Dodaj do ulubionych

burmistrz erudyta

02.01.20, 14:08
Ten nasz burmistrz to mistrz mowy i erudyta. Minutowe przemowienie z czego polowa to zyczenia dla mieszkancow - czytane z kartki... juz rozumiem dlaczego rekami i nogami bronil sie przed debatami w czasie wyborow...
Obserwuj wątek
    • surmia Re: burmistrz erudyta 15.01.20, 10:10
      Nie jest ważne czy pięknie mówi czy nie. Ważne, że pięknie działa.

Osobiście wolę burmistrza, który działa skutecznie (a nasz działa), niż takiego, który potrafi tylko i wyłącznie pięknie mówić.
      • pacpaco Re: burmistrz erudyta 15.01.20, 21:28
        surmia napisała:

> Nie jest ważne czy pięknie mówi czy nie. Ważne, że pięknie działa.
        >
        > Osobiście wolę burmistrza, który działa skutecznie (a nasz działa), niż takiego
        > , który potrafi tylko i wyłącznie pięknie mówić.
        masz racje surmia niemniej tez już działa ok 18 lat jako burmistrz to można oczekiwać, ze po takim czasie powinien się nauczyć przemawiać - na tak eksponowanym stanowiskuwink
      • jozefow511 Re: burmistrz erudyta 21.01.20, 09:47
        surmia napisała:

> Nie jest ważne czy pięknie mówi czy nie. Ważne, że pięknie działa.
        >
        > Osobiście wolę burmistrza, który działa skutecznie (a nasz działa), niż takiego
        > , który potrafi tylko i wyłącznie pięknie mówić.

Surmio przytocz jakieś konkretne piękne działanie nowego burmistrza i do tego skuteczne ???? Jestem ciekaw co masz na myśli
      • feelek Re: burmistrz erudyta 21.01.20, 23:11
        Oczywiście, Surmia masz rację.
        P. Banaszek to b. dobry następca p. Kruszewskiego.
        Razem z nim przez 16 lat zrobił z Józefowa to, czym jest: miastem setek kilometrów sieci wodnej, kanalizacyjnej, ścieżek rowerowych, placów zabaw, setek mieszkań TBS- owskich, komunalnych, socjalnych.
        Podziwiałem Banaszka, jego pojednawczy ton, np. podczas negocjowania remontu linii kolejowej.
        Choć nie wyszło z negocjowaniem w związku z budową domu opieki fundacji TVN, to przecież nie wiemy - może zwyczajnie się nie dało w tej sprawie dogadać?
        To ww. to taka moja mała "wątpliwość" wobec p. Burmistrza.
        • capricorn.79 Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 00:41
          feelek napisał:

> Oczywiście, Surmia masz rację.
          > P. Banaszek to b. dobry następca p. Kruszewskiego.
          > Razem z nim przez 16 lat zrobił z Józefowa to, czym jest: miastem setek kilomet
          > rów sieci wodnej, kanalizacyjnej, ścieżek rowerowych, placów zabaw, setek miesz
          > kań TBS- owskich, komunalnych, socjalnych.
          > Podziwiałem Banaszka, jego pojednawczy ton, np. podczas negocjowania remontu li
          > nii kolejowej.
          > Choć nie wyszło z negocjowaniem w związku z budową domu opieki fundacji TVN, to
          > przecież nie wiemy - może zwyczajnie się nie dało w tej sprawie dogadać?
          > To ww. to taka moja mała "wątpliwość" wobec p. Burmistrza.

...i setek hektarów wyciętych lasów pod działki budowlane, "dzięki czemu" Józefów już nigdy nie będzie drugim Komorowem czy Konstancinem sad sad
          • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 09:40
            capricorn.79 napisał:

> ...i setek hektarów wyciętych lasów pod działki budowlane, "dzięki czemu" Józef
            > ów już nigdy nie będzie drugim Komorowem czy Konstancinem sad sad

Jak zwykle komentarz oderwany od rzeczywistości.

Czyżby burmistrz biegał z piłą po prywatnym działkach i prywatnych lasach w Józefowie i wycinał drzewa?

A może to Twój rząd (ten sam, w którego imieniu wysyłałeś memy szkalujące józefowskich nauczycieli w trakcie strajku w zeszłym roku) wprowadził przepisy, które pozwalały wycinać właścicielom dowolną liczbę drzew i krzewów na prywatnych działkach (budowlanych) bez jakiegokolwiek pozwolenia?

Reasumując: PiS wprowadził przepisy umożliwiające cięcie wszystkie jak leci, a winny temu jest burmistrz Józefowa.

Porażająca logika.
            • 1_tralala Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 11:48
              Nik tak nie zaszkodził nauczycielom, jak oni sami.
              Te ich przebieranki za krowy, te żenujące protest songi - "To jak strzał z pioruna w prącie".

Wskaż miejsca ( działki ), gdzie właściciele powycinali te drzewa i krzewy.

Pamiętam tę histerię, jaka towarzyszyła wejściu ustawy Szyszki.
              Wycinki pod POW, budowę nowej lubelskiej, wycinka na działce pod KFC itd.- wówczas te gole połacie przypisano oczywiście efektowi ustawy."

• kolejarzmatolecki Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 13:11
                No to patrz:
                1. Tutaj była cała działka zalesiona, właściciel powycinał wszystkie drzewa i teraz jest tu komis samochodowy.
                W ustawie byłoo zastrzeżenie, że nie można wycinać pod działaność gospodarczą - ktoś powinien go zgłosić, to słono zapłaci cwaniaczek.

2. Tutaj powycinali większość gałęzi od sosen i firma wod-kan zrobiła sobie "zaplecze parkingowe". Okazyjnie chodzą tutaj przez kilka godzin silniki w stojących samochodach trując.

3. Powycinali wszystko, zrobili sobie punkt sprzedaży samochodów

4. Wycięto wszystko i wybudowano dom

5. Także powycinano mnóstwo drzew, pobudowano domy (3 czy 4 działki)

Są to tylko miejsca w najbliższej mojej okolicy, 5 lat temu wszędzie w zaznaczonych miejsach były drzewa. Sorry ale jeśli nie zauważasz wycinek, to chyba masz coś z oczami (albo głową).
                • 1_tralala Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 23:06
                  Kolejarzmatolecki napisał:

" 5 lat temu wszędzie w zaznaczonych miejscach były drzewa".

Pytałem jozefow512 o przykłady działek, na których właściciele korzystając z prawa, jakie dawała im ustawa Szyszko powycinali drzewa i krzewy.
                  Interesuje mnie faktyczny efekt Lex Szyszko w Józefowie, dlatego pytam tylko o okres obowiązywania ustawy. I tylko o takie działki, na których właściciel miał prawo wycinać.
                  Tymczasem ty wrzuciłeś wszystko do jednego worka. Działki na których właściciel mógł wyciąć drzewa, działki gdzie wycinka drzew możliwa była tylko za zgodą Miasta, działki na których wycięto drzewa gdy ustawa już nie obowiązywała.

Kolejarzmatolecki napisał:

"Sorry ale jeśli nie zauważasz wycinek, to masz problem z oczami (albo z głową)".

Taki tekst więcej mówi o tobie niż o mnie.
                  • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 24.01.20, 10:32
                    1_tralala napisał:

> Kolejarzmatolecki napisał:
                    >
                    > " 5 lat temu wszędzie w zaznaczonych miejscach były drzewa".
                    >
                    > Pytałem jozefow512 o przykłady działek, na których właściciele korzystając z p
                    > rawa, jakie dawała im ustawa Szyszko powycinali drzewa i krzewy.

Ależ wszystkie te działki zostały pozbawione drzew w tym okresie.

Poza tym Lex Szyszko cały czas działa, ograniczone zostały tylko wycinki.

> Interesuje mnie faktyczny efekt Lex Szyszko w Józefowie,

Interesuje Cię potwierdzenie własnych przekonań, dlatego odrzucasz fakty.

Jeśli mieszkasz w Józefowie, to musiałeś zauważyć ogołocone działki w trakcie, gdy obowiązywała najbardziej luźna wersja ustawy.

Lex Szyszko działa zresztą dalej, są większe ograniczenia, typu potrzeba zgłoszenia, jednak nie ma powrotu do przepisów sprzed Lex Szyszko.

> Tymczasem ty wrzuciłeś wszystko do jednego worka. Działki na których właściciel
                    > mógł wyciąć drzewa, działki gdzie wycinka drzew możliwa była tylko za zgodą Mi
                    > asta, działki na których wycięto drzewa gdy ustawa już nie obowiązywała.

Ustawa cały czas obowiązuje. Zmieniono część przepisów (np. wycinkę trzeba zgłosić), jednak nie powrócono do regulacji sprzed pierwszej wersji Lex Szyszko.

>
                    > "Sorry ale jeśli nie zauważasz wycinek, to masz problem z oczami (albo z głową)
                    > ".
                    >
                    > Taki tekst więcej mówi o tobie niż o mnie.

A jednak. Serio nie widziałeś wycinek w Józefowie?

Czepiasz się wszystkich, tylko nie Capricorn.79, który stwierdził, że w Józefowie wycięto kilkaset hektarów lasów.
                  • pacpaco Re: burmistrz erudyta 24.01.20, 20:47
                    1_tralala napisał:

>
                    > " 5 lat temu wszędzie w zaznaczonych miejscach były drzewa".

>
                    >
                    > "Sorry ale jeśli nie zauważasz wycinek, to masz problem z oczami (albo z głową)
                    > ".
                    >
                    > Taki tekst więcej mówi o tobie niż o mnie.
                    Tralala Lex Szyszko do wielu dzialek w Jozefowie nie ma zastosowania...ta ustawa pozwala na wycinke na działkach budowlanych a na działkach leśnych czy leśnych z prawem zabudowy już nie obowiązuje - tutaj nadzór sprawują Lasy Państwowe, które to za każdym razem musza wydac zgode. Lasy Panstwowe korzystają tez MPZP (lub WZ jeśli nie ma MPZP) i o ile kiedyś roznie bywalo teraz już sa spore ograniczenia - max 20% można odlesic ale w Jozefowie jeszcze jest dodatkowe ograniczenie do 300m2 dla dzialek <2500m2 i 400m2 dla dzialek >2500m2. A już chyba najsłynniejszych przykładem w Polsce było jak wlasnie ktoś nie sprawdzil ustawy i wycial las nad morzem, który okazal się dodatkowo terenem chronionym (chyba Natura 2000) to sa mega kary. Także podsumowując nie można tak sobie wszystkiego wycinac i Jozefow ma szanse być nadal zielony poza starymi działkami budowlanymi - chyba,ze i tam wlasciciele posadza sosny...

Co do Konstancina to nie ma co porownyac bo centralny Konstancin jest caly chroniony i podlego pod konserwatora, który nawet mowi jakie dachówki i w jakim kolorze można mieć na domie (tak jest centralnej części Konstancina)...
              • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 18:36
                1_tralala napisał:

> Nik tak nie zaszkodził nauczycielom, jak oni sami.
                > Te ich przebieranki za krowy, te żenujące protest songi - "To jak strzał z pior
                > una w prącie".

Nauczyciele w Józefowie przebierali się za krowy?

Wątek był o strajku w Józefowie.

> Wskaż miejsca ( działki ), gdzie właściciele powycinali te drzewa i krzewy.

Widzisz, a Capricorn rocznik 79 twierdzi, że w Józefowie wycięto setki hektarów lasu.

Ty z kolei twierdzisz, że w Józefowie niczego nie wycięto w wyniku Lex Szyszko.

Przykłady podał Ci Kolejarzmatolecki.
                • 1_tralala Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 21:08
                  Jozefow 512 napisał:
                  "Ty z kolei twierdzisz, że w Józefowie niczego nie wycięto w wyniku Lex Szyszko".

Nie kłam. Niczego takiego nie napisałem.

Panie logik, zrób tym razem sobie wykład o stawianiu chochoła.

Dyskusje z tobą są przewidywalne, przez co nudne.
                  Schemat zawsze taki sam. Imputujesz, że ktoś coś napisał tylko po to by dyskusja toczyła się na twoich zasadach- ty atakujesz , a adwersarz musi się bronić.
                  Słabe to.

• feelek Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 22:07
                    Nie wnikając w to jak kto prowadzi tu dyskusję, chcę tylko zauważyć, że lasy w Józefowie nie podlegają, na szczęście, masowej dewastacji.
                    Owszem, są wypadki gdy kto wycina tak jak opisała to Surmia, jak na zawieszonych zdjęciach.
                    Niestety prawo, żadna władza nie jest w stanie skutecznie temu przeciwdziałać co kto zrobi na swojej działce.
                    Owszem są zapisy o zachowaniu powierzchni biologicznie czynnej, które jedynie w ograniczonym zakresie działają, zapobiegając nadmiernej dewastacji. Zawsze można "spowodować' że drzewo "uschnie".
                    Bywa tak, że właściciel działki wycina dewastuje zieleń u siebie licząc na to, że sąsiedzi tak nie zrobią.
                    Niszczy w ten sposób ekosystem, często żałując poniewczasie, narzekając potem na nadmierny upał, brak cienia, obsadzając działkę cyprysami obcymi mazowieckiemu krajobrazowi.
                    W mojej okolicy tylko sporadycznie tak się dzieje, przeciwnie - jeden z sąsiadów przesunął dom o 1 m aby ocalało drzewo. Okolica wręcz tonie w zieleni z której wyłaniają się domy.

Ww. to NIE SĄ jedynie moje obserwacje. Także pewnego p. leśniczego.
                  • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 22:47
                    1_tralala napisał:

> Jozefow 512 napisał:
                    > "Ty z kolei twierdzisz, że w Józefowie niczego nie wycięto w wyniku Lex Szyszko
                    > ".
                    >
                    > Nie kłam. Niczego takiego nie napisałem.

A jednak napisałeś coś takiego:
                    "Wskaż miejsca ( działki ), gdzie właściciele powycinali te drzewa i krzewy."

> Panie logik, zrób tym razem sobie wykład o stawianiu chochoła.

Jeśli się czepiać, to czepiaj się siebie. Ja nigdzie nie napisałem o tym, że ktokolwiek wyciął jakiekolwiek drzewo. Na wszelki wypadek jednak się wtrąciłeś.

Otóż napisałem w odpowiedzi Capricornowi.79, że to jego rząd uchwalił ustawę, która pozwalała właścicielom ciąć wszystkie drzewa jak leci (co też było pewnym skrótem, bo nie wszystkie). Więc jeśli ma pretensje o wycinanie drzew w Józefowie to niech ma pretensje do swojej partii.

Natomiast przykłady tego, że prawo to zostało wykorzystane w Józefowie podał Kolejarzmatolecki: tu, tu i tu

> Schemat zawsze taki sam. Imputujesz, że ktoś coś napisał tylko po to by dyskusj
                    > a toczyła się na twoich zasadach- ty atakujesz , a adwersarz musi się bronić.
                    > Słabe to.

Właśnie użyłeś takiego schematu i każesz mi udowadniać, że w Józefowie prywatni właściciele wycinali drzewa na własnych działkach.

I jakoś nie przeszkodziło Ci to, że Capricorn.79 napisał, że zasługą burmistrza jest wycięcie setek hektarów lasów w Józefowie. To tylko potwierdza, że Twój atak na mnie jest czysto personalny.

