Dodaj do ulubionych

Wybory samorządowe 2014

31.07.14, 15:46
Plakaty wiszą już w Zielonce. Plakaty powoli pojawiają się w Kobyłce. To dobry moment, żeby porozmawiać na kogo oddamy głos w wyborach samorządowych.

Dałem się na tym forum poznać tym, że jestem krytyczny wobec obecnych władz. W ostatnich 2 miesiącach obserwowałem w wolnych chwilach działania władz.
Generalnie nic się nie zmieniło i dalej uważam, że te ponad 7 lat rządów to była prawie tragedia.

Ostatnie informacje na temat 120 sekund filmiku za 5000, pełnomocnika do spraw spraw relacji instytucjonalnych i ogólnoorganizacyjnych, PR-owych szopek z podpisaniem umowy na budowę hali przy ZSP3 i wiele wiele innych (które już zdążyłem opisać) utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że czas dać szansę komuś nowemu.

W moim subiektywnym odczuciu walka o stołki w tym roku odbędzie się tylko pomiędzy Jednym Powiatem, a Wspólnotą Samorządową. Na razie nie widziałem żadnego innego gracza, który mógłby potencjałem im dorównać.

Obserwując działania członków WS uważam, że warto dać im szansę. Mam wrażenie, że mają mnóstwo zapału, by coś w tym mieście zmienić. Liczba kontrowersyjnych działań burmistrza sprawia, że nie pozostaje nic innego jak im zaufać, bo nie widzę nikogo innego sensownego.

Poza tym mam nadzieję, że ludzie spojrzą na całe 2 kadencje obecnego burmistrza, a nie tylko ostatni rok, w którym dwoi się i troi, żeby zatrzeć kiepskie wrażenie.
To tyle moich subiektywnych wypocin.

A Wy kogo macie zamiar poprzeć w tym roku w wyborach samorządowych?

Obserwuj wątek
  • mate604 Re: Wybory samorządowe 2014 31.07.14, 16:30
   Jest jeszcze pis- myślę, że wiele osób zagłosuje na kandydatów z tej partii a dodatkowo pan Szulc wybiera się na stanowisko burmistrza. A ostatnie wybory do eu pokazują, że w Kobyłce pis ma sporo dobrze zorganizowanego elektoratu, który na pewno pójdzie na wybory.
   • adam.adamowicz Re: Wybory samorządowe 2014 01.08.14, 10:18
    Głosowanie na Jeden Powiat gdziekolwiek w powiecie wołomińskim to strzał w stopę społeczności lokalnych,stowarzyszenie to nic nie zrobiło dla żadnej z gmin,natomiast uaktywnia się medialnie tylko w okresie wyborów, PR i socjotechnikę to potrafią jedynie robić.Mieszkańcy Kobyłki najlepiej o tym wiedzą.Zarząd tego stowarzyszenia to ekipa p.Roguskiego z Kobyłki, a efekty pracy p.burmistrza jakie są każdy widzi:
    1.35 mln zł kredytów plus 10mln obligacji- wypada na każdego mieszkańca ponad 2 tysiące długu
    2.kanalizacja nie skończona
    3.rozbuchana administracja poprzez zatrudnianie swoich bez jakichkolwiek kryteriów merytorycznych
    4.szastanie publicznymi pieniędzmi na wycieczki służbowe,bzdety gadżety,festyny itp.
    Taki jest pobieżny bilans rządów pana Roguskiego i pań Jaźwińskich.
   • kopyto44 Re: Wybory samorządowe 2014 05.08.14, 14:30
    Czytam i czytam wnioski wyciągam. Nic nie zrobili, kasę strwonili ...ect,ect.
    Powiem wprost : ZROBILI ... może i też TROCHĘ inaczej wygląda Moje miasto niż przed ich kadencją. Kto chce to zauważy.
    Widzę tu kilka młodych twarzy które mają WYJĄTKOWE parcie na WŁĄDZĘ. Jakie macie DOŚWIADCZENIE ??? Zawsze popierałem i będę popierał Młodych. Macie mój GŁOS ale proszę pokazać Mi SWÓJ PROGRAM. Wiele pisałem o nieuregulowanej SPARWIE ZALAŃ Miasta. Czy ktoś policzył jakie to straty gdy znowu przyjdzie WODA do Kobyłki. Patrzę na Młodych. Mamy z wózkami ,,, piekna pogoda nie mają miejsca by usiąść na świeżym powietrzu, spotkać sie z innymi Mamami,,,,a Ja to widzę są takie miejsca do zagospodarowania bez wielkich nakładów finansowych. Trzeba CHCEĆ by BYĆ, trzeba WIDZIEĆ by TRWAĆ ,,,Pewnie podobnych tematów jest więcej ... potrzeba współdziałania !!! WSZYSTKICH Mieszkańców , każdej Dzielnicy a będzie żyło się Nam coraz lepiej, piękniej i gospodarniej.
    Konkluzja : jeśli nie ma się KOGO wybrać to wybiera się z TEGO co JEST. Pozdrawiam Mieszkańcy Naszego coraz piękniejszego miasteczka.
  • bolo-777 Re: Wybory samorządowe 2014 01.08.14, 13:00
   e tam. Wspólnota to w większości ci sami ludzi z poprzedniej ekipy :( Głosując na WS to głos na przeszłość. Nie twierdzę że byli be, mają swoje zasługi. Obecna ekipa ? Można krytykować bo jest za co, ale też trzeba być uczciwym i obiektywnie przyznać że obecni wiele , wiele zrobili dla rozwoju miasta. Oczywiście znajda się tacy którzy stwierdzą że za mało. Należy mieć na uwadze że nie jesteśmy miastem skazanym na nadpłynność finansową i nie wiemy co z kasa robić, wręcz przeciwnie. Zadłużenie? pewnie ze jest, ale jak realizować inwestycje? z pustego to i Salomon nie naleje. Mając ograniczone środki trzeba ustawiać priorytety , wszystkiego nie da się naraz zrobić. Mieszkam w Kobyłce od kilkunastu lat i mam porównanie, uważam że Kobyłka zrobiła olbrzymi skok w rozwoju. Wybory niebawem, Vox Populi Vox Dei, niech mieszkańcy zdecydują, ja mając wybór pomiędzy WS, a obecną ekipą wybieram obecną.
   • en-no Re: Wybory samorządowe 2014 01.08.14, 17:39
    PO wygra ,bezmozgi nie wyciagaja wnioskow ,maja ociezale umysly
   • rokerperejro88 Re: Wybory samorządowe 2014 02.08.14, 14:19
    Panie bolo-777

    "e tam. Wspólnota to w większości ci sami ludzi z poprzedniej ekipy :("

    W większości? Czyli kto konkretnie? Ja tam kojarzę parę nazwisk, ale pan Gniadowicz chyba nie jest powiązany z poprzednią ekipą. Mylę się?

    Coś się dzieje w Kobyłce. Pewnie. Trudno ma się nic nie dziać. Lubię rozmawiać konkretnie. Nie przemawia do mnie ogólnikowe "Kobyłka się rozwija".
    To samo powiedział burmistrz jak poszły lekką ręką obligacje na 10 milionów. A na co? "Na rozwój miasta".
    Na takiej samej zasadzie stworzone jest stanowisko pełnomocnika do spraw relacji instytucjonalnych i ogólnoorganizacyjnych. Niby coś robi, a naprawdę nie robi nic i bierze za to pieniądze.

    "Mając ograniczone środki trzeba ustawiać priorytety, wszystkiego nie da się naraz zrobić."

    Właśnie. Mając ograniczone środki nie należy ich przede wszystkim marnotrawić.

    1. Czy nie denerwuje Pana, że człowiek, który 7 lat temu obejmował stery w mieście lansował hasło "za dużo urzędników", a przez te 2 kadencje zdołał ich liczbę podwoić? Chyba nie muszę mówić, że ich pensje brane są z budżetu.

    2. Czy nie denerwuje Pana szastanie naszymi pieniędzmi na lewo i prawo?
    - 5000 zł na 120 sekund filmiku reklamowego;
    - wspomniany pełnomocnik do spraw relacji instytucjonalnych i ogólnoorganizacyjnych, który nie zajmuje się niczym tylko braniem wypłaty z naszych pieniędzy. Takich stanowisk jest więcej;
    - całkowicie zbędny drugi zastępca burmistrza z wypłatą koło 13 000zł miesięcznie;
    - organizowanie 2 hucznych imprez w miesiącu i oczywiście brak jakiegokolwiek informowania, ile poszło na to pieniędzy;
    - wydział ds. promocji, czyli urzędnicy od siedzenia na fejsiuniu i cykania foteczek;
    - wiele wiele innych, które akurat teraz mi do głowy nie przyszły.
    Polecam poczytać kobylkowotoiowo.pl lub inne portale, a nie śledzić tylko to co władze sprzedają z PR-ową przykrywką.

    Na koniec z ciekawości:
    Może mi Pan wymienić sukcesy rozwojowe miasta 2 kadencji naszego burmistrza? Chciałbym również zauważyć ten "skok".

    • 11111 Re: Wybory samorządowe 2014 02.08.14, 20:59
     > - 5000 zł na 120 sekund filmiku reklamowego;

     Wszyscy o nim mówią, a nie można go nigdzie znaleźć. Gdzie można go zobaczyć?
    • bolo-777 Re: Wybory samorządowe 2014 02.08.14, 22:06
     p.Gdniadowicz to pewnie poczciwa chłopina, nawet proboszcz go bardzo lubi :) W horyzoncie czasowym sięgam o wcześniejszy okres , jeszcze sprzed 2006. Bogdan Zbyszyński to zdaje sie brat Andrzeja , a ten był wieloletnim dyrektorem MOKU- prasa szeroko sie rozpisywała na jego temat, brata tez z zresztą. Ale wiadomo prasa kłamie :)
     Kolejny pan to Michalik Andrzej , ten koniarz co chabetę zostawił konająca, tez opisywała prasa. Pewnie złośliwie i stronniczo :)
     Trzeba być wyjątkowo nieobiektywnym aby twierdzić że w Kobyłce nic się nie zmieniło i nic się ie robi.
     Co do stanowisk, odpowiem tak- atrybutem zarządzających jest polityka kadrowa i ma do tego prawo. Przybywa mieszkańców ( mamy nieco ponad 20 tys, a było w końcówce lat 90tych nieco ponad 10 tyś.) wiec przybywa obowiązków, Rząd zrzuca na samorząd wiele zadań dotychczas będących w gestii władz " centralnych".
     5 tyś na filmik reklamowy- nie widziałem tego filmiku, ale 5 tyś jest do przeżycia - nikt darmo nie zrobi, a trzeba promować region. Kiedyś kasę pompowano pewnie w Kobyłczanina, być może na ten temat mógłby miec pan Paweł z WS, były pracownik UM. Nie wiem, ale może
     coś wiedzieć :)
     Zgadzam sie, polityka kadrowa to słaba strona obecnej ekipy, to moja subiektywna opinia, ale jak już pisałem polityka kadrowa jest atrybutem zarządu więc nie czepiam się.
     Nie zamierzam licytować się kto coś zrobił, a kto nie, kto wybudował chodniki, sale gimnastyczne etc etc etc.
     Zbliżają się wybory, taplanie w błocie i nim obrzucanie, dużo jadu i pogardy. Nie zagłosuje na WS, boję się że prawdziwym burmistrzem i władzą będzie władza z Bazyliki. pozdrawiam
  • ikonopis01 Re: Wybory samorządowe 2014 02.08.14, 13:45
   Ciężko wybierać pomiędzy '' diabłem a belzebubem'' obecna władza zrobiła chyba wszystko by ich nie wybierać . Poprzednia raczej też miała swoje za uszami . Liczę że im bliżej wyborów tym bardzie uaktywnia się niezależni kandydaci do stołka . A co do pań J.to one chyba są wieczne.
   • adam.adamowicz Re: Wybory samorządowe 2014 02.08.14, 17:44
    Pojawia się w postach wątek poprzedniej ekipy ponoć opanowanej przez WS,czyli z lat 2002-2006 to dla przypomnienia informuję,że ze wspólnoty w Radzie Miasta był p. Zbyszyński Bogdan natomiast z obecnej ekipy rządzącej byli p.Roguski Robert, p.Grubek Piotr,p.Reutt Wojciech,p.Kuchta Małgorzata.Jak widać do tej poprzedniej władzy należeli też obecni "świetni" i kompetentni włodarze miasta.Wielkie dzięki dla p.Artura Koczyka za publikowanie na łamach lokalnych mediów posunięć personalnych w naszej gminie oraz wydatków naszej rządzącej ekipy,dzięki temu mamy obraz jak lekką rączką trwoni się nasze publiczne pieniądze.Co do pań J, to mówiono ,że "Titanic" też jest niezatapialny, a jednak zatonął.
    • rajqu Re: Wybory samorządowe 2014 04.08.14, 22:13
     Ja uwazam ze zmiana burmistrza i przewietrzenie calego urzedu z tego urzedniczego marazmu jest wartoscia sama w sobie. Ta ekipa jest rozleniwiona nie chce im sie chciec.

     wiem na swoim przykladzie. wielokrotnie wystepuje z roznymi inicjatywami. Ostatni moj list dotyczyl progow zwalaniajacych na ulicy nadarzyn. W odpowiedzi dostalem od wice list z cyklu "spadaj na drzewo i siedz cicho" a dokladnie bla bla bla powiatowy inspektor ruchu drogowego uwaza bla bla bla i progow nie bedzie. Po czym po okolo pol roku od mojego listu progi sie pojawiaja bo inni ludzie tez zauwazyli potrzebe ale... jak to w Kobylce dolepiony na sile jeden gdzie potrzeba min. 3-4. Ot tak wyglada zarzadzanie. Pozatym ta ulica jest jak z Bareii, po wielu staraniach mieszkancow zlitowano sie i wylano asfalt. Ale co przyswiecalo pomyslodawcy aby kawalek plyt betonowych zostawic w takiej formie. Ja nie moge tego pojac.

     Ze wspolnota nie mam nic wspolnego ale podoba mi sie ich dzialanie, wlasna orgazanicja nierzadko poswiecanie i swojego czasu prywatnego i zapewne swoich pieniedzy. Wiem jak ciezko jest wyjsc do ludzi z inicjatywa.
  • damyk1 A może trochę faktów... 06.08.14, 17:07
   Zadłużenie Kobyłki...
   Dużo jest tutaj wpisów że w Kobyłce nic się nie dzieje, Kobyłka jest zadłużona itp... itd...
   Otóż chyba zapomnieli Państwo że Kobyłka budowała/ buduje nadal kanalizację której koszt był bardzo wielki. Przez budowę kanalizacji budżet jest w katastrofalnym stanie. W innych sąsiednich gminach jest bardzo podobnie, w jednej lepiej, w drugiej gorzej. Wszystkie gminy pow. Wołomińskiego wydrenowały swoje budżety i wpadły w kredyty.
   Różnica jest taka że np. w Zielonce jest bardzo dużo firm zatrudniających powyżej 100 osób jak WITU, WZE, APS Energia, Konsorcjum Stali, Stalko itp...
   Podobnie jest w Markach, Ząbkach.
   W Kobyłce nie wiem czy jest chociaż jedna firma zatrudniająca pow. 100 osób.
   Do Zielonki do tych firm przyjeżdżają ludzie spoza Zielonki, robią po drodze zakupy, dlatego w Zielonce powstał nowy pasaż i sporo innych punktów usługowych, które to nie małe kwoty odprowadzają do budzetu a utrzymują się z przyjezdnych. i okolicznych bloków których w Kobyłce jest mało. Kobyłka jest sypialnią...

   Co do rozbudowanej administracji...
   Jeszcze 10 lat temu w Kobyłce było ok. 15tys. mieszkańców, mieszkańców mało wymagających, teraz jest ponad 20tys. mieszkańców którzy z byle duperelkiem latają do UM, zasypują listami, prośbami, propozycjami.
   Jak urzędnik miał nawał roboty i popełnił błąd, było źle, teraz jak jest więcej urzedników aby wystrzec się błędów i szybciej pracować jest źle :P

   Zalania posesji...
   Kobyłka w ostatnich latach się rozbudowała, czworaki, domki jednorodzienne gdzie występują te budowle i te zalania? Tam gdzie jeszcze niedawno były pola, lasy, łąki, tereny zalewowe.
   Taniej kupowano działki i nie myślało się że taniej ma też minusy a teraz lament.
   W te dawne pola także dociera kanalizacja, oswietlenie, utwardzenie dróg chociażby zwirem a to także generuje wydatki budżetu. Ale tego się nie widzi.

   Rozrzutność budżetu...
   A to koncert, a to festyn, a to spot, a to wóz koński a to tamto i inne siamto...
   Może i tak są to koszty, ale mieszkańcy także oczekują czasem rozrywki a nie każdy ma pieniądze i czas na jazdę na koncerty do chociażby Warszawy. Sporo osób nigdy nie było na Koncercie i mówię tutaj o młodzieży z biedniejszych rodzin...
   Pozatym w Zielonce absolutnie nic się nie dzieje i też są narzekania Zielonkowian a co za tym idzie promocja Kobyłki "że chociaz w Kobyłce coś się dzieje"
   5 tys. za spot, już nie popadajmy w skrajność [ktoś się pytał o co chodzi ze spotem i gdzie go można znaleźć. Spot dopiero powstaje]
   To może przestańmy sadzić kwiatki kosić trawę, wkońcu trawa odrośnie i jest to niepotrzebny koszt...

   Dziurawe i nieutwardzone ulice...
   Tak jest ich kilka w Kobyłce, nie utwardzonych więcej ale podobnie jest także w innych gminach, nawet tych bogatszych Piastów, Piaseczno, Pruszków, Legionowo a i sama stolica nie grzeszy takimi drogami.

   Dla kogo głos?
   Chętnie bym oddał na kogoś spoza polityki, ktoś wspomniał że obecna ekipa trochę się wypaliła, popieram ten głos ale na kogo głosować?
   Wspólnota Samorządowa?
   Otóz także idą tą samą drogą co ich zwolennicy, widzą wszystko w czarnych barwach i umieją tylko krytykować, ale pomysłu nie podrzucą, czekają na potknięcie się władz, umieją krytykować ale nie zdają sobie sprawy czemu są problemy które opisałem powyżej. Albo to ich PR albo są na tyle płyccy że naprawdę nie zdają sobie sprawy jak gospodarować budżetem. A wydatki budzetu to nie tylko drogi i pensje urzędników ale elektryka, opłaty za kanalixacje, dofinansowanie szkół, dofinansowanie dzieci jak chociażby basen dla dzieciaków, kultura, bieżące inwestycje, sprzątanie miasta, odsnieżanie, spłaty kredytów i 1000-ce innych wydatków, niech każdy sobie poszuka na co ida pieniądze...
   Pozatym blokują inwestycje dla niby dobra mieszkańców. Zablokowali inwestycję na Załuskiego o pawilonach usługowo handlowych, blokowali powstanie CH Fokus, teraz czepiają się powstania CH Auchaun oraz nagle przyłączyli się do akcji przebudowy w okolicach PKP OSSÓW drogi do S8 i wiaduktu.
   Ciekawe jak będą ich rządy sprawowane, chyba nic nie powstanie nowego, albo zapomną o mieszkańcach i będą realizowali swoje projekty...
   Pomnik...
   Poza tym popiersie ŚW. JPII ile było głosów że Burmistrz się zdecydował na inicjatywę grupy społecznej! Jak wrzało w necie? A kto był tą grupą? Wspólnota która potem lansowała się na FB przy tym popiersiu ale od mieszkańcłów dostało się Burmistrzowi. Jakby się nie zgodził, też by było Fe... A to WS z Ks. Andrzejewskim złożyli wniosek...
   Pozatym ciągłe koncerty i uczestnictwo WS w Bazylice i bliska współpraca z pr. Andrzejewskim daje mi do myślenia że p. Gniadowicz będzie Burmistrzem ale decydujące zdanie będzie miał Probosz Bazyliki i zamiast festynów będziemy raczeni koncertami w Bazylice a Kobyłka podpisze wszelkie klauzule sumienia nawet ogrodnicy ;)
   Pozatym będą uzależnieni od Władz Wołomińskich...
   • figabe Re: A może trochę faktów... 06.08.14, 17:51
    A żebyś spłonął w piekle ubeku sowiecki o korzeniach żydowskich!!!
    Bóg ciebie stworzył a ty masz tyle nienawiści do Kościoła. Gdyby nie Kościół ten świat by zgnił.
    Kocerty z jakas kate rajan to obłuda, tam się rodzą patologie, sex, narkotyki i ty to promujesz?
    A co złego że Wspólnota Samorządowa nie wstydzi się Kościoła bezbożniku?
    • closh Re: A może trochę faktów... 06.08.14, 20:55
     Figabe - O czym świadczy ta pełna nienawiści wypowiedź?
     • ph_12 Re: A może trochę faktów... 06.08.14, 23:05
      figabe ... Upały już się powoli kończą a ty prawdopodobnie nie możesz przebywać długo na słońcu bo konsekwencje w postaci tak wulgarnego "słowotoku" w twoim przypadku są nie do pozazdroszczenia. Wiadro zimnej wody na rozgrzaną głowę... polecam:)
      • k.dworak12 Re: A może trochę faktów... 07.08.14, 07:33
       Elektorat PIS/WS. Już broniła tutaj na forum kandydata WS. Znając życie to prawdziwa polka i katoliczka i pewnie sądząc po jadzie to stara panna. A to trochę przeczy naukom Kościoła.
       Co do samego tematu to wybór jest trudny ale będę raczej głosował na obecną ekipę. Za dużo niewiadomych jest o WS Kobyłkowskiej a sądząc po dokonaniach Wołomińskiej, Zielonkowskiej i Warszawskiej WS mam duże obawy co do bezstronności Kobyłkowskiej WS. Pomnik JPII, Koncerty w starym kościele, oraz udział w odsłonięciu w Ossowie pomnika lekarza ŚP Prezydenta Kaczyńskiego daje dużo do myślenia.
       • figabe Re: A może trochę faktów... 09.08.14, 12:29
        Nie Twoja sprawa czy jestem panna czy nie.
      • damyk1 Re: A może trochę faktów... 08.08.14, 08:19
       Czy Ty umiesz prowadzić jakąkolwiek dyskusje, czy tylko pleciesz co Ci ślina na język przyniesie?
    • kopyto44 Re: A może trochę faktów... 07.08.14, 11:26
     Jestem pod wrażeniem tej Publicznej WYPOWIEDZI .... to u Nas w Kościele były te nauki ???
    • kopyto44 Re: A może trochę faktów... 07.08.14, 11:27
     re: figabe : Jestem pod wrażeniem tej Publicznej WYPOWIEDZI .... to u Nas w Kościele były te nauki ???
   • kopyto44 Re: A może trochę faktów... 07.08.14, 11:20
    re:damyk1:
    Bardzo dziękują za głos w dyskusji w kwestajach które podniosłem. Lubię konstruktywną i rzeczową dyskusję. Skupię się więc na moich zapisach czyli WODY-Zalań miasta. Tak Kobyłka się rozbudowuje i to jest jej atutem. Powstają nowoczesne piękne osiedla i domki. Tak Kobyłka położona jest na terenie wyjątkowo MOKRYM, WILGOTNYM, GLINISATYM, ZALEWOWYM trudno tu o suche podłoże. WIĘC tym bardziej powinna powstawać INFRASTRUKTURA przed budowaniem czegokolwiek. TANIO działki nie kupowałem bo jestem TU zasiedlony po moich Dziadkach czyli działka była już przed wojną okres 1920-30 rok. I jak rozmawiałem z moimi Przodkami to skakali przez ROWY gdy szli do Szkoły lub Kościoła. GDZIE one się podziały ??? Pokasz mi proszę INFRASTRUKTURĘ pod rozbudowujące się Miasto ??? Nie jestem Inżynierem lecz Ekonomistą Zarządzania i wiem, gdy budujesz DOM to najpierw muszą być podłączenia elektryczne, wodne, ściekowe ect,ect, dopiero fundamenty i tak dalej,,,a nie ryjesz gdy dom postawisz ! Zatem pytam gdzie są te ROWY jeśli nie stać Miasta na więcej / w Starej i tym bardziej NOWEJ części Kobyki by WODA która przybiera mogła szybko i swobodnie ZEJŚĆ. Tak to jest LAMENT !!! ogromny koszty napraw po zalaniach, odtwarzanie wszystkiego, ogródków, drzew, ulic, chodników i co najgorsze DOMÓW tych Nowych również które ulegają Erozji wodnej – proces erozyjnego niszczenia powierzchni terenu przez wodę oraz erozja deszczowa (ablacja deszczowa). Tam gdzie są łąki były kiedyś ROWY Melioracyjne do regulacji nawadniania terenu. To wybudowane lub rozbudowujące się Miasto ich niepotrzebuje ??? To ONE odprowadzaja nadmiar wody ! i należy o nie dbać jak o wycieraczki w samochodzie bo są ważnym jego elementem. Poczekamy na kolejną wodę i ZALANIA w Kobyłce wtedy się OBUDZIMY w trosce o NASZĄ własność i dobytek. To są OLBRZYMIE STRATY.
    Piszesz : ,,,W te dawne pola także dociera kanalizacja, oswietlenie, utwardzenie dróg chocia
    > żby zwirem a to także generuje wydatki budżetu. Ale tego się nie widzi,,,,
    Kanalizacja jest zrobiona i CO ??? nieużywana !!! resztę zalewa WODA i NISZCZY bo BRAKUJE sieci ROWÓW w Kobyłce a tem jest znów zamieciony pod DYWAN. Proszę nie pisz mi tu idiotyzmów tylko rzeczowo odnoś sie do SPRAW BIEŻĄCYCH Miasta jeśli leży Ci na SERCU jego pięknio i rozwoj. Bo tak złośliwie nieco to jest jak WIOCHA. Przepraszam do innych kwesti poruszanych przez Ciebie nie będe się ODNOSIŁ ponieważ nie znam FAKTÓW. Pozdrawiam.
    • damyk1 Re: A może trochę faktów... 08.08.14, 08:36
     @kopyto44 zgadza się. Kiedyś były rowy. Sam po nich skakałem w latach 80tych. Pytasz się gdzie te rowy? Tak zasypane. Ale wcześniej dokonano odpływów, popatrz na kratki ściekowe na ulicach tam gdzie były rowy. Czy w innych miastach jak Wołomin, Piaseczno, Sulejówek widzisz rowy? Nie, bo to przeżytek, teraz inaczej robi się odwodnienia bo ludzie nie maja jak parkować aut i narzekają na rowy. Bo to woda śmierdzi, bo śmieci się zbierają, bo dziecko moze wpaść i utonac...
     Co do zalań
     1. Występują one przy naprawdę obfitych opadach i rowy by Ci nie pomogły jak ziemia nie jest w stanie przyjąć wody bo jest tak nasiaknieta.
     2. W latach 80tych na podwórkach była trawa, teraz ludzie powybetonowywali podwórka kostkami, betonami itp. Co skutkuje ze ich place nie odbierają wody a sama woda znajduje ujście w najniższym miejscu. Podobnie jest z ulicami, zostały wyasfaltowane i podniesione. Wiec woda wypływa w najniższych miejscach. Dodając fakt ze ludzie sami podnoszą teren nawet ziemia na trawniki to skutkuje to czym skutkuje.
     3. Powtórzę się
     Niezalewa Ciebie po każdym deszczyku a po parodniowych opadach lub nagłych oberwaniach chmury co występuje to nie tylko w Kobylce ale i w każdych miastach Europy i rowy także by nie były w stanie nadmiaru wody odebrać.
     • 56mub Re: A może trochę faktów... 09.08.14, 09:07
      Kratki kanalizacyjne smiechu warte. Przyjedz na ul. Kazimierza Wielkiego I zobacz jak wygladaja te kratki pod ktorymi nawet ziemia nie jest wybrana. Chyba ze to takie nowoczesne fugi z piachu zeby woda sie nie nalewala do kratek. Ale mnie rozbawiles tymi kratkami.
      • damyk1 Re: A może trochę faktów... 09.08.14, 12:49
       A Kolego chociaz zadzwoniles do UM i zgłosiłeś problem? Pewnie nie.
       Poniżej piszesz o lataniu dziur. Czy Ty z kosmosu wróciłeś? Niestety też mnie bawi taka metoda ale najbardziej mnie rozbawiła ta metoda asfaltu z worka i łopaty jak to zobaczyłem na obrzeżach Hamburga. Kolega mi wtedy wyjaśnił, ze przecież w zimie nie beda zrywali asfaltu i kładli nowego. Wiosna wytna uszkodzenie i naprawia. I miał tutaj racje a różnica jest taka ze w PL zakończy się na woreczku. I żaden burmistrz raczej tego nie przeskoczy aby w zimie Tobie zerwali cala nawierzchnie i nowa ułożyli...
       A moze Ty powiedz co oczekujesz od władz i jak widzisz rozwiązanie wszystkich problemów skoro śmieszą Ciebie wypowiedzi innych? A moze Tobie wykopać rów melioracyjny przy siatce aby uniknąć problemów z zalaniem? Chciałbyś takiego rowu w którym po opadach przy upale stoi woda i gnije, zbierają się bakterie, śmieci itp? Bardzo ciekaw jestem Twoich pomysłów?
       Zacznij najpierw od tel do UM i powiedz ze kratki są pozapychane i woda stoi na ul.
       • 56mub Re: A może trochę faktów... 10.08.14, 10:13
        Masz racje tylko szkoda ze ta zima miała miejsce pod koniec czerwca. Widziałem wycieli i załatali dziure. ale na ul. Radzyminskiej to ja już niewiem w którym miejscu jest łata a w której jest normalny asfalt. Jak pięknie piszesz pod Hamburgiem wycieli dziure i załatali asfalt a u nas wycinają łate i kładą następną łate. Widze przeciez jak dwa razy w roku łatają tą samą dziurę. Proszę cię nie wmawiaj mi ze pod Hamburgiem łatają ciągle te same łaty, bo pare lat spędziłem w Lipsku i mnie czarowac nie musisz jak wygląda łata niemiecka, a jak polska. A co do wody w rowach to stoi woda na drogach i bez rowów takze słaby argument. Patrząc na ilość łat podejrzewam, że asfalt na radzyminskiej i krechowieckiej nie był nigdy wymieniany. Ale skoro UM miasta tak widocznych problemów nie widzi tylko trzeba do nich dzwonic to w takim razie sie nie interesuje drobnymi problemami mieszkańców.
        • nk61 Re: A może trochę faktów... 06.09.14, 03:41
         Wydaje mi się. że ulica Krechowiecka i ul. Radzymińska są drogami POWIATOWYMI i w związku z tym podlegają pod zarząd starosty powiatu tzn. Pana Uścinskiego
  • bolo-777 Re: Wybory samorządowe 2014 07.08.14, 13:01
   filmik wyborczy WS :)
   www.youtube.com/watch?v=zXFVt7UzEHM
  • anna_sroda A co mozna zmienic w sypialni? 08.08.14, 15:03
   A ja sie zapytam z innej strony? A co ma takiego sie dziac w Kobylce sypialni?
   Tak się rozpisujecie ze od 7 lat nic się nie dzieje
   Ktos pisze ze mlode matki nie maja gdzie usiasc. Mlode matki wychodza na spacer a jak chca posiedziec to nie jest to Warszawa ze same bloki. A kazdy ma podworko.
   Ktos pisze o rozdmuchanej administracji. A czy ten ktos sobie zdaje sprawe ze jest gaszcz zagmatwanych paragrafow? Czy ktos sobie zdaje sprawe ze jest ponad 20tys mieszkancow a nie 10tys jak w latach 90? A co za tym idzie, wiecej obowiazkow? Aby zalatwic sprawe w UM nie stoisz w kolejce, wszystko jest na biezaco.
   Ktos pisze o braku wspolpracy z mieszkancami. A czy mieszkancy wspolpracuja z UM. Czekaja az urzad odwiedzi kazdego z osobna.
   Ktos pisze o zalaniach. Przy bardzo duzych opadach to normalne. Sorry taki klimat a nie bylo sie godzic aby sasiad wybrukowal podworko. Woda zamiast wsiaknac na 2 place, splywa na jeden plac
   Sciezki rowerowe. Nikt o zdrowym umysle rekreacyjnie nie jezdzi po glownych drogach aby nie wachac spalin a boczne uliczki nie sa tak oblegane, do tego duze tereny lesne dodaja kilka argumentow na nie dla sciezek. Wyrzucenie pieniedzy.
   Place zabaw. Nie popadajmy w skrajnosc aby co 100m byl plac zabaw. Do tego widac na podworkach wlasne placyki zabaw a kilka ogolnodostepnych jest takze.
   Dziurawe nieutwardzone ulice. Juz nie przesadzajcie ze jest tak tragicznie. Akurat jeszcze w Kobylce nie jest zle.
   Bo mlodziez sie nudzi. A co im zaproponujecie? Muzeum historyczne oszoloma? Raz pojda i nie wroca. A to ze chodza po ulicach to normalna sprawa ze chca odetchnac swiezym powietrzem po calym dniu przy komputerze.
   Spot za 5 tys. Reklama dzwignia handlu. Tak czasem czytam te narzekania i naprawde sa wyssane z palca i chyba pisane przez WS oczerniajac i falszujac pewne rzeczy. A jaki macie pomysl na zmniejszenie zadluzenia a zarazem inwestycji? Zrezygnujecie z piknikow. Zwolnicie 100 urzednikow? A niech ludzie stoja w kolejce. Nie zaglosuje na WS bo.
   1 bliskie koligacje z ksiezmi i juz nowy pomnik mamy. Ale pieniedzy im nie bylo szkoda?.
   2 ciagla krytyka nawet tego ze Kobylka wygrala sciezke zdrowia to same minusy widza. Ale nie wspomna ze Zielonka tez wygrala ale tam minusow nie ma bo Kokedzy rzadza.
   3 hamowanie biezacych inwestycji handlowych a co za tym idzie blokowanie dodatkowych miejsc pracy.
   4 bo widze jak WS rzadzi w okolicach. Ta sama taktyka co PIS Duzo szczekaja a naprawde nic konkretnego nie robia. No przepraszam, certyfikaty dla szkol, sumienia lekarzy, Ossow wyniesli na Oltarze i juz jest bardziej znany jako Ossmolensk. Chwala sie inwestycjami PKP i GDDKiA. Same sukcesy.
   • 56mub Re: A co mozna zmienic w sypialni? 09.08.14, 09:25
    Podejrzewam ze ty sama nie wierzysz w to co piszesz. Co wy tu macie za jakas chora polityke dzielicie sie na dwa obozy I obrzucacie sie blotem. Tu pokazuja sie wasze kompetencje, bezsilnosc I chec nierobienia niczego. A drogi sa koszmarne I nie wiem czy inne ponad 20000 tys miasto moze sie pochwalic tak dziurawymi drogami gdzie dziury lata sie asfaltem z worka I przyklepuje lopata.
   • figabe Re: A co mozna zmienic w sypialni? 09.08.14, 12:27
    Dużo można zmienić. Kobyłka moze być nowoczesna. Jak dojdzie do władzy p. Gniadowicz to zobaczycie. Ja w niego wierze
    • kopyto44 Re: A co mozna zmienic w sypialni? 11.08.14, 10:53
     Witam WAS. Znowu czytam. Rzucanie nazwiskami i Partiami nic nie daje !!! Przeglądam iszukam sensownego PROGRAMU dla miasta Kobyłka. Jakoś mi ciężko znaleść moze ja źle CZYTAM. Przepraszam, Pana Gniadowicza nie znam i chyba do wyborów GO nie poznam. Dopiero jak plakaty porzwieszają ??? ZAPÓŹNO !!! Wolę głosować na tych co ich ZNAM, przynajmniej wiem czego mogę sie po NICH spodziewadz. Pozdrawiam WYBORCY Kobyłki. Wybory Samorządowe to nie ŻARTY by znowu nie było PRETENSJI.
  • kopyto44 Re: Wybory samorządowe 2014 11.08.14, 11:11
   Przypominam Wam idą WYBORY jak Włodarze rozwiązali problem WODY i PODTOPIEŃ w Kobyłce ??? CZYTAM i widzę że mamy DWA PROBLEMY :
   1)NIEDROŻNE ROWY MELIORACYJNE
   2)DZIURAWE ULICE z KRATKAMI KANALIZACYJNYMI bez odprowadzenia.
   Może to etapowa robota. Zerwą asfalt i będą budować odprowadzenie deszczówki z ulic w drugim etapie. A ci lepiacze asfaltu z worka to mają robotę w Kobyłce jeszcze na trzy pokolenia. Pozdrawiam.
  • rokerperejro88 Re: Wybory samorządowe 2014 20.08.14, 14:46
   "Ze wspolnota nie mam nic wspolnego ale podoba mi sie ich dzialanie, wlasna orgazanicja nierzadko poswiecanie i swojego czasu prywatnego i zapewne swoich pieniedzy. Wiem jak ciezko jest wyjsc do ludzi z inicjatywa."

   Dokładnie. Mi to też się to bardzo podoba. Przykładem jest piknik rycerski, który został zorganizowany z ich własnych środków. Burmistrz razem z dyrektor MOKu lansowali się na tle przepłaconej Kate Ryan. Oczywiście ile wydał na swoją festyniarską politykę nie dowiemy się, bo niby po co. Można zorganizować fajną imprezę nie wydając niewiadomo ile publicznych pieniędzy? Można. Wierzę, że jeśli WS objęliby władzę, to również zaoszczędziliby na drogich imprezkach burmistrza, a zorganizowali coś fajnego i kreatywnego za mniejsze sumy.

   Śmieszy mnie argument o przejęciu władzy przez bazylikę. Chyba tylko całkowity ignorant nie przyzna, że wybory zawsze powiązane są z poparciem kościoła. Każdy kandydat czy tego chce, czy nie musi się z tym liczyć. Rozumiem, że burmistrz Roguski nierzadko siada w pierwszej ławce w kościele wyłącznie z powodu głębokiej wiary.
   Poza tym całkowicie nie liczy się ze zdaniem kościoła i z jego poparciem... Buahahaha!

   Rozdmuchana administracja. Tylko prawdziwy ignorant powie, że zbędni urzędnicy typu pełnomocnika do spraw żadnych i tym podobnych stanowisk, drugiego zastępcy burmistrza, wydziału ds. promocji są dlatego, bo jesteśmy lepiej obsługiwani i zrobiło się tak wiele pracy na przełomie 7 lat...
   Doskonałym przykładem jest wydział finansowy, który zatrudnia kilka osób, a nie potrafił sobie sam poradzić z emisją obligacji.
   Film promocyjny zlecony firmie zewnętrznej za 5000 zł. przy istniejącym Wydziale Promocji to też porażka. Czym się zatem zajmuje ten cały Wydział, że trzeba wydawać tak ogromne środki?
   --------------------------------------------------------------
   Nie zagłosuję na WS bo:
   1 bliskie koligacje z ksiezmi i juz nowy pomnik mamy. Ale pieniedzy im nie bylo szkoda?.
   2 ciagla krytyka nawet tego ze Kobylka wygrala sciezke zdrowia to same minusy widza. Ale nie wspomna ze Zielonka tez wygrala ale tam minusow nie ma bo Kokedzy rzadza.
   3 hamowanie biezacych inwestycji handlowych a co za tym idzie blokowanie dodatkowych miejsc pracy.
   4 bo widze jak WS rzadzi w okolicach. Ta sama taktyka co PIS Duzo szczekaja a naprawde nic konkretnego nie robia. No przepraszam, certyfikaty dla szkol, sumienia lekarzy, Ossow wyniesli na Oltarze i juz jest bardziej znany jako Ossmolensk. Chwala sie inwestycjami PKP i GDDKiA. Same sukcesy.

   1. Opisałem tam wyżej o księżach. Proszę o obiektywizm.
   2. Ja nigdzie nie widziałem, żeby Wspólnota Samorządowa w Kobyłce krytykowała ścieżkę zdrowia. Proszę mi wskazać, gdzie Pani o tym przeczytała.
   3. I przy okazji pomoc mieszkańcom, którzy tymi inwestycjami mogli zostać pokrzywdzeni. Każda moneta ma dwie strony. Mam nadzieję, że tego nieszczęsnego Auchana też zablokują o czym pisałem w innym temacie, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam tam do dyskusji. Niektórzy tutaj udzielający się porezygnowali...
   4. To już było. Porównywanie niezależnej Wspólnoty Samorządowej do PiS jest co najmniej zabawne. Już o tym pisałem. Starzy Pisowcy a poparli przykładowo kandydata Kongresu Nowej Prawicy. Proszę się nie ośmieszać.

   Suma sumarum. Jak zwykle sensownych argumentów przeciwko Wspólnocie brak, a "zasługi" władzy są bagatelizowane. Przyzwyczaiłem się na tym forum.

   Mam nadzieję, że ludzie otworzą oczy i pójdą zagłosować na ekipę, która naprawdę się dobrze zapowiada. Mam też nadzieję, że pan Gniadowicz zorganizuje debatę z panem Roguskim. Patrząc na politykę obecnych władz czarno widzę zwycięstwo obecnego burmistrza, bo nie wybroni swojego trwonienia pieniędzy na lewo i prawo.

   Tymczasem dalej obserwujemy działania i za jakiś czas wchodzimy w decydujący moment wyborów samorządowych :)
   Może być tylko coraz ciekawiej.

   • agnieszka375 Re: Wybory samorządowe 2014 02.09.14, 14:13
    Obecna ekipa najbardziej uaktywniła się przed samymi wyborami :) tak zauważyłam jeżdżąc po tym wspaniałym miasteczku ;) Cóż...nowa ekipa nie będzie miała lekko- wyciągnąć Kobyłkę z "bagna" jakim są milionowe kredyty + utrzymanie pracowników Urzędu Miasta Kobyłka zatrudnionych w ostatnich latach. Swoją drogą ciekawe jak "stara ekipa"dawała radę bez tylu doradców i specjalistów ;)
    • rokerperejro88 Re: Wybory samorządowe 2014 02.09.14, 16:46
     W końcu emisja obligacji w roku wyborczym do czegoś zobowiązuje :)

     Jeśli doszłoby do zmiany to podejrzewam, że część tych urzędników sama by odeszła. Szczególnie ci od nic nie robienia typu pełnomocnika do spraw spraw relacji instytucjonalnych i ogólnoorganizacyjnych.

     Jednak by tak się stało najpierw ludzie muszą zmądrzeć. Czy tak się stanie zobaczymy w listopadzie. Czas i pora dać szansę komuś innemu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka