Dodaj do ulubionych

Nie chcą drogi przez środek Józefowa

09.02.10, 09:00
Mieszkańcy Józefowa zebrali już dwa tysiące podpisów przeciwko
budowie drogi, która ma przebiegać przez środek miasta. Burmistrz
twierdzi, że dostał tylko kilkaset podpisów, a z inwestycji się nie
wycofa.
www.tvnwarszawa.pl/-1,1642224,0,,nie_chca_drogi_przez_srodek_jozefowa,wiadomosc.html
Obserwuj wątek
    • judo Pan Burmistrz nie wie... 09.02.10, 10:50
      ...że min. dla drogi zbiorczej to 20 m ?
      Ciekawe kto lobbuje za tą drogą i gdzie znajdą się
      pieniądze z jej budowy tj 24 mln zł.
    • judo Ludzie 20 m seroka to minimum !!! 09.02.10, 11:03
      Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie
      warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich
      usytuowanie (Dz. U. z 1999 roku nr 43, pozycja 430). Rozporządzenie
      określa jakie wymagania techniczne i użytkowe powinna spełniać droga
      tej klasy. Droga zbiorcza w terenie zabudowanym to mni 20 m
    • 1_pierwszyraztu Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 13:20
      Zapraszam wszystkich chętnych dziś na godzinę 17 na róg Przeskok i Matejki, TVN będzie robić relacje na żywo na temat spornej drogi.
      • surmia Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 13:29
        Mnie tam nie będzie, choram.
        Ale powiedzcie tym z TVN-u, że to nie tylko o Matejki chodzi. Zaprowadźcie ich
        na Cichą. Tam dopiero można poruszyć wyobraźnią.
        Mieszkańcy ulicy Cichej są najwyraźniej zapracowani i nie bardzo mogą zabiegać
        o swoją ulicę. Poza tym jest ich mniej niż mieszkańców Matejki. A ja Cichej będę
        bronić, bo piękna jest.
        • emzetaa Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 16:02
          Ja bym nie ograniczała się do samej Cichej czy Matejki.
          Przecież jakas ulica obok i mieszkańcy przy nich mieszkający też
          beda poszkodowani (hałas idt.). I niech nie tłumaczą się zwolennicy
          tego beznadziejnego planu, że postawią np. szybki dźwiękochłonne.
          Ja dziękuje za taką infrastrukturę.
          Lepiej by most na Wiśle zbudowali bliżej naszych rejonów a nie
          jakies trasy jakby ich było mało.

          "Jego zdaniem mieszkańcy będą mieli chodniki i asflat" - ALE SUPER !!
          • beretbaby Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 17:25
            emzetaa napisała:

            I niech nie tłumaczą się zwolennicy
            > tego beznadziejnego planu, że postawią np. szybki dźwiękochłonne.

            Niedługo się okaże, że to nie droga a lotnisko będzie. Demagogia jaka towarzyszy temu tematowi jest godna podziwubig_grin
            Ja rozumiem, że projekt ten może wzbudzać emocje, ale trochę zdroworozsądkowego myślenia "bojownikom" może tylko pomóc.

          • grzeg_sz_1 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 17:27
            emzetaa napisała:

            > Lepiej by most na Wiśle zbudowali bliżej naszych rejonów a nie
            > jakieś trasy jakby ich było mało.

            most, oczywiście bez dojazdu, bo przecież będzie generował hałas, spaliny i inne
            plagi egipskie.

            >
            > "Jego zdaniem mieszkańcy będą mieli chodniki i asfalt" - ALE SUPER !!
            >
            pewnie, szkoda że nie dodał czy równe i bez dziur.
    • surmia Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 19:44
      Demagogia...piękne słowo.
      Dlaczego zarzuca się obrońcom własnego spokoju demagogię? Dlaczego ci, którzy koniecznie chcieliby jeździć pośpiesznie wygodną ulicą przez środek miasta, nie potrafią spokojnie wytłumaczyć co ta nowa trasa zmieni w Józku na plus? Nie wiadukt,który jest bardzo potrzebny, tylko ulica na siłę wciskana w środek miasta i do ogródków mieszkańców.
      Zamiast wykpiwać krytykę projektu, odpowiedzcie uczciwie - czy ta ulica jest nam potrzebna? Mamy wygodne połączenie z szosą lubelską, mamy swobodny dojazd do Nadwiślańskiej. Będzie obwodnica, będzie most. Po co kroić Józefów? Po co stwarzać możliwość zwiększonego ruchu? Może lepiej zająć się tymi drogami, które istnieją lub zrobić nowe, tam gdzie są gruntowe.
      Józefów jest miastem. Nie stanowi niczyjej dzielnicy, czy części. Czy nie można uszanować układu miasta? Dlaczego sztucznie próbuje się ingerować w coś, co działa bez zarzutu i to nie od dziś?
      • beretbaby Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 22:01
        surmia napisała:

        > Demagogia...piękne słowo.

        Dorzucę jeszcze jedno- egzaltacja

        > Zamiast wykpiwać krytykę projektu, odpowiedzcie uczciwie - czy ta ulica jest na
        > m potrzebna?

        Uczciwie mówię, że dzisiaj niepotrzebna , jutro -nie wiem.
        Ale drażni mnie to, że protestujący traktują mnie jak przysłowiową blondynkę. Ta
        wizja autostrady, chmary tirów, ekranów akustycznych ma porazić moje ostatnie
        szare komórki big_grin






      • czarbox Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 09.02.10, 23:11
        surmia napisała:


        > Zamiast wykpiwać krytykę projektu, odpowiedzcie uczciwie - czy ta
        ulica jest nam potrzebna?

        no wlasnie ....

        wyobrazmy sobie rok 2020 (to juz tylko 10 lat - szybciej i tak
        pewnie ta droga nie zostanie zbudowana)
        liczba mieszkancow linii otwockiej wzrosla na tyle ze aby obsluzyc
        komunikacje do/z warszawy ilosc pociagow kursujacych przez jozefow
        wzrosla o 50%, to powoduje ze aby przejechac z jednej strony torow
        na druga samochody ustawiaja sie na przejazdach blokujac przejazd
        ulicami pilsudskiego i sikorskiego
        jozefow zamiast sie rozwijac wdycha spaliny stojacych w korkach
        naszych wlasnych "jozefowskich" samochodow, uniknelismy przeciez
        tranzytu
        aby rozwiazac problem wladze miasta zmuszone sa wybudowac jednak
        drugi bezkolizyjny przejazd przez tory
        tylko ze ze wzgledu na wybudowanie na kazdej wolnej przestrzeni
        nowych domow (nikt przeciez nie zarezerwowal miejsca na nowa droge)
        budowa wymaga dodatkowych wyburzen i koszty wiaduktu sa zdecydowanie
        wieksze niz obecnie; miszkancy jozefowa chetnie jednak sfinansuja te
        dodatkowe koszty bo po co wczesniej pomyslec o zarezerwowaniu
        miejsca na droge
        zagladajac na strone "pytan do burmistrza" co najmniej polowa
        problemow mieszkancow naszego miasta dotyczy jakosci drog, ze
        dziurawe, ze brak chodnikow, ze nie ma sciezek rowerowych, ze
        samochody blokuja przejazd itd
        dlatego nie rozumiem dlaczego nie zaplanowac przez srodek miasta
        ulicy wystarczajaco szerokiej aby pomiescila wszystko to co powyzej,
        przy ktorej okoliczni mieszkancy mogliby rozwijac swoje biznesy,
        sklepy, restauracje, punkty uslugowe
        zamiast obawiac sie inwazji ruskich tirow jadacych z paryza do
        wladywostoku przez ulice cicha i matejki, pomyslmy o tym jak
        rozwijac i upiekszac nasze miasto; moze wolicie mieszkac przy
        dziurawych gruntowych drogach, niszcczac co roku 2 pary butow w
        blocie po kazdym opadzie deszczu, ja wole czyste, rowne i
        bezpiecznie ulice po ktorych bez obaw spaceruje z moimi dziecmi
        czy wzrosnie ruch samochodow? pewnie tak, czy znajda sie tacy co
        beda oszczedzac 2km przez wjazd w srodek miasta, pewnie tez, ale
        wiekszosc kierowcow zdecydowanie woli jezdzic drogami wyzszej klasy
        (wojewodzkie i krajowe) niz przeciskac sie przez srodek miasta
        drogami gminnymi i powiatowymi

        na zadane przez surmie pytanie ja odpowiadam zdecydowanie TAK, ta
        droga jest potrzebna szczegolnie nam, mieszkancom jozefowa!!
        • ludwik_13 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 08:36
          Jest potrzebna!!! Nie wydaje mi się, aby wygenerowała zwiększony
          ruch pojazdów zewnętrznych. Wiadukt przydatny będzie również dla
          pieszych, którzy w tej chwili chcąc przejść ze wschodniej strony
          torów do przystanku przy Cichej ( a jakoś tak się złożyło, że to
          zachodnią stroną torów jeżdżą niemal wszystkie autobusy) muszą
          przedzierać się nielegalnie przez Sikorskiego i przez tory. Żadna
          przyjemność, ale dzięki temu skrótowi mieszkańcy okolic Wilsona -
          Matejki nie muszą nadkładać drogi do przystanku w Centrum Józefowa.
          Dla tych, którzy wożą się wyłącznie autem może to nie ma znaczenia.
        • m975 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 08:40
          Droga może będzie i potrzebna, tylko dlaczego ma iść w gęstej
          zabudowie i obok szkoły....
          • grzeg_sz_1 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 08:43
            m975 napisała:

            > Droga może będzie i potrzebna, tylko dlaczego ma iść w gęstej
            > zabudowie i obok szkoły....


            pewnie dlatego, że obok szkoły i w gęstej zabudowie jest więcej użytkowników
            pojazdów niż w lesie czy pustkowiu.
        • 1_pierwszyraztu Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 09:29
          Masz w 100% racje smile) Widzisz tylko, to już tak jest. Już jest zarezerwowana ulica pod tą drogę i nazywa się ta ulica ulicą Szeroką. Ulica Szeroka była zarezerwowana od lat 70tych. Pytanko co się stało? Czemu ulica Szeroka jest niezabudowana, bo przecież ma iść tam droga, a tu nagle drogę przenosi się na ulicę Cichą, 3-go Maja, gęsto i wąsko zabudowane ulice? Gdzie ta strategia?
          Racja, nie ma ścieżek, dużo ulic jest nie wyasfaltowanych. To może by na to przeznaczyć budżet? Myślę, że ogromna rzesza mieszkańców, będzie z tego zadowolona.
          Przy planowanej drodze, raczej nikt nie będzie rozwijał interesu, bo tam już mieszkają ludzie. Chyba, że Twoim zamiarem jest zniszczenie dorobku ich życia.
          Co do pomysłu trasy przez środek miasta. Trochę sarkazmu. To jest standardowy i od lat praktykowany sposób na ułatwienie komunikacji wink
          • surmia Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 11:18
            Przeczytałam wasze wypowiedzi. Jasno w nich dajecie do zrozumienia, że należy koniecznie połączyć wschód z zachodem Józefowa. Zrobić bezpieczne przejście przez tory dla pieszych. Ułatwić dotarcie na drugą stronę torów.
            I wiecie co? Ja się z tym zgadzam! Podejrzewam, że wszyscy się z tym zgadzają. Zgadzam się też, że można by poprawić stan dróg, na który narzekają mieszkańcy.
            I po to potrzebny nam wiadukt (albo ze dwa) ze zjazdami na ulice północ-południe - Piłsudskiego i Sikorskiego. Dalej każdy sobie pojedzie gdzie będzie chciał, może nawet odnowionymi, pięknymi ulicami. Korków nie będzie, bo znikną dzięki wiaduktowi (wiaduktom?). Nie będzie kolejek do przejazdu. Nie będzie zagrożenia zwiększonym ruchem, bo kto by tam kręcił po Józku mając obok inne, proste drogi.

            Ale pytanie moje brzmiało - po co nam ciągła droga, ułatwiająca ruch przez środek miasta, podczas, gdy mamy (będziemy mieć) do wyboru przynajmniej dwie (może trzy) inne, alternatywne wygodne drogi na obrzeżach miasta? I nie piszcie, proszę, że tą drogą nikt nie będzie jeździł, bo to właśnie jest wspomniana demagogia. Skoro Cicha i inne mają być poszerzone do 20 metrów, i pewnie zmienią się zasady ruchu na skrzyżowaniu Cichej i 3go maja, nie będzie tam rond, to ta trasa naprawdę będzie bardzo wygodnym ominięciem wszelkich niedogodności. I w dodatku będzie najkrótsza! I tym sposobem naprawdę będziemy mieć w centrum Józka tłok.
            Jakoś nie wyobrażam sobie, nawet za 10 czy 20 lat, żeby ktokolwiek w nawet małym, podaglomeracyjnym miasteczku, pomyślał nawet o takim rozwiązaniu. Po co? Żeby było do tej aglomeracji łatwiej dojechać? Środkiem innego miasta? Dajcie mi choć jeden przykład miasta, które celowo wprowadza do swego środka możliwość zwiększonego ruchu. Nie ma takich. Wszędzie się ten ruch odprowadza na obrzeża. Robi się obwodnice. Unika jakiejkolwiek możliwości ułatwienia transferu przez miasto.
            Nowe drogi są nam potrzebne. Ale na pewno nie 20 metrowej szerokości i nie w środku miasta.
          • czarbox Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 13.02.10, 08:30
            > Widzisz tylko, to już tak jest. Już jest zarezerwowana u
            > lica pod tą drogę i nazywa się ta ulica ulicą Szeroką. Ulica Szeroka była zarez
            > erwowana od lat 70tych. Pytanko co się stało? Czemu ulica Szeroka jest niezabud
            > owana, bo przecież ma iść tam droga, a tu nagle drogę przenosi się na ulicę Cic
            > hą, 3-go Maja, gęsto i wąsko zabudowane ulice? Gdzie ta strategia?

            jesli jest tak jak mowisz, to tez sie z toba w pelni zgadzam!
            nie jestem zwolennikiem rozbudowywania ulicy cichej, tylko budowy drog ulatwiajacych komunikacje w miescie; gdzie mozna zapoznac sie z tymi planami?
        • jozek-2010 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 11:10
          oj Czaruś, Polemika rodem z "Nad Świdrem" ( to wiele tłumaczy).
          Skoro jesteś takim myślicielem. To wyobraź sobie taką sytuacje:
          Mieszkasz przy drodze 12m. Twój budek jest oddalony od ogrodzenia o 6 m.
          Następni urzędnicy zmieniają klasyfikacji drogi np.lokalnej na zbiorczą. w
          planie zagospodarowania ląduje zapis że mieszkasz przy drodze zbiorczej.
          Urzędnicy mówią że spokojnie ta droga powstanie może za 10, 20 lat albo później.
          Czujesz się uspokojony. Chcesz przebudować dom okazuje się że nie można.
          Dlaczego ano dlatego że dla drogi zbiorczej obowiązuję inne parametry linii
          rozgraniczających. Szok, chcesz sprzedać nieruchomość ale okazuje się nikt tego
          nie chce kupić.

          Jeśli chodzi o ścieżki rowerowe to zapewniam Cie że przyjemniej jeździ się wśród
          drzew niż obok: hurtowni, restauracji itd. Które tak chętnie umieściłeś wzdłuż
          omawianej drogi.
          Czyżby już był jakiś inwestor. To by wiele tłumaczyło.

          Kolejna kwestia co sądzicie o podejściu władz miasta do tej sprawy. Mianowicie
          na spotkaniu w MOK p. Burmistrz zapewniał mieszkańców że jeżeli nie chcą tej
          drogi to nie będzie modernizacji drogi Matejki.

          Teraz jest ok. 2000 podpisów przeciw poszerzaniu tej drogi, a p. Burmistrz
          twierdzi że nie wycofa się z tego pomysłu.

          Pozostawiam to Wam do przemyślenia.
      • petrus50 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 10.02.10, 12:45
        Cześć.
        Gdzie ta obwodnica i ten most?

        Pozdro.
        • judo Pieniądze na wiadukt i tunel 11.02.10, 14:34
          A tak naprawdę to po co ta droga.
          Ludzie nie chcą to nie robić - dać pieniądze tam
          gdzie ludzie chcą - mało to chodników jest do wyrównania.
          A i można nie jeden ale dwa wiadukty zrobić i tunel pod szynami
          aby łatwiej było poruszać się po mieści
        • emzetaa Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 11.02.10, 23:56
          Poczytaj forum i strone www Józefowa a nie się pytasz.

          Ktoś wyżej napisał, że Wiadukt przydatny będzie również dla
          pieszych, którzy w tej chwili chcąc przejść ze wschodniej strony
          torów do przystanku przy Cichej.
          . OCZYWIŚCIE !
          Bede sobie szła wzdłuż torów i będe chciała przejśc na drugą strone
          torów... I co? Będe musiała się wrócić albo gdzies lecieć żeby wejść
          na ten zacny wiadukt-wybawca a potem z niego schodzić kilometr dalej
          bo dopiero tam gdzieś sa schodeczki... Super. 1000 razy bym przeszła
          przez tory tak jak teraz przechodze. Chyba lepiej zrobić logiczne
          przejście z barierkami...

          Sory, ale dla mnie to nie sa rzeczowe argumenty ZA.

          I po to potrzebny nam wiadukt (albo ze dwa) <- Może wogóle
          zróbmy miasto dwupoziomowe? Obstawmy się wiaduktami. Proponuje taki
          duży wiadukt nad całym Józefowem, żeby np. mieszkańcy ul. Głównej
          mogli bez problemów dojechać nad miastem do Aleji Drogowców.

          dlaczego ma iść w gęstej
          zabudowie i obok szkoły....
          <- Tyle w tym temacie


          • judo Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 12.02.10, 11:18
            Suma sumarum drogi nikt nie chce i tyle, no może nieliczni generalnie
            zgadzają się że drogi są potrzebne natomiast nic nie wiedzą w danym
            temacie drogi przelotowej 20 m szerokości (to wlaśnie jest min. szer.
            drogi wg. parametrów dróg w Polsce), przez środek Józefowa.
            • aro8 Chcą dróg i wiaduktu 12.02.10, 13:11
              Judo- jakim prawem wypowiadasz się za około 17 609 mieszkańców
              Józefowa (dane z 2009r pokazują, że w Józefowie jest 19 609
              mieszkańców)????????!!!!!!!!!!!!
              Masz ich podpisy z informacją, że nie zgadzają się na waszą
              wymyślona wizję wielkiej drogi?
              Póki co jesteście w dużej
              mniejszości w proporcji do liczby mieszkańców więc i ogólnianie jest
              co najmniej nie na miejscu.

              Po drugie jak śmiesz mówić, że generalnie nic nie wiedzą w danym
              temacie drogi przelotowej- chociaż masz racje- to protestujący
              wymyślili problem drogi przelotowej, bo jako takiej nikt jej nie
              projektował. Droga powstała jak to kiedyś ktoś napisał palcem po
              mapie, łącznie z całą śmieszną historią straszenia autostradą.
              I jeszce jedno- różnicujecie sformułowania szerokość drogi i zawartą
              w przepisach szerokość drogi w liniach rozgraniczających? Jakoś
              ciężko to u Was zauważyć a różnica znaczna.


              Mam coraz większa ochotę zacząć zbierać podpisy za planowanym
              wiaduktem, ucywilizowaniem wyjazdu z Matejki i w ogóle budową dróg w
              Józefowie. Ciekawe ile osób sie podpisze?
              • judo Do aro8 12.02.10, 14:17
                Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie
                warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich
                usytuowanie (Dz. U. z 1999 roku nr 43, pozycja 430). Rozporządzenie
                określa jakie wymagania techniczne i użytkowe powinna spełniać droga
                tej klasy. Droga zbiorcza w terenie zabudowanym to min 20 m. W
                planie zagospodarowania nie ma określonej szerokości, ale jest
                zaznaczone że to droga zbiorcza - czyli min 20 m szer. Zaznacz sobie
                aro8 20 m szer. przez Józefów i zobaczysz co z tego
                wynikawinkOczywiście wiadukt tak natomiast droga może być tzw lokalna
                na 12 m i już.
    • 12edek34 Re: Nie chcą drogi przez środek Józefowa 12.02.10, 15:37
      Jeżeli komuś by się chciało, to zebrałby kilka tysięcy podpisów popierających
      budowę drogi.
      Referendum też byłoby nie miarodajne, bo poszli by przede wszystkim przeciwnicy.
      Zwolennicy nie mają takiej motywacji.
      Droga gdzieś być musi, a ten przebieg znany był od dawna, więc okoliczni
      mieszkańcy nie mogą być zaskoczeni. Gorzej jeżeli Urząd nagle całkowicie zmienia
      plany i np. buduje osiedle gzie wcześniej był teren leśny
      • jozek-2010 Do 12edek34 12.02.10, 16:14
        No właśnie o to chodzi że Urząd zmienia.
        W obowiązującym planie zagospodarowania ul. Matejki od Wiązowskiej do
        Kasztanowej jest drogą lokalną.
        W Studium chcą zmienić ten odcinek na zbiorczą.
        Oto chodzi.
        Czyli ludzie budowali swoje domy według linii rozgraniczających dla drogi
        lokalnej (12m), a teraz ma być min. 20m!!!.
        Tak więc nie można twierdzić że mieszkańcy tego odcinka byli świadomi.
        Studium zostało podane do publicznej wiadomości we wrześniu 2009!!
        • judo Brawo jozek -2010 12.02.10, 19:41
          Jak nie wiadomo o co chodzi
          to chodzi o.... to by budować
          Tylko kto i za ile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka