Dodaj do ulubionych

Brytyjskie Herkulesy to latający złom

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 18:44
Herculesy mogą przewozić nie "200 ton" tylko niecałe 20 ton, a najczęściej
niewiele ponad 10 ton jeśli lot jest na dłuższym dystansie i muszą zabrać
więcej paliwa.
Obserwuj wątek
    • Gość: gando Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.icpnet.pl 04.05.08, 18:49
      No to pewnie podarują ten złom nowym krajom NATO takim jak Polska
      czy Bułgaria w ramach "pomocy" wojskowej.
      • Gość: Gunner Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 18:52
        nie....nam juz kongres juesej podarował 20mln $ na reorganizacje polskiej
        armii...rotflllllllllll akurat qwa na paliwo do Hummerów scyknie :DDDDD
        • mark.paker Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 19:34
          Racja, Turcja dostała miliardy tylko za prawo wykorzystania
          przestrzeni powietrzej. Kon-Don i kaczor to zdrajcy.
          • katolik_polski1 Wiecie ,ze mark.paker to klon mark.parker ? 04.05.08, 19:57
            Tamten przynajmniej sie deklaruje
            jako zawodowy homoseksualista :)
            • mark.paker Re: Wiecie ,ze mark.paker to klon mark.parker ? 04.05.08, 21:41
              katolik_polski1 napisał:

              > Tamten przynajmniej sie deklaruje
              > jako zawodowy homoseksualista :)
              Szanowny Panie katoliku, owszem jestem klonem. Tyle razy byłem
              klonowany. Teraz postanowiłem powalczyć jako klon. Deklaruję się
              zdecydowanie: jestem homofobem, antyizraelitą i syjonistą z racji
              pochodzenia.
      • Gość: das-spiel_ist_aus no to raf daje znaki dymne IP: *.adsl.alicedsl.de 04.05.08, 19:31
        ciekawe gdzie zamowi nowe maszyny (i jakie) i za co? (znow amerykanskie frajerstwo dostanie w doope)
        • Gość: das_spiel_ist_aus teraz wszyscy wiedza,ze raf IP: *.adsl.alicedsl.de 04.05.08, 19:41
          bedzie kupowal,tylko jeszcze nie zdecydowal gdzie.
          "agencinki"(raf) od uzbrojenia zaczynaja kampanie w gazecie hahahahahahahahahaha.
        • Gość: Herk RAF zamówił A400M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 20:23
          w EADS i czeka na dostawę tych airbusów.

          Jest lekki (hmmm...) poślizg, ale pierwsze egzgemplarze już są prawie złożone.
          Co prawda jeszcze bez silników, okablowania i elektroniki. testy latające nowego
          silnika się zaczynają na dniach i oblot pierwszego A400M ma być w tym roku, a
          dostawy już od przyszłego roku.

          Początki są zawsze trochę opóźnione, ale skończy się pewnie tym, że USAF będzie
          musiał zamówić Airbusy, bo następcy C-130 nie ma nawet na deskach kreślarskich.
          A400M ma ogromną przewagę - szerszy kadłub, który mieści sprzęt wojskowy nowszej
          generacji. No i centropłat kompozytowy, który powinien wytrzymać dużo więcej niż
          duralowa konstrukcja Herculesa.
      • Gość: kham Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.adsl.inetia.pl 04.05.08, 21:13
        Już podarowali. Sami kupiją wesje J a stare po remoncie miały trafić
        do Polski. Tyle, że okazało się za drogie.
    • Gość: H56 ciekawe jak tam polskie Herkulesy ? IP: *.chello.pl 04.05.08, 18:51
      nasi sojusznicy z USA , zapewne złomu by nam nie dali
      • Gość: zorientowany Re: ciekawe jak tam polskie Herkulesy ? IP: *.xdsl.centertel.pl 04.05.08, 21:00
        A właśnie że dadzą ponieważ nasze C-130E będą pochodzić z lat `70 tych :)
        Proponowano nam także ex-brytyjskie C-130K ale pomysł upadł.
        Co do RAF-u to mają także 18 nowiutkich C-130J. Mieli 19 ale jeden stracili w
        Iraku, kosztował tylko 88 mln USD i sami zniszczyli żeby nie wpadł w ręce
        rebeliantów na prowizorycznym lotnisku.
    • Gość: Herk ach, w artykule jest Syrenka marki Mercedes :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 18:51
      LOL: "Herculesy są też używane jako samoloty rozpoznania i zwiadu
      elektronicznego pod nazwą Nimrod."

      Wytęż wzrok i znajdź na obrazkach poniżej trochę szczegółów którymi różnią się
      hercules marki hercules i hercules marki nimrod ;-)

      Hercules (i to nowy, bez pęknięć, C-130J):
      www.airliners.net/photo/UK---Air/Lockheed-Martin-C-130J/1352101/L/
      Nimrod:
      www.airliners.net/photo/UK---Air/Hawker-Siddeley-Nimrod/1343978/L/
      • Gość: kkk O to,to,to IP: *.chelmnet.pl 04.05.08, 18:53
        Nimrod jest przeciez zbudowany na bazie Cometa ;) Specjalisty z GW
        jak zwykle sie popisaly.
      • Gość: tu-166 Re: ach, w artykule jest Syrenka marki Mercedes : IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 19:10
        pl.wikipedia.org/wiki/Hawker_Siddeley_Nimrod ma niewiele wspólnego z
        pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_C-130_Hercules
      • Gość: Autor Przepraszamy IP: 10.202.9.* 04.05.08, 19:19
        Przepraszamy za błąd i dziękujemy za uwagę. Już poprawione.
        • Gość: tu-166 Re: Przepraszamy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 19:40
          Nadal są błędy, według en.wikipedia.org/wiki/C-130_Hercules samolot nie
          jest w stanie wziąć na pokład 130 pasażerów a
          en.wikipedia.org/wiki/List_of_C-130_Hercules_crashes#2000s w w
          katastrofie Brytyjskiego Herculesa nr XV17 30 stycznia 2005 roku zginęło 10 osób
          (a nie 14) i nie z powodu wycieku paliwa tylko z powodu ostrzału z ziemi >
          wycieku paliwa > pożaru > eksplozji > utraty sterowności.
          • doc.torov Re: Przepraszamy 04.05.08, 20:00
            Gość portalu: tu-166 napisał(a):

            > (a nie 14) i nie z powodu wycieku paliwa tylko z powodu ostrzału z
            > ziemi wycieku paliwa > pożaru > eksplozji > utraty sterowności.

            Zapomniales dodac uderzenie o ziemię.
          • Gość: wojciech6j Re: Przepraszamy IP: *.ip.netia.com.pl 04.05.08, 20:05
            Dokładnie. ten artykuł to kompromitacja i powinien zostać usunięty.
            To jedyna metoda na jego "poprawienie".
            My którzy mamy jako takie pojęcie o lotnictwie możemy po prostu
            parsknąc śmiechem. Co natomiast mają powiedzieć inni. Łykają te
            bzdety jak żaba kit.
            • doc.torov Re: Przepraszamy 04.05.08, 21:27
              Gość portalu: wojciech6j napisał(a):

              > Dokładnie. ten artykuł to kompromitacja i powinien zostać usunięty.

              Zamiast belkotac napoisz co w nim jest złe lub nieprawdziwe.
          • Gość: herk Re: Przepraszamy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 20:09
            130 pasażerów się zmieści. Niekoniecznie na siedząco, ale podobno latało nawet
            więcej jak było trzeba - na stojąco.

            Natomiast powątpiewam w te pozostałe w tekście "ponad 20 ton" ładunku. Moim
            zdaniem po prostu nie da się. No, może przy minus 30 na Alasce tuż nad morzem
            przy bardzo długim pasie startowym ;-)
            • doc.torov Re: Przepraszamy 04.05.08, 21:26
              Gość portalu: herk napisał(a):

              > 130 pasażerów się zmieści. Niekoniecznie na siedząco, ale podobno
              > latało nawet> więcej jak było trzeba - na stojąco.

              > Natomiast powątpiewam w te pozostałe w tekście "ponad 20 ton"
              > ładunku.

              Oficjalne dane:
              92 pasażerów lub
              64 spadochroniarzy
              74 rannych na noszach i 2 osoby personelu medycznego
              Przestrzeń ładunkowa
              20000 kg w tym:
              2 lub 3 × Humvee lub 1 × M113

              czyli 20000,5 kg jak najbardziej udzwignie :-)
    • Gość: wojciech6j Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.ip.netia.com.pl 04.05.08, 18:57
      A Nimrod nie jest herculesem tylko "de Hevilland Comet"
      przedpotopowej konstrukcji z lat 50-tych i ma tyle wspólnego z
      herculesem co michnik z rydzykiem.
      Kilka linijek i tyle bzdur.
      Najgorsze to to ze pismaki tak samo urabiają bezbronne społeczństwo
      przed wyborami w sferze polityki.
    • Gość: SAW Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.resetnet.pl 04.05.08, 19:05
      Co to za bzdury autora!?

      Nimrod to NIE jest Hercules!! Nimrod jest czysto brytyjska konstrukcja

      The Nimrod is a maritime patrol aircraft developed in the United Kingdom. It
      is an extensive modification of the de Havilland Comet, the world's first jet
      airliner. It was originally designed by de Havilland's successor, Hawker
      Siddeley, now part of BAE Systems.
    • Gość: SAW Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.resetnet.pl 04.05.08, 19:08
      Widze ze znowu idiota z INFORMACYJNEJ AGENCJI RADIOWEJ - IAR wyplata bzdury. Tym
      razem nt Nimroda... Zenada PiSSowskiej gadzinowki IAR.
    • Gość: Bat na Kaczki Aha autor z PiSSowskiej gadzinowki IAR IP: *.resetnet.pl 04.05.08, 19:11
      Widze ze znowu idiota z INFORMACYJNEJ AGENCJI RADIOWEJ - IAR wyplata bzdury. Tym
      razem nt Nimroda... Zenada PiSSowskiej gadzinowki IAR. Tylko dlaczego GW tak
      bezmyslnie przepisuje te bzdury?
    • mark.paker Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 19:12
      Co za kretyn to gw-no wymyślił. Typy samolotów kretynowi się
      pomyliły?
      • doc.torov A jakie? Ekwadorskie? 04.05.08, 19:36

        Co za dureń!
        • mark.paker Re: A jakie? Ekwadorskie? 04.05.08, 19:38
          doc.torov napisał:

          >
          > Co za dureń!
          Co miałeś na myśli?
          • doc.torov Re: A jakie? Ekwadorskie? 04.05.08, 19:39
            mark.paker napisał:

            > doc.torov napisał:
            >
            > >
            > > Co za dureń!
            > Co miałeś na myśli?

            Jeżli pytasz kogo mialem na mysli, to Ciebie.
            • mark.paker Re: A jakie? Ekwadorskie? 04.05.08, 19:41
              Masz, kretynie, jakies pojecie o lotnictwie?
              • doc.torov Re: A jakie? Ekwadorskie? 04.05.08, 19:46
                mark.paker napisał:

                > Masz, kretynie, jakies pojecie o lotnictwie?

                A co? Potrzebujesz kretyna by se z nim pogadać?
                Niestety musisz se pogadać do lustra.

                • mark.paker Re: A jakie? Ekwadorskie? 04.05.08, 21:42
                  doc.torov napisał:

                  > mark.paker napisał:
                  >
                  > > Masz, kretynie, jakies pojecie o lotnictwie?
                  >
                  > A co? Potrzebujesz kretyna by se z nim pogadać?
                  > Niestety musisz se pogadać do lustra.
                  >
                  Fuck you mf.
                  • Gość: wojciech6j Re: A jakie? Ekwadorskie? IP: *.ip.netia.com.pl 04.05.08, 21:55
                    ten docent to chyba sam AUTOR albo przez autora wynajęty.
                    • doc.torov Re: A jakie? Ekwadorskie? 30.08.08, 23:03
                      Gość portalu: wojciech6j napisał(a):

                      > ten docent to chyba sam AUTOR albo przez autora wynajęty.

                      Tu tu robsz za lojalnego idiote czy co?
                      Płacą ci przynajmniej?
    • Gość: z Re: Aha autor z PiSSowskiej gadzinowki IAR IP: 217.98.20.* 04.05.08, 19:14
      Nie wystawiaj łba z pissuaru, lechujarkowy pomiocie :))))
      • mark.paker Re: Aha autor z PiSSowskiej gadzinowki IAR 04.05.08, 19:29
        Gość portalu: z napisał(a):

        > Nie wystawiaj łba z pissuaru, lechujarkowy pomiocie :))))
        Dla ciekawości, co to jest "lechujarkowy"?
        Nigdy nie głosowałem na piss, jestem republikaninem i głosuję na
        swoją partie.
        • doc.torov Re: Aha autor z PiSSowskiej gadzinowki IAR 30.08.08, 23:01
          mark.paker napisał:

          > Dla ciekawości, co to jest "lechujarkowy"?

          Taki jak ty. Czyli cienki.
    • Gość: KKK Brytyjskie? IP: *.gprs.plus.pl 04.05.08, 19:25
      a co nas - Polaków obchodzą angolskie latawce? :/

      o naszych samolotach lepiej piszcie...
      • doc.torov Re: Brytyjskie? 30.08.08, 23:08
        Gość portalu: KKK napisał(a):

        > a co nas - Polaków obchodzą angolskie latawce? :/
        >
        > o naszych samolotach lepiej piszcie...

        Zobacz może sobie na jakim jesteś forum.
    • Gość: stefan Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.va.shawcable.net 04.05.08, 19:27
      - A na zdjeciu najnowszy J model. To jakby napisac "Fiaty 125p to zlom ktory sie
      rozsypuje" i zilustrowac to zdjeciem nowego Punto.

      - Starsze C-130 owszem, maja problemy z centroplatem. Dlatego jesli ma to sens
      finansowy mozna wymienic, jesli sensu nie ma samolot idzie na czesci. Zewnetrzne
      skrzydla tez mozna wymienic, zajmuje to niecaly tydzien.

      - Niektore sa tak stare, ze wycofuje sie je ze sluzby? Jej, faktycznie sensacja...

      - Ciekaw jestem czy ten art to wstep do nagonki na C-130 ktore Polska wkrotce
      przejmie od USofA...

      K.
      • mark.paker Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 19:37
        Gość portalu: stefan napisał(a):

        >Zewnetrzne
        >skrzydla tez mozna wymienic, zajmuje to niecaly tydzien.
        No co do tego to mam pewne wątpliwości.
        • Gość: stefan Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.va.shawcable.net 04.05.08, 21:41
          Poszukaj co to jest rainbow fitting w C-130 i rozwiej swoje watpliwosci.

          K.
      • doc.torov Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 19:38
        Gość portalu: stefan napisał(a):

        > - A na zdjeciu najnowszy J model.

        Przeczytaj sobie podpis pod zdjęciem.
        • mark.paker Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 19:40
          K..., umiesz czytac
          • doc.torov Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 19:46
            mark.paker napisał:

            > K..., umiesz czytac

            No widzisz! A ty nie!
            • Gość: tu-166 Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 20:06
              A po co podpis? Hercules na zdjęciu ma ma sześciołopatowe śmigła, takie śmigło
              mają tylko najnowsze Herculesy z serii J wcześniejsze wersje nie licząc
              prototypów mają czterołopatowe śmigła.

              Niniejszym składam swoja aplikację na stanowisko eksperta do sprawa wojskowości
              na portalu. gazeta.pl moje warunki to służbowa skóra, fura i komóra oraz stały
              dostęp do Wikipedii w pracy :)
              • Gość: Stauffenberg Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.acn.waw.pl 04.05.08, 20:16
                Oczywiście. Bo chodzi o maszyny C-130K, czyli przerobione pod wymagania RAF
                samoloty C-130E...I nie taka to sensacja:
                Hercules Crash In Baghdad Points To Metal Fatigue In C130's Wing Center
                Air Safety Week, Feb 21, 2005

                "Whirl-Mode" Phenomenon May Also Be At Play

                When a Royal Air Force (RAF) Hercules crashed about 19 miles northwest of
                Baghdad on Jan. 30, the natural assumption was that it had been brought down by
                enemy action. The brass weren't so sure because it had spun down from an
                altitude that should have been above the range of a shoulder-fired missile. An
                opportunistic insurgent group released via al Jazeera a hastily cobbled-together
                video of flaming wreckage and a non-MANPADS (man-portable air defense system)
                missile being fired.
                But that fraud quickly fizzled and the mystery deepened. Had a sapper or
                insurgent managed to place a device aboard? It seemed unlikely given where the
                aircraft had been and the security there. The inflight "explosion" had torn the
                right wing off near the root at medium altitude in the cruise, the right wing
                being found some considerable distance from the main wreckage. A senior RAF
                spokesman said, "sabotage is a distinct possibility but even though metal
                fatigue is another option, it's considered much less likely."
              • doc.torov Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 21:24
                Gość portalu: tu-166 napisał(a):

                > A po co podpis? Hercules na zdjęciu ma ma sześciołopatowe śmigła, takie
                śmigło> mają tylko najnowsze Herculesy z serii J

                Dziekuję za wyjasnienie, choc niepotrzebne.

                Podpis jest jak najbardzie poprawny.
                Nie informuje ze to jest jeden z TYCH felernych.

                RAF posiada Herkulesy C-130 Mk 4 czyli C-130J-30


                Artykuł jest dla przciętnego czytelnika, wiec
                poza tym Nimrodem (brawo za reakcje) wszystko jest O.K.


                • Gość: stefan Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.va.shawcable.net 04.05.08, 21:49

                  > Artykuł jest dla przciętnego czytelnika, wiec
                  > poza tym Nimrodem (brawo za reakcje) wszystko jest O.K.

                  Uwazasz wiec, ze przecietnej publice mozna wciskac nierzetelne w szczegolach
                  informacje tylko dlatego bo sie nie zorientuje?

                  K.
                  • Gość: wojciech6j Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.ip.netia.com.pl 04.05.08, 22:07
                    dzięki takim pożal się boże artykułom przeznaczonym
                    dla "przeciętnego czytelnika", to nawet przeciętna gospodyni domowa
                    już wie, że f-16 to najgorszy, najbardziej psujący się samolot
                    świata)
                    • doc.torov Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 30.08.08, 23:07
                      Gość portalu: wojciech6j napisał(a):

                      > dzięki takim pożal się boże artykułom przeznaczonym
                      > dla "przeciętnego czytelnika", to nawet przeciętna gospodyni domowa
                      > już wie, że f-16 to najgorszy, najbardziej psujący się samolot
                      > świata)

                      Nawet gdyby to co z tego.
                      Nie kupi sobie ani f16, ani gripena, czy innego raptora.

                      Jezlei mamy samoloty f-16 to niby które mają się psuć?
                  • doc.torov Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom 30.08.08, 23:05
                    Gość portalu: stefan napisał(a):

                    >
                    > > Artykuł jest dla przciętnego czytelnika, wiec
                    > > poza tym Nimrodem (brawo za reakcje) wszystko jest O.K.
                    >
                    > Uwazasz wiec, ze przecietnej publice mozna wciskac nierzetelne w szczegolach
                    > informacje tylko dlatego bo sie nie zorientuje?

                    Kałmiesz i manipulujesz.
                    Inforamcje nie sa nierzetelne. Gdyby na zdjęcu pokazali model 130J
                    i napisali że to jest model 130K, wtedy byłyby nierzetelne.
                    Zrozumiałeś?
                    - Jeżli nie , to napisz wujasnię Ci to jeszcze raz.
        • Gość: stefan Re: Brytyjskie Herkulesy to latający złom IP: *.va.shawcable.net 04.05.08, 21:39
          Na zdjeciu jest model J, art jest o brytyjskiej wersji modelu E - dzieli je
          jakies 40 lat.

          Co ma do tego podpis pod zdjeciem - oswiec mnie?

          K.
    • Gość: ktn Dawniej Polska dostawała od ZSRR IP: *.186.13.020.vip-net.pl 04.05.08, 20:22
      Dawniej Polska dostawała od ZSRR transporty butó do podzelowania ,
      zaszła zanczna zmiana otrzymuje teraz od USA samoloty Herkules do
      remontowania
      • c355 Re: Dawniej Polska dostawała od ZSRR 04.05.08, 20:43
        Gość portalu: ktn napisał(a):

        > Dawniej Polska dostawała od ZSRR transporty butó do podzelowania ,
        > zaszła zanczna zmiana otrzymuje teraz od USA samoloty Herkules do
        > remontowania

        Będą wyremontowane (np. nowy centropłat) + nowa awionika na koszt USA = 100 mln USD.

        Poza tym można nie brać tej darowizny tylko kupić nówki za 100 mln USD za 1 szt.
    • Gość: nikt iraccy powstancy IP: *.nyc.res.rr.com 04.05.08, 20:58
      W koncu ktos uzywa poprawnego nazewnictwa. Wczesniej ty byli terrorysci
      • Gość: iogurt Prawda? IP: *.multimo.gtsenergis.pl 04.05.08, 21:14
        Aż mnie zatkało jak to przeczytałem.
    • bolek1965 Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 21:46
      NASZE HERKULESY???? - od kiedy brytyske samoloty żydki nazywają naszymi?
    • Gość: tu-166 Kolejny błąd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.08, 21:47
      KOLEJNY BŁĄD We wtorek będzie przesłuchanie w sprawie wypadku Nimroda nr XV230
      en.wikipedia.org/wiki/Royal_Air_Force_Nimrod_XV230 a nie wpadku Herculesa
      nr XV179.

      www.telegraph.co.uk/news/newstopics/frontline/1925255/Cracks-found-in-Hercules-wings-threaten-to-scupper-vital-military-training-exercises.html
    • neiden Brytyjskie Herkulesy to latający złom 04.05.08, 21:56
      problem nie jest za bardzo skaplikowany.prostym rozwiazaniem jest
      zakup nowych.usa ma ich sporo i rosjanie maja antonowy.
      • Gość: szakalopolaczki niedługo zrobimy nowe zakupy !!! IP: *.chello.pl 05.05.08, 15:49
        F-16 już mamy - teraz kolej na Hrkulesy
        najlepszy sprzęt dla polskich wojaków
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka