Dodaj do ulubionych

Duphaston- raz jeszcze-help:))

07.10.04, 11:04
Dziewczyny kochane...
ja wiem, ze ilu lekarzy tyle szkół łykania suplementacji progesteronowej...ale
zeby az takie roznice byly???
Moja stala gin..kazala od 16 do @, jak sie okazalo po monitoringu ze mam owu
pozniej..to kazala od 18 do @....
A przypadkowo bylam u innej lekarki..robila mi usg, okazalo sie ze owu
byla..z obydwoch jajników w 16 d.c...i kazala jesc Duphaston...tak..
zaczac 5 dni po owu...bo chodzi o okienko implantacyjne...
wiec mam lykac od 21 d.c. przez 5 dni...i odstawic..
Ja juz jestem skolowana..
Nigdy wczesniej zadna nie mowila o okienku...
Co Wy na to??
Pozdrawiam serdecznie..
magda
Obserwuj wątek
    • maretina Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) 07.10.04, 11:08
      jesli masz za malo progesteronu to implantacji moze w ogole nie byc, co ta pani
      gaa o "okienku implantacyjnym", szok! przeciez progesteeon ulatwia
      zagniezdzanie a nie utrudnia! moze z zaplodnieniem jej sie pomylilo? ja
      zaczynam jesc progesteron w dniu, w ktorym potwierdze na usg owulacje,
      potwierdzam ja albo tego samego dnia, w ktorym mialam bol owulacyjnym albo
      nastepnego dnia rano.
      pozdrawiam
      • dazzle Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) 07.10.04, 11:16
        Maretina, czyli jak ja zażywam d. od 16-28 dnia cyklu to jest dobrze? A po
        jakim czasie powinnam dostać okres? Bo już go nie mam 6 dzień...
        • maretina Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) 07.10.04, 11:19
          jesli masz owulacje 16 dnia rano albo dzien wczesniej to ok. w ogole lepiej
          wziac dzien pozniej niz o kilka godzin za wczesnie.
          ja nie jem duphastonu tylko utrogestan i dostaje @ po 4 dniach od odstawienia.
        • magdulka26 Do Dazzle 07.10.04, 11:41
          dazzle napisała:

          > Maretina, czyli jak ja zażywam d. od 16-28 dnia cyklu to jest dobrze? A po
          > jakim czasie powinnam dostać okres? Bo już go nie mam 6 dzień...

          Ja biorę dupgaston od 16-25 dc i @ przychodzi na 3 dzień czyli w 28dc.

          Chcę zajść tak jak słoneczko
    • mamalgosia Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) 07.10.04, 11:15
      Najlepiej jednak jest zacząć dwa dni po owulacji. I łykać przez 10 dni, a potem
      albo odstawić (jesli jest pewność, ze do zapłodnienia nie doszło), albo
      szybciutko zrobić test - powinien już wykazać jeśli dzidzia jest - wtedy rzecz
      jasna nei odstawiać.
      A jaka inplantacja ma niby mieć miejsce do 5 dni po owulacji???? Wtedy
      zapłodnione jajeczko ledwie przekroczy połowę d\ługości jajowodu
      • maretina Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) 07.10.04, 11:20
        mamalgosia napisała:

        >
        > A jaka inplantacja ma niby mieć miejsce do 5 dni po owulacji???? Wtedy
        > zapłodnione jajeczko ledwie przekroczy połowę d\ługości jajowodu
        niekonieczie, transport jajowodem z tego co wyczytalam trwa 96 godzin czyli 4
        dni.
        • ikrol1 Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) 07.10.04, 12:13
          Maretina ma rację. Jest istotna różnica pomiedzy zagnieżdzaniem się a
          zagnieżdzeniem się. Zagniezdzanie się trwa 3 dni. Zapłodniona komórka jajowa
          dociera do macicy po 4 dniach ale dopiero po 7 zagnieżdza sie ostatecznie i
          wydziela hcg do krwiobiegu matki. A z oknem implantacyjnym to prawda. Jesli
          dostarczy sie organizmowi progesteron w zbyt duzych ilościach lub za wczesnie to
          przyspieszy się przemiany endometrium i gotowość endometrium do przyjecia
          zarodka, która trwa ok 4 dni może nam sie rozminąć z czasem dotarcia zarodka do
          macicy.
          Ale to nie jest powód żeby zażywac progesteron od 21 dnia cyklu, ale jest to
          powód dla którego można go brać dopiero po owulacji. Pozdrawiam wszystkich. Ilona
          • Gość: madziulaz Re: Duphaston- raz jeszcze-help:)) IP: *.kim.pl 07.10.04, 13:12
            Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi...Ilonie za wyjasnienie zwiazane z
            okienkiem...
            To moj 4 cykl z clo...w poprzednich bralam Duphaston po owu..potwierdzonej na
            usg...teraz chyba zaryzykuje i wezme od 21 przez 5 dni...
            Skoro tamta taktyka nie "zaskoczyla" ...to moze to pomoze...
            Tonacy brzytwy sie chwyta
            Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka