IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.06, 20:50
Czy księża greckokatoliccy też mają żony tak jak prawosławni, jak to jest
teraz a jak było w przeszłości?
Obserwuj wątek
    • arges Re: Celibat 24.04.06, 22:20
      Mogą mieć, ale nie muszą. Związek małżeński powinien być zawarty przed
      święceniami (zdarzało się też, że za zgodą biskupa dokonywano tego po
      święceniach). Tylko kapłan żyjący w celibacie może zostać biskupem. Oczywiście
      zakonnicy i mnisi nie mają żon. :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka