Dodaj do ulubionych

pytanie dot. tarczycy

26.04.05, 18:26
Drogie Foremki,

Zrobiłam TSH i wynik mam 0,609 9 zakres 0,470- 4,670), znajoma mi
powiedziała,że jednak nie jest idealny. Co Wy o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • jamile Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 18:48
      Jesteś blisko dolnej granicy ale wciąż w normie.
      Gdyby było poniżej, oznaczałoby to nadczynność tarczycy. Powinnaś jeszcze
      sprawdzić poziom FT3 i FT4 - jeśli mimo niskiego TSH te dwa hormony będą w
      normie, to nie ma się czym martwić.
      • cleodark Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 18:49
        dzięki wielkiesmile
      • cleodark Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 18:51
        ps.
        czy są skutki nadczynności , chodzi mi o płodność, utrzymanie ciąży?
        • jamile Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 20:34
          I nadczynność i niedoczynność mają wpływ na płodność, przy czym bardziej
          szkodliwa jest niedoczynność - może (nie musi!) utrudniać utrzymanie/donoszenie
          ciąży i upośledzać rozwój układu nerwowego płodu.
          Polecam:
          www.forumginekologiczne.pl/md.php?name=mtxt&file=article&sid=1908
    • cleodark Re: pytanie dot. tarczycy 26.04.05, 21:35
      Bardzo dziękujęsmile))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka