Dodaj do ulubionych

Ludzie warczą

IP: *.acn.waw.pl 27.02.03, 19:10
Zauważyliście? W Polsce ludzie warczą na siebie zamiast mówić. Czy to
problem klimatu? W południowych krajach jakoś tak wszyscy uśmiechnięci, a u
nas spojrzenie spode łba, zaciśnięte usta z których dobywa się warkot.
Kiedy byłam dzieckiem, miałam ulubioną bajkę na kasecie o trzech
dziewczynkach, które nazywały się Proszę, Dziękuję i Przepraszam. Teraz
jakoś się tych słów nie używa. Ktoś może na mnie wpaść, stratować mnie,
wymamrotać jakieś "ojej", ale przepraszam - nie powie. Właśnie dzisiaj
widziałam taką sytuację w autobusie. Na zakręcie jakaś dziewczyna wpadła na
siedzącą panią, zrzuciła jej kapelusz, a na koniec usiadła na kolanach.
Powiedziała tylko "o Jezu" i na tym zakończyła wypowiedź.
Obserwuj wątek
    • melinek Bywa, ze wyja. 27.02.03, 19:35
      Gość portalu: Luke napisał(a):

      > Kiedy byłam dzieckiem, miałam ulubioną bajkę na kasecie o trzech
      > dziewczynkach, które nazywały się Proszę, Dziękuję i Przepraszam.

      Chyba za duzo ludzi jej sluchalo, skoro traktuja to jak bajke.

      Wazne, zeby samemu ta bajke wcielac w zycie.
      • julla Re: Bywa, ze wyja. 27.02.03, 19:56
        Dobrze, że chociaż te "O Jezu" powiedziała, to jeszcze tak najgorzej nie brzmi.
        Mogła ja np. obelżywie zwyzywać, że czego tam siedzi jak klempa lub coś w ten
        deseń...
        Ludziska tera niedobre som
    • Gość: miregal starsi ludzie maja fajny zwyczaj IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 27.02.03, 21:41
      zwracania sie do kogos w 3. osobie, np "co tu tak stanela i tarasuje droge?
      lepszego miejsca nie znalazla?" itd :)
      • natallie Re: 27.02.03, 22:52
        kiedys znajomy obcokrajowiec powiedzial mi, ze wchodzac do pomieszczenia od
        razu poznac Polaka po zacietym wyrazie twarzy....inny bardzo dziwil sie podczas
        wizyty w Polsce, ze ludzie w autobusach sa tacy ponurzy i ze w ogole nie
        spiewaja.
        podobne stwierdzenia co do naszego "radosnego i zyczliwego" nastawienia do
        swiata slyszalam potem wielokrotnie od wielu innych ludzi. przykre to ale
        prawdziwe, niestety.
        wystarczy stanac w kolejce na poczcie, wejsc do zatloczonego tramwaju.....a
        potem gdy nagle w urzedzie np pani potraktuje cie normalnie - czyli milo i
        uprzejmie to az czlowieka zdziwienie ogarnia....a przeciez jakie to mile jak
        ktos na ulicy sie po prostu usmiechnie, tak zwyczajnie i zyczliwie.
    • kaneel Re: Ludzie warczą 28.02.03, 00:38
      ...przyznaje sie :( ja tez czasem warcze...
      blagam wysoki sadzie o nizszy wymiar kary...
      ja caly czas walcze z tym warczeniem i bardzo sie staram... tylko czasem mi
      glupio,gdy idac ulica usmiecham sie (nawet nie zalotnie,kpiaco czy szyderczo,
      a do siebie)a ludzie jakos dziwnie na mnie patrza...wiec az boje sie pomyslec
      co by bylo gdybym byla mila dla kogos..wrrr na sama myla mam gesia skorke... a
      tak serio - swiat trzeba zmieniac zaczynajac od siebie,a na nasze szczescie
      usmiech i pogoda ducha,to cos zarazliwego...dlatego uszy (i piersi) do gory
      jest dla nas nadzieja ;)
      obiecuje,ze sie poprawie
      • Gość: ax Re: Ludzie warczą IP: *.proxy.aol.com 28.02.03, 00:47
        co niektore z was Drogie Panie przesadzaja, zwlaszcza z tymi obcokrajowcami,
        czy ktoras z was jechala w Niemczech autobusem ? u nas kondukt pogrzebowy jest
        weselszy, lepie nie jest wcale gdzie idziej, ale oprocz warczenia mamy jeszcze
        jedna wade, chyba nawet gorsza: NARZEKANIE /czesto bez powodu/ czego dowodem
        jest ten watek....trzymajcie sie i nie NARZEKAJCIE !!!!!!!..pzdr
    • anahella Re: Ludzie warczą 28.02.03, 05:24
      Czego marudzicie? - pytam uprzejmie?;)
      • vika411 Re: Ludzie warczą 28.02.03, 05:58
        I tak cale szczescie,ze niektorzy myja zeby zanim ugryza.-)
        • Gość: Lena Re: Ludzie warczą IP: 80.48.96.* 28.02.03, 10:05
          Witam miło, serdecznie i z wielkim uśmiechem :)))). Rozbawiłyście mnie
          na "dzień dobry" tak fantastycznie,że uśmiechu wystarczy mi nawet na weekend.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka