Dodaj do ulubionych

Dlaczego sciaga??

28.09.06, 00:45
Witam!!
Od momentu zmiany kol na letnie sciaga moja 156 na prawo, oddalem ja do aso
gdzie sprawdzili zbierznosc oraz kat pochylenia kol co nietety nie pomoglo,
nastepnie zostaly wywazone aluski oraz sprawdzone cisnienie w oponach nietety
dalej siaga, nie sadze zeby byla to wina opon poniewaz zostaly zaminiane kola
przod-tyl i nic to nie dalo, co jeszcze moze powodowac sciaganie?? z gory
dziekuje za odp!! pozdrawiam!!
Obserwuj wątek
    • pawel19799 Re: Dlaczego sciaga?? 28.09.06, 00:55
      Witaj,

Miałem podobny problem jakiś czas temu i okazało się ze wina leżała po stronie
      opon , też zamieniałem koła przód -tył i nic, sprawdziłem zbierzność i było
      ok , u mnie dodatkowo po przekroczeniu 90 km/h występowały delikatne drgania
      kierownicy, w końcu zmieniłem opony i problem został rozwiązany.

pozdrawiam
      • maydayns Re: Dlaczego sciaga?? 28.09.06, 01:08
        > u mnie dodatkowo po przekroczeniu 90 km/h występowały delikatne drgania
        > kierownicy, w końcu zmieniłem opony i problem został rozwiązany.

Mi tez przy podobnych predkosciach lekko kierownica drga, mam nadzieje ze to sa
        opony, chyba poczekam az temperatury spadna i zobacze jak bedzie jezdzila na
        zimoych kolach:) Pozdrawiam!!
        • alcol Re: Dlaczego sciaga?? 28.09.06, 02:24
          Ja też miałem podobny problem swgo czasu i strasznie się męczyłem żeby go rozwiązać. Okazało się, że opony poząbokowane wprawiały autko w drgania i hałasowały. Podejrzewałemjuż półosie itd. - na szczęście rozwiązanie okazało się błache : )
    • paw33 Re: Dlaczego sciaga?? 28.09.06, 09:02
      Geometria może być ok
      Zamień koła lewe na prawe (eżeli nie masz kierunkowych) i sprawdź. Jak będzie
      sciągać w drugą strone to będzie to wina opon. Jeżeli masz kierunkowe opony to
      niestety przekładka na felgach została ale warto spróbować.
      • qbus00 Re: Dlaczego sciaga?? 28.09.06, 12:20
        Hehe tez tak mam - tez sie z tym meczylem i tez okazalo sie ze to opony ;).

Na nieszczescie sa kierunkowe (przekladka na felgach nic nie dala) - po
        przelozeniu na chwile calych kol lewo<=>prawo dalo widoczna poprawe, ale
        musialem wrocic do starych ustawien no bo wiadomo - kierunkowe musza byc
        zalozone poprawnie ;).

Na razie mi lekko znosi, czekam na wyrownanie sie (albo na zmiane opon ;)).
    • krechu Re: Dlaczego sciaga?? 28.09.06, 13:02
      Również popieram opcję opony. Dodatkowo jeżeli opony są kierunkowe i przypisane
      do konkretnej strony na felgach warto przełożyć przód-tył. Identyczną sytuację
      miał mój znajomy po zmianie z zimowych na letnie w tym roku. Po prostu chłopaki
      strony mieli oznaczone a oponki, ale przód - tył już nie. Odwrotnie założyli i
      ściągało. Zamiana kół na osiach całkowicie zlikwidowała zjawisko

Pozdrawiam
      Krechu
      AR 145 1.4 Bx
    • maydayns Re: Dlaczego sciaga?? 29.09.06, 00:10
      Niestety oponki sa kierunkowe, poczkam do zimy i zmienie kola na zimowe i
      zobacze czy cos sie poprawi, letnie i tak sa juz na wykonczeniu wiec na wiosne
      kupie nowe.
      Dzieki wszystkim za wypowiedzi, napewno sa one pomocne nie tylko dla mnie:)
      Pozdrawiam!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka