Dodaj do ulubionych

"Piraci" Johna Matthewsa

12.12.06, 22:29
Na pierwszy rzut oka książka podobna do wszystkich "-ologii" Debitu, ale
drugi rzut mówi, że skierowana do starszego odbiorcy (ja bym sugerowała
powiedzmy dziewięciolatkowi i wyżej), bo informacje historyczne i język
fachowy, no i moim zdaniem przyjemniej wydana. Mam słabość do mięsistego
kremowego papieru ;-)A w oku czaszki na okładce połyskuje krwiście rubin...
www.arkady.info/product/2824.html
Mój syn się w niej zakochał od pierwszego wejrzenia, zdania nie zmienił po
godzinnnym chyba studiowaniu.
Obserwuj wątek
          • abepe Re: "Piraci" Johna Matthewsa 03.04.07, 16:58
            i2h2 napisała:

> Grześ jest nietypowy, więc chyba bym zaryzykowała. O dinozaurach też ma wyjść
            > coś świetnego, w podobnej konwencji, ale jeszcze nie kojarzę, kiedy.

Nietypowy:)? Bo odróżnia mięsożerne od roślinożernych (o, rany właśnie przyszedł
            z atlasem dinozaurów:) i wie, który miał jaką "tajną broń":)?? A do przeszkola
            udaje się go wyprowadzić tylko dlatego, że idzie razem z nim stadko
            parasaurolophusów i triceratops:)
            W niedzielę zostawiliśmy w knajpie jedną z książek o dinozaurach i tata
            pęęęęęędził ją odzyskać:))

I tak "Smokologię" ewentualnie musze kupić w realu, bo jakoś się zbyt późno
            zorientowałam, że święta tuż tuż i czas na e-zakupy minął (e-zakupy ostatnio
            robiłam dla młodszego:)

O rany, dopisek niedługo będę musiała uzupełnić.
            • natalajj Re: "Piraci" Johna Matthewsa 03.04.07, 18:04
              :)) W wieku Grzesia moje chlopaki lubiły przygody Harrego, który nosił
              dinozaury w wiaderku (dostepna tylko po angielsku). Tam jest podobna historia,
              chłopiec zgubił dinozaury, ale znalazły sie, bo umiał każdego nazwać po imieniu
              (czyt. znał nazwe naukową).
              en.wikipedia.org/wiki/Harry_and_His_Bucket_Full_of_Dinosaurs
              Dałabym link do amazona, ale nie umiem skracać. Cała serie o Harrym polecam,
              widziałam, że powstał nawet film.
              • abepe do natalajj 03.04.07, 21:10
                www.amazon.com/s/ref=nb_ss_b/102-1172808-0949741?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Harry+and+His+Bucket+Full+of+Dinosaurs&Go.x=3&Go.y=10&Go=Go
                Długie linki też nie są złe:)
                Dzięki za informację:)) Grześ obejrzał okładki i ucieszył się widząc chłopca z
                dinozaurami - "jednak nie wyginęły?"
                • abepe smokologia 03.04.07, 21:50
                  Trochę się wątki pomieszały ale skoro ruszyłam już tu temat "Smokologii", to nie
                  będę szukac właściwego (pamiętam, że był).
                  Zadziwiło mnie zamieszczenia przez merlina recenzji Joanny Olech - raczej
                  zniechęca do zakupu. Mnie zniechęciła, hehe. Zastanawiałam się czy moje dziecko
                  nie weźmie całej sprawy na serio. Na pewno by wzięło tak jak bierze książki o
                  dinozaurach (np. bardzo się przejął, że na jednej ilustracji w jednej z jego
                  ksiązek tyranosaurus ma nieco inny kształt głowy niż wszędzie indziej;nie
                  satysfakcjonuje go nasze tłumaczenie, że ilustrator się pomylił).Szukamy dalej
                  prezentu. Dobranoc:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka