Dodaj do ulubionych

Italiańcy górą… gazpacho dołem

07.07.21, 00:06
…klasyk, faworyci espanscy cały mecz atakują, maja pilke, przewagę, podają, biegają, italiańcy w defensywie, nagle pyk, biegną, 10 sekund i gol.
Zreszta strzałów celnych na bramkę pomimo defensywy tez mieli więcej.

A w karnych byli mniej zmęczeni i wygrali.

Dlatego Niemcy nigdy z nimi jeszcze nie wygrali, niezależnie jak mocni by nie byli (chyba).

Bravo Italia!!!

Mam nadzieje, ze w finale pokażą Angolom gdzie raki zimują :)

A jak wasze wrażenia?
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 01:33
      Ze to piwo z lodowki jest za zimne.
    • gzesiolek Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 07:11
      Niby tak, ale po golu wyrównującym o dziwo Hiszpanie mieli więcej sił...
      Patrząc jaką maszyną byli Włosi z Belgią, gdzie ruchliwością i przesuwaniem się w obronie robili wrażenie drużyny nie do zajechania, tak z Hiszpanią to był autobus w pierwszej połowie, kilka momentów w drugiej i raczej wyczekiwanie na karne...
      Pierwsza połowa to była pełna dominacja Hiszpanii, druga i dogrywka wyrównany mecz... A po pierwszej połowie dogrywki napisałem do kumpla "No to Włosi w karnych..." i tylko mnie zaskoczyło, że nie strzelili piewszego...
      • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 09:29
        No ale właśnie to co mi się podobało, to jak szybko potrafili strzelać gola, jak już była akcja kierunek bramka, to tempo oraz sposób grania piłki z pierwszej były niesamowicie szybkie. Poprzedni mecz właśnie tak wygrali 2:0. I tu też to na Hiszpanię wystarczyło.
    • simr1979 Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 10:58
      Zdumiała mnie nieskuteczność Hiszpanów w wykańczaniu NIEUSTANNYCH akcji ofensywnych. Jedynego gola z gry mieli przy okazji.... KONTRataku (tak jak Włosi). Inna sprawa, że catenaccio nie całkiem zapomniane.
      • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 11:05
        no z nami grali nie lepiej :D
    • vogon.jeltz Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 11:58
      Ja wiedziałem, że Hiszpania przegra, w momencie, gdy Morata poszedł ustawiać piłkę na "wapnie". Wprawdzie zdobył w meczu bramkę, ale byłem pewien, że tego karnego nie strzeli. Gadałem byłem wcześniej z kumplem z Hiszpanii i powiedział mi, że facet ma po prostu słabą psychikę i łatwo się pali w takich momentach. No i rację miał, jak się okazało. Do strzelania karniaków potrzeba zimnokrwistych zabójców, a nie emocjonalnych chłopaczków. Co hiszpańskiego trenera podkusiło, żeby Moratę do karnych wystawiać?
      • wislok1 Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 17:07
        Mialem identyczne mysli....

Italiano slusznie zauwazyli, ze kluczem do pokonania w karnych jest wyelminowanie swira, ktory non stop skakal w bramce...
        To co zrobil Jorginho, bylo jak karny Panenki....
        • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 17:16
          Chiesy? czy kogoś innego?
    • vogon.jeltz Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 12:07
      A co do Angoli - to wcześniej pisałem, że będą mieli majstra, ale zmieniam zdanie. Po tym, jak zrównali z ziemią Ukraińców i nawet się przy tym nie zmęczyli (sędzia z litości nie doliczył ani minuty i słusznie, bo naprawdę przykro było patrzeć, jak Ukraińcy nie są w stanie wyjść z własnej połowy), nie sądzę, by ktoś był w stanie ich zatrzymać. Oni do tej pory nie stracili jeszcze gola, defensywę mają zabójczą, a w ofensywie widać, że się rozkręcają z meczu na mecz (w grupie skromne 0:0 i 1:0, później 2 gole wbite Niemcom, a z Ukrainą już 4). A w dodatku półfinał i finał będą grali u siebie w domu.
      • vogon.jeltz Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 12:10
        > to wcześniej pisałem, że będą mieli majstra

... że NIE będą mieli ...
        • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 12:59
          jeszcze wiking stoi im na drodze
    • x49xx Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 14:57
      Oglądałam , cóż to były za emocje, kibicowałam Hiszpanom, należała im się wygrana.
    • wislok1 Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 17:02
      Niemcy nigdy nie wygrali z Italiano ?

niemcy.hepn.pl/reprezentacja/bilans-miedzypanstwowy/35,Wlochy

Ogółem 33 mecze 8 zwyciestw DE 10 remisow 15 zwyciestw IT Bramki 37 - 49

Generalnie to meczy byl strasznie nudny, bo Italiano z gory nastawili sie na kontry, a Hiszpanie nie umielio atakowac pozycyjnie, a potem nerwy ich zjadly w karnych....

Italiano poradzili sobie z tym pajacem w hiszpanskiej bramce, ktory wczesniej totalnie rozkojarzyl Szwajcarow
      • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 17:18
        czyli wygrali dopiero w 2016 na turnieju?
        • wislok1 Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 17:26
          Rece opadaja....

Najpierw piszesz totalne pier.oly, a potem dalej brniesz....
          • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 20:45
            wislok1 napisał:

> Rece opadaja....
            >
            > Najpierw piszesz totalne pier.oly, a potem dalej brniesz....

Nie pierdoły. Pamiętam, że na Euro 2012 mówili przed meczem Italia Germania, że Germańcy nigdy nie wygrali z Italiańcami na turnieju (być może brali pod uwagę tylko zjednoczone Niemcy, nie wiem). I faktycznie 2 bramki zaskoczyły rozpędzoną niemiecką machinę i odpadli niemiaszki.
            Natomiast z przedstawionego przez ciebie zestawienia wynika, że w 2016 udało się Germańcom wygrać z Italią po karnych w 2016.
            Co ci się Wisłok jeszcze nie zgadza?
            • wislok1 Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 21:22
              Twoje science fiction
              • bywalec.hoteli Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 07.07.21, 21:57
                Wybacz, ale pierdolisz głupoty. Co w mojej wypowiedzi jest fałszywe? Chodzi o mecze turniejowe.
    • bimota Re: Italiańcy górą… gazpacho dołem 08.07.21, 19:18
      Kolejny denny mecz zakonczony loteria... W sumie calosc to loteria... Ja tylko nie moge sie nadziwic jak takie fajtlapy w obronie moga byc reprezentantami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka