astomi25 12.03.06, 11:12 Oszalalam na punkcie tego imienia.Juz jako dziecko zaczytywalam sie w powiesciach o wikingach i wtedy spotkalam sie z tym imieniem po raz pierwszy.I z dnia na dzien podoba mi sie coraz bardziej. Niedawno spotkalam w poczekalni u lekarza malego( na oko 6 lat) Sigurda.Strrrasznie to imie do niego pasowalo. Z takich niepolskich podoba mi sie jeszcze bardzo imie Sören. No i dobrze, ze nie spodziewam sie synka, bo trudno byloby wybrac jakies z tych dwoch imion. Czy jeszcze komus oprocz mnie sie one podobaja? a. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gaudencja Re: Sigurd 12.03.06, 11:17 Søren też mi się zawsze podobał. A po polsku to... Seweryn, wyobraź sobie Sigurd za to powinien być Sygurdem w PL - imiona germańskie są w większości mocne i twarde, trudno mi się do nich przekonać, ale do niektórych się bardzo przekonuję. Np. do Sygrydy. Do Sygurda jeszcze nie Gwoli sprawiedliwości muszę dodać, ze w niektórych imionach germańskich zakochuję się od pierwszego wejrzenia, np. w Emnildzie czy Adalwinie. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Sigurd 12.03.06, 11:20 Swoja drogą, rodzice tego chłopca musieli być chyba bardzo tradycyjni? Nawet w Niemczech rzadko się chyba teraz nadaje germańskie imiona? Jak to jest? Odpowiedz Link Zgłoś
astomi25 Re: Sigurd 12.03.06, 11:40 W Niemczech juz od jakichs 30 lat lat nadawne sa imiona ktore przyszly z zachodu .typu Kevin , Nicole, Claudia, Brian. Ale na topie sa imiona ze tak powiem ponadczasowe, od kilku lat w pierwszej dziesiatce znajduja sie Jan, Maximilian,Lukas, Sophie, Anna, Marie... Natomiast imiona starogermanskie, sa naprawde bardzo rzadko nadawne, kiedys spotkalam malego Ottona i bardzo sie ucieszylam, ze to nie kolejny Denis . Sigurda jak to tej pory widzalam tylko jednego (moze nastepny to bedzie moj syn? ) A rodzicow mial fajnych, przynajmniej wygladali na takich z klasa. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Sigurd 12.03.06, 22:33 Byc moze maly Sigurd nie byl Niemcem? Imie to jest bardzo popularne w Islandii, a pewnie tez winnych krajach skandynawskich bywa nadawane. Ja jestem z nim dosc osluchana. Dodam, ze nie jest to imie striocte germanskie i stad na pewno w Niemczech nie bedzie ppularne. To dunski/norweski/szwedzki odpowiednik Siegwarda. W sagach nordyckich jest odpowiednikiem Siegfrieda. Odpowiedz Link Zgłoś
astomi25 Re: Sigurd 13.03.06, 16:31 a teraz mi sie jeszcze przypomnialo, ci ktorzy ogladaja skoki narciarskie o tym wiedza. Jest tak skoczek z Norwegii, nazywa sie Sigurd Petersen. Odpowiedz Link Zgłoś
shilla01 Re: Sigurd 10.08.06, 09:45 a mnie się bardzo podoba Sigrun ( zenskie) tez z wikingów Odpowiedz Link Zgłoś
bea-sjf Re: Sigurd 10.08.06, 11:23 Co o tym imieniu pisze behind the name : www.behindthename.com/php/view.php?name=sigurd zastanawiam się czy w Polsce nie powinien to byc Zygurd ,skoro ,np. Siegfried to Zygfryd . Jak dla mnie super imię Odpowiedz Link Zgłoś