ksiezna_pani1 17.11.12, 18:05 Co myślicie o tym imieniu? "Dunstan — imię męskie pochodzenia staroangielskiego, oznaczające "ciemny kamień", złozone z członów dun — "ciemny" i stan — "kamień". Patronem tego imienia jest święty Dunstan, arcybiskup Canterbury (X wiek)." Dunstan imieniny obchodzi 19 maja. W XX wieku Dunstan nie miał nadań. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dalenia Re: Dunstan 18.11.12, 15:15 Nie podoba mi się jego brzmienie. W ogóle raczej nie przepadam za staroangielskimi czy celtyckimi imionami. Odpowiedz Link Zgłoś
lipsmacker Re: Dunstan 20.11.12, 11:55 Spotkalam sie z tym imieniem tylko raz, jest taki film z Rupertem Everettem gdzie tytulowa role gra szympans o imieniu Dunstan. Po polsku imie to brzmi dziwnie, po angielsku brzmieniem zbyt przypomina slowo dunce czyli glupek. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Drugie imię 24.11.12, 18:41 Dunstan Saturnin Dunstan Teodozy Dunstan Tespezy Dunstan Tarsycjusz Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Drugie imię 24.11.12, 21:19 gaudencja napisała: > Dunstan Teodozy > Dunstan Tespezy Cud, miód i orzeszki w mlecznej czekoladzie Dziękuje! Odpowiedz Link Zgłoś
milamala Re: Drugie imię 25.11.12, 00:48 ksiezna_pani1 napisała: > gaudencja napisała: > > > > Dunstan Teodozy > > Dunstan Tespezy > > Cud, miód i orzeszki w mlecznej czekoladzie Dziękuje! O tak ... Odpowiedz Link Zgłoś