Dodaj do ulubionych

możesz się na tym podwieść

27.10.08, 21:50
tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, w ogóle niewiele się myśli

ze zbioru "Trzeźwe myśli" nawiązującego do programu Dwunastu Kroków
AA
Obserwuj wątek
    • daleh Re: możesz się na tym podwieść 27.10.08, 22:03
      tenjaras napisał:

      > tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, w ogóle niewiele się myśli
      >
      > ze zbioru "Trzeźwe myśli" nawiązującego do programu Dwunastu Kroków
      > AA
      >------------------------
      Problem nie polega na tym ,ze probujemy podejmować rożne działania na podstawie
      faktów,a to ze większość robi to samo...
      • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 27.10.08, 22:09
        np. sięga prawą ręką po widelec chcąc zaspokoić głód fizyczny
    • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 28.10.08, 22:10
      > ze zbioru "Trzeźwe myśli" nawiązującego do programu
      > Dwunastu Kroków AA

      AA zrujnowało mi picie
      • 1962wolf Re: możesz się na tym podwieść 29.10.08, 07:14
        co znaczy słowo "podwieść"?
        bo nijak nie wiem,a od tego zależy jak mam rozumieć zawartość
        tematu.
        • daleh Re: możesz się na tym podwieść 29.10.08, 19:24
          1962wolf napisał:

          > co znaczy słowo "podwieść"?
          > bo nijak nie wiem,a od tego zależy jak mam rozumieć zawartość
          > tematu.
          ---------------------------
          Po ponizszym moim poscie Jaras poprostu uciekl i zalozyl temat o niczym...-
          ---Wielu userow na tym i innych forach pisze o swoim życiu,ale czy to naprawdę ich
          życie...Porównują sie i cytują Bila W. czy wielka księgę,ale czy to naprawdę ich
          życie...Grzeja sie w blasku swego idola Bila i wyobrażają sobie ,ze poprzez to
          staja sie nim...To ze strachu przed życiem boja sie dokonywać samodzielnych
          wyborów...żyją jego życiem posługując sie przy tym sloganami wymyślonymi tez
          przez kogoś innego...
          • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 29.10.08, 19:34
            Dziel się siłą, doświadczeniem i nadzieją z ludźmi, których uważasz
            za ciekawych, a tym bardziej z tymi, których wcale za takich nie
            uważasz.

            > ze zbioru "Trzeźwe myśli" nawiązującego do programu
            > Dwunastu Kroków AA
    • daleh Re: Pisalem o sobie... 30.10.08, 21:35
      August...
      - Potrzebujesz drugiego alko, ale kiedy pare
      razy prosilem Cie o pomoc tym, ktorzy tej pomocy od ciebie
      potrzebowali... - Odmowiles w bezczelny sposob, a teraz chcesz od
      nich pomocy...!?
      ----------------------
      Takiego nazwijmy człowieka jak Ty ,to nie chciałbym w realu spotkać dla swojego
      dobra...Nigdy nikomu nie odmówiłem pomocy jeśli tylko miałem możliwość pomoc,ale
      komu ja to pisze...
    • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 31.10.08, 11:22
      > ze zbioru "Trzeźwe myśli" nawiązującego
      > do programu Dwunastu Kroków AA

      jeśli twierdzisz, że lubisz wszystkich, których poznałeś w AA, to
      znaczy, że zaliczyłeś za mało mityngów
    • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 13.11.08, 18:44
      moja pierwsza sygnatura, którą wykorzystywałem na innym forum,
      jeszcze w 2002 roku brzmiała:

      Panie, wskaż mi zwodnicze sposoby, jakimi próbuję wrócić do nałogu,
      i uchroń mnie od mojej własnej podstępnej głupoty.

      do nałogu nie wracałem i nie wracałem, zacząłem sobie ufać, no to
      przestałem jej używać, ale chyba powinienem ją zacząć dedykować...
    • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 16.11.08, 12:17
      podobnie jak poprzednia, ta modlitwa pochodzi z książeczki
      refleksyjnej "Dzień po dniu"

      "Panie, świat odzwierciedla to, co widzę w sobie; pozwól mi więc
      widzieć piękno, dobro i miłość."
    • tenjaras mimo wszystko 25.11.08, 16:00
      czyń dobro, dawaj światu najlepsze co posiadasz, odnoś sukcesy,
      kochaj, pomagaj i buduj - mimo wszystko
      • daleh Re: mimo wszystko 25.11.08, 20:18
        tenjaras napisał:

        > czyń dobro, dawaj światu najlepsze co posiadasz, odnoś sukcesy,
        > kochaj, pomagaj i buduj - mimo wszystko
        > ----------------------
        Brakuje Ci klakierów w Twoim mauzoleum ???
        • jerzy30 dalehu - na mnie mozesz liczyc 25.11.08, 21:40
          z jednego miasta jestesmy [chyba] a jesli nawet nie to jest i skype i gadu i
          real. jedna prosba - nie dyskutuj z prostakiem bo zawsze przegrasz - dyskusja z
          prostakiem wymaga prostactwa a prostak zawsze od ciebie w tym prostactwie bedzie
          bardziej prostacki - bo prostactwo to on ma wyssane z flaszki
    • tenjaras Re: możesz się na tym podwieść 03.01.09, 17:55
      Życie nagradza inteligentne działania, a nie myślenie.

      Jest wiele powodów, dla których ludzie nie podejmują działania.
      Unikanie dyskomfortu, bariery emocjonalne, strach przed
      niepowodzeniem, złudzenie działania i samozadowolenie.

      Zwlekanie to destrukcyjny nawyk, który może pozbawić cie szans na
      sukces i szczęście.

      Taktyka, która pomoże zwalczyć zwyczaj ociągania się, to: po prostu
      zacznij. Powiedz sobie - jak wygląda i smakuje sukces? Najpierw zrób
      to, co nieprzyjemne. Nagradzaj swoje postępy. Znajdź pomocnika,
      który będzie cię wspierać. Rzuć wyzwanie samozadowoleniu.

      Nie wierz, że znajomość tych zasad wystarczy - działaj.
      • 1962wolf Re: możesz się na tym podwieść 03.01.09, 20:05
        poprzedni post-moze i zgrabnie skompilowany, tyle ze nie
        wiadomo do kogo adresowany
        do jakiegos anonimowego potomka?
        na moje oko..................ktos kto pisuje takie texty dla
        potomnych............zasluguje na pomnik
        wystrugany z buraka.
        a ten passus o zludzeniu dzialania i samozadowoleniu---------to
        wypisz wymaluj portret autora tego posta------w dodatku
        nieustannie powtarzane na jego wlasny temat-------nawet dzis.

        kliniczny objaw rozdwojenia jaxni i "paranoi pomocowej" ku
        pokrzepieniu potomnosci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka