Dodaj do ulubionych

i20 - będzie przebój klasy B?

04.10.08, 08:54
Nowy hyundai zapowiada się bardzo interesująco. Ma być bardziej przestronny
niż poprzednik (Getz) z 300 l. bagażnikiem i jednym z większych rozstawów osi
w klasie (2,52 - dla porównania nowa ibiza ma 2,47 a fabia 2,46).
Kolejnym atutem jest świetne wyposażenie. Już najprostsza wersja ma mieć w
standardzie klimatyzację i 6 poduszek powietrznych.
Zapowiada się także bardzo niskie spalanie.
no i cena - kilka tysięcy mniej niż rywale.

a wygląd? - oceńcie sami
www.i20-hyundai.com/staging_prelaunch/staging.html
www.i20-hyundai.com/staging_prelaunch/Hyundai_13305_i20_GB.pdf
Obserwuj wątek
    • iszkariota Re: i20 - będzie przebój klasy B? 04.10.08, 09:33
      Podobny do nowej corsy. Nawet kluczyk ten sam. Czy to będzie przebój? Wszystko
      zależy od odpowiednio skalkulowanej ceny.
      Czy jest ładny to będzie można ocenić live. Nowa Skoda Superb, tak reklamowany w
      mediach, na drodze wygląda tak strasznie, że aż oczy łzawią. Dlatego i30 będzie
      można ocenić dopiero na drodze.
      • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 04.10.08, 15:52
        czytałem, że ceny maja się zaczynać od 7,5 tys. funtów (silnik 1.2)
        wszystko wskazuje na to, ze wersja środkowa z silnikiem 1.4/90 będzie dostępna
        poniżej 40 tys. A może nawet za 36 tys. - to byłaby bardzo atrakcyjna oferta cenowa.
        Skoro hyundaia i30 mozna dostac z klimą za 45 tys. to i20 musi być z 7-8 tys. tańszy
    • marzenia4 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 04.10.08, 18:06
      Świetny samochodzik, dynamiczny miły i symaptyczny. podejrzewam ze
      będzie przebojem...
    • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 08:14
      Jak już pisali poprzednicy - wszytko będzie zależało od ceny. W tej klasie
      przywiązanie do marki nie ma tak dużego znaczenia, ważniejsze jest świeżość
      stylistyki. i20 podobnie jak i30 wyglądem nie rzuca na kolana - bardzo spokojna
      i bardo nijaka linia mogąca się podobać, a co najważniejsze nie budząca
      kontrowersji.
      Z rozstawem osi to trochę cie poniosło:
      P207 - 2540
      Clio - 2575
      Corsa - 2511
      Note - 2600
      Ibiza new - 2469
      Czyli jet to raczej standard w tej klasie. A że koncern VAG olewa segment
      maluchów? To znaczy tylko że nie należy już do nich porównywać.
      • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 08:57
        no rozstaw osi tylko nieco powyżej przeciętnej w klasie - za przeciętną uważam
        wielkość 2,50 (bo 2,60 to już typowy rozmiar dla klasy C). A i20 ma jednak
        większy rozstaw niż np. colt, rio, mazda2, nowa fietsa czy produkty vag (fabia,
        ibiza, polo). ale to szczegół.

        najważniejsza będzie cena

        i20 kojarzy mi się trochę z hitową-poprzednią corollą (hatchback) - zbliżona
        sylwetka, stylistyka,, podobna pojemność bagażnika (295-289)
        choć oczywiście i20 jest mniejszy (krótszy o 22 cm)
        uważam że i20 może być interesującą propozycją dla młodych małżeństw z
        dzieckiem, których nie stać na nowy kompakt
        • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 09:55
          Aż z ciekawości rzuciłem okiem na rozstaw osi kompaktów i co mamy:

          Astra 2703, Civic 2700, Megane 2686, i30 2650, S40/focus/mazda3 2640
          I tradycyjnie stawkę zamyka VAG z octvia/jettą z marnymi 2578/2580 :(
          Masakra jakaś jest z tymi VAGami. Ale jak mawia mameja21 to są przecież normalne
          samochody a nie chińskie badziewie. i20 W Polsce a i pewnie w całej Europie noże
          liczyć na duży sukces.
          • soner3 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 10:22
            jaki71 napisał:

            > Aż z ciekawości rzuciłem okiem na rozstaw osi kompaktów i co mamy:
            >
            > Astra 2703, Civic 2700, Megane 2686, i30 2650, S40/focus/mazda3
            2640
            > I tradycyjnie stawkę zamyka VAG z octvia/jettą z marnymi
            2578/2580 :(
            > Masakra jakaś jest z tymi VAGami. Ale jak mawia mameja21 to są
            przecież normaln
            > e
            > samochody a nie chińskie badziewie. i20 W Polsce a i pewnie w
            całej Europie noż
            > e
            > liczyć na duży sukces.
            >
            >
            rozstaw osi to jedno a ilosc miejsca to drugie
            Golf w stosunku do civica ma minimalnie wiecej miejsca z przodu
            jak i z tylu wg terstu
            • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 10:42
              soner3 napisał:

              > rozstaw osi to jedno a ilosc miejsca to drugie
              > Golf w stosunku do civica ma minimalnie wiecej miejsca z przodu
              > jak i z tylu wg terstu

              Skoro długość civica to 4248 a golfa 4204, a bagażniki odpowiednio 485 i 350 to
              cudów nie ma, w civicu w środku musi być mniej miejsca. Pozostaje jeszcze
              pytanie jak się oba prowadzą :)
              • soner3 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 11:27
                jaki71 napisał:

                > soner3 napisał:
                >
                > > rozstaw osi to jedno a ilosc miejsca to drugie
                > > Golf w stosunku do civica ma minimalnie wiecej miejsca z przodu
                > > jak i z tylu wg terstu
                >
                > Skoro długość civica to 4248 a golfa 4204, a bagażniki odpowiednio
                485 i 350 to
                > cudów nie ma, w civicu w środku musi być mniej miejsca. Pozostaje
                jeszcze
                > pytanie jak się oba prowadzą :)
                >

                to glownie zalezy od zawieszenia -w civicu dosc proste i twardo
                ustawione ,w golfie dzieki bardziej zaawansowanej konstrukcji
                zachowano znacznie wiekszy komfort resorowania przy
                porownywalnym zachowaniu w slalomach
                • wojtek_blankietowy Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 22:16
                  soner3 napisał:
                  > Pozostaje
                  > jeszcze
                  > > pytanie jak się oba prowadzą :)
                  >to glownie zalezy od zawieszenia -w civicu dosc proste i twardo
                  > ustawione ,w golfie dzieki bardziej zaawansowanej konstrukcji
                  > zachowano znacznie wiekszy komfort resorowania przy
                  > porownywalnym zachowaniu w slalomach

                  nawet zakladajac ze golf bedzie sie prowadzil lepiej od civica to i
                  tak to nie jest tak istotne jak to ze civic ci sie nie zepsuje a
                  golf z duza pewnoscia tak biorac pod uwage niska jakos produktow VW.
                  • sniperslaststand Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 00:20
                    wojtek_blankietowy napisał:


                    > nawet zakladajac ze golf bedzie sie prowadzil lepiej od civica

                    W kwestii tej wybajerzonej wersji 5-drzwiowej jest tak jak Soner pisze - Golf będzie bardziej komfortowy i najpewniej też lepiej pojedzie - nie ma z tyłu belki skrętnej.

                    Co innego w przypadku Civika sedana, tam z tyłu są podwójne wahacze (double wishbone). W porównaniu topowych wersji - Golfa GTI i Civica SI - ten drugi był w slalomie nie tylko szybszy ale również łatwiejszy w prowadzeniu: www.edmunds.com/insideline/do/Drives/Comparos/articleId=109825/pageId=69504

                    > to i tak to nie jest tak istotne jak to ze civic ci sie nie
                    > zepsuje a golf z duza pewnoscia tak biorac pod uwage niska jakos
                    > produktow VW.

                    Golf się zepsuć nie musi, ale szansa na to będzie istotnie większa niż w przypadki Civica.
              • mairo Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 21:55
                w civicu bagażnik jest większy bo:
                - zbiornik paliwa wylądował pod przednie siedzenia,
                - zawieszenie tylne zajmuje mniej miejsca - belka skrętna
                Z tyłu jest duża ilość miejsca na nogi, a z przodu też ciasno nie jest :-) mowa
                oczywiście o Civicu. Z tyłu może jedynie przeszkadzać mała powierzchnia szyb
                tylnych, ale lekarstwem na to może być opcjonalny szklany dach. Oczywiście są to
                oceny subiektywne ;-)Mam civica, a golfem jechałem 2 razy
                • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 22:02
                  dla mnie widoczność z kabiny jest jednym z priorytetów - civica bym nie kupił,
                  bo on nie ma tylnej szyby - to coś z tyłu nie można nazwać szybą - nawet
                  wycieraczka się na tym nie zmieściła
                  • rickky Re: i20 - będzie przebój klasy B? 05.10.08, 23:10
                    tocqueville napisał:

                    > dla mnie widoczność z kabiny jest jednym z priorytetów - civica bym nie kupił,
                    > bo on nie ma tylnej szyby - to coś z tyłu nie można nazwać szybą - nawet
                    > wycieraczka się na tym nie zmieściła

                    Oczywiście przesadzasz. I chyba nigdy civikiem nie jechałeś.
                    Szyba w civiku jest, zarówno z przodu, jak i z tyłu.
                    Widoczność na wszystkie strony jest bardzo dobra. A jak jedziesz to bardziej
                    potrzebna ci szyba przednia niż tylnia.
                    Ja mam civica 2006 i na brak widoczności zupełnie nie narzekam.
                    Podejrzewam, że civika nie możesz mieć z innych względów, które ukrywasz pod
                    bardzo źle wybranym argumentem...
    • lupus76 Może i będzie 06.10.08, 12:54
      ale nie w Polsce. Brak znaczka VW na masce dyskwalifikuje. Żeby choć zielone
      ptaszysko w kółku, ale to śmieszne "H"?
      Choćby Koreańczycy nie wiem jak dobre auto zrobili - przebojem nie będzie, bo
      Fabia będzie miała lepszą prasę i przysłowiowy pan Miecio odradzi zakup
      koreańczyka, bo to panie olej bierze i w ogóle jednorazówka.
      Jeśli o mnie idzie - naprawdę fajne autko. Jeśli cena nie przekroczy 35 000 za
      wersję podstawową - będzie to jedna z lepszych ofert w klasie
    • cloclo80 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 14:21
      W Polsce nie ma szans. Hyundai sam się przekreśla oferując auta,
      które tylko w 75% zasługują na to miano. Owe brakujące 25% potrafi
      wkurzyć nawet świętego. Począwszy od zerowego wyboru (tylko to co na
      stoku, albo wynocha), beznadziejnego serwisu (części sprowadzane z
      zaświatów), aż po ciągle zalatujący Dalekim Wschodem design. Ciekawe
      co mówi statystyka sprzedaży, ale podejrzewam, że Rio schodzi w
      większych ilościach niż Getz. To auto może zachwycić jedynie
      Ruskich, ale nie klientów u nas. Dopóki Hyundai nie będzie mieć
      fabryki w Czechach nie warto w ogóle zawracać sobie gitary tą firmą.
      • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 14:26
        Bardzo głęboka i ciekawa analiza rynku ;) Ale jak już pisałem w tym segmencie
        nie ma sentymentów do znaczków na kierownicy - będzie się sprzedawał.
        chociaż nie da się nie zauważyć że dużo więcej kula się po drogach cee'd niż
        i30, niby ten ostatni tańszy w promocjach.
        • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 14:35
          obecnie jest więcej ceedów ponieważ:
          1. ceed dłużej jest sprzedawany
          2. przez dłuższy czas ceed był dużo tańszy niż i30 - dopiero od kilku miesięcy
          na i30 sa atrakcyjne promocje
          3. ma dłuższą gwarancję

          • cloclo80 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 15:07
            Hyundai od zawsze stosuje wyjątkowo nieskuteczną w polskich
            warunkach zasadę prezentacji cen: "bardzo wysoka cena katalogowa
            minus bardzo duży rabat". Przecież to niesie w sobie ukrytą
            sugestię, że auta są chyba do d... skoro trzeba je tak znacznie
            przeceniać, niemal wyprzedawać.
            • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 15:13
              mam wrażenie, że jestes uprzedzony do hyundaia

              dokładnie takie samą taktyke stosują m.in. GM (opel, chevrolet) czy citoroen
              (ten jest mistrzem, bo "rabaty" na samochody klasy kompakt i subkompakt wynoszą
              20 tys. i więcej:)
              podobnie (choć rabaty są mniejsze) robi fiat, renault czy skoda

              wszystkie marki cieszą się dużym zainteresowaniem polskich klientów
              • cloclo80 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 07.10.08, 15:27
                Owszem wszyscy to robią, ale Citroen i Hyundai zdecydowanie w tym
                przodują. I absolutnie nie przekłada się to na sprzedaż. Zarówno
                Cytryna jak i Hyundai należą do rzadkości na ulicach.
      • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 14:33
        >To auto może zachwycić jedynie
        > Ruskich, ale nie klientów u nas.

        A jednak klienci u nas mają dość dobre zdanie o o Getzie (oceniany wyżej niż
        produkty VAG) i jeszcze lepsze o i30 (ten ma prawie najlepsze oceny w klasie -
        średnia ocena:4,5 - jedynie mazda 3 i nowy civic mu dorównują)
        www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/getz/
        www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/i30/
        • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 15:13
          tocqueville napisał:

          > >To auto może zachwycić jedynie
          > > Ruskich, ale nie klientów u nas.
          >
          > A jednak klienci u nas mają dość dobre zdanie o o Getzie (oceniany wyżej niż
          > produkty VAG) i jeszcze lepsze o i30 (ten ma prawie najlepsze oceny w klasie -
          > średnia ocena:4,5 - jedynie mazda 3 i nowy civic mu dorównują)
          > www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/getz/
          > www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/i30/

          Z ocenianiem samochodów to byłbym ostrożny. A szczególnie czytając oceny na
          autocentrum. Swego czasu rzuciła mi się w oczy pewna zależność: Czym mniej
          prestiżowa i tańsza marka tym lepiej oceniana.
          Moim zdaniem bierze się to z tego że te marki kupują ludzie mniej wymagający i
          przesiadający się na te samochody przeważnie ze starego wytłuczonego auta.
          Dodatkowo tańszej rzeczy więcej wad jesteś w stanie wybaczyć. Za to ludzie
          kupujący z półki premium są bardziej krytyczni.

          Nie przekreślam tych samochodów i snobem nie jestem ale znaczek na kierownicy ma
          dla mnie znaczenie - przecież codziennie go oglądam.
          • regent206 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 15:58
            Oceny na autocentrum to oceny ludzi myślących, zainteresowanych
            tematyką motoryzacyjną, analizujących swoje wybory w oparciu o różne
            źródła, a nie tylko "wiejskie mądrości" z giełd i bazarów. Żeby
            wypisać wszystko co dotyczy samochodu w miarę treściwie, trzeba
            poświęcić nieco własnego czasu, pomyśleć co się pisze i jeżeli ktoś
            ma jakieś "ale" to z reguły także to zaznacza.
            Co w Polsce cieszy się największym powodzeniem łatwo zorientować się
            przeglądając oferty z allegro (vw,ople,bmw etc) i to z reguły takie
            po 10 lub więcej lat, więc nie ma się co czarować nowe samochody
            zwłaszcza takich marek raczej nie cieszą się "masowym" uznaniem...
            • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 16:10
              Kiedyś miałem siłę i ochotę i wpisałem ocenę swojego samochodu - moja ocena była
              grubo poniżej średniej, dlatego zacząłem się zastanawiać o co biega.
              Przeglądałem opinie i oceny zwracając uwagę na składowe oceny i do takich
              wniosków doszedłem. Że tańsze i bardziej popularne marki były oceniane mniej surowo.
              • al9 będzie 06.10.08, 16:54
                Moim zdaniem bierze się to z tego że te marki kupują ludzie mniej
                wymagający i
                przesiadający się na te samochody przeważnie ze starego wytłuczonego
                auta.
                Dodatkowo tańszej rzeczy więcej wad jesteś w stanie wybaczyć. Za to
                ludzie
                kupujący z półki premium są bardziej krytyczni.
                -------------
                czyli jesli jeżdzę autem kilka razy droższym niż i20 to znaczy
                jestem bardziej obiektywny?
                skoro tak - to autko jest super :-))
                Jeśli cena będzie ok 35 tys, w standardzie klima a za chwile 7 lat
                gwarancji - skoda z paskudną fabią II będzie mieć kłopoty...
                Hyunday robi kolosalne postępy
                Już i30 na to wskazywał
                I nie boją sie segmentów do tej pory zastrzeżonych dla najlepszych
                marek - patrz Santa Fe
                Pozdrawiam
                al
                • simr1979 Re: będzie 07.10.08, 11:11
                  al9 napisał:

                  > Jeśli cena będzie ok 35 tys, w standardzie klima a za chwile 7 lat
                  > gwarancji - skoda z paskudną fabią II będzie mieć kłopoty...

                  Tyle to kosztuje schodzący getz na wyprzedaży - skoda może spać
                  spokojnie.
                  Tym bardziej że fabia II jest b. ładna (za wyjątkiem kombi), choć -
                  przyznaję - i20 wygląda też b. dobrze, przynajmniej na
                  zdjęciach... ;)

                  Ale i20 - w przeciwieństwie do i30/cee'd - nie jest dla korei
                  przełomem w swojej klasie, był nim getz. Więc nie bardzo jest nad
                  czym się rozwodzić - nowa fiesta jest wizualnie atrakcyjniejsza,
                  fabia jest praktyczniejsza i "better value for money" [i mozna do
                  niej zamówić biały dach :)]. Ot, jeszcze jeden niezły B-klasowy
                  zawodnik - w Europie Południowej może skutecznie konkurować z nową
                  Ibizą.
                  • tocqueville Re: będzie 07.10.08, 11:46
                    kwestia gustu, mnie się nowa fabia w ogóle nie podoba

                    nawet jeśli ceny i20 będą się zaczynały od 35 tys. to fabia będzie miała problem
                    biorąc pod uwagę, że wyjściowym wyposażeniem i20 będzie klima, cd
                    (prawdopodobnie ze sterowaniem w kierownicy) i sześć poduszek

                    być może fiesta jest ładniejsza, ale wyjściowa wersja (za 36 tys.) ma w
                    standardzie kierownicę i cztery koła - jak doposażysz do i20 może ci wyjść 10
                    tys. więcej
                    niby dlaczego fabia jest praktyczniejsza? z mniejszym rozstawem osi i
                    identycznym bagażnikiem - chodzi o dostępność części?
                  • al9 simr ale getz 07.10.08, 11:56
                    Tyle to kosztuje schodzący getz na wyprzedaży - skoda może spać
                    spokojnie.
                    ------------
                    getz schodzi z rynku
                    nie każdy chce jezdzić autem które przestali produkować
                    i20 stylistycznie naprawia błąd getza - zamiast wyglądać jak puszka
                    sardynek wygląda dobrze. Nawet bardzo dobrze.
                    Fiesta będzie przebojem ale w Niemczech i Austrii nie u nas
                    U nas będzie za droga..
                    Pozdrawiam
                    al
                    • simr1979 Re: simr ale getz 07.10.08, 12:56
                      al9 napisał:

                      > Tyle to kosztuje schodzący getz na wyprzedaży - skoda może spać
                      > spokojnie.
                      > ------------
                      > getz schodzi z rynku

                      No przecież napisałem "schodzący" - "35 tyś to kosztuje schodzący Getz". Chciałem przez to powiedzieć, że i20 jako "wchodzący" będzie kosztował dużo więcej.
                      Posta napisałem nie w celu dyskusji nad urodą fabii II, tylko w celu wypunktowania, że cenę 35k za nowego i20 z klimą uważam za zupełnie nieprawdopodobną. Jeśli się mylę, byłaby to rewolucja cenowa w segmencie B (większa niż 50k za cee'da z klimą rok temu).
                      • tocqueville Re: simr ale getz 07.10.08, 14:16
                        "Chciałem przez to powiedzieć, że i20 jako "wchodzący" będzie kosztował dużo
                        więcej".

                        dlaczego? modele wchodzące dzisiaj nie są dużo droższe niż schodzące...
                        Poza tym dzisiaj za 35 tys. możesz kupić Getza w najwyższej wersji.
                        w wersji podstawowej kosztuje 26,5 tys.

                        "że cenę 35k za nowego i20 z klimą uważam za zupełnie nieprawdopodobną".

                        dzisiaj grande punto z klima mozna kupić za 37 tys.
                        www.fiat.pl/index.php?pid=43&id_news=317&arch=2008
                        - podobnie Sandero i pewnie kilka innych - dlaczego i20 miałby być dużo droższy?


                        • simr1979 Re: simr ale getz 07.10.08, 14:33
                          tocqueville napisał:


                          > dzisiaj grande punto z klima mozna kupić za 37 tys.
                          > www.fiat.pl/index.php?pid=43&id_news=317&arch=2008

                          Faktycznie, taniocha (jeszcze niedawno było prawie 45k) - brać, bo już taniej
                          nie będzie!

                          A może będzie ?? :)
                          • tocqueville Będzie taniej 07.10.08, 15:03
                            Skoda leci na łpb i szyję :)
                            www.roadlook.pl/aktualnosci/skoda-auto-produkcja-wstrzymana-na-5-dni.html
                            to będzie pewnie sie starała wyprzedać to i owo - można wyłapac ciekawe sztuki
                      • frequentflyer Re: simr ale getz 07.10.08, 14:19
                        simr1979 napisał:

                        > >
                        > No przecież napisałem "schodzący" - "35 tyś to kosztuje schodzący Getz".

                        Napisałeś, ale po co? schodzący getz kosztuje od ponad miesiąca od 26600
                        peelenów w górę.
                        • simr1979 Re: simr ale getz 07.10.08, 14:50
                          frequentflyer napisał:

                          > simr1979 napisał:
                          >
                          > > >
                          > > No przecież napisałem "schodzący" - "35 tyś to kosztuje schodzący Getz".
                          >
                          > Napisałeś, ale po co? schodzący getz kosztuje od ponad miesiąca od 26600
                          > peelenów w górę.

                          I to mocno w górę - 5door z silniczkiem 1.1 (odpowienik 1.1 w cytowanym wyżej
                          supertanim GrandePunto), klimą i metalikiem kosztuje już 34k, więc wiele się nie
                          pomyliłem.
                      • sniperslaststand Re: simr ale getz 07.10.08, 14:24
                        simr1979 napisał:


                        > No przecież napisałem "schodzący" - "35 tyś to kosztuje schodzący Getz". Chciał
                        > em przez to powiedzieć, że i20 jako "wchodzący" będzie kosztował dużo więcej.

                        Spostrzeżenie jest bardzo słuszne i tak też najprawdopodobniej będzie.


                        > Posta napisałem nie w celu dyskusji nad urodą fabii II

                        Niby o gustach się nie dyskutuje, ale tutaj działają inne niż indywidualne czynniki determinujące to, czy Fabia jest brzydka czy nie jest. A jest dlatego, że jest stylizowana pod kątem tylko i wyłącznie praktyczności. Duża tylna szyba celem poprawy widoczności i ułatwienia parkowania w mieście, duże szyby w tylnej parze drzwi aby doświetlić tylną kanapę z bachorami, wysoka i kanciasta linia dachu z przodu celem stworzenia sporej ilości miejsca dla miejsca dla wysokich i potęgowania wrażenia przestronności, której nie ma. Do tego sflaczałe przednie reflektory aby taniej je produkować (niż np. w Fieście) oraz nie uczynić Fabii przypadkiem atrakcyjniejszej niż Polo. Tylne lampy na zasadzie: jakieś muszą być, są wymagane przepisami.

                        Tak stylizowane auto nigdy ładne nie będzie i 90% ankietowanych Tobie to potwierdzi, co na forum zresztą widać. Ta sama reguła sprawia, że dostawcze auta nie są ładniejsze od coupe.

                        Poprzednia Fabia miała w sobie nawet odrobinę stylizacyjnej szlachetności, solidności. Kombi było bardzo zgrabne. Nowa wersja to po prostu "jeszcze jedno auto". Stąd ten biały dach, jakaś idiotyczna atrapa brakującego stylu. W ogóle Skoda wtapia teraz każdą możliwą stylizację. Octavia po face-liftingu jest tak samo zepsuta jak obecna Fabia wobec poprzedniej, cała majestatyczność tego niewielkiego jednak auta i masywny, budzący respekt przód zostały utracone. W kwestii Superba, cóż, wystarczy popatrzyć na tył tego auta.


                        Czy Fiesta będzie sukcesem? Moim zdaniem będzie, bo auta się kupuje bardziej na wygląd niżby się mogłoby się nam wydawać. Szczególnie tyczy się to kobiet. Czy ciemności z tyłu na kanapie będą przeszkadzać wożonym tam dzieciom? Nie będą, ponieważ w EU i tak rozmnażają się przede wszystkim imigranci z krajów islamskich, a w mieście i tak wszyscy kierowcy jeżdżą w pojedynke (potwierdzone klinicznie) celem zagęszczenia ruchu, dłuższego stania w korkach, silniejszej ekspozycji na spaliny i stres.

                        Getz nie wnosi niczego nowego. Może realnie konkurować jedynie ceną i gwarancją. Jakby Hyundai ponownie skonstruował coś takiego jak dawny Atos, albo wzorował się na Mercedesie klasy A, ewentualnie Nissanie Note, wtedy wprowadziłby jakąś nową jakość. Nic takiego nie ma miejsca. Zasada konstruowania małego auta skazanego na sukces jest trywialna: osie na skraju nadwozia, wysokie wnętrze, ewentualnie kanapkowa podłoga. Tylko tyle i aż tyle.


                        PS. Bardzo podobał mi się ten francuski blog i dawny test.
                        PS 2. Co do dawnej rozmowy o dieslach, to znalazłem nieco inne dane niż Ty i bardziej adekwatne wydaje mi się.
              • regent206 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 17:45
                Wniosek może być też taki - że mniejsze pieniądze wydane na samochód
                dają mniej powodów do frustracji niż większe w przypadku
                niezadowolenia z zakupu; ewentualnie można też wywnioskować że
                marketingowcy zrobili swoje więcej kasy udało się od naiwnych
                klientów wyciągnąć za towar gorszej jakości...
                • jaki71 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 07.10.08, 09:39
                  A nie jest czasem tak że towar jest tyle wart ile gotowy za niego jest dać
                  klient? ;) Jeśli chce dopłacać za "odpowiedni" znaczek na kierownicy to dlaczego
                  z tego nie korzystać?
                  • regent206 Re: i20 - będzie przebój klasy B? 07.10.08, 09:54
                    Sztuka wyciągania pieniędzy od ludzi jest dzisiaj już na bardzo
                    wysokim poziomie i sporo ludzi jeszcze nabierać jak dzieci na
                    zagrywki speców od reklamy...
                    Po części sam odpowiadadz sobie na pytanie - jeżeli ktoś na
                    odpowiednio wypromowanym znaczku korzysta to tylko producent...
          • tocqueville Re: i20 - będzie przebój klasy B? 06.10.08, 15:58
            dyskutujemy na temat: "czy polscy klienci są (będą) zadowoleni z aut Hyundaia" -
            podałem dane wg których raczej są zadowoleni
            nie twierdziłem że na autocentrum mamy do czynienia z diagnozą obiektywnej
            wartości samochodu- te oceny świadczą o subiektywnej satysfakcji -
            dla tej dyskusji nie ma znaczenia czy klienci tych marek są mało wymagający
    • alfik7 Może i będzie przebój. 06.10.08, 14:26
      A może nie.
      Wypada się tylko cieszyć z polityki cenowej hyundaia.
      Dzięki temu, że proponuje fajne autka za konkurencyjną cenę, reszta producentów
      też musi spuścić z tonu i spuszcza.
      Ceny poleciały i bardzo dobrze.
      A i20 trzeba najpierw obejrzeć i objeździć, żeby napisać opinię.
      Dla mnie faworytami tzw. segmentu B, nadal są Grande Punto i Corsa.
      Najlepszy wygląd, trakcja, hamulce w klasie.
      Do niedawna to była jeszcze wielkość Golfa IV.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka