30.05.20, 00:04
Widzieliście już Golfa 8?
www.wyborkierowcow.pl/volkswagen-golf-1-5-etsi-evo-150-dsg-test/
Przejechałbym się, ale zaczekam na wersję kombi :)
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Golf 8 30.05.20, 00:26
      Się póki co nie skuszę.
      Żeby grzanie dupy włączać w zimie z jakiegoś menu, a nie przyciskiem dla każdego z foteli z osobna?
      Żeby klimę regulować na ekranie, a nie pokrętłem z wyświetlaczem i przyciskami (AC, MAX AC) pośrodku?

W dupach im się poprzewracało od tej elektroniki.

Sam samochód (bryła) ładniejszy od VII, to trzeba przyznać.
      • kanna13 Re: Golf 8 30.05.20, 08:33
        Brakuje zdecydowanie na tym menu dotykowym podstawowej funkcji regulacji klimatyzacji czyli temperatury, funkcji nadmuchu na szybę w zimie dostępnej wprost z ekranu głównego, grzania foteli również.

Ciekawi mnie tylko jedno czy dalej na przyciskach kierownicy nie ma możliwości zmiany katalogów w trybie mp3 przy używaniu źródła typu USB czy karta SD.
        Bo w obecnym rozwiązaniu niestety tego mocno brakuje trzeba to zrobić ręcznie na ekranie z kierownicy dostępna tylko głośność i tylko kolejny-poprzedni utwór.

Do tego to piano black to przy dotyku po chwili wygląda paskudnie a oraz niestety dosyć łatwo to nawet przy ostrożnym czyszczeniu porysować.

Z zewnątrz dosyć ładny ale już lampy przednie w moim odczuciu idą w złym kierunku przez te paski dziennych wychodzące na boki i poza obrys głównej lampy. Wygląda jak jakieś bmw czy toyota.
        A własnie ta sama toyota w nowych liftingach wraca powoli do sterowania tradycyjnego przyciskowego głównych funkcji wokół ekranu wyświetlacza.

Ale to co przekreśla ten samochód to jest zwykły patyk pod maską zamiast siłownika :-)
        W zasadzie się tam nie zagląda bo to miejsce dla mechanika ale czasami dolać płynu do spryskiwacza mimo wszystko trzeba :-)
        • 4slash Re: Golf 8 30.05.20, 09:13
          Oglądałem i siedziałem w G8 jeszcze przed początkiem pandemii na początku marca.
          Do szybkiej regulacji temperatury masz gładzik pod wyświetlaczem.
          Obejrzyj
          www.youtube.com/watch?v=1CCm-cn3Z7I

Ogólnie dla mnie środek OK ale na zewnątrz taki sobie.
          Obecnie jest promocja i wersja podstawowa od 69000 zł
          • waga170 Re: Golf 8 01.06.20, 21:33
            Patyk to faktycznie prymityw. Najlepsze co widzialem to sprezyny i mechanizm jak w tapczanie. W Mercedesie W123 i W126 jeszcze wysublimowany. Po normalnym otworzeniu maski mozna jeszcze nacisnac taki maly cyngielek w zawiasie, koniecznie lewym najpierw, a potem w prawym, i podniesc maske calkiem do pionu. Dla mechanikow do powaznych robot lacznie z wyjeciem silnika bez zdejmowania maski. Opuszczanie bylo w odwrotnej kolejnosci, prawy najpierw, ale ludzie o tym nie wiedzieli i w co drugim widzianym przeze mnie samochodzie te cyngielki byly pogiete na skutek silowania sie przy probie zamkniecia maski.
        • gzesiolek Re: Golf 8 01.06.20, 17:42
          Naprawdę wybierając auto decydujecie wg tego czy ma siłowniki pod maską? Dacie mają, a Mazdy nie mają... Zgadnijcie które wolę do jazdy...
          • bwv1080 Re: Golf 8 01.06.20, 19:34
            gzesiolek napisał:
            > Naprawdę wybierając auto decydujecie wg tego czy ma siłowniki pod maską?

Przy czym mogą długo szukać. Typy samochodów osobowych z maską silnika podnoszoną seryjnie siłownikiem można zapewne odliczyć na palcach jednej ręki.
            • jestklawo Re: Golf 8 05.06.20, 13:48
              bmw 1100 napisał:

> Typy samochodów osobowych z maską silnika podnoszoną seryjnie siłownikiem można
              > zapewne odliczyć na palcach jednej ręki

:))) znowu, nie wiem, to sie wypowiem?

proszszsz: pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82ownik_pneumatyczny
                • jestklawo Re: Golf 8 09.06.20, 07:40
                  a widzisz tam listę aut?
                  To podpowiedź dla cranmera, że siłownik pneumatyczny to nie rakieta kosmiczna i w samochodach wykorzystuje sie go nie tylko do platform rozładunkowych.
                  Samochody osobowe bez maski podnoszonej seryjnie siłownikiem można zapewne policzyc na palcach jednej ręki.
                  Ale cranmer jest tak zajebisty, że zapewne wie dlaczego ziemia sie obraca
                  • bruner4 Re: Golf 8 09.06.20, 11:27
                    To właściwie jest sprężyna gazowa (odmiana siłownika pneumatycznego) , zwiększa komfort i bezpieczeństwo przy obsłudze auta, różnica kosztów w porównaniu do "kija" jest niewielka, trochę dziwne że VW rezygnuje z tego na rzecz starszego, bardziej prymitywnego rozwiązania. W codziennym użytkowaniu może taka zamiana niewiele zmienia, ale może trochę niepokoić że producent idzie w tym kierunku- takich zmian może być w aucie więcej tylko jeszcze o tym nie wiemy, akurat brak siłownika łatwo zauważyć.
                    • bwv1080 Re: Golf 8 09.06.20, 19:09
                      bruner4 napisał:

> To właściwie jest sprężyna gazowa

Tak jest.

> (odmiana siłownika pneumatycznego)

Tak nie jest. Sprężyna nie jest siłownikiem, a siłownik nie jest sprężyną. Sprężyna akumuluje energię zadaną jej podczas ściskania i oddaje tą samą (minus straty) energię podczas rozprężania. Siłownik nie akumuluje energii. Energia do zadziałania siłownika doprowadzana jest z zewnątrz. W zależności od rodzaju siłownika z pompy, z zasobnika ciśnienia, ze źródła energii elektrycznej itd.

Siłownikiem można poprzez dozowanie przekazywanej mu energii sterować, uruchamiać zatrzymywać i dozować jego sile niezależnie od stopnia wychylenia. Sprężyny nie można sterować czy dozować. Siła przez nią wywierana zależy głownie od stopnia ugięcia.

Nie znam ani jednego samochodu osobowego, który by miał seryjnie maskę silnika poduszoną siłownikiem. Jeśli jest jakieś wspomaganie siły mięśni, to organem wspomagającym jest sprężyna. Dawniej sprężyny spiralne lub drążki skrętne, obecnie wyparte najczęściej przez sprężyny (nie: siłowniki) gazowe.
                      • bruner4 Re: Golf 8 09.06.20, 20:32
                        Tak, zgadza się, siłownik ma dopływ czynnika, jest on dozowany by wykonać pracę . Ale pod względem budowy sprężyna gazowa jest zrobiona jak siłownik, tylko nie ma dopływu czynnika a obecny w niej czynnik ma stałą ilość i wykorzystuje się jego sprężystość. Stąd zapewne czasem nazywa się ją siłownikiem.
          • waga170 Re: Golf 8 01.06.20, 21:23
            Do jazdy jak do jazdy:), ale co jest lepsze latwo sie przekonac jak sie grzebie pod maska a ona co chwila spada na glowe. Az w koncu sie wola: Stara, daj no jakis kij od miotly!
            • bywalec.hoteli Re: Golf 8 01.06.20, 22:01
              No ja to przeżyłem jak zepsuły mi się siłowniki od klapy bagażnika w kombi. Pakowanie czegoś było koszmarem a klapa okazała się być bardzo ciężka :) W łeb nie dostałem ale w łopatkę chyba tak - auć
      • tbernard Re: Golf 8 30.05.20, 12:42
        qqbek napisał:

>
        > Sam samochód (bryła) ładniejszy od VII, to trzeba przyznać.
        >

Przypomina mi nieco Seata Leona który jest segmentowym odpowiednikiem. Mi zawsze bardziej się podobał od Golfa. Może projektantom nowego Golfa też Leon bardziej się podoba ;)
        • qqbek Re: Golf 8 30.05.20, 14:21
          Mi Golf VII wcale się nie podoba.
          Ten wielki słupek "C", którego Golf "nabawił się" przy okazji III generacji (a którego do dziś nie może się pozbyć, bo ponoć stanowi "znak rozpoznawczy") zmniejszył się w końcu znacząco w "ósemce" i to mi się podoba.
          U mnie w Sportsvanie dołożyli tam dodatkowe okienko (jak w Polo) i mimo "vanowatości" nadwozia Sportsvan-a wygląda ono ładniej, mniej "ciężko", niż nadwozie hatchbacka.
          Szkoda też, że wraz z VIII generacją uśmiercili Sportsvana :(
          • kanna13 Re: Golf 8 30.05.20, 16:33
            Jest nowy Sportsvan po liftingu i troszkę fajniej w środku wygląda a i cenowo nie jest znowu jakoś bardzo odjechany.
            Jak ostatnio patrzyłem w salonie to model prezentowany miał cenę 96 a był w podobnym wyposażeniu do mojego z tym, że miał już nowszy system multimedialny, ledy z przodu i z tyłu oraz silnik 1,5 130 KM wiec w sumie byl niewiele droższy cennikowo od tego mojego z połowy 2016.
            • qqbek Re: Golf 8 30.05.20, 16:56
              Jechałem "poliftem" i brakowało mi przycisków przy ekranie :P Serio. Przyzwyczaiłem się do nich.
              A w środku żadnej większej rewolucji (poza w/w) nie dostrzegłem.
              Też mam "połowę 2016", tyle, że kupiłem jako niespełna dwuletnią "używkę".
          • bywalec.hoteli Re: Golf 8 30.05.20, 16:53
            Ja tam 6 od 7 ledwo odróżnić potrafię - sprawdzan po linii załamania na drzwiach - na 6 jest na gorze nad klamką a na 7 opadło w dół pod klamką. 8-ka chyba linia jest z klamką razem.
            • qqbek Re: Golf 8 30.05.20, 16:58
              A czego ty się spodziewałeś?
              To w końcu jest Golf!
              Tu nie ma miejsca na rewolucje i eksperymenty.
              Największa "rewolucja" w bryle Golfa nastąpiła pomiędzy 2 a 3 generacją... potem to były już tylko powolne zmiany.
    • klemens1 Re: Golf 8 30.05.20, 09:33
      bywalec.hoteli napisał:

> Widzieliście już Golfa 8?
      > www.wyborkierowcow.pl/volkswagen-golf-1-5-etsi-evo-150-dsg-test/
      > Przejechałbym się, ale zaczekam na wersję kombi :)

Myślisz, że lepiej będzie toto jeździło od VII?

• misio3 Re: Golf 8 30.05.20, 12:07
      multimedialna deska rozdzielcza....czułbym się jakbym siedział w domu przed komputerem albo przed telewizorem a nie w aucie
      • waga170 Re: Golf 8 01.06.20, 21:36
        samspade napisał:

> bywalec.hoteli napisał:
        >
        > > Widzieliście już Golfa 8?
        >
        > Mój ojciec miał. Nie lubiłem go.

A matke lubiles?
    • toreon Re: Golf 8 30.05.20, 19:45
      www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/tylko-co-trzeci-nowy-volkswagen-golf-zjezdza-sprawny-z-tasmy-niemieckie-media/xp1qx2m
      • qqbek Re: Golf 8 30.05.20, 20:30
        "Das Auto".
        Żeby mi się ta elektronika jeszcze podobała.
        Przegięli i tyle.
        Golfa lubię za wzorcową ergonomię, pamiętam, że jak go dostałem na chwilę (do pojeżdżenia przed kupnem - kupiłem go w końcu od znajomego, więc żebym "się przekonał do kupna" dostałem go na cały dzień), to miałem po pół dnia dwa główne spostrzeżenia:
        1. to jest dużo większe w środku, niż wynikałoby to z wymiarów zewnętrznych,
        2. tu wszystko jest "tam gdzie trzeba"... ani chwili nie szukałem niczego dłużej.
    • hutchence Re: Golf 8 30.05.20, 20:52
      No chyba nie zasnę. Cóż za linia, mistrzostwo dizajnu. Chyba się zesr.... z podniecenia. Lecę kurła do najbliższego dilera. Biere dwa.
      Auto dla ludu, a Ty się srasz jakby nowe BMW M5 pokazali
    • nazimno Re: Golf 8 09.06.20, 15:01
      Golf 8 ma problemy techniczne:

www.inside-digital.de/news/volkswagen-muss-auslieferungen-des-golf-8-stoppen-ecall-probleme
      • bruner4 Re: Golf 8 09.06.20, 16:22
        Szykowana jest akcja wzywania już sprzedanych aut do serwisu i wgrywania nowego oprogramowania, które umożliwia połączenie telefoniczne ze służbami ratunkowymi w razie wypadku. Niby nie jest to w aucie takie niezbędne, ale według najnowszych przepisów EU w nowych autach musi być. VW postrzegane jest jako proste i niezawodne auto do intensywnego codziennego użytku, jednym z głównych atutów w porównaniu z konkurencja jest właśnie bezawaryjność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka