mamakubusia9 16.02.09, 19:06 moja mała ma zajady w kącikach ust, jakiej witaminki jej brakuje? co mogę jej dać? (ma 10miesięcy) Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mama-cudownego-misia Re: zajady 16.02.09, 21:52 Najprawdopodobniej, chociaż wcale niekoniecznie (to nie musi być niedobór witamin) wit. B2. Występuje w mięsie i wątrobie, chudych serach, nabiale, migdałach i orzechach, jajkach, zielonych warzywach, tłustych rybach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, fasoli, grochu i soi. Równie dobrze można jednak podejrzewać niedobór żelaza, ząbkowanie, suche powietrze, zimno i spierzchnięcie ust na spacerze, a nawet jakiegoś drożdżaka... Odpowiedz Link
tartulina Re: zajady 17.02.09, 07:23 Tak jak pisze McM zajady mogą swiadczyć o niedoborze wit B,ale przyczyny moga byc rózne.Szybko znikają po smarowaniu fioletem.Pozdrawiam.Agnieszka Odpowiedz Link
mamakubusia9 Re: zajady 17.02.09, 09:59 dzięki za odpowiedzi. pewnie to składowa tych różnych przypadłości bo mała słabo je i ze względu na alergie mało różnorodnie. chyba podam jej witaminki i żelazo, ale skonsultuje to jeszcze z lekarzem. Odpowiedz Link
mama-cudownego-misia Re: zajady 17.02.09, 10:42 Tak by było najlepiej. Ja bym jeszcze zamieniła w diecie wszystko na pełnoziarniste (kasze, chleb, musli - ja mielę na kaszkę), dawała więcej chudego mięska i jajek, a także wybierała raczej zielone warzywa. Odpowiedz Link