12.03.06, 11:12
Oszalalam na punkcie tego imienia.Juz jako dziecko zaczytywalam sie w
powiesciach o wikingach i wtedy spotkalam sie z tym imieniem po raz pierwszy.I
z dnia na dzien podoba mi sie coraz bardziej. Niedawno spotkalam w poczekalni
u lekarza malego( na oko 6 lat) Sigurda.Strrrasznie to imie do niego pasowalo.
Z takich niepolskich podoba mi sie jeszcze bardzo imie Sören.
No i dobrze, ze nie spodziewam sie synka, bo trudno byloby wybrac jakies z
tych dwoch imion.wink
Czy jeszcze komus oprocz mnie sie one podobaja?


a.
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Sigurd 12.03.06, 11:17
      Søren też mi się zawsze podobał. A po polsku to... Seweryn, wyobraź sobie smile
      Sigurd za to powinien być Sygurdem w PL - imiona germańskie są w większości
      mocne i twarde, trudno mi się do nich przekonać, ale do niektórych się bardzo
      przekonuję. Np. do Sygrydy. Do Sygurda jeszcze nie wink
      Gwoli sprawiedliwości muszę dodać, ze w niektórych imionach germańskich
      zakochuję się od pierwszego wejrzenia, np. w Emnildzie czy Adalwinie.
    • gaudencja Re: Sigurd 12.03.06, 11:20
      Swoja drogą, rodzice tego chłopca musieli być chyba bardzo tradycyjni? Nawet w
      Niemczech rzadko się chyba teraz nadaje germańskie imiona? Jak to jest?
      • astomi25 Re: Sigurd 12.03.06, 11:40
        W Niemczech juz od jakichs 30 lat lat nadawne sa imiona ktore przyszly z zachodu
        .typu Kevin , Nicole, Claudia, Brian. Ale na topie sa imiona ze tak powiem
        ponadczasowe, od kilku lat w pierwszej dziesiatce znajduja sie Jan,
        Maximilian,Lukas, Sophie, Anna, Marie...
        Natomiast imiona starogermanskie, sa naprawde bardzo rzadko nadawne, kiedys
        spotkalam malego Ottona i bardzo sie ucieszylam, ze to nie kolejny Denis wink.
        Sigurda jak to tej pory widzalam tylko jednego (moze nastepny to bedzie moj syn?
        smile)
        A rodzicow mial fajnych, przynajmniej wygladali na takich z klasa.
        • abiela Re: Sigurd 12.03.06, 22:33
          Byc moze maly Sigurd nie byl Niemcem? Imie to jest bardzo popularne w Islandii,
          a pewnie tez winnych krajach skandynawskich bywa nadawane. Ja jestem z nim dosc
          osluchana. Dodam, ze nie jest to imie striocte germanskie i stad na pewno w
          Niemczech nie bedzie ppularne. To dunski/norweski/szwedzki odpowiednik
          Siegwarda. W sagach nordyckich jest odpowiednikiem Siegfrieda.
          • astomi25 Re: Sigurd 13.03.06, 16:30
            Niemcem byl na pewno.
            • astomi25 Re: Sigurd 13.03.06, 16:31
              a teraz mi sie jeszcze przypomnialo, ci ktorzy ogladaja skoki narciarskie o tym
              wiedza. Jest tak skoczek z Norwegii, nazywa sie Sigurd Petersen.
              • abiela Re: Sigurd 09.08.06, 20:36
                Może ktoś jeszcze zauroczy się tym imieniem?
                • shilla01 Re: Sigurd 10.08.06, 09:45
                  a mnie się bardzo podoba Sigrun ( zenskie) tez z wikingów
          • bea-sjf Re: Sigurd 10.08.06, 11:23
            Co o tym imieniu pisze behind the name :
            www.behindthename.com/php/view.php?name=sigurd
            zastanawiam się czy w Polsce nie powinien to byc Zygurd ,skoro ,np. Siegfried
            to Zygfryd .

            Jak dla mnie super imię smile
            • gaudencja Re: Sigurd 13.08.06, 16:31
              Na pewno powinno zaczynać się na "zy-"!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.