Gość: jurys IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.06, 20:50 Czy księża greckokatoliccy też mają żony tak jak prawosławni, jak to jest teraz a jak było w przeszłości? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
arges Re: Celibat 24.04.06, 22:20 Mogą mieć, ale nie muszą. Związek małżeński powinien być zawarty przed święceniami (zdarzało się też, że za zgodą biskupa dokonywano tego po święceniach). Tylko kapłan żyjący w celibacie może zostać biskupem. Oczywiście zakonnicy i mnisi nie mają żon. :) Odpowiedz Link Zgłoś