Dodaj do ulubionych

Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłoszu

    • Gość: Bubio Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 217.153.116.* 17.08.04, 09:56
      Brak słów dla kołtuństwa Gazety! Wystarczy że jakaś gazetka nie dość mocno
      zachwyca się śp. Miłoszem, już trzeba to wywlec. Ach jacy to jesteśmy światli,
      jacy wspaniali, tylko my znamy prawdę!!! Miłosz jak i Szymborska to lewaki i
      jako tacy są wysławiani przez ogran Michnika, z kolei organ Rydzyka ich nie
      lubi. Problem w tym, że Michnikowy ma dużo większą siłę rażenia ;>
    • Gość: Fugazi Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.visp.energis.pl 17.08.04, 09:57
      Na szczęście wszyscy normalni ludzie w Polsce wiedzą, że Nasz Dziennik piszą i
      czytają ludzie NIKCZEMNI, dla których jedynym "prawdziwym Polakiem" o którym
      warto pisać jest Pan Wrzodak - ten zaropiały nienawiścią wrzód na ciele Polski!
    • jotesz Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz 17.08.04, 09:57
      Amebomózgi z ND piszą do swych czytelniczych mózgoameb - i tak dziwota, że nie
      wspomniano o koszernym pochodzeniu Miłosza, kardynała Wyszyńskiego albo chociaż
      Nobela (Nobelbauma pewnie...)
      Prawdziwa POLSAKA kultura dla prawdziwych POLAKÓW KATOLIKÓW!!! Całą resztę
      oddać katu: Brzechwy, Leśmiany, Tuwimy i inne przebierańce...
      • Gość: jan Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 5.2.* / *.chello.pl 17.08.04, 10:01
        NASZ DZIENNIK TO GAZETKA DLA DEWIANTÓW
      • Gość: am1 Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.sntafe01.nm.comcast.net 17.08.04, 18:47
        Proponuje zapoznac sie z autobiografia Jerzego Giedroycia pt
        "Autobiografia na cztery rece".
        Na str. 164 wydania z 1994 w wydawnictwie Czytelnik, autor wspomina
        pobyt Zbigniewa Herberta w domu Milosza w Berkeley, cytuje fragment:

        "...Herbert zrobil mu dzika awanture, kiedy Milosz uzyl u siebie w domu
        okreslenia "bandyci z AK".

        Koniec cytatu.
        Serdecznie pozdrawiam
    • Gość: L Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.p-s-inter.net 17.08.04, 10:00
      A mnie to już nudzi. Wiadomo,że Nasz Dzennik i cała ta rydzykowata ekipa to
      jest intelektualne dno, więc czego się mozna spodziewać? Na mnie to już nawet
      nie robi wrażenia.
    • Gość: gość Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:02
      Każdy ma prawo do własnych poglądów, czyż nie? Jeśli skłamali to powiedźcie to.
      Można zarzucić im próbę manipulacji, to samo można zarzucić gazecie przy
      przytaczaniu tego tekstu. Ta sama metoda. Pozdrawiam. A Jeszcze nie słucham RM,
      nie wiem o czym tam mówią więc nie klasyfikujcie mnie do tego worka (pewnie tak
      byłoby łatwiej).
    • Gość: kleofas Cała wybiórcza i jej czytelnicy :-))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:04
      Po prostu klasyka. NDz podał FAKTY. Wybiórcza się podjarała, ALE NIE
      ZAKWESTIONOWAŁA ŻADNEGO Z NICH!!! A michnikoidy tradycyjnie zawrzały
      oburzeniem. To, że michnikoidy nie potrafią odróżnić faktu od opinii nikogo nie
      powinno dziwić. Potrafią jedynie dać odpór :-)))))
      • Gość: bobo kleofas...... IP: *.msz.gov.pl 17.08.04, 10:07
        czy info, że o. rydzyk puszcza bąki to fakt czy nie?
        • Gość: kleofas Re: kleofas...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:16
          Jeżeli się J.M. Kolbe wypomina różne rzeczy sprzed wojny, to nie widzę
          przeszkód, żeby ludzie znali takie ciekawostki z życia Miłosza.
          A ty bobo darmozjadzie z msz.gov do roboty!!!
    • Gość: as31 Kołtuneria polska, bezdenna głupota.Ale hołota"lew IP: 194.181.190.* 17.08.04, 10:08
      -icowa" też niech nie zapomina: pokazał wam plecy (delikatnie mówiąc)i nie raz
      mówił, co sądzi o waszym raju na ziemi...To nie był nigdy wasz człowiek.
    • Gość: max agresja i nienawiść do RM i Naszego Dziennika IP: *.zax.pl 17.08.04, 10:09
      ojj Michnik powinieneś się leczyć z nienawiści. A ND napisał prawdę o
      Miłoszu...i niestety ta prawda musi boleć gdy samemu ma się przetrącone
      kręgosłupy...
      • Gość: Pol Re: agresja i nienawiść do RM i Naszego Dziennika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:40
        Nasz Nocnik przetracil wielu ludziom nie tylko kregoslup ale zaczadzil tez
        umysly..
      • Gość: aw Re: agresja i nienawiść do RM i Naszego Dziennika IP: *.retsat1.com.pl / *.retsat1.com.pl 17.08.04, 14:28
        Za to notka Naszego Dziennika jest w peełni obiektywna,zawiera wszystkie
        szczegóły z życia Miłosza oraz nacechowana miłością bliźniego, szacunkiem do
        noblisty i jego czytelników. W którym miejscu są te przesycone nienawiścia
        komentarze Michnika? Ja widzę tylko cytaty z wypowiedzi Prymasa i treść notki.
        Wnioski - dla czytelników, oczywiście różne. Lecz się na oczy, bo na głowę już
        za późno.
    • Gość: Marek Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 17.08.04, 10:11
      Nasz Dziennik,to szmatławiec Wierzbickiego Rydzyka i endeków z LPR-u-Won.
      • Gość: ok Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 10:18
        Nawet, gdyby tak było - talentem poetyckim zasłużył na Nobla. A Noblem
        zasługuje na najwyższe honory.
        • Gość: http://pamietamy.t Re: to trzeba bylo dac nobla niemieckiej propagand IP: 200.242.235.* 18.08.04, 13:48
          za czechoslowacje i film + hitlerowi pokojowa
          i nie zdziwlbym sie gdyby tak sie stalo po zwyciestwie hitlera :-P

          pamietamy.tripod.com
      • Gość: montreal Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.cheznoo.net 17.08.04, 14:09
        pomyliło ci się chłoptasiu
        wierzbicki nie ma nic współnego z o.rydzykiem, jest naczelnym gazety p0lskiej
        która akurat ostro walczy z RM czy ND
    • Gość: Poliaszuk Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 81.15.254.* 17.08.04, 10:23
      Jeśli ktoś pomniejsza zasługi ś.p. Miłosza, oczywiście czyni żle. Ale też nie
      wolno zapominać o przyjacielach poety z lat młodzieńczych i Jego namaszczenie
      na dyplomatę w najgorszych czasach dla intelektualistów (żdanowszczyzna). To że
      uciekł potem .... ale ile musiał się wysługiwać żęby Go puścili.Człwowiek jest
      tylko człowiekiem a nie od razu posągiem i po prostu o tym muszą pamiętać i
      jedni i drudzy.
    • Gość: gość kultura:::gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:26
      Z nagłówka www czytam kultura:::gazeta.pl, a strzeż nas boże przed taką kulturą.
    • toja3003 przepraszam, czy ND gdzies napisal nieprawde? 17.08.04, 10:28
      warto takze zauwazyc, ze od slow Prymasa Tysiaclecia
      do smierci Poety minelo ponad 20 lat.
      Aha i jeszcze jedno immortalu:
      nie mam inteligencji ameby
      ale starm sie widziec prawde o czlowieku.
      Cenie poezje i zaslugi Milosza ale jesli
      popelnial tez bledy to dlaczego o tym nie mowic?
      Nie tak dawno po smierci Jacka Kuronia
      wielu gotowyc bylo mu niemal stawiac pomniki.
      Za co? Za to, ze pomagal palowac ludzi
      tylko za to, ze osmielili sie w PRL-u nosic
      kolorowe skrapetki?
      • sir_fred Re: przepraszam, czy ND gdzies napisal nieprawde? 18.08.04, 09:43
        Napisał nieprawdę.
    • Gość: nemo Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 195.127.59.* 17.08.04, 10:33
      Ars sovietica

      Runą w łunach, spłoną w pożarach Krzyże kościołów, krzyże ofiarne I
      bezpowrotnym zgubi się szlakiem Z lechickiej ziemi orzeł Polaków. O słońce
      jasne wodza Stalina Niech słowa Twoje nigdy nie zginą Niech jako orłów
      prowadzi z gniazda Partia - Kremla płonąca gwiazda. Na ziemskim globie
      flagi czerwone Bedą do chwały grały jak dzwony Czerwona Armia i wódz jej
      Stalin Odwiecznych wrogów swoich obali. Zmieni się rychło w wielkie
      spaliny Polska i Twoje córy i syny Wiara i każdy krzyż na mogile U nóg
      nam leży w piasku i pyle.
      ~czesław miłosz, Lwów 1939
      • paberg Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz 17.08.04, 10:59
        Gość portalu: nemo napisał(a):

        > Ars sovietica
        >
        > Runą w łunach, spłoną w pożarach Krzyże kościołów, krzyże ofiarne I
        > bezpowrotnym zgubi się szlakiem Z lechickiej ziemi orzeł Polaków. O słońce
        > jasne wodza Stalina Niech słowa Twoje nigdy nie zginą Niech jako orłów
        > prowadzi z gniazda Partia - Kremla płonąca gwiazda. Na ziemskim globie
        > flagi czerwone Bedą do chwały grały jak dzwony Czerwona Armia i wódz jej
        > Stalin Odwiecznych wrogów swoich obali. Zmieni się rychło w wielkie
        > spaliny Polska i Twoje córy i syny Wiara i każdy krzyż na mogile U nóg
        > nam leży w piasku i pyle.
        > ~czesław miłosz, Lwów 1939

        Nieźle! Być może Miłosz późniejszą postawą zasłużył na miano patrioty i
        narodowego poety. Ale - jeśli ten wiersz nie jest fałszywką - nie widzę powodów
        by nie pisać i nie cytować tego typu wstawek.
      • Gość: Rafał Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 17.08.04, 12:59
        Nieporozumienie piętrowe. Ten wiersz to przykład podstępu: czytany w inny sposób mówi "Runa i w łunach spłoną pożarnych Partia i Kremla płonąca gwiazda" itp. Poza tym nie napisał go Miłosz, poziom jest najwyżej średni.
    • Gość: Młody Ksiądz Nie wiem, co Prymas Wyszyński napisałby dziś o IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:40
      Miłoszu... Boję się, że po jego różnych ciekawych myślach z ostatniego czasu,
      nie byłby takim entuzjastom jak w czasach Solidarności.
      • Gość: ok Re: Nie wiem, co Prymas Wyszyński napisałby dziś IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:17
        do:
        No i cóż z tego? Ktoś, kto w młodości nie przeżył żadnej fascynacji, sięgającej
        aż po fanatyczne uwielbienie - nie jest istotne czy politycznej, czy
        religijnej, filozoficznej czy miłosnej - jest tylko człowiekiem częściowym.
        Ale ci częściowi usiłują później tępić takich, którzy dali się odurzyć.
        Tępią po hasłem moralności, patriotyzmu, rozsądku itp.

        Nie sądzę też aby kosciół miał tu coś do powiedzenia.
        Polacy, wydoroślijmy. Zacznijmy być istotami autonomicznymi, zdolnymi do
        samodzielnego myślenia - bez trzymania się sutanny plebana.
    • Gość: Majakowskij Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:46
      Jakie życie taki zgon! O was michnikowcy też potomni powiedzą, żeście Polskę
      sprzedali (za 50 euro) w niewolę giermańców z pomocą angoli i frankoli, a ci
      podzielę się kawałkiem z moskalami. Tak będzie. Taka jest prawda. Szalom.
    • galba To już w III RP nie wolno pisać PRAWDY? 17.08.04, 10:53
      W imię czego ND ma milczeć? Komu na rękę jest zakłamywanie historii? Kto ustala
      o czym wolno pamiętać a co należy zapomnieć? Michnik?

      Czy choć jeden FAKT przypomniany przez ND jest nieprawdziwy?

      Wolność słowa a'la GW...

      G.
      • Gość: bobo galba prawdziwa polka IP: *.msz.gov.pl 17.08.04, 11:18
        to nie chodzi o to czy to prawda czy nie. ND jest chyba jedzną gazetą na
        świecie, która podała taką prawdę. Powtarzam czy prawdą jest, że o. Rydzyk
        pierdzi? Oczywiscie, że tak. Po jego śmierci napiszemy więc nekrolog: zmarł o.
        Rydzyk. Pierdział. RIP.
        • Gość: Nath doskonale :) IP: *.17-201-24.mc.videotron.ca 17.08.04, 22:52
        • Gość: http://pamietamy.t Re:w tym ministerstwie to tylko o pierdzeniu na IP: 200.242.235.* 18.08.04, 13:56
          polske w duchu kanadyjskiej agendy izraela ?
          moze tak zajac sie skuteczna ekstradycja mordercy morela
          i michnika vel szechtera

          pamietamy.tripod.com
      • Gość: ok Re: To już w III RP nie wolno pisać PRAWDY? IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:19
        tropiciele nieprawomyślności. W tym się wyżywać, to niezbyt szlachetne.
        • Gość: ok Re: To już w III RP nie wolno pisać PRAWDY? IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:23
          bo chyba mniej was interesujące (nie dają pretekstu do umniejszania i
          deprecjonowania) są słowa Wyszyńskiego o Miłoszu:

          >>>>>>>Docierając dziś zda się do jakiegoś kresu, może o sobie powiedzieć, że
          uratował siebie. Ponosił wprawdzie klęski, ulegał złudzeniom, padał ich ofiarą
          jak prawdziwy wygnaniec, syn Ewy, ale zawsze rychło wycofywał się ze złudy - w
          przekonaniu, że jednak ma inne zadanie życiowe. Zresztą był zawsze świadom męki
          wzdychającej natury, o której święty Paweł w liście do Rzymian tak wymownie
          pisze (Rz 8,18 n.).

          W tej samotnej wędrówce przez dzieje niesie siebie, może niekiedy pokaleczony,
          ale zawsze - jako obraz Człowieka XX wieku, który doświadczył wiele i nie chce
          zostać niewolnikiem ani techniki myślowej szkół filozoficznych, ani mnóstwa
          programów społecznych, ani więziennej architektury, ani też tupetu władców
          coraz to okrutniejszych. <<<<<<<<<
    • Gość: Rydzyk-fizyk Rydzyk załozycielem sekty ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:33
      Przecież nie od dzisiaj wiadomo, ze ojciec tranzystor załozył w polskim kościele swoją sektę. Wierni wyznaja katolicyzm rydzykowy, co uzna za właściwe ojciec tranzystor jest jedyna wykładnia prawdy. Ma w d... reszte hierarchii koscielnej i papieza razem, aczkolwiek nie moze w przypadku papieza powiedziec tego glosno, bo by go jego wlasne babcie radyjowe ukamieniowaly. Wiec czego się dziwicie, ze jego tv, radyjo i gazety pisza co pisza ? Demokracja ma swoje prawa, mozna miec glupie dla innych poglady i je artykuowac, moze byc miejsce i dla Ich Dziennika i Nie. Ja nie kupuje ani jednego, ani drugiego, ale nie odmawiam im prawa do dzialalnosci i ewentualnego wypisywania głupot. Amen.
    • yossarian18 Nasz Dziennik nie kłamie 17.08.04, 11:33
      A "żydowska gazeta dla Polaków" zestawiając notkę z ND ze słowami kard.
      Wyszyńskiego sięgnęła dna obłudy, gdyż Prymas Tysiąclecia opowiadał się
      za "katolickim Ciemnogrodem" a nie za "postępowym" katolicyzmem ulubieńca GW
      red. Turowicza(dużo pisał o tym Kisiel w "Dziennikach").
      Wyznawcom Miłosza jako "autorytetu moralnego" ogłupianymi przez propagandę
      Michnika trzeba by łopatami do głowy kłaść wiedzę na jego temat, a zwłascza
      jeśli chodzi o prawdziwy stosunek Miłosza do komunizmu. Na początek proponuję
      przeczytać to:
      www.jacektrznadel.pl/04_esej/cz_milosz.html
      Mały fragmencik:
      Jak wiemy, w 1951 roku Miłosz opuścił stanowisko dyplomatyczne I sekretarza
      ambasady polskiej w Paryżu (przedtem był dyplomatą w New Yorku i kierował
      attachatem kulturalnym w Waszyngtonie), określając to „zerwaniem z rządem PRL".
      W „Kulturze" paryskiej (nr 5 z 1951), w artykule Nie, określił swój stosunek do
      Polski komunistycznej:
      W ciągu pięciu lat służyłem lojalnie mojej ludowej ojczyźnie [...]
      cieszyłem się, iż pół-feudalna struktura Polski została złamana, że robotniczo-
      chłopska młodzież zapełnia uniwersytety, a polska zmienia się z kraju
      rolniczego w kraj przemysłowo-rolniczy. [...] Miałem więc powody, aby trzymać
      się nowej Polski zmierzającej ku socjalizmowi.
      • Gość: ok Re: Nasz Dziennik nie kłamie IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:39
        Od kiedy to poglądy socjalistyczne są czymś złym? Jak zresztą wszelki
        światopogląd.
        Cóż to, obowiązującą wykładnią moralności jest w Polsce katechizm?
        • yossarian18 Re: Nasz Dziennik nie kłamie 17.08.04, 11:45
          Co innego poglądy socjalistyczne, a co innego socjalizm realny, czyli komunizm,
          który panował w Polsce po 1945r., najpierw jako totalitaryzm, a potem jako
          ustrój represyjny.
          • Gość: ur Dobrze , ze nie zacytowales H ITLERA... IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 13:12
            FRANCO BYL TAKZE ZBRODNIARZEM, ALE GDZIE TEMU ZBOJOWI DO HITLERA ALBO STALINA.
            • Gość: Himmler Ale ADOLFA w swym nicku chwali - see: "18" IP: *.range81-156.btcentralplus.com 17.08.04, 19:44
        • Gość: Himmler Sa zle, bo tylko NARODOWY SOCJALIZM IP: *.range81-156.btcentralplus.com 17.08.04, 19:43
      • Gość: Himmler Dlaczego, dziecko, obnosisz sie z symbolika NAZI? IP: *.range81-156.btcentralplus.com 17.08.04, 19:42
        Bo i twoja "ksywka", i to smieszne "18" - litery akfabetu, skladajace sie
        na "Adolf Hitler". 14 slow, misiu. Pamietaj! My nie przebaczamy podrobom,
        pedalom i blaznom.
        88
    • Gość: jawas Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:45
      Problemem nie jest to czy przytoczone przez ND „fakty” są prawdziwe czy też
      nie, gdyż tego jak sądzę niewielu forumowiczów jest w stanie rozstrzygnąć, tym
      bardziej, że autor nie pokusił się o podanie źródeł. Niemniej znając rzetelność
      ND, czy w ogóle ludzi związanych z tym środowiskiem –warto choćby przypomnieć
      niedawne zarzuty formułowane pod adresem Boya, oskarżające go o rzekomo
      popieranie/propagowanie dzieciobójstwa oparte na jednym zdaniu wyrwanym z
      kontekstu, które w dodatku było ...cytatem - pozwolę sobie mieć co do
      prawdziwości powyższych oskarżeń poważne wątpliwości (chodzi mi głównie o
      domniemane poparcie jakiego udzielić miał poeta idei włączenia Polski do ZSRR,
      czy też jego rzekome uwagi na temat Biblii, bo że Kolbe antysemitą był to w tym
      kraju wiedzą już o tym nawet małe pieski). Problem leży gdzie indziej, chodzi o
      kompletny brak kultury, elementarnej ludzkiej wrażliwości autorów i redaktorów
      ND, który wyrażać się winien m.in. w szacunku dla osoby zmarłej, dla jego
      rodziny, najbliższych, co najlepiej streszcza się w potocznej sentencji –„o
      zmarłym dobrze, albo wcale”. Jak wielkie musi być zacietrzewienie, jak
      monstrualna zapiekłość tych ludzi skoro zmarłemu nie potrafią odpuścić nawet na
      jego ostatniej drodze, jeszcze mu muszą dokopać, jeszcze „na odchodnym’
      obrzucić go błotem.
      • Gość: FElka Bo taka jest sekta Rydzyka. Nie moga sie oni IP: *.in-addr.btopenworld.com 17.08.04, 12:14
        doczekac, az papiez przeniesie4 sie w zaswiaty - wtedy dopiero pokaza. To sa
        dopiero kwiatuszki, jagodki zas juz niedlugo.
    • Gość: elvis Tłumacz Herberta na Skałce? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:54
      Jeżeli tak, to przenieść Herberta na Wawel.
      • Gość: ur Nie rob z Herberta swietego, on by sobie tego... IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 12:49
        nie zyczyl.JESTES MALUCZKIM POLACZKIEM, TAKIE MALE ZAWISTNE NIC.
        • Gość: elvis Co ty wiesz o Herbercie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 15:14
          ...pomywaczu. Ja zawistny? Cenię Miłosza za twórczość i boleję nad tym że dał
          się kiedyś zauroczyć komunizmem. Niestety, nie zrozumiałeś nawt krótkiego postu
          tumanie. Gdzie ci zrozumieć wiersze Herberta... Szoruj dalej gary w swojej nowej
          ojczyźnie.
        • Gość: Mewa Re: Nie rob z Herberta swietego, on by sobie tego IP: *.net-serwis.pl 17.08.04, 15:21
          UR - może ty umiesz czytać, ale nie przyswajasz sensu - epitet, który w pocie
          czoła wymyśliłeś, odsłania pokłady twojego prostackiego poczucia niższości.
          Zgadzam się z przedmówcą, lepiej wróć do mycia garów w swojej nowej ojczyźnie,
          moze ci zapomną, skąd twój ród, skoro się na tyle wstydzisz swojego
          pochodzenia, zeby ubliżać innym nazywając ich "polaczkami".
          We are sorry for you.
    • Gość: tom Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:58
      WYBORCZA ZACHOWUJE SIE JAK MALE DZIECKO. NIE LEPIEJ PRZEMILCZEC DZIENNIK KTORY
      NAJWYRAZNIEJ SIE W TYM WSZYSTKIM POGUBIL. EWANGIELIA JEST IM OBCA. ALE TAKIE
      ZACHOWANIE JEST STARE JAK SWIAT.
    • Gość: toja Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 12:25
      bo gdzie tacy maluczcy co do pięt nie dorastaja potrafią docenić wielkich
    • Gość: yurek Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.dsl.support.nl 17.08.04, 12:45
      Najlepsze ubeckie i czekistowskie wzory - i nic dziwnego bo mocodawcy pomimo
      katolicko-narodowego kapelusika, siedza w Moskwie.
      • Gość: ur WYRAZAJ SIE PRECYZJNIE... IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 12:56
        NIE POSLUGUJ SIE BELKOTEM POPRWNIE POLITYCZNYM, OBOWIAZUJACYM OBECNIE W POLSCE.
      • Gość: ur Bylem NIEPRECYZYJNY - LITERKA UCIEKLA!!! IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 13:02
        Bardzo nad tym boleje.
        • Gość: Vox Mortis Przeczytalem wszystkie wasze listy ... IP: *.nbp.pl 17.08.04, 13:21
          ... dot. tego artykulu. I jestem przerazony - zyjemy w kraju pelnym
          ograniczonych ksenofobow, ktorzy w imie 'jedynej slusznej wiary' kazdego
          zmieszaja z blotem. Za nic maja zasady swej wiary, slowa biblii i
          niekwestionowanych autorytetow swego kosciola. Chca byc "swietsi od papierza" -
          kto nie z nami ten przeciwko nam. Nie sa w stanie funkcjonowac bez jakiegos
          ideologicznego wroga - zawsze sa w stanie go sobie znalezc. Czyzby mieli az tak
          niskie mniemanie o sobie, ze potrzebuja miec kogos, o kim powiedza, ze jest
          gorszy od nich? Przykre ...
          • toja3003 co najmniej 2 listow nie przeczytales (na co wskaz 17.08.04, 13:32
            uje tresc twojego): po pierwsze mojego, po drugie swojego.
          • Gość: kolo Re: Przeczytalem wszystkie wasze listy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:47
            Wez pod uwage, ze na kazdy temat zwiazany z kosciolem czy klerem masowo
            wypowiadaja sie tutaj dyzurni czarni siedzacy po parafiach i w zakonach. Te
            wypowiedzi sa pisane najbardziej plugawym jezykiem i sa najbardziej jadowite.
            Znak rozpoznawczy takich klechow to "koszerna GW", "zydo-masoneria" i inne
            inwektywu w tym stylu. Nie przejmuj sie, to nie jest Polska - to polskojezyczna
            agentura Watykanu ( aby zastosowac ich retoryke..) tylko..
            • toja3003 gdyby nawet bylo jak piszesz to czy warto 17.08.04, 17:08
              popadac w ten styl?
    • Gość: Pol Nasz Dziennik rowna sie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:37
      "nasz nocnik" - bo takie tresci glownie sie w nim znajduja. Paskudny
      paszkwilancki produkt zniewolonych umyslow.
      • Gość: fra Pol (Marek czy Pol - Pot?) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:43
        Pol Pocie - z tobą jest gorzej, niż źle...
        Może cię dr Samson podleczy, wtedy wróć do dyskusji.
    • Gość: monti czy prymas wyszyński czytał Nasz Dziennik? IP: *.cheznoo.net 17.08.04, 13:38
      f

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka