio odpada. Okazało się, że w będzie dziewczynka.
          • dalenia Re: Szczepan? 08.11.11, 21:47
            A jakie imię macie dla dziewczynki? smile
            • Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 08.11.11, 21:55
              No właśnie jeszcze póki co to nie mamysmile
              • dalenia Re: Szczepan? 08.11.11, 23:17
                Chętnie pomożemy wink
              • paula.anna Re: Szczepan? 09.11.11, 08:47
                To szukamy razem wink?
                Jakie preferencje?
                Ciekawa jestem alternatywy dla Szczepana.

                Imienia dziecka panny-w- drodze zresztą też...
                • oczymszumiawierzby Re: Szczepan? 09.11.11, 15:24
                  Mnie się ze Szczepanem kojarzy Anielka. Nie wiem czemu smile
                • domi_33 Re: Szczepan? 09.11.11, 15:26
                  paula.anna napisała:

                  > Imienia dziecka panny-w- drodze zresztą też...


                  napisz do niej odpowiada na priva. smile ja już imię znam, ale nie jestem upoważniona. big_grin
                  • paula.anna Re: Szczepan? 09.11.11, 16:29
                    Rozumiem, że to tajemnica wink. Tym bardziej mnie to ciekawi.
                • Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 09.11.11, 22:27
                  Pewnie,że pomóżcie smile
                  > Ciekawa jestem alternatywy dla Szczepana.
                  Właściwie to ja też...
                  • aneladgam Re: Szczepan? 09.11.11, 23:25
                    a mnie się Klara nasuwa
                    • paula.anna Re: Szczepan? 10.11.11, 08:18
                      Mnie się i Klara i Aniela podobają smile
                      Ciekawe co na to przyszła mama
    • georgia241 Re: Szczepan? 10.11.11, 12:09
      Jestem za.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.