Dodaj do ulubionych

Elektryczne szyby

25.04.06, 14:44
Witam, mam problem z zamknięciem szyby po stronie pasażera (otwieranie nie
stanowi problemu). Z jaką usterką mam do czynienia, czy ktoś miał coś
podobnego? Czy to siłownik padł a może jakiś przekaznik?
Obserwuj wątek
    • p.maiki Re: Elektryczne szyby 25.04.06, 15:26
      Spróbuj podczas podnoszenia pomóc jej ręką może tylko prowadnice są suche i nie
      ma po czym szyba się ślizgać. Jeśli masz może w boczku kierowcy bzdyczek do
      podnoszenia szyby pasażera spróbuj nim może sam przełącznik się uszkodził (sam
      miałem taki problem ze padł przełącznik pasażera). Jak to żadne z powyższych to
      pozostaje zdjęcie boczka i sprawdzenie czy dochodzi wogóle impuls elektryczny
      do siłownika. Siłownik domyslam się że jest ok bo opuszcza.
        • parkermarcin Re: Elektryczne szyby 25.04.06, 16:47
          parkermarcin napisał:

> Zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera szyba tylko sie opuszcza, nie
          można
          > jej podnieść z obydwu stron.
          Oczywiście mowa o bzdyczku po stronie kierowcy i pasażera.
            • p.maiki Re: Elektryczne szyby 25.04.06, 20:41
              alces1 napisał:

> a mnie padł bzdyczek po stronie pasażera, gdy uzyje wiekszej sily czasem
              > zadziala, ale tylko czasem. Da sie go jakos reanimowc, czy mam sie już
              > rozgladac za nowym?

Mi się jakoś udało, rozebrałem go na czynniki pierwsze i zobaczyłem że nie jest
              to zbyt skomplikowane. Przetarłem wszystko, złożyłem i działa jak nowy. Możesz
              spróbować zawsze to taniej niż nowy.
              Co do awarii obu szyb to może być ciężko, zobacz jeśli się podniosą z pomocą
              rąk to może przetarcie prowadnic wystarczy. Nigdy tego nie robiłem więc mogę
              wprowadzić w błąd ale może ktoś inny się wypowie. Ja słyszałem że to robi się
              jakimś specjalnym silikonem w aerozolu.
    • grisza197 Re: Elektryczne szyby 26.04.06, 13:14
      Ja mialem podobny problem i kiedys na tym forum juz bylo o tym pisane sporo.
      Poszedlem za rada jednego z uzytkowników, zalałem WD40 styki w przelacznikach
      odstawilem na pare godzin potem osuszylem, zalozylem i szyba smiga bez
      problemu, wiem ze to moze rozwiazanie tymczasowe ale ja to robilem we wrzesniu
      i do dzisiaj dziala. pozdrawiam
    • xippo79 Re: Elektryczne szyby 28.04.06, 19:59
      Witam.
      Ja mam problem z szybą od kierowcy.Sprawa przedstawia sie tak ze szyba otwiera
      sie bez problemu,ale zamknąć już sie nie chce.Trzeba pomóc rączką i ją pchnąć w
      tył i przytrzymać,tak jakby blokowała sie w przedniej prowadnicy.Czym to
      nasmarować i jak?
      Pozdrawiam.
    • alces1 Re: Elektryczne szyby 29.04.06, 21:08
      no i po bólu - rozebrałem dzisiaj bzdyczek od opuszczania prawej szyby (ten po
      stronie pasazera), przyczyscilem takie małe styki i wszystko wrocilo do normy!
      Pozdrawiam!
      • mrdata Re: Elektryczne szyby 30.04.06, 10:14
        A ja mam pytanie w temacie ale z innej beczki. Dlaczego prawa szyba nie zamyka
        sie automatycznie?! Czy mozna to stosunkowo prosto przerobic? To jest nawet w
        Oplu Corsa w podstawowym modelu. Zupelnie nie rozumiem dlaczego Alfa "dawkuje"
        uzytkownikom tak podstawowe funkcje i skazuje kierowce na trzymanie przycisku az
        do zamkniecia szyby. :-| Pozdr, Marcin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka