16.02.09, 19:06
moja mała ma zajady w kącikach ust, jakiej witaminki jej brakuje? co
mogę jej dać? (ma 10miesięcy)
Obserwuj wątek
    • mama-cudownego-misia Re: zajady 16.02.09, 21:52
      Najprawdopodobniej, chociaż wcale niekoniecznie (to nie musi być niedobór
      witamin) wit. B2. Występuje w mięsie i wątrobie, chudych serach, nabiale,
      migdałach i orzechach, jajkach, zielonych warzywach, tłustych rybach,
      pełnoziarnistych produktach zbożowych, fasoli, grochu i soi.
      Równie dobrze można jednak podejrzewać niedobór żelaza, ząbkowanie, suche
      powietrze, zimno i spierzchnięcie ust na spacerze, a nawet jakiegoś drożdżaka...
      • tartulina Re: zajady 17.02.09, 07:23
        Tak jak pisze McM zajady mogą swiadczyć o niedoborze wit B,ale przyczyny moga byc rózne.Szybko znikają po smarowaniu fioletem.Pozdrawiam.Agnieszka
    • mamakubusia9 Re: zajady 17.02.09, 09:59
      dzięki za odpowiedzi. pewnie to składowa tych różnych przypadłości
      bo mała słabo je i ze względu na alergie mało różnorodnie. chyba
      podam jej witaminki i żelazo, ale skonsultuje to jeszcze z lekarzem.
      smile
      • mama-cudownego-misia Re: zajady 17.02.09, 10:42
        Tak by było najlepiej. Ja bym jeszcze zamieniła w diecie wszystko na
        pełnoziarniste (kasze, chleb, musli - ja mielę na kaszkę), dawała więcej chudego
        mięska i jajek, a także wybierała raczej zielone warzywa.
    • kicia031 Re: zajady 17.02.09, 11:53
      witB2 i po 2 dniach bedzie po sprawie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka