Dodaj do ulubionych

Nowe logo Renault

04.10.04, 20:58
Podczas trwających właśnie targów motoryzacyjnych w Paryżu (25 września - 10 października) firma Renault prezentuje zmodyfikowane logo oraz układ liter w nazwie. Zmiany wprowadzane będą stopniowo i widoczne będą w oznakowaniu punktów dealerskich, materiałach reklamowych i publikacjach, na papierze firmowym oraz na stronach internetowych.

Charakterystyczny romb w logo Renault ma teraz dodany efekt trójwymiarowy, a żółty kolor tła jest nieco ciemniejszy. Bardziej nowoczesny kształt otrzymały również litery umieszczone w logo dzięki nowej trzcionce. Modyfikacje graficzne zbiegły się z rozpoczęciem kampanii reklamowej nowego Renault Modus.

www.samar.pl/index.html?__action=sec,4&news=5918
No jasne, zaraz beda piep..yc, ze to narodziny nowej ery Renault. Ostatnia zmiana byla przy modernizacji R19 i wtedy to tez byla radykalna zmiana wizerunku firmy. Ale zeby odroznic nowe logo od starego, trzeba sie dobrze przygladnac i byc mistrzem zabawy "znajdz 10 szczegolow"
Obserwuj wątek
    • wo_bi Re: Nowe logo Renault 04.10.04, 21:26
      gdybys nie powiedzial, to bym sie nie zorientowal, ze cos zmienili. Na
      prawde... :)

      Pozdrawiam
      Wobi
    • fanfan1 Re: Nowe logo Renault 04.10.04, 21:31
      Najbardziej mnie zaskoczyłeś tą zmianą "trzcionki".
      • wo_bi Re: Nowe logo Renault 04.10.04, 21:52
        fanfan1 napisał:

        > Najbardziej mnie zaskoczyłeś tą zmianą "trzcionki".

        Prawda, roznica zabojcza.
        A to stare logo, az chyba skusze sie na poszukiwania 10 roznic. ;)
        • fanfan1 Re: Nowe logo Renault 05.10.04, 08:44
          Niezupełnie o to chodziło, ale autor chyba się domyśla co też spartolił ?
    • qrakki999 A propos zmiany z początku lat 90 -tych 05.10.04, 10:36
      Podobno historia poprzednich zmian łączy aż 3 marki aut.
      Mianowicie kiedy Renault wprowadził 19 w wersji 4d i nazwał ją Chamade to
      Daihatsu zażądało zmiany tej nazwy bo zbytnio kojarzyło się z modelem Charade.
      W odwecie Francuzi zażądali zmiany logo Mazdy bo to oni mają romb - dlatego też
      od początków lat 90-tych Mazda ma 'skrzydło' w logo a nie romb. Przy okazji
      Ranault postanowilo odświeżyć swoje logo.

      Być może i tym razem ktoś z kimś pokłócił się o nazyw aut? I Renault
      znowu 'odświeżył' logo???hi, hi,hi;-)

      pzdr
      Q
      • jorn Re: A propos zmiany z początku lat 90 -tych 07.10.04, 13:38
        A Warszawa sedan miała się początkowo nazywać 202/203, ale zaprotestował
        Peugeot i środkowe 0 zamieniono na 2.

        Pozdrawiam
    • remo29 Re: Nowe logo Renault 07.10.04, 15:12
      Eee tam zmiana... Lekkie złudzenie 3D. Myślałem, że przynajmniej szeryfy bedą ujednolicone do tych w "megane", "scenic" itd...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka