Gość: Angelus
IP: *.bielsko.dialog.net.pl
18.08.08, 10:36
Typowa pulapka na turystow. Parking 70 koron. Do zamku biegnie 2.5 km droga
obstawiona gesto kramami z roznym badziewiem.
Sam zamek z zewnatrz moze i ladny, tyle ze widac go tylko z jednego miejsca.
Srodka ogladac nie warto a juz na pewno nie warto wydawac na to 130 koron
(okolo 18 PLN).
Zadnych eksponatow wartych uwagi, ekspozycja sklada sie przede wszystkim z
obrazow namalowanych przez nie wiadomo kogo, przedstawiajacych tzw. przodkow.
Podobno warto obejrzec kaplice, jednakze kosztuje to o 150 koron wiecej a jej
zwiedzanie trzeba poprzedzic rezerwacja z tygodniowym wyprzedzeniem. Dla mnie
bylo to zaskoczeniem no i nie obejrzalem tego cuda.
Jesli chcecie zwiedzac z angielskim przewodnikiem doplacicie okolo 150 koron
wiecej, w jezyku polskim nie ma zadnych materialow, nawet ulotek sa za to w
rosyjskim. Mimo wykupionego biletu wstepu placi sie za korzystanie z lazienki
osobno w okienku - dobijajace.
Radze omijac szerokim lukiem.