Jeszcze raz powtórzę: pretensje Capricorna.79 do burmistrza Józefowa o to, że rząd zmienił prawo w taki sposób, że umożliwił wycinanie drzew prywatnym właścicielom prawie bez kontroli uważam za typową manipulację (podobną do tych, które Capricorn stosował w przeszłości).
            • surmia Re: burmistrz erudyta 23.01.20, 17:48
              ...i setek hektarów wyciętych lasów pod działki budowlane, "dzięki czemu" Józefów już nigdy nie będzie drugim Komorowem czy Konstancinem

O ile Konstancin jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo tam są często duże i zadrzewione posesje, to Komorów i lasy? Może bliżej Granicy to tak, ale sam Komorów to nie lasy. U nas lasów jest więcej.

Co do wycinki lasów to przykro mi, ale Burmistrz w tym temacie nie ma nic do gadania. Można ciąć to się tnie.
              Taka moda teraz. Wszystkie działki pod dom są wycinane do gołego, do pustyni. Bo można.
              Niestety to błąd, nikt nie bierze pod uwagę, że obniża sobie wartość domu na takiej pustyni. Dlatego w Konstancinie jest ładniej, tam się docenia stare drzewa wokół domu. W Konstancinie, nie w Jeziornie.

• surmia Re: burmistrz erudyta 28.01.20, 11:48
          Drogi jozefow511 -
          Mamy nowe drogi i cały czas coraz nowsze.
          Mamy oczyszczalnię i to działającą.
          Mamy wciąż nowe ławki, kosze i inne elementy miejskiej infrastruktury.
          Mamy nowe miejsca wypoczynku.
          Mamy nowe miejsca do ćwiczeń.
          Mamy nowe miejsca zabaw dla dzieci.
          Mamy działające szkoły, bez problemów przystosowane po reformie.
          Mamy piękne, czyste i zadbane miasto.
          Mamy coraz ładniejszą zieleń (choć tego wciąż za mało jak dla mnie)
          Mamy skwery i place.
          Mamy dbałość o zabytki.
          Mamy UM, w którym chyba jest nakaz uśmiechu, empatii i skuteczności.
          Mamy instytucje, które działają bez zarzutu i których nam zazdroszczą inni.
          Mamy opiekę nad zwierzętami.
          Mamy świetnie działający zarząd miasta, który reaguje na problemy mieszkańców.
          Mamy burmistrza, który jest obecny wszędzie tam, gdzie powinien być obecny.
          Mamy burmistrza, któremu się chce walczyć o miasto i bezpieczeństwo mieszkańców (np. w sprawie DW801)
          Mamy również świetne plany dotyczące dalszego rozwoju miasta.

Mało ci?
          • jozefow511 Re: burmistrz erudyta 28.01.20, 12:13
            A to ciekawe co napisałaś . Szczególnie jestem zdziwiony przedostatnim punktem ,może masz więcej informacji niż ja ale jeśli chodzi o DW801 to nie robi nic , kompletnie nic . Już szybciej radni którzy tam mieszkają lub ich okręgi tak się znajdują są zainteresowani niż burmistrz . Wiele z tego co napisałaś to zasługa poprzedniego burmistrza . Na tego obecnego sam głosowałem bo nie było innego sensownego kandydata ale jak do tej pory nie porwał mnie niczym , mam nadzieję , że jednak będzie inaczej
            • pacpaco Re: burmistrz erudyta 28.01.20, 17:03
              jozefow511 napisał(a):

> A to ciekawe co napisałaś . Szczególnie jestem zdziwiony przedostatnim punktem
              > ,może masz więcej informacji niż ja ale jeśli chodzi o DW801 to nie robi nic ,
              > kompletnie nic . Już szybciej radni którzy tam mieszkają lub ich okręgi tak si
              > ę znajdują są zainteresowani niż burmistrz . Wiele z tego co napisałaś to zasł
              > uga poprzedniego burmistrza . Na tego obecnego sam głosowałem bo nie było inneg
              > o sensownego kandydata ale jak do tej pory nie porwał mnie niczym , mam nadziej
              > ę , że jednak będzie inaczej
              z tym masz racje nasz obecny Burmistrz apropo modernizacji DW801 "obudzil" się jako ostatni ale ważne aby się udało zrobić...
        • surmia Re: burmistrz erudyta 30.01.20, 10:20
          jozefow511 - zawsze staram się pisać ciekawie.
          I nie staram się chować za nickiem innych.
          Tak właściwie to powinnam usunąć taki nick w ogóle. Obserwuję.

Jeśli chodzi o 801 to ja np. doceniam chęć osobistych rozmów ze Struzikiem przy każdej okazji. Moim zdaniem to ma sens. Presja. Radni też działają, to chyba oczywiste.

Poprzedni burmistrz był w porządku i dzięki jego determinacji mamy w Józku fajnie, ale obecny burmistrz również w tym uczestniczył. To praca zespołowa. Za Kruszewskiego nastąpił ogromy skok w rozwoju Józefowa. Teraz mamy kontynuację i to jest dobre.
          Czasem przychodzi ktoś nowy i odwraca to, co toczy się gładko, bez problemów i w dobrym kierunku.
          Między innymi za to szanuję Banaszka.
          • pacpaco Re: burmistrz erudyta 30.01.20, 21:31
            surmia napisała:

> Jeśli chodzi o 801 to ja np. doceniam chęć osobistych rozmów ze Struzikiem przy
            > każdej okazji. Moim zdaniem to ma sens. Presja. Radni też działają, to chyba o
            > czywiste.

surmia powiem tylko o DW801 bo m.in. w tym się obracam...Jozefow jest ostatnim odcinkiem, który nie jest "dogadany" albo inaczej mowiac brakujacy. To nie jest tak,ze nasz burmistrz musi przekonywać i wyszedł przed szereg. Nasz burmistrz musi dogonić innych wlodarzy...oczywiście posiadanie kasy/budżetu na realizacje to inna sprawa. W Jozefowie pozostaje nadal ustalenie projektowe co do sladu itd. Generalnie niech działa jak chce aby zrobili - tyle,ze sam mało może.
            • pacpaco Re: burmistrz erudyta 30.01.20, 21:32
              pacpaco napisał:

> surmia napisała:
              >
              > surmia powiem tylko o DW801 bo m.in. w tym się obracam...Jozefow jest ostatnim
              > odcinkiem, który nie jest "dogadany" albo inaczej mowiac brakujacy. To nie jest
              > tak,ze nasz burmistrz musi przekonywać i wyszedł przed szereg. Nasz burmistrz
              > musi dogonić innych wlodarzy...oczywiście posiadanie kasy/budżetu na realizacje
              > to inna sprawa. W Jozefowie pozostaje nadal ustalenie projektowe co do sladu i
              > td. Generalnie niech działa jak chce aby zrobili - tyle,ze sam mało może.
              ps. teraz sa największe szanse od wielu lat bo jest jakby "wola polityczna ponad poniadzialami" także wygląda to "pozytywnie"....tylko jak wspomniałem kwestia kasy
          • jozefow511 Re: burmistrz erudyta 31.01.20, 09:34
            surmia napisała:

> jozefow511 - zawsze staram się pisać ciekawie.
            > I nie staram się chować za nickiem innych.
            > Tak właściwie to powinnam usunąć taki nick w ogóle. Obserwuję.

Surmia możesz usunąć . obserwujesz wszystkich czy tylko tych którzy mają trochę inne spojrzenie niż Ty ??

To forum i tak umiera , właśnie poprzez takie działanie

Dobrego dnia
            • surmia Re: burmistrz erudyta 31.01.20, 22:17
              Obserwuję osoby, które podszywają się pod innych uczestników, logując się pod podobnym do już istniejącego nickiem. Już tu było wiele takich. A to dodana kropka, a to numerek obok itp.
              To działanie zamierzone, celowe i nieakceptowane przeze mnie.
              Nigdy nie usuwam nic bez powodu.
              Na razie nikt się nie skarżył. Jeśli to nastąpi, będą konsekwencje. I tyle.

To forum umiera z zupełnie innego powodu.
              Jeśli obserwujesz je od dawna to powinieneś wiedzieć dlaczego tak się dzieje.
              • pacpaco Re: burmistrz erudyta 01.02.20, 08:14
                surmia a Ty jestes adminem ? Jesli tak to czy przy nickach nie widzisz adresow IP? tak wiem latwo to zmienic jak ktos wie jak ale mimo to....
                p.s. dzieki za info o ustawieniach ja sobie juz ustawilem i mam nadzieje,ze bedzie spokojsmile
              • feelek Re: burmistrz erudyta 02.02.20, 18:43
                Forum jest mało aktywne od wielu lat, ale nie umiera, choć sam mu to prorokowałem.
                Większość forów lokalnych to wyłącznie słupy ogłoszeniowe, fjozefow - nie!
                Fajne bywały tu klimaty, wiele rzeczy forum samym swoim istnieniem załatwiło.

Jednak w atmosferze, jaka tu obecnie panuje zwyczajnie rozmawiać się nie da.
                Są ciekawe tematy, ale po co mi dostawać jakiś hejt dlatego, że coś wiem, na jakiś temat mam inne zdanie?
                Nie byłoby tego gdyby nie anonimowość, zapewne byłoby go dużo mniej.
                Np.: tłumaczyć, że Józefów jest gminą, poświęcać na to czas, być za to hejtowanym? Dziękuję.
          • feelek Re: burmistrz erudyta 31.01.20, 22:25
            Surmia: "jozefow511 - zawsze staram się pisać ciekawie.
            I nie staram się chować za nickiem innych.
            Tak właściwie to powinnam usunąć taki nick w ogóle. Obserwuję."

Sama widzisz że tak się rozmawiać zwyczajnie nie da:
            przychodzi ktoś, kto się podaje za kogoś innego, bezkarny w swej anonimowości, opiniuje. Stawia rozmówcę w sytuacji, w której ten honorowo nie powinien się znaleźć: jak ma odpowiadać na jakieś absurdalne zarzuty gdy nie wie nawet kto je stawia, - w realu zwyczajnie ich nie powtórzy: gdy tutaj proponowaliśmy ww. żaden z pp. rozmówców - anonimów się na rozmowę w realu nie zdecydował. To zwykle kończy dyskusję.

Natomiast dyskusja z kimś kogo znam - jak najbardziej ma sens. Ale to wygląda wtedy zupełnie inaczej niż z pp. anonimami.
            • surmia Re: burmistrz erudyta 01.02.20, 22:55
              W ogóle mi nie przeszkadza to, że rozmawiam tu z osobami anonimowymi. Sama też jestem anonimowa.
              Jeśli ktoś potrafi zachować kulturę i przestrzega zasad dobrego wychowania oraz forum, może sobie być kim chce.
            • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 02.02.20, 21:10
              feelek napisał:

> Sama widzisz że tak się rozmawiać zwyczajnie nie da:

Cytując klasyka: "Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje co chce!"

Mi nie przeszkadza anonimowość. Natomiast argumenty, że tak jest, "bo tak", mnie nie przekonują. Bez względu na to, czy mówi to osoba anonimowa, czy ktoś pod własnym imieniem i nazwiskiem.
                • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 03.02.20, 20:00
                  1_tralala napisał:

> Jozefow512 napisał:
                  >
                  > " MI nie przeszkadza anonimowość."
                  >
                  > MNIE również.

Mi nie przeszkadza używanie "mi" na początku zdania. Już 10 lat temu forma ta była bardzo rozpowszechniona. Język jest żywy , czy nam się to podoba, czy nie. Pierwsza opinia była z 2001r. (prawie 20 lat temu).

sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/mnie-czy-mi;11443.html

4.10.2010
                  Panie Profesorze,
                  proszę napisać więcej o pozycjach akcentowanych w zdaniu. Mam wrażenie, że forma mi rozpleniła się ostatnio nadmiernie nie tylko w wypowiedziach ustnych, ale także w piśmie (np. cytat z blogu pewnego felietonisty: „A mi jest cholernie szkoda, że ograniczyliśmy się do działań operacyjnych, że zmarnowaliśmy kolejną szansę”).
                  „Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że nie zaczynamy zdania od mi... — Mirosław Bańko, PWN”.
                  Z góry dziękuję
                  stała czytelniczka

Podtrzymuję oczywiście opinię, którą zacytowała Pani z naszej poradni. Ogólnie biorąc, celownikowe mi występuje tylko w pozycjach nieakcentowanych, w akcentowanych powinno pojawiać się mnie. Współcześnie jednak obserwujemy, że mi wypiera z celownika formę mnie, a ta ostatnia ogranicza swój zakres do dopełniacza, biernika i miejscownika. W wyniku tej zmiany system gramatyczny polszczyzny będzie prostszy – w trzecim przypadku nie będzie już opozycji dwóch form: mi i mnie, forma mi będzie jednoznaczna, wyspecjalizowana w funkcji celownika, a zakres wielofunkcyjnego mnie trochę się zmniejszy. Z punktu widzenia ekonomii języka proces, o którym tu mowa, jest więc korzystny.

Inną rzeczą są przyzwyczajenia mówiących. Mnie osobiście inicjalne mi razi, powiedziałbym: „Mnie się ono nie podoba” (nie „Mi się nie podoba”), ale zauważyłem, że nawet osoby sprawne językowo i komunikacyjnie mają już inicjalne mi w swoim idiolekcie.
                  Analogiczny proces nie objął na razie zaimków tobie i ci. Może wynika to stąd, że tobie poza celownikiem występuje tylko w miejscowniku, więc nie jest tak wielofunkcyjne jak mnie. Może też stąd, że inicjalne mnie (czyli dziś coraz częściej mi) jest dużo częstsze, zwłaszcza w języku mówionym, niż inicjalne tobie (na szczęście jeszcze nie ci).

Żeby sprawa była na koniec jasna, dodaję: „Mi się tak wydaje...” to wciąż nie najlepsza polszczyzna.

Mirosław Bańko, PWN
                • jozefow512 Re: burmistrz erudyta 19.02.20, 11:11
                  Czy to ten sam Zbigniew Kozłowski, który pisuje w Józefowie nad Świdrem na temat smogu?

Na przykład tutaj , strona 4
                  www.jozefow.pl/data/bulletins/jns_01-2020_prew.pdf#page=4

Jeśli to ta sama osoba, to dlaczego tutaj na forum pisze coś innego (w Józefowie jest krystalicznie czyste powietrze) a JnF już coś innego (chociaż samo słowo smog nie pada ani razu w tym artykule).

Nie wiem też, co Zbigniew Kozłowski uważa za zanieczyszczenie powietrza, bo starannie omija słowo smog. Przykładowo dwutlenek węgla jest zanieczyszczeniem powietrza, a przecież nie o takie zanieczyszczenie chodzi w przypadku smogu.

• feelek Re: burmistrz erudyta 20.02.20, 00:15
                    to jest ten Zbigniew Kozłowski, który w noworocznym postanowieniu postanowił nie rozmawiać na forum józefów z ludźmi, którzy mu się nie przedstawili z imienia i nazwiska.
                    To bardzo dobre, że tak zrobił Zbigniew Kozłowski. Przynajmniej nie musi odpowiadać anonimowym rozmówcom, "dyskutantom", którzy dyskusję traktują jak tu na tym forum anonimowi rozmówcy: bezkarnie kłamią, zarzucają innym jakieś wymyślone absurdy, nie znają podstawowych definicji.
                    To bardzo dobrze, że Zbigniew Kozłowski z tymi ludźmi postanowił nie rozmawiać i konsekwentnie jest wierny swemu noworocznemu postanowieniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka