Gość: Bubio Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 217.153.116.* 17.08.04, 09:56 Brak słów dla kołtuństwa Gazety! Wystarczy że jakaś gazetka nie dość mocno zachwyca się śp. Miłoszem, już trzeba to wywlec. Ach jacy to jesteśmy światli, jacy wspaniali, tylko my znamy prawdę!!! Miłosz jak i Szymborska to lewaki i jako tacy są wysławiani przez ogran Michnika, z kolei organ Rydzyka ich nie lubi. Problem w tym, że Michnikowy ma dużo większą siłę rażenia ;> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fugazi Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.visp.energis.pl 17.08.04, 09:57 Na szczęście wszyscy normalni ludzie w Polsce wiedzą, że Nasz Dziennik piszą i czytają ludzie NIKCZEMNI, dla których jedynym "prawdziwym Polakiem" o którym warto pisać jest Pan Wrzodak - ten zaropiały nienawiścią wrzód na ciele Polski! Odpowiedz Link Zgłoś
jotesz Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz 17.08.04, 09:57 Amebomózgi z ND piszą do swych czytelniczych mózgoameb - i tak dziwota, że nie wspomniano o koszernym pochodzeniu Miłosza, kardynała Wyszyńskiego albo chociaż Nobela (Nobelbauma pewnie...) Prawdziwa POLSAKA kultura dla prawdziwych POLAKÓW KATOLIKÓW!!! Całą resztę oddać katu: Brzechwy, Leśmiany, Tuwimy i inne przebierańce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 5.2.* / *.chello.pl 17.08.04, 10:01 NASZ DZIENNIK TO GAZETKA DLA DEWIANTÓW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: am1 Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.sntafe01.nm.comcast.net 17.08.04, 18:47 Proponuje zapoznac sie z autobiografia Jerzego Giedroycia pt "Autobiografia na cztery rece". Na str. 164 wydania z 1994 w wydawnictwie Czytelnik, autor wspomina pobyt Zbigniewa Herberta w domu Milosza w Berkeley, cytuje fragment: "...Herbert zrobil mu dzika awanture, kiedy Milosz uzyl u siebie w domu okreslenia "bandyci z AK". Koniec cytatu. Serdecznie pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: L Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.p-s-inter.net 17.08.04, 10:00 A mnie to już nudzi. Wiadomo,że Nasz Dzennik i cała ta rydzykowata ekipa to jest intelektualne dno, więc czego się mozna spodziewać? Na mnie to już nawet nie robi wrażenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:02 Każdy ma prawo do własnych poglądów, czyż nie? Jeśli skłamali to powiedźcie to. Można zarzucić im próbę manipulacji, to samo można zarzucić gazecie przy przytaczaniu tego tekstu. Ta sama metoda. Pozdrawiam. A Jeszcze nie słucham RM, nie wiem o czym tam mówią więc nie klasyfikujcie mnie do tego worka (pewnie tak byłoby łatwiej). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kleofas Cała wybiórcza i jej czytelnicy :-))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:04 Po prostu klasyka. NDz podał FAKTY. Wybiórcza się podjarała, ALE NIE ZAKWESTIONOWAŁA ŻADNEGO Z NICH!!! A michnikoidy tradycyjnie zawrzały oburzeniem. To, że michnikoidy nie potrafią odróżnić faktu od opinii nikogo nie powinno dziwić. Potrafią jedynie dać odpór :-))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobo kleofas...... IP: *.msz.gov.pl 17.08.04, 10:07 czy info, że o. rydzyk puszcza bąki to fakt czy nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kleofas Re: kleofas...... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:16 Jeżeli się J.M. Kolbe wypomina różne rzeczy sprzed wojny, to nie widzę przeszkód, żeby ludzie znali takie ciekawostki z życia Miłosza. A ty bobo darmozjadzie z msz.gov do roboty!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as31 Kołtuneria polska, bezdenna głupota.Ale hołota"lew IP: 194.181.190.* 17.08.04, 10:08 -icowa" też niech nie zapomina: pokazał wam plecy (delikatnie mówiąc)i nie raz mówił, co sądzi o waszym raju na ziemi...To nie był nigdy wasz człowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max agresja i nienawiść do RM i Naszego Dziennika IP: *.zax.pl 17.08.04, 10:09 ojj Michnik powinieneś się leczyć z nienawiści. A ND napisał prawdę o Miłoszu...i niestety ta prawda musi boleć gdy samemu ma się przetrącone kręgosłupy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pol Re: agresja i nienawiść do RM i Naszego Dziennika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:40 Nasz Nocnik przetracil wielu ludziom nie tylko kregoslup ale zaczadzil tez umysly.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aw Re: agresja i nienawiść do RM i Naszego Dziennika IP: *.retsat1.com.pl / *.retsat1.com.pl 17.08.04, 14:28 Za to notka Naszego Dziennika jest w peełni obiektywna,zawiera wszystkie szczegóły z życia Miłosza oraz nacechowana miłością bliźniego, szacunkiem do noblisty i jego czytelników. W którym miejscu są te przesycone nienawiścia komentarze Michnika? Ja widzę tylko cytaty z wypowiedzi Prymasa i treść notki. Wnioski - dla czytelników, oczywiście różne. Lecz się na oczy, bo na głowę już za późno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 17.08.04, 10:11 Nasz Dziennik,to szmatławiec Wierzbickiego Rydzyka i endeków z LPR-u-Won. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 10:18 Nawet, gdyby tak było - talentem poetyckim zasłużył na Nobla. A Noblem zasługuje na najwyższe honory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: http://pamietamy.t Re: to trzeba bylo dac nobla niemieckiej propagand IP: 200.242.235.* 18.08.04, 13:48 za czechoslowacje i film + hitlerowi pokojowa i nie zdziwlbym sie gdyby tak sie stalo po zwyciestwie hitlera :-P pamietamy.tripod.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: montreal Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.cheznoo.net 17.08.04, 14:09 pomyliło ci się chłoptasiu wierzbicki nie ma nic współnego z o.rydzykiem, jest naczelnym gazety p0lskiej która akurat ostro walczy z RM czy ND Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poliaszuk Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 81.15.254.* 17.08.04, 10:23 Jeśli ktoś pomniejsza zasługi ś.p. Miłosza, oczywiście czyni żle. Ale też nie wolno zapominać o przyjacielach poety z lat młodzieńczych i Jego namaszczenie na dyplomatę w najgorszych czasach dla intelektualistów (żdanowszczyzna). To że uciekł potem .... ale ile musiał się wysługiwać żęby Go puścili.Człwowiek jest tylko człowiekiem a nie od razu posągiem i po prostu o tym muszą pamiętać i jedni i drudzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość kultura:::gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:26 Z nagłówka www czytam kultura:::gazeta.pl, a strzeż nas boże przed taką kulturą. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 przepraszam, czy ND gdzies napisal nieprawde? 17.08.04, 10:28 warto takze zauwazyc, ze od slow Prymasa Tysiaclecia do smierci Poety minelo ponad 20 lat. Aha i jeszcze jedno immortalu: nie mam inteligencji ameby ale starm sie widziec prawde o czlowieku. Cenie poezje i zaslugi Milosza ale jesli popelnial tez bledy to dlaczego o tym nie mowic? Nie tak dawno po smierci Jacka Kuronia wielu gotowyc bylo mu niemal stawiac pomniki. Za co? Za to, ze pomagal palowac ludzi tylko za to, ze osmielili sie w PRL-u nosic kolorowe skrapetki? Odpowiedz Link Zgłoś
sir_fred Re: przepraszam, czy ND gdzies napisal nieprawde? 18.08.04, 09:43 Napisał nieprawdę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nemo Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: 195.127.59.* 17.08.04, 10:33 Ars sovietica Runą w łunach, spłoną w pożarach Krzyże kościołów, krzyże ofiarne I bezpowrotnym zgubi się szlakiem Z lechickiej ziemi orzeł Polaków. O słońce jasne wodza Stalina Niech słowa Twoje nigdy nie zginą Niech jako orłów prowadzi z gniazda Partia - Kremla płonąca gwiazda. Na ziemskim globie flagi czerwone Bedą do chwały grały jak dzwony Czerwona Armia i wódz jej Stalin Odwiecznych wrogów swoich obali. Zmieni się rychło w wielkie spaliny Polska i Twoje córy i syny Wiara i każdy krzyż na mogile U nóg nam leży w piasku i pyle. ~czesław miłosz, Lwów 1939 Odpowiedz Link Zgłoś
paberg Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz 17.08.04, 10:59 Gość portalu: nemo napisał(a): > Ars sovietica > > Runą w łunach, spłoną w pożarach Krzyże kościołów, krzyże ofiarne I > bezpowrotnym zgubi się szlakiem Z lechickiej ziemi orzeł Polaków. O słońce > jasne wodza Stalina Niech słowa Twoje nigdy nie zginą Niech jako orłów > prowadzi z gniazda Partia - Kremla płonąca gwiazda. Na ziemskim globie > flagi czerwone Bedą do chwały grały jak dzwony Czerwona Armia i wódz jej > Stalin Odwiecznych wrogów swoich obali. Zmieni się rychło w wielkie > spaliny Polska i Twoje córy i syny Wiara i każdy krzyż na mogile U nóg > nam leży w piasku i pyle. > ~czesław miłosz, Lwów 1939 Nieźle! Być może Miłosz późniejszą postawą zasłużył na miano patrioty i narodowego poety. Ale - jeśli ten wiersz nie jest fałszywką - nie widzę powodów by nie pisać i nie cytować tego typu wstawek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafał Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 17.08.04, 12:59 Nieporozumienie piętrowe. Ten wiersz to przykład podstępu: czytany w inny sposób mówi "Runa i w łunach spłoną pożarnych Partia i Kremla płonąca gwiazda" itp. Poza tym nie napisał go Miłosz, poziom jest najwyżej średni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Młody Ksiądz Nie wiem, co Prymas Wyszyński napisałby dziś o IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:40 Miłoszu... Boję się, że po jego różnych ciekawych myślach z ostatniego czasu, nie byłby takim entuzjastom jak w czasach Solidarności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: Nie wiem, co Prymas Wyszyński napisałby dziś IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:17 do: No i cóż z tego? Ktoś, kto w młodości nie przeżył żadnej fascynacji, sięgającej aż po fanatyczne uwielbienie - nie jest istotne czy politycznej, czy religijnej, filozoficznej czy miłosnej - jest tylko człowiekiem częściowym. Ale ci częściowi usiłują później tępić takich, którzy dali się odurzyć. Tępią po hasłem moralności, patriotyzmu, rozsądku itp. Nie sądzę też aby kosciół miał tu coś do powiedzenia. Polacy, wydoroślijmy. Zacznijmy być istotami autonomicznymi, zdolnymi do samodzielnego myślenia - bez trzymania się sutanny plebana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Majakowskij Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:46 Jakie życie taki zgon! O was michnikowcy też potomni powiedzą, żeście Polskę sprzedali (za 50 euro) w niewolę giermańców z pomocą angoli i frankoli, a ci podzielę się kawałkiem z moskalami. Tak będzie. Taka jest prawda. Szalom. Odpowiedz Link Zgłoś
galba To już w III RP nie wolno pisać PRAWDY? 17.08.04, 10:53 W imię czego ND ma milczeć? Komu na rękę jest zakłamywanie historii? Kto ustala o czym wolno pamiętać a co należy zapomnieć? Michnik? Czy choć jeden FAKT przypomniany przez ND jest nieprawdziwy? Wolność słowa a'la GW... G. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobo galba prawdziwa polka IP: *.msz.gov.pl 17.08.04, 11:18 to nie chodzi o to czy to prawda czy nie. ND jest chyba jedzną gazetą na świecie, która podała taką prawdę. Powtarzam czy prawdą jest, że o. Rydzyk pierdzi? Oczywiscie, że tak. Po jego śmierci napiszemy więc nekrolog: zmarł o. Rydzyk. Pierdział. RIP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: http://pamietamy.t Re:w tym ministerstwie to tylko o pierdzeniu na IP: 200.242.235.* 18.08.04, 13:56 polske w duchu kanadyjskiej agendy izraela ? moze tak zajac sie skuteczna ekstradycja mordercy morela i michnika vel szechtera pamietamy.tripod.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: To już w III RP nie wolno pisać PRAWDY? IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:19 tropiciele nieprawomyślności. W tym się wyżywać, to niezbyt szlachetne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: To już w III RP nie wolno pisać PRAWDY? IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:23 bo chyba mniej was interesujące (nie dają pretekstu do umniejszania i deprecjonowania) są słowa Wyszyńskiego o Miłoszu: >>>>>>>Docierając dziś zda się do jakiegoś kresu, może o sobie powiedzieć, że uratował siebie. Ponosił wprawdzie klęski, ulegał złudzeniom, padał ich ofiarą jak prawdziwy wygnaniec, syn Ewy, ale zawsze rychło wycofywał się ze złudy - w przekonaniu, że jednak ma inne zadanie życiowe. Zresztą był zawsze świadom męki wzdychającej natury, o której święty Paweł w liście do Rzymian tak wymownie pisze (Rz 8,18 n.). W tej samotnej wędrówce przez dzieje niesie siebie, może niekiedy pokaleczony, ale zawsze - jako obraz Człowieka XX wieku, który doświadczył wiele i nie chce zostać niewolnikiem ani techniki myślowej szkół filozoficznych, ani mnóstwa programów społecznych, ani więziennej architektury, ani też tupetu władców coraz to okrutniejszych. <<<<<<<<< Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rydzyk-fizyk Rydzyk załozycielem sekty ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:33 Przecież nie od dzisiaj wiadomo, ze ojciec tranzystor załozył w polskim kościele swoją sektę. Wierni wyznaja katolicyzm rydzykowy, co uzna za właściwe ojciec tranzystor jest jedyna wykładnia prawdy. Ma w d... reszte hierarchii koscielnej i papieza razem, aczkolwiek nie moze w przypadku papieza powiedziec tego glosno, bo by go jego wlasne babcie radyjowe ukamieniowaly. Wiec czego się dziwicie, ze jego tv, radyjo i gazety pisza co pisza ? Demokracja ma swoje prawa, mozna miec glupie dla innych poglady i je artykuowac, moze byc miejsce i dla Ich Dziennika i Nie. Ja nie kupuje ani jednego, ani drugiego, ale nie odmawiam im prawa do dzialalnosci i ewentualnego wypisywania głupot. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
yossarian18 Nasz Dziennik nie kłamie 17.08.04, 11:33 A "żydowska gazeta dla Polaków" zestawiając notkę z ND ze słowami kard. Wyszyńskiego sięgnęła dna obłudy, gdyż Prymas Tysiąclecia opowiadał się za "katolickim Ciemnogrodem" a nie za "postępowym" katolicyzmem ulubieńca GW red. Turowicza(dużo pisał o tym Kisiel w "Dziennikach"). Wyznawcom Miłosza jako "autorytetu moralnego" ogłupianymi przez propagandę Michnika trzeba by łopatami do głowy kłaść wiedzę na jego temat, a zwłascza jeśli chodzi o prawdziwy stosunek Miłosza do komunizmu. Na początek proponuję przeczytać to: www.jacektrznadel.pl/04_esej/cz_milosz.html Mały fragmencik: Jak wiemy, w 1951 roku Miłosz opuścił stanowisko dyplomatyczne I sekretarza ambasady polskiej w Paryżu (przedtem był dyplomatą w New Yorku i kierował attachatem kulturalnym w Waszyngtonie), określając to „zerwaniem z rządem PRL". W „Kulturze" paryskiej (nr 5 z 1951), w artykule Nie, określił swój stosunek do Polski komunistycznej: W ciągu pięciu lat służyłem lojalnie mojej ludowej ojczyźnie [...] cieszyłem się, iż pół-feudalna struktura Polski została złamana, że robotniczo- chłopska młodzież zapełnia uniwersytety, a polska zmienia się z kraju rolniczego w kraj przemysłowo-rolniczy. [...] Miałem więc powody, aby trzymać się nowej Polski zmierzającej ku socjalizmowi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: Nasz Dziennik nie kłamie IP: *.do.pl / *.generacja.pl 17.08.04, 11:39 Od kiedy to poglądy socjalistyczne są czymś złym? Jak zresztą wszelki światopogląd. Cóż to, obowiązującą wykładnią moralności jest w Polsce katechizm? Odpowiedz Link Zgłoś
yossarian18 Re: Nasz Dziennik nie kłamie 17.08.04, 11:45 Co innego poglądy socjalistyczne, a co innego socjalizm realny, czyli komunizm, który panował w Polsce po 1945r., najpierw jako totalitaryzm, a potem jako ustrój represyjny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ur Dobrze , ze nie zacytowales H ITLERA... IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 13:12 FRANCO BYL TAKZE ZBRODNIARZEM, ALE GDZIE TEMU ZBOJOWI DO HITLERA ALBO STALINA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Himmler Ale ADOLFA w swym nicku chwali - see: "18" IP: *.range81-156.btcentralplus.com 17.08.04, 19:44 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Himmler Sa zle, bo tylko NARODOWY SOCJALIZM IP: *.range81-156.btcentralplus.com 17.08.04, 19:43 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Himmler Dlaczego, dziecko, obnosisz sie z symbolika NAZI? IP: *.range81-156.btcentralplus.com 17.08.04, 19:42 Bo i twoja "ksywka", i to smieszne "18" - litery akfabetu, skladajace sie na "Adolf Hitler". 14 slow, misiu. Pamietaj! My nie przebaczamy podrobom, pedalom i blaznom. 88 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jawas Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:45 Problemem nie jest to czy przytoczone przez ND „fakty” są prawdziwe czy też nie, gdyż tego jak sądzę niewielu forumowiczów jest w stanie rozstrzygnąć, tym bardziej, że autor nie pokusił się o podanie źródeł. Niemniej znając rzetelność ND, czy w ogóle ludzi związanych z tym środowiskiem –warto choćby przypomnieć niedawne zarzuty formułowane pod adresem Boya, oskarżające go o rzekomo popieranie/propagowanie dzieciobójstwa oparte na jednym zdaniu wyrwanym z kontekstu, które w dodatku było ...cytatem - pozwolę sobie mieć co do prawdziwości powyższych oskarżeń poważne wątpliwości (chodzi mi głównie o domniemane poparcie jakiego udzielić miał poeta idei włączenia Polski do ZSRR, czy też jego rzekome uwagi na temat Biblii, bo że Kolbe antysemitą był to w tym kraju wiedzą już o tym nawet małe pieski). Problem leży gdzie indziej, chodzi o kompletny brak kultury, elementarnej ludzkiej wrażliwości autorów i redaktorów ND, który wyrażać się winien m.in. w szacunku dla osoby zmarłej, dla jego rodziny, najbliższych, co najlepiej streszcza się w potocznej sentencji –„o zmarłym dobrze, albo wcale”. Jak wielkie musi być zacietrzewienie, jak monstrualna zapiekłość tych ludzi skoro zmarłemu nie potrafią odpuścić nawet na jego ostatniej drodze, jeszcze mu muszą dokopać, jeszcze „na odchodnym’ obrzucić go błotem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FElka Bo taka jest sekta Rydzyka. Nie moga sie oni IP: *.in-addr.btopenworld.com 17.08.04, 12:14 doczekac, az papiez przeniesie4 sie w zaswiaty - wtedy dopiero pokaza. To sa dopiero kwiatuszki, jagodki zas juz niedlugo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elvis Tłumacz Herberta na Skałce? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:54 Jeżeli tak, to przenieść Herberta na Wawel. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ur Nie rob z Herberta swietego, on by sobie tego... IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 12:49 nie zyczyl.JESTES MALUCZKIM POLACZKIEM, TAKIE MALE ZAWISTNE NIC. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elvis Co ty wiesz o Herbercie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 15:14 ...pomywaczu. Ja zawistny? Cenię Miłosza za twórczość i boleję nad tym że dał się kiedyś zauroczyć komunizmem. Niestety, nie zrozumiałeś nawt krótkiego postu tumanie. Gdzie ci zrozumieć wiersze Herberta... Szoruj dalej gary w swojej nowej ojczyźnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mewa Re: Nie rob z Herberta swietego, on by sobie tego IP: *.net-serwis.pl 17.08.04, 15:21 UR - może ty umiesz czytać, ale nie przyswajasz sensu - epitet, który w pocie czoła wymyśliłeś, odsłania pokłady twojego prostackiego poczucia niższości. Zgadzam się z przedmówcą, lepiej wróć do mycia garów w swojej nowej ojczyźnie, moze ci zapomną, skąd twój ród, skoro się na tyle wstydzisz swojego pochodzenia, zeby ubliżać innym nazywając ich "polaczkami". We are sorry for you. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tom Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 11:58 WYBORCZA ZACHOWUJE SIE JAK MALE DZIECKO. NIE LEPIEJ PRZEMILCZEC DZIENNIK KTORY NAJWYRAZNIEJ SIE W TYM WSZYSTKIM POGUBIL. EWANGIELIA JEST IM OBCA. ALE TAKIE ZACHOWANIE JEST STARE JAK SWIAT. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: toja Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 12:25 bo gdzie tacy maluczcy co do pięt nie dorastaja potrafią docenić wielkich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yurek Re: Prymas Tysiąclecia i "Nasz Dziennik" o Miłosz IP: *.dsl.support.nl 17.08.04, 12:45 Najlepsze ubeckie i czekistowskie wzory - i nic dziwnego bo mocodawcy pomimo katolicko-narodowego kapelusika, siedza w Moskwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ur WYRAZAJ SIE PRECYZJNIE... IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 12:56 NIE POSLUGUJ SIE BELKOTEM POPRWNIE POLITYCZNYM, OBOWIAZUJACYM OBECNIE W POLSCE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ur Bylem NIEPRECYZYJNY - LITERKA UCIEKLA!!! IP: *.11.220.203.acc08-dryb-mel.comindico.com.au 17.08.04, 13:02 Bardzo nad tym boleje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vox Mortis Przeczytalem wszystkie wasze listy ... IP: *.nbp.pl 17.08.04, 13:21 ... dot. tego artykulu. I jestem przerazony - zyjemy w kraju pelnym ograniczonych ksenofobow, ktorzy w imie 'jedynej slusznej wiary' kazdego zmieszaja z blotem. Za nic maja zasady swej wiary, slowa biblii i niekwestionowanych autorytetow swego kosciola. Chca byc "swietsi od papierza" - kto nie z nami ten przeciwko nam. Nie sa w stanie funkcjonowac bez jakiegos ideologicznego wroga - zawsze sa w stanie go sobie znalezc. Czyzby mieli az tak niskie mniemanie o sobie, ze potrzebuja miec kogos, o kim powiedza, ze jest gorszy od nich? Przykre ... Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 co najmniej 2 listow nie przeczytales (na co wskaz 17.08.04, 13:32 uje tresc twojego): po pierwsze mojego, po drugie swojego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolo Re: Przeczytalem wszystkie wasze listy ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:47 Wez pod uwage, ze na kazdy temat zwiazany z kosciolem czy klerem masowo wypowiadaja sie tutaj dyzurni czarni siedzacy po parafiach i w zakonach. Te wypowiedzi sa pisane najbardziej plugawym jezykiem i sa najbardziej jadowite. Znak rozpoznawczy takich klechow to "koszerna GW", "zydo-masoneria" i inne inwektywu w tym stylu. Nie przejmuj sie, to nie jest Polska - to polskojezyczna agentura Watykanu ( aby zastosowac ich retoryke..) tylko.. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 gdyby nawet bylo jak piszesz to czy warto 17.08.04, 17:08 popadac w ten styl? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pol Nasz Dziennik rowna sie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:37 "nasz nocnik" - bo takie tresci glownie sie w nim znajduja. Paskudny paszkwilancki produkt zniewolonych umyslow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fra Pol (Marek czy Pol - Pot?) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 13:43 Pol Pocie - z tobą jest gorzej, niż źle... Może cię dr Samson podleczy, wtedy wróć do dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monti czy prymas wyszyński czytał Nasz Dziennik? IP: *.cheznoo.net 17.08.04, 13:38 f Odpowiedz Link Zgłoś