Dodaj do ulubionych

olejki eteryczne

13.08.04, 13:41
Czy olejki eteryczne mozna zazywac wewnetrznie? Czy ktos leczyl sie w ten
sposob olejkami? A moze najlepiej uzywac ich tylko do smarowania i inhalacji?
Czytalam w internecie ze w celach leczniczych olejek nalezy zmieszac ze
zwyklym olejem, miodem lub sokiem. Zakupilam olejek firmy etja i na
opakowaniu widnieje napis "tylko do uzytku zewnetrznego". Czy ktos wie w
koncu jak to jest z tymi olejkami???
Obserwuj wątek
    • radiesteta1 Re: olejki eteryczne 13.08.04, 17:15
      Olejki eteryczne są do kominków aromaterapeutycznych (kilka kropli na kominek).
      Przy mieszankach do masażu stosuje sie bardzo duże rozcieńczenia w oleju
      bazowym, czyli na 20 ml oleju do 10 kropli mieszanek olejków eterycznych.
      Olejki eteryczne mogą być używane do kąpieli tez w ściśle określonych
      proporcjach.
      Z tego co wiem jedynie olejek lawendowy może mieć bezpośredni kontakt ze skórą.
      Polecam książkę "Pachnaca apteka" W. Brud, I. Konopacka.
      Pozdr.
      • narysuj.mi.baranka Re: olejki eteryczne 14.08.04, 13:37
        radiesteta1 napisał:

> Z tego co wiem jedynie olejek lawendowy może mieć bezpośredni kontakt ze
        skórą.

Kontakt ze skora moze tez miec olejek pichtowy. Na opakowaniu jest napisane, ze
        do masazu nie trzeba go rozcienczac.
        --
        Planeta Vege:) Sadyba z przyległościami:)
      • kawa.inka Re: olejki eteryczne 14.08.04, 17:25
        A dlaczego zadalam wogle to pytanie?
        Sama nie slyszalam zeby olejki moznabylo spozywac ale weszlam na strone Henryka
        Rozanskiego - doktoranta AM w Poznaniu i on sugeruje taki sposob leczenia. Jest
        on autorem wielu rozbudowanych stron www na temat zdrowia.
        No coz...wole jednak nie ryzykowac i pozostane przy delektowaniu sie zapachami
        olejkow :-))
        Pozdrowienia!
    • d-huntress Re: olejki eteryczne 21.09.04, 16:14
      Ja maturę zdawałam na olejku lawendowym;)
      Tzn. smarowałam żarówke lampki przy której sie uczyłam i rzeczywiście,
      uspokajało i rozluźniało. Ale moze to tylko autosugestia była? Grunt, ze
      pomogło:)
        • justa_79 Re: olejki eteryczne 19.10.04, 09:42
          ja stosuję olejek pichtowy, ale zewnętrznie, na katar, łupież, wypryski itp. na
          forum Uroda dziewczyny pisały, że stosują wewnętrznie jako oczyszczanie
          organizmu. ale do tego musi być specjalny olejek, na którym jest zaznaczone, że
          może być używany wewnętrznie.
          --
          Forum Nu Skin
          ag.bocznica.org
          "Szukając miłości" - koniec powieści
          • justa_79 Re: olejki eteryczne 19.10.04, 09:45
            aha, jeszcze dodaję do kremu, gdyż działa przeciwzmarszczkowo, i do toniku,
            żeby miał działanie antybakteryjne.
            --
            Forum Nu Skin
            ag.bocznica.org
            "Szukając miłości" - koniec powieści
        • asiabed Re: olejki eteryczne 30.06.05, 19:13
          Witam,
          ja stosowalam. Z pozytywnym skutkiem, nie odczulam zadnych efektow ubocznych
          (oczywicie mam na mysli wewnetrzne dawkowanie). Stosowalam olejek firmy
          Laboratoria Natury (z reszta nie tylko ten olejek, ale takze i inne produkty tej
          firmy - srebro koloidalne, sok z aloesu, moj ojciec pije olejek rokitnikowy).
          Moge z czystym sercem polecic ten preparat. Mozna go kupic w wielu aptekach
          (choc oczywiscie chyba kazdy farmaceuta bedzie przestrzegal przed spozywaniem
          go, ale pewnie z entuzjazmem poleci inne preparaty - link wyzej, w ktorych tez
          sa olejki eteryczne...).pozdrawiam
    • itusia8 Re: olejki eteryczne 25.09.05, 20:43
      polecam olejki eteryczne tylko i wylacznie dr beta. nie zawieraja szkodliwych
      substancji i moga byc zazywane nawet doustnie - wiem bo sama bralam przez 3
      miesiace z miodem. dobrze dobrane i stosowane pomagaja na wiele dolegliwosci.
    • elcia1985 Re: olejki eteryczne 01.05.20, 15:33
      Witam, tylko olejki terapeutyczne można stosować wewnętrznie i na skóre. Dodam, że tylko 5 % wszystkich olejków posiada takie właściwości, pozostałe są rozcieńczane i to że jest napisane np. 100% olejek lawendowy oznacza tylko tyle, że nie dodali innej rośliny a ile dodalu rozcieńczacza to nie wiadomo bo tego pisać nie muszą. Ja stosuje olejki klasy terapeutycznej od 2.5 roku pewnej firmy, która otwarcie pokazuje procesy produkcji, posiada swoje własne farmy i oferuje w swoich produktach serie do stosowania wewnętrznego. Np. Oregano, bazylie, lawende, rozmaryn, estragon, orange, thrives i inne. Pizdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka