Dodaj do ulubionych

owulacja stymulowana i brak skoku temperatury

10.09.07, 08:24
dziewczyny, w środę miałam podany pregnyl więc teoretycznie owulacja
wystąpiła w czwartek , piątek lub sobotę. Dzis rano zmierzyłam
temperaturę i sie zdziwiłam. 36,5 st. Chyba powinien już byc skok.
Moze orientujecie się, czy jeśli owulacja jest stymulowana to czy
temperatura zachowuje się tak jak przy naturalnej? tzn. czy powinien
nastąpic skok? dziś idę do lekarza na sprawdzenie czy pęcherzyk pękł
ale obawiam się, ze albo nie pękł i temu temperatura nie skoczyła
albo mam problem z progesteronem. No bo przecież zarodek potrzebuje
ciepła, zeby móc sie rozwijac.
Obserwuj wątek
    • bystra_26 hmmm... 10.09.07, 10:02
      Taka wyrwana z kontekstu temperatura nic nie mówi. Temp. wyższa to
      nie jest temp. o określonej wysokości, ale wyższa niż w fazie
      niskich temperatur U DANEJ KOBIETY.

      Drugie pytanie - jak zmierzyłaś tę temperaturę, kiedy?
      • kachaa17 Re: hmmm... 10.09.07, 13:52
        wiem, ale wiem też, ze to jest niska temperatura u mnie. Z wyższych
        zawsze miałam 36,9; 37
        • bystra_26 poziom temp. 10.09.07, 15:23
          Niestety takiej pewności nie ma - poziomy temperatur u jednej
          kobiety mogą być w cyklach zmienne.
      • kachaa17 Re: hmmm... 10.09.07, 13:53
        zmierzyłam tak jak trzeba, 6 rano termometrem w pochwie. wcześniej
        prowadizłam przez kilka miesięcy obserwacje, wiec wiem, że ta
        temperratura nie jest po skoku
    • bystra_26 skok 10.09.07, 15:26
      Czas wystąpienia skoku zależy od wrazliwości ośrodka termoregulacji.
      W metodach objawowo-termiocznych przyjmuje się, że owulacja
      wystepuje najczęściej +/- 2 dni w stosunku do dnia pierwszej wyższej
      temperatury, ale owulacja może wystąpić nawet 4 dni przed skokiem...
      czyli u Ciebie, jeśli pęcherzy dojrzał i pękł w sobotę, to do środy
      włącznie powinnaś mieć pierwszą wyższą.
      • wiosenka1 Re: skok 10.09.07, 18:04
        spokojnie Kachna wzrosnie, inaczej byc nie może

        pamietaj przy stymulacji wazny jest monitoring cyklu, bo pregnyl
        podany, a jak pęcherzyk sobie nie pekł, tylko usg nam to powie, a
        torbielka to nic fajnego
        • kachaa17 Re: skok 11.09.07, 07:45
          wczoraj byłam na monitoringu. Moja ginekolog powiedziała, ze
          wszystko wskazuje na to, ze owulacja nastąpiła. Ale jakos nie umiała
          mi powiedziec nic na temat temperatury. Powiedziała, że powinna
          wzrosnąc. Tyle to ja też wiem. A mnie troche to martwi i szczerze
          mówiąc myślę, że nic z tego nie wyjdzie. Straciłam nadizeję na ciązę
          w tym cyklu.
      • kachaa17 Re: skok 11.09.07, 07:44
        to mam nadzieję, ze waśnie u mnie nastąpi. Wczoraj wziełam pierwszą
        luteinę i dizs temp. 36,7.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka