Gość: Publicysta IP: *.retsat1.com.pl 16.06.04, 21:42 Moim zdaniem nominację bezsprzecznie powinna dostać "Rozprawa o srace" Kupy Gównianego. Fantastyczna synteza kału. Najbardziej podobaja mi się jego rozważania o siku. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Pytalski Re: Nominacje do Nike 2004, "Monolog polsko-żydow IP: 151.157.129.* 16.06.04, 22:31 A jaka jest definicja Zyda? Czy zydostwa mozna sie zrzec, albo czy mozna zostac Zydem na wlasne zyczenie? Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaprim Re: Nominacje do Nike 2004, "Monolog polsko-żydow 17.06.04, 09:49 Gość portalu: Publicysta napisał(a): > Moim zdaniem nominację bezsprzecznie powinna dostać "Rozprawa o srace" Kupy > Gównianego. Fantastyczna synteza kału. Najbardziej podobaja mi się jego > rozważania o siku. Udało ci sie - nie dosc, żes prostak, to jeszcze cham i prymityw... No, no - nawet przy duzym wysilku, niełatwo bedzie ci dorównac... Z należnymi wyrazami-K' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mia Kasiu prim IP: *.umcs.lublin.pl 17.06.04, 15:10 na forach pojawiają się prowokatorzy a ty odpowiadajac arogancko na ich posty dajesz im kupe smiechu. W ocenianiu wypowiedzi innych brakuje ci bystrosci co tlumaczyc moze mlody wiek lub wyjatkowo cieply stosunek do tej ksiazki. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaprim Re: Kasiu prim 17.06.04, 18:55 Ani wiek, ani stosunek do tej książki. Raczej stosunek do KSIĄŻKI, jako zjawiska, do AUTORÓW, którzy mają coś do powiedzenia i robią to większym zasobem słów i znaczeń, niż ktos, bo nie chce tu uzyć identycznego słowa "autor", kogo post mnie zirytował. Ten tekst o książce H.Grynberga, jak i wszystie teksty o książkach jest skierowany do ludzi , których książka, jako taka , interesuje, ktorzy chcą się czegoś dowiedzieć np. o nowościach itp. Zatem wygłup- chamski i prymitywny - kogoś, kto ukrywając się pod nickiem, czuje się bezkarny i wydaje mu się, że jest dowcipny- musi irytować. Niech najpierw napisze coś, co ktoś inny zechce wydać , a jeszcze ktoś inny zechce przeczytać , i dopiero wtedy staje w szranki i bierze się za krytykanctwo. Pokąd tego nie zrobi- niech sie przynajmniej nie kompromituje znajomością obscenów, bo to potrafi każdy, nawet niedorozwiniety umysłowo. A może zwłaszcza taki właśnie... A ponieważ ta wypowiedz, jak i kilka innych w tym wątku i tysiące na forach GW, jest podszyta ksenofobią i szowinizmem, czyli zjawiskami , które mnie wyjątkowo brzydzą- to i mej reakcji nie dziw się, proszę... Pozdrawiam - K' Odpowiedz Link Zgłoś
karol.mojzesz Re: Nominacje do Nike 2004, "Monolog polsko-żydow 17.06.04, 15:17 Autor wątku nie grzeszy delikatnością, to fakt, lecz jest coś w tym co napisał. Rzeczywiście, cała ta g******a impreza pod tytułem NIKE przypomina kloaczny dół, przynajmniej wiele wspólnego ma ze smrodem niźli z Literaturą, co nie znaczy, iż nie pojawiają się tam wielkie pióra. Ale to jest tak z tymi "sponsorami", że dla niepoznaki nominują naprawdę wartych poczytania autorów, żeby wicie-rozumicie, wyglądało to poważnie. Tak więc i Miłosz, Różewicz, niedługo może Mrożek, a obok same giermki, pachołki, pół-inteligenci, ćwierć-talenty i trochę politycznie poprawnych pisarzyn, którzy nie pohamowaliby się pzed zjedzeniem g****a, żeby tylko doczepić się do pocigu zmierzającego na Olimp. Co to monologu polsko-żydowskiego, to sam Mistrz Ceremonii Adam M. (nie chodzi o autora "Pana Tadeusza) nie powinien zabierać głosu w tej sprawie. W 1991 r. bodajże dostał tytuł Żyda Roku, a swojego żydostwa oficjalnie się wypiera, tzn. nie wolno powiedzieć o nim Żyd, bo zaraz sięgnie po broń ostateczną czyli antysemityzm i ksenofobię. Dlatego ja nazwę go nadwiślańskim kuglarzem. I to właściwie wszystko w tym wielce śmierdzącym temacie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nm Re: Nominacje do Nike 2004, "Monolog polsko-żydow IP: *.w81-49.abo.wanadoo.fr 18.06.04, 15:17 To nie temat jest "smierdzacy", tylko osoby piszace na tym innych forach. Akurat temat tozsamosci nalezy do najciekawszych. To Panowie i Panie sprowadzacie go - jak wszystko zreszta - na poziom szamba. Taki Wasz poziom. Odpowiedz Link Zgłoś
karol.mojzesz Re: Nominacje do Nike 2004, "Monolog polsko-żydow 18.06.04, 17:11 > To nie temat jest "smierdzacy", tylko osoby piszace na tym innych forach. Siebie też widzisz w tej reprezentacji? W życiu tak najczęściej jest, że nie czuje się własnego smrodu. I naucz się pisać, bo posądzę Cię o niechlujstwo. > Akurat temat tozsamosci nalezy do najciekawszych. Temat nie tyle ciekawy - co bolesny. Ty o ciekawości, ja o cierpieniu. > To Panowie i Panie > sprowadzacie go - jak wszystko zreszta - na poziom szamba. Taki Wasz poziom. Jak na razie nie wiadomo jaki poziom Ty reprezentujesz. Powyżej czy poniżej poziomu tego szamba? Odpowiedz Link Zgłoś