Dodaj do ulubionych

Ulica Pastuszków

25.02.09, 22:54
Ponieważ roztopy uwydatniły całą prawdę o stanie nawierzchni w/w ulicy
pozwoliłem sobie zadzwonic do urzedu Gminy Rembertów, która jest właścicielem
drogi. Stanowisko gminy pod koniec roku było zupełnie inne niż teraz.
Mianowicie Pan odpowiedzialny za stan dróg w gminie w Grudniu zarzekał się że
droga zostanie - odnowiona w miarę możliwości. Wczoraj już bylo inaczej.
Stwierdził iż gmina nie widzi potrzeby nawet połatania drogi bo mieszkańcy z
niej nie korzystają. Poprosiłem żeby udał się tam wraz z Burmistrzem w
godzinach szczytu, ale prywatnym samochodem nie służbowym i zobaczył jak niby
jego zdaniem droga jest nieuczęszczana. Odparł że Burmistrz mieszka niedaleko
i nie będzie jeździł. Ale do sedna. Po dłużej rozmowie i "postraszeniu" Pana
telewizją stwierdził iż może drogę wyremontują ale na wniosek mieszkańców. I
w związku z tym trzeba stworzyc tzw pismo obywatelskie i zebrac troche
podpisów. Gotów jestem podjąc sie tego ale czekam na chętnych. Ja np mam już
dośc niszczenia auta na tej drodze.

A przy okazji druga sprawa: Świeżo wyremontowana ulica Sztandarów od pętli
Mokry Ług do AON. Ludzie uważajcie jak jeździcie tą ulicą bo wydaję mi się że
kierowcy tamtędy jeżdzący kupili prawo jazdy. Tam są boczne asfaltowe
prawostronne uliczki które wg KD mają pierwszeństwo a znaczna częśc kierowcow
trąbi na osoby uwzględniajace przepisy i jadace prawidlowo. A o predkości i
wyprzedzaniu na tych skrzyżowaniach nie wspomnę. Tam są goście którzy bez
problemu się podłoża z prawej strony bo i takich już widziałem
Obserwuj wątek
    • baseciq Re: Ulica Pastuszków 26.02.09, 08:12
      mieszk-aniec napisał:

> A przy okazji druga sprawa: Świeżo wyremontowana ulica Sztandarów od pętli
      > Mokry Ług do AON. Ludzie uważajcie jak jeździcie tą ulicą bo wydaję mi się że
      > kierowcy tamtędy jeżdzący kupili prawo jazdy. Tam są boczne asfaltowe
      > prawostronne uliczki które wg KD mają pierwszeństwo a znaczna częśc kierowcow
      > trąbi na osoby uwzględniajace przepisy i jadace prawidlowo. A o predkości i
      > wyprzedzaniu na tych skrzyżowaniach nie wspomnę. Tam są goście którzy bez
      > problemu się podłoża z prawej strony bo i takich już widziałem

Tam wbrew temu co mówisz jest sporo gruntowych uliczek, więc nie mają
      pierszeństwa. Na samej Sztandarów nie ma znaków pierwszeństwa, ale większość
      uliczek ma "ustąp". Bajzel i tyle.
      • nierymek Re: Ulica Pastuszków 26.02.09, 09:00
        podporządkowana na pewno jest tylko ostatnia przed rondem - ma namalowane znaki
        poziome. pozostałym przyglądałem się jakiś czas temu i nie mają żadnych znaków -
        większość ma jednak nawierzchnię asfaltową.
        co do Pastuszków - w sumie to się nie dziwię, że Rembertów się miga od remontu -
        to głównie mieszkańcom Zielonki służy ta droga, a podejrzewam, ze mieszkańcy tej
        ulicy też nie są zachwyceni ruchem na niej.
        • baseciq Re: Ulica Pastuszków 26.02.09, 09:50
          Co jest nawet logiczne. Remont remontem, ale Rembertów nie miał zamiaru robić
          autostrady dla powiatu Wołomińskiego. A jak wiemy, kierowcy z tablicami WWL
          potrafią pokazać się z "dobrej" strony i zabłyszczeć w towarzystwie ;)
          • mieszk-aniec Re: Ulica Pastuszków 26.02.09, 10:49
            Kwestia sztandarów: Ostatnia droga dochodząca nie ma pierwszeństwa - ma poziome
            pasy. Zgadza się ale przed nią są 3 asfaltowe ulice, bez oznakowania i one mają
            te pierwszeństwo. A nikt tego nie przestrzega. Nawiasem mówiąc gmina po wypadku
            do jakiego niedawno tam doszło zobowiązała się zmienić organizację ruchu do
            końca ubiegłego roku. Obietnica padła na łamach Kuriera Warszawskiego. Niestety
            teraz się wypiera że zarządcą drogi jest ZDM Warszawa.

A co do Pastuszków - Jest Rembertowa ale reszta nadleśnictwa Drewnica i w
            połączeniu sił chociaż mogliby połatać dziury i usunąć wystający asfalt, bo ten
            i mieszkańcom tej ulicy chyba też przeszkadza w dojeździe do domu skoro gruzem
            starają się łatać te giga dziury. Ja jak uszkodzę tam zawieszenie nie omieszkam
            walczyć o odszkodowanie. Niestety część mieszkańców a konkretnie 2 domy powinny
            zrozumieć potrzeby innych. No chyba że cud się tanie i żołnierską wyremontują do
            3 pasów w jedną stornę
    • cheetach_smx Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonki 28.02.09, 21:43
      Ja natomiast bardzo się dziwię jak to się stało, że od tylu lat
      Szanowny Pan Burmistrz Zielonki nie próbował po prostu usiąść do
      stołu z Burmistrzem Rembertowa i po prostu się dogadać. Przecież ul.
      Pastuszków to chyba najbardziej bolący problem Bankówki. Miałby
      wygrane kolejne wybory ! Ja na niego na pewno bym głosował. Na co on
      liczy i na co on czeka ? Gotów jestem dać 500 pln i pomóc w
      zbieraniu składek od poszczególnych mieszkańców Bankówki jeśli
      miałoby to być decydujące przy braku wystarczającego finansowania.
      Jak można być takim ignorantem ? Wszystko da się załatwić. Wystarczy
      tylko chcieć i wykazać sporo determinacji. Jeśli te listy społeczne
      nie pomogą - obiecuję Panie Burmistrzu, wyślę list do p.Jaworowicz
      żeby nakręciła film o tej kuriozalnej sytuacji. Dwa razy miałem
      problemy z zawieszeniem przez te doły. W jaki sposób chce Pan
      pozyskać głosy mieszkańców Bankówki przy kolejnych wyborach jeśli po
      tylu latach nie widać najmniejszego efektu w tak kluczowej sprawie
      dla Bankówki ?
      • jachraniak.pl Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 28.02.09, 22:15
        Jak tak sobie patrzę na Zielonkę to się zastanawiam jak działa ta nasza
        administracja - czy zrobiono choć jedną ulicę tak jak trzeba? vide ul.
        Sztandarów w Rembertowie - u nas wszędzie polepione bez ładu i składu. Czy
        ktokolwiek podczas niedawnych opadów przejechał odśnieżarką? Wystarczy spojrzeć
        na ul. Mokry Ług, gdzie stoi parę domków, ulica odśnieżona, wysolona, mało tego,
        chodnik też!!!

Wstyd!!!

Nie wnikam jaki jest różnica w budżecie Zielonki i Rembertowa, ilu jest
        mieszkańców itp... po prostu nie widzę ŻADNYCH ruchów inwestycyjnych, ZERO w
        porównaniu z Rembertowem!

Zielonka graniczy ze stolicą,trzeba działać, integrować się z Rembertowem. Nie
        wschód nie zachód i nie północ ma największe znaczenie dla rozwoju tego
        miasteczka ale POŁUDNIE! Ilu mieszkańców Zielonki jeździłoby do Rembertowa (SKM)
        gdybyśmy mieli drogę z prawdziwego zdarzenia... jakiś autobusik... zwłaszcza w
        kontekście tych wszystkich inwestycji krajowych co mają nas zakorkować.

O czym myślą te urzędasy? że jak talibowie będziemy latać helikopterami?

Sprawa nie dotyczy jedynie mieszkańców Bankówki, to sprawa całej Zielonki.
          • corin4 Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 01.03.09, 09:13
            Jak to nie jest tragicznie...proszę Cię.
            Dla mie to katastrofa:) Wystarczy spojrzeć na naszą ścieżkę
            rowerową...żenada!
            Większość nawet mniejszych miast ma swój rynek bądź coś podobnego a
            u nas obskórny brzydki bazarek.
            Na Powstańców zjeżdzająć z górki do ulicy Kościuszki- jeżdzę tamtędy
            kilka razy dziennie i tam jest taka dziura którą nasi drogowcy
            łatają co jakiś czas a ona ciągle powstaję...wiecie jak to wygląda?
            Jak by ktoś łatał ją plasteliną:) wczoraj to była taka na pół
            koła....
            Zarządzanie naszym miastem jak dla mnie jest tragiczne!
            • baseciq Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 01.03.09, 17:48
              Cóż, mamy różne oczekiwania widać.

A co do Pastuszków - nikt w Rembertowie palcem na tą ulicę nie kiwnie, co wcale
              nie dziwi. A władze Zielonki, a właściwie całego powiatu Wołomińskiego, nie mogą
              inwestować w nieswoją własność bo byłoby to niezgodne z prawem. To jest niestety
              sytuacja patowa.
          • cheetach_smx Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 01.03.09, 11:18
            Dlatego myślę, że to jest powód, że ludzie omijają szerokim łukiem
            zakup nowych domów/mieszkań w Zielonce, szczególnie Bankówce. Każdy
            woli Rembertów (wiadomo) i ... Marki. Zielonka dla każdego kojarzy
            się z totalną porażką komunikacyjną. Jedyna asfaltowa ulica jaka
            dochodzi do końca Bankówki to Paderewskiego. Reszta przypomina drogi
            polne/leśne i jazdę na własne ryzyko. Wydostanie się z Bankówki
            (jesli ktoś nie posiada samochodu) to heroiczny wyczyn. Pociągi
            kursują z częstotliwością dyliżansu na Dzikim Zachodzie. Nawet
            wyjazd samochodem często grozi urwaniem zawieszenia (vide ul.
            Pastuszków). A Pan Burmistrz wypisuje różne abstrakcje na Serwisie
            Informacyjnym Miasta Zielonka: "Usytuowanie Zielonki w pobliżu
            Warszawy - zaledwie 11 km, świadczy o niezwykle atrakcyjnej
            lokalizacji dla wszelkich inicjatyw gospodarczych. Znajdą tu Państwo
            tereny pod inwestycje przemysłowe, rekreacyjne, mieszkaniowe i
            handlowe. Jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, propozycje i
            ciekawe pomysły. Gmina jest jedną z dynamiczniej rozwijających się
            gmin województwa mazowieckiego". Przepraszam, jak można rozwijać się
            dynamicznie W OGÓLE NIE INWESTUJĄC w infrastrukturę komunikacyjną i
            fundując codzienną mordęgę w dojazdach do Wawy ?
            • baseciq Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 01.03.09, 17:45
              Zdecydowanie wolę żeby nie było zbyt dużo inwestycji mieszkaniowych w okolicy.
              Wolałbym aby w Zielonce nie powtórzył się scenariusz z Ząbek, gdzie każdy
              kawałek pola przekształcono na blokowisko.

Jeżeli boli Cię częstotliwość kursowania pociągów na Bankówce to proponuję
              zgłosić się do Kolei Mazowieckich najpierw, bo władze Zielonki akurat na to mały
              wpływ mają.
              • cheetach_smx Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 01.03.09, 22:03
                Wiesz, ja nie mam pretensji do burmistrza, że kolej chodzi z nikłą
                częstotliwością tylko mam pretensję do niego, że nie stwarza innych
                (drogowych) możliwości wydostania się z Zielonki Bankowej. Pół
                godziny temy jechałem ul. Pastuszków i jechałem odcinek 0.8 km z
                szybkością idącego człowieka, bo inaczej na bank uszkodziłbym tam
                zawieszenie (koleiny są ogromne i zalegają jak opieńki w szczycie
                wysypu). O to mam do niego pretensję, że widząc to tyle lat jak
                męczą się mieszkańcy Bankówki dzień w dzień pokonując ul.Pastuszków,
                palcem nie drgnie by odsunąć na bok salonowe konwenanse i usiąść
                przy jednym stole z burmistrzem Rembertowa jak mężczyzna z mężczyzną
                i ten temat raz na zawsze załatwić. Na pewno są prawne możliwości
                pośredniego dorzucenia się Zielonki do remontu tego 1 km odcinka
                (np. przeznaczenie części funduszy należnych Zielonce w danym roku
                na konto Rembertowa z odpowiednim uzasadnieniem). Jestem gotów pomóc
                w przygotowaniu np. biznes planu, bo m.in. tym się na codzień
                zajmuję. Za rok, dwa, ul.Pastuszków ma szansę w ogóle nie być
                przejezdna przy takim tempie narastania kolein i cała Bankówka
                będzie uderzać na Wyszyńskiego. Czy to jest ta tajna strategia
                burmistrza Zielonki ?
                  • szacinska Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 02.03.09, 12:52
                    Oj Baseciq,baseciq ,ludzie o niebie a Ty o chlebie...

Ja przerzuciłam się na pociąg,ale z Rembertowa.Tam pociąg do
                    Sródmieścia jezdzi średnio co piętnaście minut( w odróżnieniu od
                    naszej stacji na Bankówce ,gdzie gdyby nie pośpiechy do
                    Białegostoku,tory mogłyby zarosnąć)-rozwiązanie dla mnie
                    idealne,nigdy w takim tępie nie dojechałam do pracy samochodem tym
                    bardziej interesują mnie tzw "doły" czyli ulica
                    Pastuszaków.Absolutnie więc zgadzam się z przedmówcami,miasto
                    powinno się tym zainteresować.
                    • baseciq Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 02.03.09, 14:18
                      A zrobiłaś/zrobiliście cokolwiek by doprowadzić do zwiększenia ilości pociągów
                      przez Bankówkę do Śródmieścia? Jak pytałem się na forum, to się parę osób
                      zainteresowało i temat zdechł śmiercią naturalną. Ja chociaż oficjalne zapytanie
                      do KM wraz z sugestiami swoimi jak można by było sytuację rozwiązać napisałem.

Narzekać na forum i wylewać żale każdy potrafi, ale zrobić coś konkretnego nie
                      ma chętnych. A ani władze miasta, ani zarząd KM nie będzie chodził stać w
                      kolejkach do mięsnego i podsłuchiwać na co ludzie narzekają. Zorganizujmy się,
                      spytajmy się kogoś oficjalnie, wystosujmy pismo, etc. a nie tylko na forum
                      gadamy jak to nam źle, jacy to pokrzywdzeni jesteśmy i w ogóle.

Oczywiście zawczasu nikt nie pomyśli o tym, a sprawa poważnie ruszy się dopiero
                      jak kolmaz zostanie publicznie zlinczowany za tłok w tych paru pociągach do
                      Zachodniej, a od Ząbkowiczów oberwie się za zlikwidowanie łącznicy Ząbki-Rembertów.
                      • szacinska Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 02.03.09, 15:03
                        A zrobiłaś/zrobiliście cokolwiek by doprowadzić do zwiększenia
                        ilości pociągów
                        > przez Bankówkę do Śródmieścia?
                        ja pisałam jakieś 2 lata temu ,jak zniesli mi pociag ,który był
                        chyba o 7:50(idealnie,jesli sie pracuje na 9h)nie dostałam
                        odpowiedzi i faktycznie machnęłam ręką.

Zgadzam się więc z Tobą ,że jako jednostka pojedyńcza nie mamy
                        szans ,żeby coś zdziałać.
                        Jeśli ktoś więc na tym forum posiada predyspozycje organizacyjne(bo
                        ja takowych nie posiadam)to ja oczywiście zgłaszam chęć współpracy:)
                • blawatek33 Re:Ulica Pastuszków - słowo do burmistrza Zielonk 02.03.09, 14:49
                  Mysle, ze temat ul. Pastuszków mozemy sobie spokojnie darować - bo
                  decyzja nt. ew. modernizcji leży wyłącznie w gestii władz Rembertowa
                  a te (oraz podejrzewam mieszkańcy tej ulicy) nie mają najmniejszej
                  chęci by modernizować tę ulicę do tego stopnia by stała się wygodną
                  trasą tranzytową dla mieszkańców Zielonki (a może i innych miast
                  powiatu dojeżdzających do stolicy) i alternatywą/uzupełnieniem dla
                  zakorkowanej trasy Wyszyńskiego/Rondo/Żołnierska. Ulica Pastuszków
                  ma być uliczką lokalną o nikłym natęzeniu ruchu na peryferiach
                  stolicy a nie dorogą tranzytową z tysiącem samochodów na godzinę w
                  godzinach szczytu. Podejrzewam, że prędzej władze Rembertowa po
                  prostu wyłaczą tę ulicę z ruchu (poza dojazdem dla mieszkańców
                  ulicy) niż ją zmodernizują. A mieszkańcy Zielonki zamiast lobbować
                  za modernizacją jakiejś peryferyjnej uliczki na skraju Rembertowa
                  powinny bardziej wywierać nacisk na władze powiatu by poszerzyć
                  drogę powiatową nr 634 (tj. ul. Wyszyńskiego w Zielonce) i by
                  wreszcie władze stolicy podjęły decyzję o gruntownej modernizacji i
                  poszerzeniu do dwóch pasów drogę nr 631 (to jest ul. Żołnierską).
                  Pozdr.
                  Bławatek
    • cheetach_smx Re: Ulica Pastuszków 03.03.09, 23:04
      Ja się postaram dowiedzieć w Urzędzie Miasta w Rembertówku jakie
      rodzaje okoliczności musiałyby się wydarzyć aby Rembertów przystąpił
      do remontu ul. Pastuszków.
      Ściągnąłem zestawienie planowanych inwestycji realizowanych na
      terenie Rembertowa w latach 2008-2012. Wspomniane są tam
      modernizacje wielu ulic, ale nie ma tam nestety ul. Pastuszków. To
      nic, nie ma co się załamywać.
      Postaram się policzyć circa koszt remontu ul. Pastuszków (w miarę
      miarodajna powinna być mediana kosztów remontów porównywalnych ulic
      w Rembertówku).
      • kama2201 Re: Ulica Pastuszków 15.03.09, 17:03
        Myślę że wszystkie prośby o przebudowę ul.Pastuszków na nic się
        zdadzą.Powinniśmy LOBBOWAĆ za jak najszybszą budową obwodnicą Marek,bo wtedy
        mieszkańcy Wołomina,Kobyłki i Zielonki będą mieli ułatwiony dojazd do trasy
        Toruńskiej.Po drugie lobbujmy za przebudową trasy 364 od ronda w Zielonce do
        Wołomina.Więcej samochodów się zmieści i warszawski autobus mógłby w ciągu dnia
        dojechać do Wołomina.Po trzecie przebudowa trasy 631 od Marsa do
        Zielonki.Zyskujemy jak w punkcie drugim.A jak by powstała Wschodnia Obwodnica
        Warszawy to Tiry jadące tranzytem wypadłyby z tras dojazdowych do Wa-wy.Gdyby
        ktoś potrafił stworzyć forum na którym moglibyśmy popierać te postulaty,a
        następnie przesyłać je co miesiąc do ministra od budowy dróg,wojewody i starosty
        .I tak co miesiąc.I następny miesiąc.Podobno kropla drąży skałę.PozdKM.
        • m_234 Re: Ulica Pastuszków 03.04.09, 13:06
          Miałbym kilka uwag i sugestii.
          Nazywanie tego czegoś ulicą zakrawa na kpinę. Polne drogi są w lepszym stanie. A nikt nie nazywa drogi wśród łanów żyta ulicą.
          Droga te powinna być wyremontowana, tak czy inaczej. Czy ma być ogólnie dostępna, czy też potraktowana jako osiedlowa, to nieistotne.
          Jeżeli nie ma szans na przekwalifikowanie tego czegoś na drogę wewnętrzna, to niech jakaś urzędniczyna ruszy pupkę i wytłumoczy niedoinformowanym autochtonom, że lepiej DLA NICH, jeżeli droga zostanie wyremontowana, postawiony zakaz wjazdu dla ciężarówek i ruch zacznie się odbywać płynnie. Płynnie, a nie gaz, hamulec, gaz, hamulec, gaz, hamulec, gaz, hamulec... Mam nadzieję, że każdy jest w stanie zrozumieć taką prostą analogię, że lepiej mieszkać pomiędzy przystankami autobusowymi niż w sąsiedztwie danego przystanku.
          No chyba, że tubylcy kochają ten swoisty spalinowo - ryczący poranny i popołudniowy mikroklimat ;)
          • wojak999 Re: Ulica Pastuszków 05.04.09, 00:47
            Ulica Pastuszków jak i Budnicza znajdują się na terenie Gminy
            warszawa Rembertów. Ulica Budnicza jest granicą pomiędzy Warszawą a
            Zielonką. Uważam, że powinniśmy na tym forum powołać
            nieformalny "Ruch na rzecz odkorkowania Zielonki". Jak będziemy
            już "silni" w wirtualu to spotkamy się w realu.
            • elka0709 Re: Ulica Pastuszków 29.09.13, 22:40
              Burmistrz obiecał od stycznia komunikację z Rembertowa do M1. Czy wobec tego wyremontują ul Pastuszków przez 3 miesiące? Żaden autobus tamtędy obecnie nie przejedzie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka