14.09.15, 16:01
Bla, czy Ty masz jakieś publikacje naukowe nt. tych witamin i wykładów pana Zięby? Czy zanotowano choćby 10 wyzdrowień po takim leczeniu?

Bardzo Cię proszę, nie publikuj takich rzeczy jeśli nie masz na to żadnych konkretnych dowodów (wiara i przekonanie nie jest dowodem). Tu zaglądają ludzie naprawdę chorzy, i każdy z nas na jakimś etapie chce wierzyć, że może się wyleczyć. Pisząc o witaminach bierzesz na siebie współodpowiedzialność za wielotygodniowe a nawet kilkumiesięczne pobyty ludzi na oddziałach zamkniętych. No chyba, że jakieś wiarygodne źródło podaje wysoki procent wyzdrowień po stosowaniu konkretnej diety czy witamin (jakie dawki i przez jaki czas?) Albo w ogóle jakikolwiek przypadek cudownego wyzdrowienia.

Sama kiedyś byłam na etapie wyleczenia choroby hormonami i skończyło się to w szpitalu. Nie neguję, prawidłowa dieta, witaminy, mikroelementy czy sen na pewno mają korzystny wpływ na samopoczucie. Ale nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś takimi metodami wyleczył się z choroby psychicznej lub innej. Jakby to było takie proste cała medycyna nigdy by nie powstała.

Niedługo pewnie usłyszymy, że po zastosowaniu witaminy "x" odrastają amputowane kończyny lub inne tego typu ciekawostki.

Jeśli jednak upierasz się, żeby pisać to co piszesz, to w porządku. Tylko proszę dodaj zawsze, że jest to Twoja prywatna opinia nie poparta żadnymi dowodami. Wtedy jeśli ktoś się zdecyduje na odstawienie leków - zrobi to na swoją odpowiedzialność

--
http://i59.tinypic.com/vsncx2.jpg

Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
Nie mam bałaganu - moje rzeczy prowadzą koczowniczy tryb życia wink
Obserwuj wątek
    • za_mszowe Re: bla-01 08.11.15, 19:50
      Ja tez dorzucę swoje 3 grosze na temat leczenia niacyna - suplementacja wit PP polecana przez bla-01 się nie sprawdziła i dostałam speeda jak rasowy palacz.
      I nie wypisuj proszę bzdur, że oglądanie youtube zastępuje psychoterapie (coś pisałas o wykładach tej lekarki od optymalnego żywienia, że to zastepuje).

--
      trolling is a art.
      • bla-01 Re: bla-01 08.11.15, 22:29
        Witamina PP, inaczej witamina B3, niacyna - jest to wspólna nazwa na określenie dwóch związków kwasu nikotynowego i amidu kwasu nikotynowego / nie ma nic wspólnego z nikotyną z papierosów/. Produkowana jest z podstawowego aminokwasu tryptofanu a z tryptofanu jest wytwarzany stymulator naszych nerwów serotonina, a ta z pnia mózgu steruje nastrojami psychicznymi i odpowiada za prawidłowy sen. Niedobór witaminy B3 często jest rozpoznawany jako stan schizofreniczny. Do głównych przyczyn niedoboru przyczynia się upośledzenie wchłaniania z przewodu pokarmowego / niedokwaszony żołądek - uwaga zgaga jest objawem niedokwaszenia żołądka, słodycze, alkohol, grzybice, pasożyty, stosowanie leków zobojętniających kwas żołądkowy / np. Renigast/, leków przeciwpadaczkowych, nasennych/. Na polepszenie przyswajania: należy ją przyjmować w towarzystwie pozostałych witamin z grupy B / b-complex/, witamina C, chrom, krzem. Czasami warto zbadać jej poziom w organizmie, bo jej braki rujnują zdrowie.
        • bla-01 Re: bla-01 08.11.15, 23:14
          Jeszcze chciałam dodać że wykłady Jerzego Zięby i Ewy Bednarczyk- Witoszek na you tube w moim przypadku odmieniły życie. Oni twierdzą, że nie ma chorób nieuleczalnych - a ja im uwierzyłam. Stosuję się do ich zaleceń i nie zamartwiam się teraz o zdrowie swoje i moich najbliższych.
          • za_mszowe Re: bla-01 08.11.15, 23:39
            No dobrze, ale nie pisz ze to zastepuje psychoterapię jako taką . Dziękuję, że to ujednoznacznilas. Prawdopodobnie lepiej, żebyś nie musiała sobie wyobrażać, jakie ludzie mogą mieć problemy wymagające interwencji psychoterapeuty, bo nie ogarniesz tego poznawczo.

W moim przypadku musiałabym z ta wit PP podnieść dawkę naprawde bardzo drogiej, "zmetylowanej" wit b która sprowadzam specjalnie ze Stanow (nie metabolizuje zwykłej b12) i monitorować do tego nastrój. Większe stresy i wysiadam. I nie występuj tu z pozycji nie wiadomo jakiego guru uzdrawiającego wszystkich majacych problem natury psychicznej.To że jakimś cudem z Twoim synem Ci się udało, nie oznacza, ze to samo pomoże każdemu bez wyjątku.
            • bla-01 Re: bla-01 09.11.15, 09:56
              Mimo wszystko zachęcam cię do wysłuchania poniższego wykładu Jerzego Zięby. Być może znajdziesz rozwiązanie dlaczego nie wchłaniasz witamin z grupy B. Czasami powody są bardzo błahe.
              www.youtube.com/watch?v=POKyyxpEdbI

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka