Dodaj do ulubionych

ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000

15.07.08, 12:36
BMW 520i sedan, oficjalne ceny:


Polska: 149.000 złotych
Niemcy: 35 900 euro, po dzisiejszym kursie NBP 117 041 złotych


źródła:
www.bmw.de/de/de/newvehicles/5series/sedan/2007/overview.html
(i dalej PDF)
www.bmw.pl/pdf/cenniki/CENNIK_BMW_SERII_5_E60_LIMUZYNA.pdf
www.nbp.pl/kursy/kursya.html
kto jeszcze kupuje nowe auta w Polsce?
Obserwuj wątek
    • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 12:44
      > kto jeszcze kupuje nowe auta w Polsce?

      Firmy oraz ludzie, ktorzy maja duzo kasy.
    • jasmin711 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 13:06
      Dzisiaj w radiu słyszałem reklamę dealera Jaguara, brzmiała ona
      mniej więcej tak: "...teraz nowe, niże ceny - takie jak w
      Niemczech..."
      Dla mnie, w wolnym tłumaczeniu brzmi to jak: "... do tej pory was
      Polaczki traktowaliśmy jak ostatnich buców i za nasze samochody
      musieliście bulić więcej niż porządni ludzie na zachodzie, ale od
      teraz znajcie durnie łaskawośc Pana - zgadzamy się żebyście bulili
      tyle co oni (choć powinniśmy przecież jeszcze mniej ze względu na
      mocną Złotówkę)...
      Kiedy w końcu zaczną nas traktować jak ludzi, a nie przygłupów z 3-
      ciego świata... :-(
      • tiges_wiz Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 20.07.08, 14:34
        > Dzisiaj w radiu słyszałem reklamę dealera Jaguara

        a mi sie wydaje ze to byl lexus.
    • grzek Ceny samochodów w Polsce 15.07.08, 13:14
      Chęć osiągnięcia dużego zysku w krótkim czasie jest niepohamowana. Przez
      ostatnie 4 lata euro spadło z 4,5 do 3,2 , dolar z 3,5 do prawie 2 a funt z 6,5
      do 4,2 a średnia cena samochodu jakoś nie zmniejszyła sie o tyle ile wynika ze
      zmiany kursu. Można się zastanawiać gdzie ginie ta różnica. Jeszcze kilka lat
      temu wszyscy dilerzy podawali cenę w euro albo w dolarach, szkoda, że tak szybko
      o tym zapomnieli. Z Japonia rozliczamy się chyba w dolarach w związku z tym
      subaru powinno być jednym z tańszych samochodów.
      • przemekthor Re: Ceny samochodów w Polsce 15.07.08, 13:27
        Co sie tak wszyscy zawsze przypinaja do dilerow? Przeciez to
        importerzy ustalaja ceny aut i kursy walut, po jakich sie przelicza.
        Na dilera co najwyzej mozna postekac, ze nie dal upustu albo
        dywanikow.
        • grzek Re: Ceny samochodów w Polsce 15.07.08, 13:43
          Zgadza się, że importer decyduje o cenach ale i o rabatach również, sam diler
          dużo nie może. Ale patrząc z punktu widzenia kupującego, to nie interesuje go
          żaden importer. Kontakt ma tylko z dilerem.
    • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 15:02
      Czemu tak sie ludziska frasuja roznicami w cenach takich drogich
      aut? Zeby moc sobie pozwolic na zakup takiej fury (120 tys.), trzeba
      miec min. 20 tys. zyla netto miesiecznie, jesli nie lepiej.
      • regent206 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 15:36
        No cóż tak generalnie chyba powinno być, ale obserwując znajomych
        wiem że nie kupują samochodu o wartości swoich półrocznych dochodów
        tylko rocznych bądź dwuletnich...

        Nawiązując do tematu - Faktem jest że importerzy wyjątkowo mocno
        dymają Polaków; zastanawia mnie czasem to czy taka polityka cenowa
        nie jest celowa i nie służy wyprowadzaniu starszch samochodów do
        naszej części Europy tak by Niemiaszki i inne bogate nacje kupowały
        cały czas nowe fury a na starych za dużo nie traciły...
        • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 15:52
          > Nawiązując do tematu - Faktem jest że importerzy wyjątkowo mocno
          > dymają Polaków; zastanawia mnie czasem to czy taka polityka cenowa
          > nie jest celowa i nie służy wyprowadzaniu starszch samochodów do
          > naszej części Europy tak by Niemiaszki i inne bogate nacje
          kupowały
          > cały czas nowe fury a na starych za dużo nie traciły...

          Spostrzezenie przytomne, jednak nie dopatrywalbym sie w tym spisku
          obcyhc nacji, raczej pazernosci polskich dystrybutorow. Jest to,
          oczywiscie, krotkowzroczne dzialanie, bo na dluzsza mete oplaciloby
          sie sprzedac wiecej za mniej, ja to wiem, Ty to wiesz, Wy to wiecie,
          ale przedsiebiorcy w Polsce najwyrazniej nie, co gorsza,
          najwyrazniej nie widza potrzeby zmian. Moze cos sie zmieni pod
          wplywem konkurencji niezaleznych autobrokerow, ale to zajmie troche
          czasu.
      • piecsiedem 21% taniej - to ruszy każdego 15.07.08, 16:25
        jeśli jakiś produkt można kupić o jedną piątą taniej, to chyba każdy
        potencjany nabywca się zastanowi. I taki nabywca, który rozważa
        kupno wino marki wino, i taki, który zastanawia się nad BMW 500.

        • przemekthor Re: 21% taniej - to ruszy każdego 15.07.08, 16:29
          Zapominasz, ze czasem sa wazniejsze kryteria, niz cena. Dlatego
          smiem twierdzic, ze wiecej bedzie chetnych na to bmw 520, ktorzy
          kupia to auto w Polsce, niz takich, co beda kombinowac, skad
          scoagnac je taniej.
          • piecsiedem wiem, że jestem cienki bolek 16.07.08, 11:45
            nie obraź się proszę ale nie rozumiem Cię.

            najpierw napisałeś, że nowych aut nikt w Polsce nie kupuje oprócz
            firm i tych kilku gości, którzy tarzają się w forsie.

            potem napisałeś, że mało kto zwraca uwagę na 20% różnicy w cenie.

            ***

            Tak czy siak, ja jestem żywym dowodem na to, że nawet jeśli kogoś
            stać na wydanie 150 tysięcy na auto, to przejmuje się różnicami w
            cenie rzędu 30 tysięcy. Właśnie z powodu tego przejmowania trafiłem
            na witryny niemieckiego BMW.

            Ale oczywiście przyjmuję do wiadomości że jestem cienki bolek, bo
            typowemu nabywcy nowej pięćsetki nie chce się schylić po marne 30
            tysięcy :-)
            • przemekthor Re: wiem, że jestem cienki bolek 16.07.08, 14:08
              A pomyslales, ze firm czy przedsiebiorstw, ktore sa gotowe kupic
              takie auta, jest calkiem sporo? Zwykle biora auta w leasing, chca
              miec wszystko na miejscu i cena nie ma az tak wielkiego znaczenia,
              bo raty leasingowe wciaga sie w koszty.
              • piecsiedem tzw. firmy 16.07.08, 23:30
                zgoda. O ile pamiętam z jakiś raportów Samaru, marki premium w 70-
                80% kupowane są przez tzw. "firmy". Piszę "tzw" bo to nie żadne
                firmy, tylko pan Zenek który kupuje sobie brykę na firmę, którą
                prowadzi.

                Swoją drogą dziwne, że firmy od leasingu nie zabrały się za
                sprowadzanie aut z Niemiec.
              • jaki71 Re: wiem, że jestem cienki bolek 17.07.08, 00:12
                przemekthor napisał:

                > A pomyslales, ze firm czy przedsiebiorstw, ktore sa gotowe kupic
                > takie auta, jest calkiem sporo? Zwykle biora auta w leasing, chca
                > miec wszystko na miejscu i cena nie ma az tak wielkiego znaczenia,
                > bo raty leasingowe wciaga sie w koszty.

                A pomyślałeś że firm czy przedsiębiorstw, które kupują floty jest całkiem sporo.
                Że niektóre biorą flotę idącą w setki? Że firmy te kupują bezpośrednio (diler
                jest małym pośrednikiem jeśli w ogóle) u importera? Że w takim przypadku rabat
                wynosi czasami i więcej niż 40%? I oni te oszczędności to maja za rogiem?
                Jedynie klienci indywidualni są dymani przez importerów?
      • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 20.07.08, 14:28
        przemekthor napisał:
        Zeby moc sobie pozwolic na zakup takiej fury (120 tys.), trzeba
        > miec min. 20 tys. zyla netto miesiecznie, jesli nie lepiej.

        A skąd tak regulamin ?

      • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 20.07.08, 15:00
        przemekthor napisał:

        > Zeby moc sobie pozwolic na zakup takiej fury (120 tys.), trzeba
        > miec min. 20 tys. zyla netto miesiecznie, jesli nie lepiej.

        A skąd taki regulamin ?
        • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 01.08.08, 15:44
          > A skąd taki regulamin ?

          Spotkalem sie kilka razy z taka opinia i - od kiedy pracuje,
          zarabiam, kupuje - jestem jej zwolennikiem. Wydaje mi sie, ze to
          dobra regula. To nie jest zbyt rozsadne, pracowac dluzej niz pol
          roku tylko i wylacznie na, bylo nie bylo, kawal blachy poprzeplatany
          kawalkami gumy (pomijam wzgledy wyzsze, jak milosc do 4-ech kolek,
          benzyne we krwi etc.). Ja w kazdym razie tak to postrzegam.
          • klemens1 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 31.08.08, 20:14
            Jeżeli ktoś zarabia dużo, to i tak ma tyle kasy że jest mu obojętne czy na dany
            pojazd zarabiał pół roku czy więcej. Co innego gdy ciuła.
      • sakhal Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 01.08.08, 19:08
        Chyba oszalałes. To zarabiajac 10tys netto juz nie mozna? Wogole
        samo stwierdzenie ze to TAKI drogi samochod jest smieszne.
        • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 00:57
          Jestem daleki od szalenstwa :)

          Oczywiscie, ze mozna. Ale 12 miesiecy pracy tylko po to, zeby kupic
          samochod? Bez jaj. No, chyba ze wspolmalzonek (lub partner) ma
          drugie tyle i on/a placi rachunki.
          • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 08:56
            przemekthor napisał:

            > Jestem daleki od szalenstwa :)
            >
            > Oczywiscie, ze mozna. Ale 12 miesiecy pracy tylko po to, zeby
            kupic
            > samochod? Bez jaj.

            Jeśli ktoś ma fantazję, albo jest ultrafanem motoryzacji - dlaczego
            nie ?
            • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 19:16
              > Jeśli ktoś ma fantazję, albo jest ultrafanem motoryzacji -
              dlaczego nie ?

              Jak juz pewnego pieknego dnia osiagniesz pelnoletnosc, zalozysz
              rodzine, to skapujesz, ze wydanie calorocznych dochodow tylko na
              auto raczej nie wchodzi w gre.
              • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 19:39
                przemekthor napisał:

                > > Jeśli ktoś ma fantazję, albo jest ultrafanem motoryzacji -
                > dlaczego nie ?
                >
                > Jak juz pewnego pieknego dnia osiagniesz pelnoletnosc, zalozysz
                > rodzine, to skapujesz, ze wydanie calorocznych dochodow tylko na
                > auto raczej nie wchodzi w gre.

                To już wiem dlaczego od kilku lat oszczedzasz na Saaba hehe.
                • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 20:12
                  Hehe, faktycznie, w piety mi poszlo.

                  Zeszly roczek przyniosl mi dosc pieniazkow na kilka takich nowych
                  bmw 520 od niemieckiego dilera. Jakos jednak nie spieszy mi sie,
                  zeby tak glupio je wydac. Zarobisz kiedys sam jakies pieniadze, to
                  bedziesz wiedzial, o co chodzi.
                  • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 21:49
                    przemekthor napisał:

                    > Hehe, faktycznie, w piety mi poszlo.
                    >
                    > Zeszly roczek przyniosl mi dosc pieniazkow na kilka takich nowych
                    > bmw 520 od niemieckiego dilera. Jakos jednak nie spieszy mi sie,
                    > zeby tak glupio je wydac. Zarobisz kiedys sam jakies pieniadze, to
                    > bedziesz wiedzial, o co chodzi.

                    Całe forum zamarło z zachwytu jaki to bogacz z Ciebie co od kilku
                    lat zbiera na Opla... o przepraszam Saaba hehe.

                    • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 03.08.08, 22:33
                      Bogacz bynajmniej nie (jeszcze nie, pracuje powoli nad tym), ale
                      widzisz, ludzie czasem wydaja kase w bardziej racjonalny sposob. Rok
                      pracy tylko na samo auto to o duzo za duzo, kazdy przyzna. Wole
                      wiekszosc kasy inwestowac niz wydac na beemke, ktora beda mi
                      rysowac, obtlukiwac drzwiami na parkingu albo mi po prostu ukradna.
                      Zalozysz sie, ze lepiej na tym wyjde? Pogadajmy za rok, ok?
                      • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 04.08.08, 08:39
                        przemekthor napisał:

                        > Bogacz bynajmniej nie (jeszcze nie, pracuje powoli nad tym), ale
                        > widzisz, ludzie czasem wydaja kase w bardziej racjonalny sposob.
                        Rok
                        > pracy tylko na samo auto to o duzo za duzo, kazdy przyzna. Wole
                        > wiekszosc kasy inwestowac niz wydac na beemke, ktora beda mi
                        > rysowac, obtlukiwac drzwiami na parkingu albo mi po prostu
                        ukradna.
                        > Zalozysz sie, ze lepiej na tym wyjde? Pogadajmy za rok, ok?

                        Ale dlaczego te uwagi kierujesz do mnie ? Ja nie planuję wydać
                        rocznych dochodów na "beemkę".

                        beda mi rysowac, obtlukiwac drzwiami na parkingu

                        Nie posiadasz garażu ?
                        • frequentflyer Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 04.08.08, 11:09
                          a ty pod oszą czy karfur jedziesz z własnym garażem, żeby ci na parkingu itd...?
                          czy, z myślą o lakierze, w ogóle z garażu nie wyjeżdżasz?
                          • mameja21 Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 04.08.08, 11:40
                            frequentflyer napisał:

                            > a ty pod oszą czy karfur jedziesz z własnym garażem, żeby ci na
                            parkingu itd...

                            Wogóle nie jeżdżę do sklepów typu " oszą czy karfur ".


                            > czy, z myślą o lakierze, w ogóle z garażu nie wyjeżdżasz?

                            Wyjeżdżam, ale bardzo rzadko i wożę ze sobą pokrowiec, który
                            zakładam na auto w miejscu postoju.


                            • przemekthor wiem 05.08.08, 09:58
                              a w trakcie jazdy zakladasz karton na glowe
                              • mameja21 Re: wiem 05.08.08, 13:39
                                przemekthor napisał:

                                > a w trakcie jazdy zakladasz karton na glowe

                                Dlaczego?
                                To by bardziej pasowało do Ciebie i Twojego Focusa... O, przepraszam
                                Volvo hehe.
                                • przemekthor o, to bedzie nas dwoch w pudlach na glowie 05.08.08, 14:12
                                  z wyjatkiem mnie
                                  • mameja21 Re: o, to bedzie nas dwoch w pudlach na glowie 05.08.08, 20:02
                                    przemekthor napisał:

                                    > z wyjatkiem mnie

                                    Miałbym do Ciebie prośbę: czy mógłbyś jeszcze raz - tak dla
                                    poprawienia wszystkim humoru w ten deszczowy dzień - pochwalić się
                                    na ile "beemek" zarobiłeś ostatnio ?
                                    I w jakiej skali są te "beemki": "resoraki" czy jakieś inne ?
                                    Pochwal się jeszcze na czym takie biznesy kręcisz - rozdajesz ulotki
                                    czy zbierasz puszki po piwie ?
                                    • robert888 chyba nie jesteś zazdrosny brachu, hę? 05.08.08, 20:15
                                      • przemekthor skreca go z zawisci 06.08.08, 00:12
                                        ze mam bardziej wypasiony karton :]
    • speedofsound Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 17:19
      Witam, wlasnie odebralem 520 (ale d). Roznice w cenach faktycznie
      są, ale gdy przyjrzymy sie temu blizej to juz nie tak dramatyczne.
      Otoz samochody na obu rynkach sa w wersji podstawowej nieco inaczej
      wyposazone. Ponadto kupujac w Polsce mamy dodatkowo w cenie 'pakiet
      polski' obejmujacy m.in. biksenony, parktronic. Ponadto do ceny
      niemieckiej nalezy doliczyc akcyze i roznice w VAT (2 x po okolo 3
      %). Czyli nie jest już tak słodko. U mnie wygladalo to tak, ze po
      negocjacjach dostałem cenę, która była bardzo zbliżona do ceny
      brokerskiej, a 2-3 tysiace przy tej kwocie nie stanowia wielkiej
      roznicy. Nie bronie jakos specjalnie polityki bmw na Polskę, ale
      zwracam uwage że nie mozna mowic o roznicy rzedu 30 kpln.
      • przemekthor Re: ceny BMW 520i: Polska 149.000, Niemcy 117.000 15.07.08, 17:28
        Fajnie, ze napisales, Twoj post potwierdza moje przypuszczenia, ze
        cena katalogowa cena katalogowa, a dobry handlarz klienta nie
        wypusci.
        Ciekawe, kilkoro ludzi z forum kupilo teraz badz niedawno nowe auta
        i jakos, jak siegam pamiecia, kupowali u polskich dealerow. To moze
        jednak nie jest tak zle z tymi cenami w Polsce?
      • piecsiedem dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 16.07.08, 11:39
        dzięki za info, czekałem na taki post, bo porównanie oficjalnych
        cenników to na pewno nie wszystko i kupowanie auta w Niemczech wiąże
        się zapewne z jakimiś dodatkowymi kosztami, których nie ma w
        przypadku kupna auta u dealera w Polsce.

        Mam jednak kilka wątpliwości.

        1. o ile dobrze czytam info na witrynach polskiego BMW i polskich
        dealerów, tzw. „pakiet polski” wcale nie jest w cenie; wręcz
        przeciwnie, trzeba za niego zapłacić dodatkowo 9.962 złote;

        2. specyfikacja podstawowego modelu 520i jest moim zdaniem w
        wersjach tak polskiej jak niemieckiej identyczna. przyznaję że nie
        porównywałem po kolei wszystkich dupereli typu chrom tu czy chrom
        tam, ale prawdę mówiąc przeglądając polskie i niemieckie PDF-y ze
        specyfikacją żadnych róznic nie znalazłem. Co przegapiłem?

        3. o ile nie zawiódł mnie mój (dośc marny, przyznaję) niemiecki, to
        do ceny niemieckiej nie należy nic doliczać, bo akcyza i VAT są już
        wliczone w 35 900 euro, które widnieją w cenniku

        4. nie znam stawek niemieckiego VAT i akcyzy, ale jeśli są wyższe,
        to chyba można zażądać zwrotu niemieckiego VAT i akcyzy, a potem
        zapłacić już polskiemu fiskusowi po niższych od niemieckich stawkach

        **

        myśląc o dodatkowych kosztach, myślałem bardziej o kosztach
        transportu auta i ubezpieczenia na czas transportu, korowodach z
        tłumaczami przysięgłymi ew. notariuszami, kosztach międzynarodowego
        przekazu bankowego, kosztach wymiany złotych na euro, kosztach ew.
        osobistych podróży do Niemiec etc.
        • piecsiedem dzwoniłem do Berlina 16.07.08, 11:50
          aha, jeszcze jedno. Zadzwoniłem do pierwszego berlińskiego dealera
          BMW, jakiego znalazłem w internecie. Okazało się, że tam również
          można negocjować: po kilku minutach konwersacji gość przyznał, że
          skłonny jest dorzucić gratis to i owo, partycypować w kosztach
          ubezpiecznia/transportu auta, ew. mówić o rabacie. Więc ceny
          niemieckiej też nie można traktować jako stałej.

          A co do konkretów to orientacyjny termin odbioru typowego BMW 500 u
          berlińskiego dealera to wrzesień. Czyli z grubsza tak jak w Polsce -
          przynajmniej takie pocieszenie.
        • simr1979 Re: dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 16.07.08, 11:54
          piecsiedem napisała:


          > 3. o ile nie zawiódł mnie mój (dośc marny, przyznaję) niemiecki, to
          > do ceny niemieckiej nie należy nic doliczać, bo akcyza i VAT są już
          > wliczone w 35 900 euro, które widnieją w cenniku
          >
          > 4. nie znam stawek niemieckiego VAT i akcyzy, ale jeśli są wyższe,
          > to chyba można zażądać zwrotu niemieckiego VAT i akcyzy, a potem
          > zapłacić już polskiemu fiskusowi po niższych od niemieckich stawkach

          Powyższy tekst jest świadectwem na tyle daleko posuniętego matołectwa autora, że
          teza, iż dysponuje on do wydania na auto kwotą 150 000 zł (a nawet
          dziesięciokrotnie mniejszą) staje się po prostu śmieszna :)
          • przemekthor Re: dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 16.07.08, 13:58
            Moze i ma te 150 kawalkow, ale strasznie sie z nimi szczypie.
            Wyglada, jakby strasznie ciezko na nie pracowal. Szkoda mi goscia,
            Kupi to nowe BMW i bedzie sie codziennie frasowal, ze mu auto traci
            na wartosci. Smutne.
            • piecsiedem chętnie dam ci wylizqać 16.07.08, 23:34
              ile chcesz?
              • przemekthor ze jak? 17.07.08, 11:59
                Nie wiem, do kogo bylo to pytanie, cokolwiek ono znaczy, ale spytam,
                bo mnie zafascynowalo to ostatnie slowo - co to znaczy "wylizqać"??
                • piecsiedem no dobra, tam ci za darmo 24.07.08, 13:56
                  • piecsiedem i co szczylu, zdecydowałeś się? 01.08.08, 15:14
                    • przemekthor oblatywacze "beemek" jednak ciezko pracuja 01.08.08, 15:48
                      na swoja malo chwalebna reputacje
                      • piecsiedem szukaleś guza? to masz. 07.08.08, 01:32
                        początkowo nawet pisałeś z ssensem. Ale potem poprosiłeś o guza. To masz.

                        Widzę że jsteś jednym z tych, co to piszą listy do Motoru i AutoSwiata jak im się przydarzy coś nieprzyjemnego na drodze. Niech zgadnę... duży, rodzinny wóz typu Fiat Siena? A może szybka sportowa bryka, typu Hyundai Coupe?

                        • piecsiedem jw 29.08.08, 23:44
                          to co, zatańczymy?
          • piecsiedem [...] 16.07.08, 23:34
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • piecsiedem do simr1979 24.07.08, 13:59
              powtarzam to co napisałem powyżej i mi wycieli.

              już ty wiesz co. O mamusi, psie i szczekaniu.

              pozdro.
              • piecsiedem smir1979: chlapię ci prosto na buzię [n/t] 07.08.08, 01:33
                • piecsiedem i co, połykasz bez niczego? [znów n/t] 29.08.08, 23:44
        • speedofsound Re: dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 16.07.08, 12:14
          > 1. o ile dobrze czytam info na witrynach polskiego BMW i polskich
          > dealerów, tzw. „pakiet polski” wcale nie jest w cenie; wręcz
          > przeciwnie, trzeba za niego zapłacić dodatkowo 9.962 złote

          w tym rzecz że w tej chwili nie trzeba dopłacić

          > 2. specyfikacja podstawowego modelu 520i jest moim zdaniem (...)

          w Polsce m.in podgrzewane przednie fotele, w pełni automatyczna
          klimatyzacja

          > 3. o ile nie zawiódł mnie mój (dośc marny, przyznaję) niemiecki
          (...)

          ale jesli chcesz zarejestrowac auto w Polsce to trzeba dopłacić
          akcyzę i różnicę w vacie (i można je 'odzyskać' tak samo jak przy
          zakupie w Polsce)
          • kris7109 Re: dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 18.07.08, 19:40
            Chyba jednak jest różnica z tymi cenami w Europie na niekorzyść
            naszych salonów.Mam przykład z Hondą CR-V.Różnica prawie 20% na
            samochodzie oferowanym przez brokera i oferowanym w salonie Hondy w
            kraju.A tak na marginesie jak zwykle fajna dyskusja na forum zawsze
            kończy się pyskówką i głupmi komentarzami.
            • danka1 Re: dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 18.07.08, 23:16
              Akcyza w Niemczech? Toż to normalny kraj, gdzie auto traktuje się jak normalny produkt,a nie jak dobro luksusowe.
              • mameja21 Re: dzięki za info. moje wąpliwości poniżej 19.07.08, 19:46
                Dzisiaj we wiadomościach wypowiadał się Niemiec z salonu VW w
                Goerlitz i podał, że 1/3 aut kupują klienci z Polski.
    • iberia.pl szkoda, że stosunek płac wygląda odwrotnie, n/t 01.08.08, 15:27

    • mahadeva to trzeba negocjowac z dilerem 06.08.08, 21:17
      albo kupic w niemczech :) tak jest ze wszystkimi samochodami...

      ps. strasznie tanio w euro wychodzi :))
    • anna-76 to samo z VW 31.08.08, 18:25
      oszczedzam 25 tys.
      • ichmordy Air Car 31.08.08, 19:52
        Kup AirCar-a to nawet na benzynie oszczędzisz fortunę.
        www.zielonemigdaly.pl/?p=344
        Co będziesz przepłacał za transport , nawet taniej niż autobusem :)
        manager.money.pl/styl/auta_luksusowe/artykul/tata;wyprodukuje;auto;na;powietrze,107,0,331115.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka