Dodaj do ulubionych

Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest oki :)

13.05.08, 11:50
Witam
Nasza Zochna właśnie miała drugie urodziny.
Urodzona w 26 tyg. 1450 gram, 52 cm, wylewy III/IV stopień.
To co napiszę poniżej nie jest chwaleniem się jest raczej
pokrzepieniem dla rodziców którzy mają ze swoimi bobasami takie
przejścia jak my mieliśmy.

Właśnie minęło nam dwa latka i jest normalnie, co dla tych którzy
nie mieli takich sensacji jak my nic nie znaczy a dla innych (dla
nas) graniczy z cudem.

Zośka jest nie do odróżnienia w rozwoju przy porównaniu z
rówieśnikami, a wręcz w rozwoju intelektualnym przegania niektóre
swoje koleżanki (bo wiadomo z facetami nie ma co takich małych
spryciulek porównywać bo to niebo i ziemia).

Zochna że tak powiem tańczy, śpiewa recytuje.
Ulubione piosenki które nuci, sto lat, kjakowiaciek eden, we will we
will rock you (to leci czasem w teledysku na mini mini), chwalcie
łąki umajone (efekt 3 tygodni siedzenia z bacią/teściową smile), choć
mam ąśki małe i ewele moge, i wiele innych których tu nie pamiętam.
Co ciekawe wszystkich słów jeszcze nie potrafi wymówić ale potrafi
utrzymać melodię po której od razu można poznać co śpiewa.
Co do spostrzegawczości mamy na pampersach różne zwierzątka
narysowane i przy zmianie pieluchy Zochna musi zobaczyć jakie
zwierzątko zakłada. Wczoraj był min. kotek i Zośka mówi kotik meczko
pije - ja mówię tak Zosiu a ona dalej ne ma meczka w miseczce.
Patrzę na pampersa a tam namalowany kotek - obok butelka mleka a nie
ma miseczki smile. Druga akcja, ogląda książkę ze zwierzątkami i znowu
trafiło na kotka - i Zośka mówi kotik muchi je ????? ja zdziwiony
patrzę a w książce naryzowany kotek a obok niego myszki, mleko,
mięso i mucha smile.
Wychodziliśmy od moich rodziców i moja mama woła ojca Paweł chodź a
Zośka to podłapała i krzyczy w drzwiach - Paweł oć do osi.
Także kojarzy już fakty i używa w danej sytuacji konkretnego
słownictwa a nie tylko powtarza bezmyślnie zasłyszane słowa.
Najlepiej w samochodzie jechaliśmy z Białorusi do kraju a Zochna
woła Osia edzie do babci do Polski smile - od kogoś musiała to usłyszeć
ale przecież nie mówiliśmy jej tego specjalnie tak żeby zapamiętała.

Djaemy jej kanapkę a ona odrywa kawałem i mówi jedz tata posie
bjdzo. Jak coś dostanie to mówi zawsze dekuje bajdzo smile pełna
kulturka. Pyta się dzieci w piaskownicy Osia moje pobawić się lalą.

Obiecałem sobie że będę zapisywał jej teksty i zachowania ale nie
nadążąm za nią. Wczoraj powiedziała - mama wączyła wode i robi myj
myj smile. Na spacerze zrywa kwiatki i mówi do mojej mamy - Ziosia
zerwała kwiatki i da tacie, tata ładny.
Przy przebieraniu woła goły pępuszek nie całuj (oczywiście trzeba
wtedy całować brzucho na co woła nie całuj nie cału)a jak się
przerwie to mówi jeście, jeście.

CO do medycznych zastrzeżeń - mamy jeszcze małą przepuklinę pępkową
i lekko szpotawe stopki których szpotawość zanika po chodzeniu w
dobrych (usztywnionych) butkach.
Obserwuj wątek
    • ania.silenter Wspaniale:))) 13.05.08, 12:16
      Zosia to ostra babka i jak burza prze do przodusmile))). Gratulacje i
      Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzinsmile)))). Prawdziwy Byczek z
      niej (jak z mojej Ady), bierze przeszkody na rogi i do przodubig_grin.
    • mama-cudownego-misia Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 12:42
      No i do przodu, gratulacje smile

      Jak sobie pomyślę, że pod jednym z artykułów o wcześniakach na gazecie się
      "społeczeństwo" odezwało, że po co to ratować, że i tak będzie do niczego...
      Zresztą to zapewne ten sam wycinek "społeczeństwa", który na wieść o śmierci
      Sendlerowej, której komórka uratowała z getta 2500 żydowskich dzieci, pytał się
      o jej pochodzenie etniczne...
      • ciociakubusia Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 12:53
        Gratuluję cudownej córeczki. Gdy czytam takie pokrzepiające historie
        wokół serca robi się cieplej i łzy wzruszenia same napływają do
        oczu. I mam tylko nadziję , że za dwa lata ja będą mogła opisać
        takie optymistyczne wieści o swoim maleńkim siostrzeńcu, ku
        pokrzepieniu serc.
        Pozdrawiam ciepło Zochnę i jego wsplaniałych rodziców.
        • attache1974 Zośka cukierkowa materialistka :) 13.05.08, 13:50
          Wracam w kwietniu z 3 dniowej delegacji, wchodzę do mieszkania i
          słyszę tupot małych stópek, zza zakrętu wypada Zochna ledwo
          wyrabiając się na zakręcie na buzi uśmiech od ucha do ucha, pisk
          machanie łapkami i słowa - cześć tatiusiu maś cjukierki.
          Jak się potem okazało Zośka 3 dni jak mnie nie było mówiła że tata
          wróci i przywiezie cjukierki.

          Muszę wrzucić na net najnowsze foty córek
    • mamaigiiemilki Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 14:24
      ogromne gratulacje!!!Zoska rozwija sie naprawde super!a jak ładnie mówismilezawsze z wielkim wzruszeniem czytam takie posty, to jest dowod i nadzieja dla rodzicow, ktorych pociechy pospieszyły sie na swiat; oby tak dalej!
      • traganek Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 16:02
        Wszystkie Zosie są super!!! Bardzo się cieszę, że Wasza Zosia tak
        dobrze się rozwija.
        Moja też wciąż gada- może nie takie długie zdania jak Wasza ale jest
        już podmiot, orzeczenie i nawet odmiana przypadków. I pomyśleć
        tylko, że moja Zosia dopiero w 8 mcu życia uśmiechęła się do mnie a
        pierwsze słowo wypowiedziała koło roku...
        • lazy_lou Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 16:22
          hmmm...
          wydawalo mi sie ze okolo roku to raczej standart na pierwsze slowo?

          a zosia jest naprawde super kobitka, niewiarygodne ze tak swietnie z
          tego wszystkiego wyszla smile
          dawiej jak czytalam wasze opisy zosiowych dokonan to sie
          zalamywalam: moj synek nie robil tego co zosia.
          inna rzecz ze jest pol roku mlodszy co w tym wieku robi duza roznice.
          dzis widze ze kuba zaczal "gonic" inetelektualnie i czytam was juz
          tylko z przyjemnoscia smile

          pozdrawiam cieplo Mala Wielka Zoske
    • uma76 Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 21:26
      kurcze, dwa lata smile
      a wydaje mi się, że dopiero co czytałam pierwsze posty o Zosi smile
      Najlepsze życzenia dla panienki smile
      faktycznie, z tego co piszesz, świetnie sobie radzi i potrzebne bardzo tu takie
      historie.
      Zdjęć brakuje tylko smile
    • tunelinda Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 21:35
      Wszystkiego najlepszego dla dzielnej i wygadanej Zośki.
      Jak na 26 tc to ona duża się urodziła, zuch kobitka.
    • bijou82 Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 22:31
      to cudowne smile oby tak dalej...wspaniala mala zosia smile
    • jolantusia1 Re: Zochna 11. V. 08 - ma już dwa latka i jest ok 13.05.08, 22:58
      sto lat dla Zosi. Zosia jest the best, oby tak dalej.
      • attache1974 Wczoraj Zośka mnie karmiła 14.05.08, 08:02
        Przyjechała z wózkiem z lalką w środku, a ja oglądałem telewizję,
        wyciąga z wózka pustą zabawkową filiżankę i daje mi mówiąc posie
        bajdzo. No to ja udaje że wypiłem oddaje Zośce i mówię dziękuje
        bardzo, ona zagląda do środka filiżanki i mówi nie ma ziupy tata
        wypił ciałą, oddaje mi filiżnkę i mówi maś jeście am.

        Albo siedzimy czytamy a Zośka w pewnej chwili poszła do pokoju stęka
        kwęka przyleciała i mówi - ojej nie mogię citu citu (nie mogła
        wziąść książki ze stołu). My się pytamy Zosiu poczytać ci książeczkę
        ona na to - kak (nie mówi tak tylko kak) to przynieś jakąś małą
        książeczkę a ona siedzi i myśli siedzi i myśli i mówi - nie mają
        (nie małą) dują Ziosia chce citu citu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka