Dodaj do ulubionych

odtruwanie-czy potrzebne

21.02.09, 20:29
Witam!
Mój przyjaciel jest alkoholikiem. Pije od lat, codziennie wieczorem, bez alkoholu nie może zasnąć.Ostatnio wątroba mu wysiada i widzę,że dojrzewa do zmian w życiu. Chcę go namówić na leczenie i odtrucie na początku, ale nie mogę znaleźć dokładnych informacji. Może ktoś wie czy:
-detoks jest potrzebny, jeśli on nigdy nie ma kaca? (ma bardzo dużą tolerancję na alkohol), jeśli normalnie wstaje rano do pracy, nie widać, że alkohol stanowi jakiś problem?
-czy podawanie elektrolitów jest potrzebne-no bo skąd wiadomo, czy ma niedobory?
-jakie konkretnie leki oprócz tego się podaje, czy nie wejdą w interakcję np. z lekami na nadciśnienie ?
-jak długo powinno trwać odtruwanie?
-czy lepiej to zrobić w domu czy w ośrodku?
A najlepiej, czy moglibyście podać jakiś link do miejsca, gdzie mogłabym się czegoś konkretnego dowiedzieć? Jestem zupełnie zielona w tym temacie, od kilku dni szukam, czytam, ale w sumie to mam tylko jeszcze więcej wątpliwości, nie chcę mu zaszkodzić.
Pozdrawiam
Daere
Obserwuj wątek
    • yuraathor Re: odtruwanie-czy potrzebne 21.02.09, 21:48
      on nigdy nie ma kaca bo jest non stop pod wpływem.
      skąd wiesz że jest alkoholikiem??? jeśli normalnie rano wstaje do pracy i nie
      widac- to twoje słowa.
      Ty chcesz za niego przestać pić. wiesz jaki będzie po odstawieniu czegos co
      towarzyszy mu od lat???
      ciało się zbuntuje -drgawki poty torsje a nawet zemrzeć może.
      a psychika- może stać się nieznośny, wredny i cham. zastanów się

zajrzyj jak chcesz www.psychologiaedu.pl
        • maras2011 Re: odtruwanie-czy potrzebne 21.02.09, 22:27
          Powinien udać się do psychiatry, on wystawi i tak potrzebne skierowanie do
          szpitala, i lekarze ocenia po wywiadzie czy jest mu detox potrzeby czy nie, i
          jak będzie długo trwał (?) tego jeszcze nikt nie wie, Nie ma kaca, czy może nie
          dopuszcza ?
      • daere do yuraathor 22.02.09, 10:19
        O matko...Link mi się nie otwiera..ale to co piszesz..muszę o tym pomyśleć. Napisz coś więcej. To, że jest alkoholikiem on sam przyznaje, wie, że bez alkoholu nie potrafi funkcjonować. To nie są małe ilości, bywa, że pół litra albo i litr wódki codziennie. Że ja chcę za niego przestać pić? Nie wiem, zdaje się, że on teraz już sam chce..mniejsza zresztą o to, to rzecz do dogadania,ale to co napisałeś o psychice..Myślisz, że po odstawieniu alkoholu może się zmienić? W tą gorszą stronę też? Lubię go takiego, jakim jest, nie chcę, żeby się zmieniał. Z ciałem aż tak źle? A czy temu właśnie nie powinien zapobiec detox?
        • yuraathor Re: do yuraathor 22.02.09, 18:05
          hej.
          miałem na myśli że przez tak długi okres picia jego organizm w tym i sposób
          funkcjonowania mózgu, psychika, wszystko to było poddawane działaniu alkoholu.
          organizm po pierwszych buntach zaakceptowal następnie uznał za stan normalny
          obecność alkoholu w układzie.
          a obecnie obecność etanolu we krwi jest wręcz niezbędna do prawidłowego
          funkcjonowania.
          nagłe odstawienie może być horrorem, na pewno nie ryzykował bym samodzielnego.
          ale jak Jaras pisze państwowe placówki biją na głowę te za kasę w każdym mieście
          wojewódzkim jest szpital z oddziałem detoksu. nie wiem skąd jesteś

a poglądowo obejrzyj
          www.youtube.com/watch?v=xxCSghm1aVk
          • 1962wolf Re: do ............. 22.02.09, 18:27
            detox-nie jest konieczny-w kazdym przypadku
            detox nie ma zadnego zwiazku z dalszym ewentualnym leczeniem
            i tak zwanym procesem wychodzenia z czynnego uzaleznienia.
            detox to detox---------to zwykle odtrucie...........i tyle
    • 7zahir Detox 22.02.09, 08:29
      Poczytaj tu:
      www.alkoholizm.akcjasos.pl/128.php
      a nt alkoholizmu tu:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=176&w=83726447
    • daere Re: odtruwanie-czy potrzebne 22.02.09, 10:23
      Psychiatra...Nie wiem, czy to się uda...Myślałam raczej o jakimś prywatnym ośrodku..Widzę, że jeszcze za mało wiem. Dzięki za linki, poczytam sobie i będę pytać, dobrze? Nie chcę nikomu zaszkodzić,ale tak jak jest, też nie jest dobrze (wiem, że to takie ogólniki, ale nie da się tak wszystkiego wyjaśnić w kilku mailach).
      Daere
      • maras2011 Re: odtruwanie-czy potrzebne 22.02.09, 10:54
        Oczywiście możecie udać się do prywatnej kliniki, lub do ośrodka profilaktyki i
        terapii uzależnień , tam tez go czeka rozmowa z lekarzem terapeutą czy
        psychologiem. (pewnie nie będzie mu łatwo) ale to dopiero pierwszy kroczek.
        zmieni się zapewne, i nie powiedziane że na gorsze, będzie trzeźwy a to na pewno
        jest lepsze od stanu w jakim go teraz oglądasz.
        Powodzenia
        • deoand Re: odtruwanie-czy potrzebne 22.02.09, 12:35
          chyba , że dostanie na trzeźwo delirium i wtedy nawet twoje życie tzn
          autorki tematu może być zagrożone ...

Różnie z tym bywa ...

Generalnie - lekarz POZ -tu skoerowanie na Odwyk - leczenie na odwyku albo
          na Psychiatrii i dalej leczenie w tymże samym Odwyku albo w innym
          ośrodku terapeutycznym - dalej Poradnia odwykowa i / albo AA lub inna
          organizacja samopomocowa i długa abstynencja , że cho cho i ciut ciut

pzdr deoand
          • makrofag Re: odtruwanie-czy potrzebne 22.02.09, 17:25
            Ogólnie warto pomyśleć o odtrucie, jednak szpitalne. Jeżeli od 5 lat codziennie
            pije istnieje duże ryzyko powikłanego zespołu abstynencyjnego z uwzględnieniem
            padaczki, delirium tremens.
            Oczywiście najlepiej jak wyboru dokona lekarz.

Makro
    • afq Re: odtruwanie-czy potrzebne 26.02.19, 14:17
      barbara1978 napisała:

> Myślę, że takie zabiegi są przydatne, gdy już inne metody zawiodą.... a zawodzą
      > , bo alkoholikom brak niestety silnej woli. Ja polecam Gabinet na Nowowiejskiej
      > w Warszawie

detoks nie jest żadnym wychodzeniem z uzaleznienia
      nie jest po to kiedy inne metody zawodzą
      to tylko pozbycie sie z organizmu toksyny, a praca nad uzaleznieniem to co innego
    • krzyzowy Re: odtruwanie-czy potrzebne 30.03.19, 19:26
      Witaj, po pierwsze sugeruję nie brać pod uwagę tekstów typu detoks to detoks a tym bardziej "
      detoks nie jest żadnym wychodzeniem z uzaleznienia"  bo jest początkiem przez który większość alkoholików przechodzi i jest bardzo często właśnie początkiem drogi trzeźwości. Na detoksach są mitingi aa, więc jako początek wychodzenia z piekła jak najbardziej a gdy jest potrzeba to tym bardziej . Po drugie lepiej o to czym to jest itd nie wiedząc nic w temacie pytać w ośrodkach leczenia uzależnień,otrzymasz bezpieczne, od kompetentnych ludzi sugestie, informacje, możesz też zadzwonić jak i do biura służby krajowej aa oraz piku(punkt informacyjno kontaktowy) numery znajdziesz na stronie aa.org.pl co prawda w bsk pracują a w piku pełnią służby alkoholicy, ale z przygotowaniem do tego typu pytań , rozmów. Odradzałbym sugerowanie się radami z internetu z prostej przyczyny, nie masz pewności z kim piszesz, a może to być nawet ktoś nawalony.Swoją drogą charakterystyczną cechą alkoholików jest to że czują się ekspertami od trzeźwienia, że im udało się ZASTOPOWAĆ chorobę to czują się KOMPETENTNI aby radzić albo co gorsza wiedzieć jak ma wyglądać kogoś życie, wyznaczać JEDYNĄ SŁUSZNĄ DROGĘ do trzeźwości często podpierając się(oczywiście dla zwiększenia własnej wiarygodności) cytatami "autorytetów.Btw,bardzo mądrze kiedyś powiedział Osho "nie ufajcie papieżom!";)
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka