Dodaj do ulubionych

Pregnyl i GT - help

09.11.05, 18:19
Dziewczyny pomozcie, jestem na Menopurze, po pol ampulki dziennie, dzis 8d stymulacji,
11dc

1. czy istnieje mozliwosc, ze pecherzyk peknie przed podaniem pregnylu?
normalnie peka mi przy 19mm, a dzis ma juz 18x19 i ginka zdecydowala, ze iui dopiero w
sobote - mam jakas schize, ze nie zdaze z iui, bo pecherzyk mi peknie samoistnie !!!
juz nawet pomyslalam, ze dzis zadzialam w lozeczku- na wszelki wypadek, a przez dwa dni to
maz jest zdazy wyprodukowac nowych chlopakow na sobote...

2. czy same podajecie sobie pregnyl, czy robi Wam pielegniarka? jesli same, to w pupe? i
napiszcie pod jakim katem ma byc igla?

wydalam 400zl na leki i 300 na monitoring - szkoda mi po prostu kaski, gdyby owu miala
zostac przegapiona, rozumiecie...
a do tego ma byc jeszcze 500zl za zabieg

dzieki
Obserwuj wątek
    • angieblue26 Re: Pregnyl i GT - help 09.11.05, 18:33
      Nie ma takiej mozliwosci, poniewaz przed iui wykonywany jest monitoring i
      oznaczany LH. Gdyby nastapil pik LH, nie przeprowadzonoby inseminacji.
      Ilu dniowe masz cykle ?

Zurek dziwi sie swiatu
      • maja744 Re: Pregnyl i GT - help 09.11.05, 18:56
        ostatni byl 30d, a owu w 13dc - cykl naturalny, bez stymulacji.

Boje sie dlatego, bo moje pecherzyki pekaja przy 19mm, a ten ma dzis 18x19 i dlatego
        panikuje, co by nie pekl sam z siebie. Dzis mialam usg i do soboty juz nie przewiduja kolejnego...

A czy jest taka regula, ze na gonadotropinach pecherzyk peka tylko po podaniu pregnylu???

I jak z tym domiesniowym pregnylem - poinstruujcie mnie...
        • samanta25 Re: Pregnyl i GT - help 09.11.05, 22:39
          Maja zastrzyk z pregnylu najlepiej robić w górną zewnętrzną ćwiartkę pośladka
          ale najlepiej jakby zrobiła Ci go pielęgniarka
          Co do pękania pęcherzyków to nie ma na to reguły niestety.
          Ja przy pierwszej iui nie miałam podawanego pregnylu i w dniu IUI pęcherzyk
          miał 22mm i pękł dwa dni później sad
          Natomiast przy drugiej IUI miałam podany pregbyl przy pęcherzyku 18mm i po 36h
          od zastrzyku miałam robioną IUI - niestety pęcherzyka nie było i pękł wg moich
          obserwacji 12h po zastrzyku więc wywaliłam kasę za IUI "w błoto"
          Dodam, że miałam stymulowany cykl Femarą

Powodzenia smile)

48 cykl starań w
          moim sercu jest ból .....
          • maja744 Re: Pregnyl i GT - help 10.11.05, 17:06
            dzieki Samanta,
            ja dzis wlasnie spanikowalam, bo rano zrobilam test owu i wyszla ciemna krecha, wiec za telefon i
            dzwonie do mojej lekarki, ona na to "a kto pani kazal robic testy?"

ostatnio przy mocnych kreskach mialam owu od razu ( a nie po 24-26godz od pozytywnego testu),
            wiec sie wystraszylam...

podjechalam do niej na usg i pecherzyk ma 21mm, jutro ran znow usg

Mam dziwne przeczucie, ze pecherzyk peknie wczesniej i nici z owocow iui.
            Tez uwazam, ze robienie iui, jak pecherzyka juz nie ma to wywalona kasa, dlatego tak panikuje,
            zeby nie przegapic

poza tym czytam na forach, ze jajeczko czeka na plemniczek max 6 godz, a moja lekarka mowi ze 24
            godz jest zdolne do zaplodnienia - kto ma racje????

dzis rano mialam powazny kryzys poryczalam sie jak nigdy, jeszcze musialam kombinowac w pracy,
            zeby sie urwac na to usg, koszmar...
            • samanta25 Re: Pregnyl i GT - help 10.11.05, 17:16
              Maja tutaj przytaczam Ci fragment artykułu na temat IUI:

"Wraz z upływem czasu ulega zmniejszeniu zdolność zapładniająca plemników.
              Całkowita utrata tej zdolności następuje po ok. 24 godzinach czyli znacznie
              szybciej niż ma to miejsce jeśli plemniki zostają zdeponowane w śluzie
              szyjkowym. Optymalny czas do zapłodnienia komórki jajowej wynosi 12 godzin od
              jej uwolnienia. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór momentu do
              przeprowadzenia zabiegu. Powinien być on jak najbliższy terminowi owulacji. W
              cyklach naturalnych owulacja następuje ok. 36 godzin po rozpoczęciu tzw. piku
              LH"

Powodzenia i walcz o swoje smile))

48 cykl starań w
              moim sercu jest ból .....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka