Dodaj do ulubionych

ciała ketonowe

05.12.05, 10:49
Jak pozbyć się ciał ketonowych nie zwiększając dawki insuliny?
Moja dieta wygląda tak(przykładowy jadłospis): ciemny chleb-3 kromki,
pomidory, ryba lub chuda wędlina, (śniadanie),
Jabłko, 1 kromka z parówką i papryka(2 śniadanie),
ryż, pierś z kurczaka, surówa(obiad),
1 kromka, twaróg(podwieczorek),
3 kromki, parówa, papryka (kolacja)
+ herbata bc do jedzenia
boję się cokolwiek wprowadzić(z owoców jem jabłka i grejpfruty), żeby ten
cholerny poziom nie skakał(choć przy tym samym jadłospisie jednego dnia jest
ok, a drugiego 144 np. przy śniadaniu)
Obserwuj wątek
    • alex359 Re: ciała ketonowe 05.12.05, 15:27
      jak miałam ciała ketonowe kazano mu duuuuzo pić i ograniczyc tluszcze.
      Pierwsza sprawa: jedz te rzeczy, ktore maja index glikemiczny ponizej 55
      na sniadanie jesz ciemny chleb (IG 50)... ok, ale czy wiesz, ze wiekszosc z
      nich zawiera karmel w swoim skladzie? nadaje chlebkowi ladny kolor a Tobie
      podwyzsza cukier. Co do pomidorow (IG<55), niby nie pedza, ale ja nie moge ich
      jesc na sniadanie bo poznij do poludnia mam wysoki cukier. II sniadanie chyba
      jest ok, obiad-ryz bialy(IG 64, moze zamiec go na brazowy (IG 55) lub najlepiej
      na makaron (IG 44), a kurczak jest ze skora czy bez? podwieczorek super,
      kolacja-nie wiem jak ta papryka wplywa na ciebie, u mnie troche pedzi cukier ;/
      Napisz cos wiecej na jakiej jestes insulinie i jakie masz naprawde cukry przed
      posilkami wtedy mozna bedzie Ci cos wiecej napisac :)
      Moje cukry to 80-100 przed posilkiem, 110-130 po posilku, no chyba, ze zjem cos
      naprawde tlustego wtedy i 180 potrafie miec :)
      • wiosenna10 Re: ciała ketonowe 05.12.05, 16:17
        Wiesz, ja w sprawie cukrzycy jestem od niedawna. Pojawiła się w ciąży.Po ciąży
        zanikła, ale na jak długo? Na razie stosuję dietę cukrzycową, ale nie zawsze mi
        to wychodzi, zdarzaja się wyjątki, ciasto, kawałek batonika czy coś innego.
        Brałam HumulinR. Na czczo cukier był zawze ok. Największy był przeważnie po
        śniadaniu(np. jednego dnia przy tym samym zestawie był ok., a kiedy indziej też
        przy tym samym zestawie był wysoki, ok. 150). Co do obiadów i kolacji też było
        ok.
        Moja diabetolog mówiła, że wodę i pomidory można jeść i pić bez ograniczeń,
        więc nie wiem, bo Ty piszesz inaczej.
        Na ogół jadam "chudo", bo tłustego nie lubię. Co to jest ten IG?
        I dlaczego trezba też ograniczać tłuszcze?
        Co z tej listy muszę wykluczyć( nie jestem pewna, że mogę to jeść, a przważnie
        to jem!): grahamka, parówki, ser topiony, pleśniowy, żółty, kasza gryczana,ryż
        brążowy, spaghetti, fasola bo bretońsku, rosół, pomidorówa, czasem naleśniki
        (bez cukru i z dżemem z samych truskawek też nie słodzonym), ziemniaki, kiwi,
        banan, mandarynki. Wiem, że wszystko zależy jak dana osoba toleruje te rzeczy,
        ale czego osoba z cukrzycą nie powinna jeść?
        Przepraszam, bo nie wiem czy zrozumiesz to co napisałam(fakt, trochę to
        niezrozumiałe), no ale.
        Mimo to dzięki za zainteresowanie.
        Pozdrawiam
        Gosia
        • alex359 Re: ciała ketonowe 05.12.05, 18:52
          :) rozumiem Cie doskonale, choruje 13 lat a teraz wlasnie przygotowuje sie do
          ciazy...
          IG to inaczej indeks glikemiczny czyli wartosc, ktora mowi jak szybko dany
          produkt podwyzsza ci cukier w organizmie. Te, ktore maja ponizej 55 sa
          najlepsze, pozniej sa miedzy 55 a 69 i na koncu te powyzej 70.
          Ty jestes troche w innej sytacji bo nie chorujesz na cukrzyce tylko pojawila ci
          sie podczas ciazy i jej nie masz. Tu musisz sluchac sie swojego lekarza. Ja
          jestem na pompie i tu jest bardzo wazne co jem. Pompa zastepuje mi trzustke ale
          to ja jestem mozgiem wszystkiego i jak nie zaprogramuje odpowiedniej dawki
          insuliny a przy tym cos nie tak zjem to nie bedzie dobrze.
          Zycze Ci z calego serca aby choroba juz nie wrocila do Ciebie...
        • nowakaga5 Re: ciała ketonowe 05.12.05, 18:55
          Przede wszystkim źle zadałaś pytanie!!! Osoba z cukrzycą może jeść wszystko!!!
          Tak mi zawsze mówiłam moja diabetolog. Może jeść wszystko, pod warunkiem, że
          umie do tego tak dobrać insulinę, że cukier jej za bardzo nie wzrośnie.
          Oczywiście, że pomidory, ogórki, sałatę itp. możesz jeść bez ograniczeń, ale
          staraj się nie jeść między posiłkami.
          W Twoim przypadku jest trochę inaczej, bo nie bierzesz insuliny i
          prawdopodobnie, jak zacznie Ci się podnosić cukier, to najpierw dostaniesz leki
          doustne obniżające cukier, a dopiero może po dłuższym czasie insulinę.
          Na razie powinnaś zastosować dietę cukrzycową, tzn. ograniczyć cukry proste
          (słodycze, słodkie napoje, soki owocowe, nie przesadzać z owocami), jeść
          regularnie i "chudo". I tyle. NIe ma dla Ciebie więcej zaleceń. I nie popadaj w
          obłęd. Wszystko jedno, czy masz cukrzycę, czy nie, to czy jesz ryż biały czy
          brązowy nie ma żadnego znaczenia. Musisz się stosować tylko do tego, co
          napisałam wyżej, a jeśli mimo to Twój cukier będzie za wysoki, to lekazr włączy
          Ci odpowiednie leczenie.
          Jeśli chodzi o ciała ketonowe - ich poziom podnosi się z różnych przyczyn - z
          powodu bardzo wysokich cukrów (co u Ciebie raczej nie wchodzi w grę), z powodu
          okresowych spadków cukru oraz z powodu niedostarczania organizmowi
          wystarczającej ilości węglowodanów (np. w trakcie odchudzania). Skonsultuj się
          ze swoim lekarzem i na pewno wszystko Ci wyjaśni.
          Powodzenia.
    • aniek30 Re: ciała ketonowe 06.12.05, 21:16
      Witaj. Jestem diabetyczka od 10 lat, zachorowalam w ciazy.... i tak juz
      zostalo. Polecam Ci strone cukrzyca.akcjasos.pl/
      Znajdziesz tam kompedium wiedzy o tej chorobie, sa dzialy dla tych z jedynka i
      dla tych z dwojka, bogate archiwum, dieta. Praktycznie wszsytko co jest
      potrzebne zeby sobie z ta choroba radzic. Sa tabele wymiennikow itp. Radze
      poswiecic troche czasu i poczytac wypowiedzi osob na forum bo to skarbnica
      wiedzy. Pozdrawiam.
    • krystyna2412 Re: ciała ketonowe 07.01.06, 13:36
      Dietę masz dobrą. Jedynie wprowadź wodę mineralną niegazowaną i musisz wypijać
      do 2 litrów dziennie i pozbędziesz się ciał ketonowych.Warunek! dużo wody
      mineralnej!Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka