cleodark 26.04.05, 18:26 Drogie Foremki, Zrobiłam TSH i wynik mam 0,609 9 zakres 0,470- 4,670), znajoma mi powiedziała,że jednak nie jest idealny. Co Wy o tym sądzicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jamile Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 18:48 Jesteś blisko dolnej granicy ale wciąż w normie. Gdyby było poniżej, oznaczałoby to nadczynność tarczycy. Powinnaś jeszcze sprawdzić poziom FT3 i FT4 - jeśli mimo niskiego TSH te dwa hormony będą w normie, to nie ma się czym martwić. Odpowiedz Link Zgłoś
cleodark Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 18:51 ps. czy są skutki nadczynności , chodzi mi o płodność, utrzymanie ciąży? Odpowiedz Link Zgłoś
jamile Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 20:34 I nadczynność i niedoczynność mają wpływ na płodność, przy czym bardziej szkodliwa jest niedoczynność - może (nie musi!) utrudniać utrzymanie/donoszenie ciąży i upośledzać rozwój układu nerwowego płodu. Polecam: www.forumginekologiczne.pl/md.php?name=mtxt&file=article&sid=1908 Odpowiedz Link Zgłoś