Dodaj do ulubionych

Nie dajmy się oszukać

15.01.15, 10:40
Artykuł Agaty Puścikowskiej opisuje jak działa tabletka antykoncepcyjna zatrzymująca lub opóźniająca owulację. Ona rzeczywiście przy pomocy dużej ilości hormonów zatrzymuje lub opóźnia owulację. W przypadku stosunku odbytego przed owulacją działa antykoncepcyjnie, bo do owulacji nie dochodzi.

Inną sytuację mamy, gdy do stosunku dochodzi podczas owulacji lub jakiś czas po niej. Wtedy do poczęcia dochodzi, lecz poczęty zarodek nie może się zagnieździć w macicy i zostaje wydalony z organizmu kobiety.
Zarodek ginie.

Dla mnie wielce charakterystyczne są dwa kłamstwa, którymi posługują się lekarze i przedstawiciele rządu. Pierwsze kłamstwo polega na ukryciu faktu działania wczesnoporonnego tabletki, gdy stosunek miał miejsce w trakcie owulacji lub po niej. Drugie kłamstwo polega na wmawianiu nam, że dostępności tych tabletek bez recepty wymaga od nas Komisja Europejska. Tymczasem prawda jest taka, że Komisja Europejska pozostawiła decyzję w tej sprawie każdemu państwu do samodzielnego podjęcia.

Zdumiewa mnie ilość kłamstw w tej i innych sprawach w naszej przestrzeni publicznej. Demokracja nie może dobrze funkcjonować, jeżeli obywatele nie są w sposób właściwy informowani, by w oparciu o prawdziwe i ważne informacje podejmować decyzje, chociażby podczas wyborów. Aby podejmować dobre decyzje trzeba dysponować dobrą wiedzą.

gosc.pl/doc/2321276.Tabletki-po-d-stepu
Obserwuj wątek
  • andrzej585858 Re: Nie dajmy się oszukać 15.01.15, 13:30
   Bardzo istotne informacje mozna znaleźć także w artykule zamieszczonym na portalu deon.pl:

   www.deon.pl/wiadomosci/komentarze-opinie/art,784,trutka-na-lemingi.html
   Zwłaszcza informacja o tym co znajduje sie na ulotce informacyjnej tego - no właściwie czego, gdyż lekiem trudno to nazwać - jest wręcz zdumiewająca:

   "Zaburzenia czynności nerek lub wątroby
   :
   Ze względu na brak odpowiednich badań nie można ustalić specjalnych dawek produktu
   ellaOne
   .
   Ciężkie zaburzenia czynności wątroby
   :
   Ze względu na brak odpowiednich badań nie zaleca się stosowania produktu ellaOne
   .
   Dzieci i młodzież:
   Badania kliniczne produktu ellaOne objęły ograniczoną liczbę kobiet w wieku poniżej 18 lat"

   "Brak odpowiednich badań", "przeprowadzono ograniczona liczbę badań" i w innym miejscu "nie zbadano bezpieczeństwa" - te sformułowania są w przypadku leku wręcz kuriozalne. Jak mozna wyrazic zgode na powszechny dostęp do tego specyfiku bez recepty?
   Jest to jak widac decyzja jak najbardziej ideologiczna. I jeszcze do tego reakcja MZ - decyzja została podjeta przez KE, rzad polski nie ma więc wyboru - jednym słowem, nie mamy nic do powiedzenia.
   • otryt Re: Nie dajmy się oszukać 15.01.15, 15:19
    andrzej585858 napisał:

    >"Brak odpowiednich badań",
    >"przeprowadzono ograniczona liczbę badań"
    > i w innym miejscu "nie zbadano bezpieczeństwa"

    Czytaj: "Bierzesz na własną odpowiedzialność. My umywamy ręce."
    Połowa i tak nie przeczyta tej ulotki, gdy bez recepty w pośpiechu zakupią.
   • mmk9 Re: Nie dajmy się oszukać 16.01.15, 09:25
    "Brak odpowiednich badań", "przeprowadzono ograniczona liczbę badań" i w innym miejscu "nie zbadano bezpieczeństwa" -

    Zabawne, zdaje się, że tymi samymi słowami ta pani tlumaczyła niezakupienie szczepionek przeciw grypie. (Pomińmy, że przypadkiem dobrze sie stalo, że nie zakupiła, choć z zupelnie innego powodu)

    Ja już straciłam nadzieję, ze cokolwiek się zmieni na lepsze. Kłamią bezczelniej niż komuna, kradną 3 razy tyle, pojęcie "niegospodarność" w przestrzeni publicznej nie istnieje, a przecież wygrają i następne wybory, bo inaczej wojna z Rosją, Kaczor tylko stosownej pieczątki potrzebuje na gotowych dokumentach.
    • wiesia140 niegospodarność 16.01.15, 11:08
     widać to zwłaszcza w gornictwie , tam są wieloletnie zaniedbania , wszystkie rządy powinny stanąć przed sądem
    • otryt Próba zmiany Konstytucji RP 21.01.15, 10:23
     mmk9 napisała:

     >Zabawne, zdaje się, że tymi samymi słowami ta pani tlumaczyła niezakupienie
     > szczepionek przeciw grypie. (Pomińmy, że przypadkiem dobrze sie stalo, że nie
     >zakupiła, choć z zupelnie innego powodu)

     Decyzja o rezygnacji z zakupu szczepionek była chyba jedyną słuszną decyzją tej pani. Oczywiście w motywy tej decyzji nie warto wnikać, bo jak zawsze odgadywanie intencji drugiego człowieka obarczone jest dużym ryzykiem.

     Pamiętam, jaką kampanię strachu zafundowały nam media jesienią 2009 roku. Telewizja pokazywała każdego dnia tłumy szturmujące apteki na Zachodzie, by zakupić szczepionki. Warto dziś z dystansu na chłodno obejrzeć to w archiwach TV, by lepiej zrozumieć mechanizmy manipulacji. Pokazywano tłumy w naszych przychodniach i informowano, ilu to ludzi umarło z powodu grypy w ostatnim czasie. Informowano, jak to rządy poszczególnych państw zakupywały szczepionki w milionowych ilościach, a pracujące pełną parą fabryki farmaceutyczne nie nadążają z realizacją zamówień. Niektóre rządy, które wcześniej się zaopatrzyły w duże ilości szczepionek, odsprzedawały dalej po wyższej cenie niż zakupiły. WHO zalecała masowe szczepienia.

     Potem okazało się, że sezonowa grypa 2009/2010 była łagodniejsza niż wszystkie wcześniejsze.
     Strach jest potężnym narzędziem w manipulacji. Obserwowałem wielokrotnie epatowanie przeróżnymi zagrożeniami i reakcję ludzi na tego rodzaju zmasowaną kampanię medialną. Jest grupa ludzi, która na stałe jest przyklejona do telewizora. Oni o niczym innym nie potrafią mówić, tylko o zagrożeniu, które czyha tuż tuż. Sparaliżowana ich wola i normalna aktywność. Bezwolnie dadzą się poprowadzić tym wszystkim, którzy pokażą rozwiązanie, odsuną zagrożenie.


     >Ja już straciłam nadzieję, ze cokolwiek się zmieni na lepsze.
     >Kłamią bezczelniej niż komuna, kradną 3 razy tyle, pojęcie "niegospodarność"
     >w przestrzeni publicznej nie istnieje, a przecież wygrają i następne wybory,
     >bo inaczej wojna z Rosją, Kaczor tylko stosownej pieczątki potrzebuje na
     >gotowych dokumentach.

     Wspomnę o jednym z nowszych kłamstw. Chociaż nawet trudno to nazwać kłamstwem, bo pokazywano rzeczy prawdziwe. Chodzi mi o słynne jedzenie sałatki na sali sejmowej posłanki Pawłowicz. Obejrzałem w archiwum głównych telewizji główne wydania dzienników z 18 grudnia 2014. Wszędzie była ta sałatka. To był widok niestety mało estetyczny. Z tego zrobiła się awantura pomiędzy posłami, którą szczegółowo zrelacjonowano.

     Warto jednak podrążyć temat dalej. Okazuje się, że rzecz miała miejsce dnia 17 grudnia około godziny 23, tuż przed świętami. Rozumiem, że o tej godzinie można poczuć duży głód. Sam ledwo wytrzymuję do godziny 20 i zamawiam sobie przez telefon pizzę do pracy. Kiepsko się myśli i pracuje. Jednak ta godzina nie dawała mi spokoju, cóż to ważnego było do przegłosowania w Sejmie, ze siedzieli po nocy i tak bardzo uważali, by się nie spóźnić z powrotem na salę obrad? Pamiętamy słynne spóźnienia z przerwy. W ten sposób jednym głosem upadł rząd Hanny Suchockiej, bo jeden z posłów podczas przerwy zatrzasnął się w toalecie sejmowej.
     Inne spóźnienie było równie brzemienne w skutki. Mirosław Sekuła z PO, przewodniczący komisji hazardowej, podczas gdy posłowie nie wrócili jeszcze z przerwy, przegłosował zakończenie przesłuchania jednej z kluczowych postaci. Zwracając się pustych krzeseł zapytał, kto jest przeciw? Sekuła stwierdził, że nie widzi sprzeciwu i przesłuchanie kończy.

     Okazuje się, że dnia 18 grudnia o godzinie 0:45 próbowano zmienić Konstytucję RP, do zmiany której potrzeba 2/3 głosów. Konstytucji na szczęście nie zmieniono. Projektodawcom czyli PO i PSL zabrakło 5 głosów. Dlatego każdy głos był ważny. Zmiana miała dotyczyć zapisu o Lasach Państwowych. Konstytucja zabrania przekształceń własnościowych, a więc na przykład sprzedaży lasów. Zdanie, które chciano dodać wprowadzało wyjątek, że można dokonywać przekształceń własnościowych, jeżeli idzie za tym ważny interes społeczny. Aby stwierdzić taki ważny cel społeczny, na który można przeznaczyć środki ze sprzedaży lasów, po zmianie Konstytucji, wystarczyłaby zwykła ustawa sejmowa, którą przegłosowuje się, gdy głosów za jest więcej niż połowa.

     W żadnym z obejrzanych przeze mnie programów informacyjnych nawet słowem nie wspomniano, że w Sejmie pod osłoną nocy dokonano nieudanej próby zmiany Konstytucji RP. Takich mamy dziennikarzy, takie media, taką demokrację. Ludzi przez ostanie lata nauczono ekscytować się sprawami nieistotnymi, przy jednoczesnym milczeniu i ukrywaniu spraw o kluczowym znaczeniu dla państwa i nas wszystkich.

     Pozdrawiam serdecznie
     • wiesia140 Re: Próba zmiany Konstytucji RP 21.01.15, 11:06
      podpisane
      • wiesia140 pamiętacie nocną zmianę 21.01.15, 11:14
       Rząd Olszewskiego padł też w dziwnych okolicznościach
       • otryt Re: pamiętacie nocną zmianę 21.01.15, 12:13
        Rząd Jana Olszewskiego, który zaledwie w ciągu pół roku powziął wiele ważnych decyzji i który miał szczerą wolę odcięcia się od dziedzictwa PRL, został w brutalny sposób obalony w nocy z 4 na 5 czerwca 1992. Film „Nocna zmiana” pokazuje w jakim pośpiechu i panice działali główni aktorzy.

        Musimy być szczególnie uczuleni na nocne obrady Sejmu. Parlament Europejski także lubi najważniejsze sprawy uchwalać nocą. Rano zawsze ogłaszają nam niebywały sukces po żmudnych i trudnych negocjacjach.

        Sprawy dotyczące naszych kopalń w ekspresowym tempie omawiano przez kilka kolejnych nocy.
        A ludowa mądrość wyraźnie mówi, kto najchętniej działa pod osłoną nocy, gdy śpimy?
  • wiesia140 Re: Nie dajmy się oszukać 16.01.15, 17:56
   Zgadzam się , że aby dokonać w pełni wolnego wyboru potrzebna jest rzetelnie przekazana wiedza na ten temat, a to nie zawsze i nie tak do końca jest na reke koncernom farmaceutycznym , izba farmaceutyczna inspektorat lekowy, rzecznik praw pacjenta , urząd ochrony konsumenta, czemu milczą.....


  • otryt Audycja radiowa z profesorem Bogdanem Chazanem 20.01.15, 13:32
   Link kieruje do rozmowy z profesorem Bogdanem Chazanem.
   Z audycji dowiadujemy się, jak bardzo bezpieczna jest tabletka „dzień po”. Otóż przez kilka dni po zażyciu nie wolno obsługiwać maszyn ani prowadzić samochodu. Taki ma wpływ na organizm!


   www.radiownet.pl/#/publikacje/prof-chazan-politycy-nas-zwodza-w-sprawie-tabletki-po

   Streszczenie rozmowy:

   „- Decyzja o tym, aby tabletka [EllaOne - przyp. red.] była ogólnodostępna, w aptekach, czy na stacjach benzynowych, jest decyzja fatalną. Ponieważ, obawiam się, że młode dziewczyny będą korzystać z tej tabletki do rozwiązania problemów doraźnych, nie jeden raz w cyklu, jak to zaleca producent, ale wiele razy - powiedział w Poranku Wnet prof. Bogusław Chazan, z którym rozmawialiśmy o medycznych uwarunkowaniach wprowadzenie do sprzedaży tzw. „tabletki po” bez recepty

   - Jedna tabletka pozostawia bardzo poważne zaburzenia w organizmie kobiety. Powoduje w układzie hormonalnym bardzo duże zmiany, ingeruje w proces owulacji, zaburza się następny cykl. Czasami dochodzi nawet do śmierci już poczętego dziecka, w wyniku uniemożliwienia zagnieżdżenia się zarodka w macicy - dodał gość Radia Wnet.

   Zdaniem profesora Polska wcale nie musiała stosować się do unijnej regulacji, wprowadzającej sprzedawanie „tabletki po” bez recepty - To jest chowanie głowy w piasek przez rząd i zrzucania z siebie odpowiedzialności. Nie jest tak, że Unia Europejska narzuca nam wszystko. Na szczęście jeszcze nie. Sprawy związane z prokreacją, ciążą, porodem, zapobieganiem ciąży, te wszystkie obszary leżą w zakresie decyzji poszczególnych państw - mówił.

   Prof. Bogdan Chazan zachęcał do akcji protestacyjnej przeciwko implementowaniu przez Polskę rezolucji wspólnotowej oraz naciskania na parlamentarzystów przez społeczeństwo - Nasi parlamentarzyści bardzo chętnie przyznają się do rodowodu chrześcijańskiego, zawłaszcza kiedy zabiegają o głosy wyborców, a potem zapominają o swoich zobowiązaniach. Powinniśmy dopilnować naszych przedstawicieli, żeby reprezentowali nasze poglądy i rzeczywiście protestowali przeciwko wprowadzeniu „tabletki po” bez recepty - stwierdził profesor.”
   • andrzej585858 Re: Protest 20.01.15, 20:12
    Zachęcam do podpisania protestu skierowanego do przedstawicieli polskiego rządu w sprawie dopuszczenia do obrotu tzw." pigułek dzień po".

    www.protestuj.pl/zaprotestuj-przeciwko-legalizacji-aborcji-farmakologicznej-w-polsce--,36,k.html
    • otryt Re: Protest 21.01.15, 09:02
     Podpisałem.
     • andrzej585858 Re: Protest NRA 22.01.15, 09:55
      "Jest to duża ingerencja w układ hormonalny, co przy częstym stosowaniu może w konsekwencji stwarzać problemy z zajściem w ciążę, w później nawet przyspieszyć przekwitanie. Nie są też znane skutki oddziaływania octanu uliprystalu na płód, jeżeli po zażyciu tabletki hamującej lub opóźniającej owulację dojdzie do implantacji zarodka" - podkreśliło prezydium NRA.

      wiadomosci.onet.pl/kraj/nra-chce-by-pigulka-dzien-po-byla-tylko-na-recepte/6452l
      Tak brzmi fragment uzasadnienia stanowiska Naczelnej Rady Aptekarskiej. NRA zwraca się do rządu o zmianę swojego stanowiska i wprowadzenie przepisu który pozwoli na sprzedaz tego środka wyłącznie na receptę.

      Po przeczytaniu powyższej informacji po raz któryś z rzędu stwierdzam że jakże często dla ludzi stojacych na czele organów decyzyjnych ważniejsza jest ideologia niż dobro i zdrowie współobywateli. W pogoni za zyskiem lub utrzymaniem sie przy władzy podejmuje się arbitralnie decyzje których skutki będą odczuwane przez pokolenia. I co gorsza wmawia się przy tej okazji społeczeństwu że dzięki takim decyzjom stajemy się nowoczesnym społeczeństwem, bardziej postepowym itd.
      Jest to zjawisko przerażające, podobnie jak przerażającym jest arbitralne ustalanie momentu w którym powstaje nowe życie. Tymczasem za tego typu decyzjami stoi najczęściej nie etyka czy też moralność - liczy się doraźny zysk obudowany sloganami o tolerancji, postępie i wolności wyboru.
      Najbardziej smutne w tym wszystkim jest to jak wiele osób uważających się za chrześcijan popiera tego typu działania .
      • wiesia140 Re: Protest NRA 22.01.15, 16:45
       Modlitwa, modlitwa za rząd trzeba się modlić o światło Ducha świętego

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka