Dodaj do ulubionych

Internet ALFA

IP: *.alfaks.com 22.02.13, 11:40
Przestrzegam wszystkich, którzy zastanawiają się nad wybraniem internetu, żeby nie brali Alfy (mają siedzibę na Krasińskiego). Wziąłem internet 1 Mbit/s i płacę 40 zł miesięcznie, internet drogą kablową (ale słyszałem że bezprzewodowy inernet od nich też jest beznadziejny). Wiem, że to dużo w porównaniu do innych, ale z tym akurat nie mam problemu.
Internet od nich jest strasznie wolny, mam ping około 600-1000! przez kilka godzin dziennie. Czasem po kilka dni wcale nie mam. Transfer jest tragiczny, przykład z wczoraj: zostawiłem torrenty otwarte i odszedłem od kompa na 4 godziny, po powrocie ściągnęło się 15 mega...
Po drugie ludzie, którzy tam pracują nie znają się na tym co robią i są zwyczajnie chamscy. Nie odbierają telefonów, a jak już odbiorą nie wiedzą jak rozwiązać problem z takim internetem. W ciągu ostatniego roku dzwoniłem do nich pewnie ze 100 razy. Gość, który odbiera obiecywał, ze przyjedzie ekipa i naprawi, ale oczywiście nic nie zrobili. Jestem cierpliwym człowiekiem, ale w końcu podniosłem raz głos to odpowiedziano mi: "Nie chce mi się już pana słuchać. Niech pan skończy kozaczyć". Po jednej z ich wizyt, kiedy mieli naprawić internet zepsuli go jeszcze bardziej i przez 5 dni nie było w ogóle.
Straciłem już cierpliwość i chcę rozwiązać z nimi umowę, ale z tego co czytałem nie będzie łatwo. Wiem, że nie tylko ja mam taki problem i ludzie skarżą się na nich. W każdym razie ALFA kosztowała mnie dużo nerwów i jeżeli zastanawiacie się jaki internet wybrać na pewno nie bierzcie Alfy!
Obserwuj wątek
    • Gość: mieszkanka Re: Internet ALFA IP: *.play-internet.pl 22.02.13, 12:44
      przeczytaj uważnie umowę i ją rozwiąż. ja tak zrobiłam kilka lat temu i dokładnie tak samo było lecz wtedy był mniejszy wybór. Teraz w Przemyślu jest dobry zasięg PLAYA i ORANGE, nie testowałam PLUSA Ceny już nie takie zawrotne a z tą firmą nigdy nie chcę mieć nic wspólnego. Umowa nie może zawierać klauzul niedozwolonych i jako taka podlega rozwiązaniu, jest zakaz stosowania umów powyżej 24 miesięcy. Powodzenia
      • Gość: Patrycja Re: Internet ALFA IP: *.play-internet.pl 06.06.22, 17:57
        Bardzo proszę może ktoś z was ma szersze pojęcie co robić w danej sprawie. Wzięłam internet z Alfy w piątek zapłaciłam za podłączenie, ruter i internet. W dodatku na starym kablu który już tu był bo wynajmuje mieszkanie. Internetu nie ma od piątku. Byłam tam dziś podobno musi być ale jednak nie ma. Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy przy rozwiązaniu umowy???
        Bardzo proszę może ktoś z was ma szersze pojęcie co robić w danej sprawie. Wzięłam internet z Alfy w piątek zapłaciłam za podłączenie, ruter i internet. W dodatku na starym kablu który już tu był bo wynajmuje mieszkanie. Internetu nie ma od piątku. Byłam tam dziś podobno musi być ale jednak nie ma. Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy przy rozwiązaniu umowy???
        • a.fischer Re: Internet ALFA 08.06.22, 13:54
          Prawdopodobnie możesz skorzystać z ustawowego prawa do odstąpienia od umowy, sprawdź tu www.i-kancelaria.pl/publikacje/ustawowe-prawo-odstapienia-kompleksowe-ujecie/

Lepiej jednak się spróbować dogadać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka