Gość: lota IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 25.09.11, 21:45 Witam serdecznie. Rozważamy z mężem nadać synkowi to imię. Co sądzicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aneladgam Re: Szczepan? 25.09.11, 21:49 wolę to imię od Stefana (pomimo że to to samo) ale ja lubię zdrabniać, a tu mi brakuje takich pieszczotliwych form mimo to zdecydowanie popieram Odpowiedz Link Zgłoś
quasi.modo Re: Szczepan? 26.09.11, 08:14 aneladgam napisała: > wolę to imię od Stefana (pomimo że to to samo) > ale ja lubię zdrabniać, a tu mi brakuje takich pieszczotliwych form Mam podobnie. Kilka form pieszczotliwych już padło. Ja dodaję neutralnego Szczepka (Szczepek). Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Szczepan? 25.09.11, 21:59 Jestem bardzi za. Podoba mi się Szczepcio. Odpowiedz Link Zgłoś
uwierz_mirando Re: Szczepan? 25.09.11, 22:16 A mnie się zupełnie nie podoba. Dla mnie jedno z obciachowych i nie do nadania. Stefan lepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
carmita80 Re: Szczepan? 25.09.11, 22:17 Uwazam je za bardzo brzydkie i bardzo niefajnie kojarzace sie. To jedno z niewielu imion, ktorych przenigdy nie nadalabym. Choc Stefan tez mi sie nie podoba to jednak brzmi lepiej niz Szczepan. Koszmarek, sorry Odpowiedz Link Zgłoś
ronalilly Re: Szczepan? 25.09.11, 22:48 Zdecydowanie wolę Stefana, chociaż Szczepan nie jest najgorszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oli_ole Re: Szczepan? IP: *.warszawa.mm.pl 26.09.11, 00:00 Mnie się bardzo podoba, też bym je rozważała. Podoba mi się także w wersji zdrobnieniowej: Szczepko. Odpowiedz Link Zgłoś
ilianna Re: Szczepan? 26.09.11, 00:05 Nie nadałabym, ale u kogoś przyjęłabym takie imię z radością. Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Szczepan? 26.09.11, 08:34 Podoba mi się i biorę pod uwagę nadanie jako drugie. Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: Szczepan? 26.09.11, 12:16 nadawajcie! dla mnie ok, na pewno o niebo lepsze niż kolejny Kuba czy Kacper... mąż koleżanki ma tak na imię, osłuchałam i oswoiłam się i zaczęło mi się podobać, bo na początku to nie wiedziałam, co myśleć byle nie wołać Szczepanek, brrrr btw. nie wiedziałam, że Stefan i Szczepan to 1 imię! Odpowiedz Link Zgłoś
florianne Re: Szczepan? 26.09.11, 17:12 Bardzo , ale to bardzo podoba mi się to imię . Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Szczepan? 26.09.11, 23:41 Mnie nie zachwyca. Uwielbiam za to Stefana Ale w sumie, dlaczego nie? Nie jest obraźliwe, brzydkie czy ogromnie popularne. Nadawajcie, jeśli się Wam podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
blue-jagoda Re: Szczepan? 27.09.11, 10:54 Okropne,ale jak Wam sie podoba to czemu nie,dla mnie bynajmniej nie ma miejsca dla tego imienia na liscie. Odpowiedz Link Zgłoś
szarrak Re: Szczepan? 27.09.11, 17:26 mnie się bardzo, bardzo podoba, w przeciwieństwie do stefana. może dobrze mi się kojarzy, bo "na szczepana" (czyli drugi dzień świąt, 26.12) chodziłam zawsze do babci na wypasiony obiad Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 06.10.11, 17:31 Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Widzę, że zdanie na temat tego imienia jest mocno podzielone. Podobnie w moim otoczeniu. Ciekawe jest to, że Imię Szczepan albo się bardzo podoba, albo nie podoba się wcale. Do narodzin mamy jeszcze trochę czasu, więc zobaczymy. A może jakieś propozycje? Dziecię ma starszych braci Wojtusia i Stasia. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Szczepan? 06.10.11, 18:10 Nie przejmowałabym się tak opinią otoczenia. Jeśli Tobie i mężowi się podoba, to zostańcie przy Szczepanie! Nie jest to krzywdzące imię (jeśli rozważalibyście Lucyfera czy Adolfa to można by na ten temat dyskutować ), a że jednym się podoba, a innym nie? No cóż, jak każde imię. Zostałabym na Waszym miejscu przy Szczepanie. A jeśli nie, to może coś słowiańskiego do Wojtka i Stasia? Pasuje mi coś z "-mirem" na końcu - np. Bronimir, Dobromir, Lubomir, Sławomir, Jaromir, Radomir, Namir? Odpowiedz Link Zgłoś
aneladgam Re: Szczepan? 08.10.11, 12:59 dalenia napisała: > Nie przejmowałabym się tak opinią otoczenia. Jeśli Tobie i mężowi się podoba, t > o zostańcie przy Szczepanie! Nie jest to krzywdzące imię (jeśli rozważalibyście > Lucyfera czy Adolfa to można by na ten temat dyskutować ), a że jednym się p > odoba, a innym nie? No cóż, jak każde imię. o, to, to Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Szczepan? 06.10.11, 20:21 Znam kilku Szczepanów, jeden z nich ma brata Staszka, a inny Wojtka Odpowiedz Link Zgłoś
quasi.modo Re: Szczepan? 07.10.11, 22:39 Myślę, że jeśli zdecydujecie się na Szczepana, dotychczas nieprzychylni znajomi szybko się przyzwyczają. Inne propozycje: Kazimierz Jędrzej Bronisław Gustaw Ziemowit Jerzy Konstanty Feliks Odpowiedz Link Zgłoś
panna.w.drodze Re: Szczepan? 07.10.11, 17:12 fajne, rozważałam ale za bardzo szeleści z nazwiskiem Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia OT 07.10.11, 18:06 Panno.w.drodze! Widzę, że już urodziłaś, wcześniej nie zauważyłam. Gratuluję Mam nadzieję, że nie będzie to zbytnia śmiałość, jeśli zapytam, jakie imię nosi Twoja pociecha? Jeśli nie chcesz podawać publicznie, to może chociaż wyślesz mi prywatną? Odpowiedz Link Zgłoś
ewela345 Re: OT 07.10.11, 19:04 ja również gratuluję!!!! sorki, że się wtrącam ależ jestem również ciekawa imienia Odpowiedz Link Zgłoś
panna.w.drodze Re: OT 08.10.11, 12:38 wysłałam na maile gazetowe, nie chcę reklamować jeszcze jakiś bum będzie czy co i dziękuję Wam wszystkim za gratulacje! Odpowiedz Link Zgłoś
domi_33 Re: Szczepan? 07.10.11, 23:20 imię fajne bo rzadko nadawalne, ale raczej trudne do wymówienia dla dziecka. o tym trzeba pamiętać. takie bardzo szeleszczące. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 08.11.11, 21:31 Szczepcio odpada. Okazało się, że w będzie dziewczynka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 08.11.11, 21:55 No właśnie jeszcze póki co to nie mamy Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: Szczepan? 09.11.11, 08:47 To szukamy razem ? Jakie preferencje? Ciekawa jestem alternatywy dla Szczepana. Imienia dziecka panny-w- drodze zresztą też... Odpowiedz Link Zgłoś
oczymszumiawierzby Re: Szczepan? 09.11.11, 15:24 Mnie się ze Szczepanem kojarzy Anielka. Nie wiem czemu Odpowiedz Link Zgłoś
domi_33 Re: Szczepan? 09.11.11, 15:26 paula.anna napisała: > Imienia dziecka panny-w- drodze zresztą też... napisz do niej odpowiada na priva. ja już imię znam, ale nie jestem upoważniona. Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: Szczepan? 09.11.11, 16:29 Rozumiem, że to tajemnica . Tym bardziej mnie to ciekawi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lota Re: Szczepan? IP: *.54.249.93.smlw-legionowo.pl 09.11.11, 22:27 Pewnie,że pomóżcie > Ciekawa jestem alternatywy dla Szczepana. Właściwie to ja też... Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: Szczepan? 10.11.11, 08:18 Mnie się i Klara i Aniela podobają Ciekawe co na to przyszła mama Odpowiedz Link Zgłoś