i_jeszcze_jeden 14.12.11, 20:52 Jaką tanią kawę rozpuszczalną możecie mi polecić? Nie jestem smakoszem, jeśli chodzi o kawę. Pomyślałam, ze może tu mogłabym oszczędzić (bo herbaty najtańszej to bym chyba nie dała rady wypić). Macie jakieś doświadczenie w oszczędzaniu na kawie ? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ciastko_z_kota Re: tania kawa rozpuszczalna 14.12.11, 21:00 Ja za to nie byłabym w stanie za bardzo oszczędzić na kawie. Kupuję w miarę dobre kawy w internecie. Żeby trochę zaoszczędzić zamawiam duże ilości, np. na raz 2 kg ziarnistej (mamy ekspres). Z tańszych ziarnistych, ale już dobrych polecam Pellini. Ze znośnych rozpuszczalnych, ale moim zdaniem drogich jak na kawę w takiej mało szlachetnej postaci polecam Jacobs Velvet. Przynajmniej nie jest kwaśna. Odpowiedz Link
circa.about Re: tania kawa rozpuszczalna 14.12.11, 21:06 Od wielu lat jedyna kawa rozpuszczalna, która mi "wchodzi" to Jacobs Cronat Gold. Próbowałam różnych tańszych i wszystkie były okropne - kwaśne, z jakimś takim a'la szmacianym posmakiem. Ale ostatnio u koleżanki piłam kawę Green Eclipse z Lidla (chyba ok. 14zł/200g) i bardzo mi zasmakowała. Właśnie rozpoczęłam swój własny słoik i naprawdę jest ok - ciekawe tylko na jak długo Odpowiedz Link
i_jeszcze_jeden Re: tania kawa rozpuszczalna 14.12.11, 21:30 Ziarnista nie dla mnie - nie mam ekspresu, nie mam młynka. No jestem kawowym barbarzyńcą... A gdybym kupiła 2 kg, to chyba bym przez rok nie wypiła (mąż nie pije zupełnie). W takim razie spróbuję tę z Lidla. Odpowiedz Link
f.l.y Re: tania kawa rozpuszczalna 14.12.11, 23:08 ja kupuję też w Lidlu, kawę 100g słoiczek, ziarnka 'trójkąciki' kawa GranArom GOLD za 10,99 zł/szt - jest w miarę dobra (piszą że 100% Arabica) Odpowiedz Link
indigoblue Re: tania kawa rozpuszczalna 15.12.11, 22:08 w pracy bardzo rzadko piję kawę ale mamy w pokoju kawę z lidla kupioną przez kolegę (szefa) na 3 osoby - jest to kawa z lidla kupiona w odpowiedzi na to, że koleżanka wyposaża siebię i szefa bardzo często w kawę (kupuje velvet) i co ......... ponoć ta z lidla jest tak paskudna, że jak jej się skończy velvet, którą szef też pije a jego stoi na półce, to będzie piła kawę z automatu oznacza to, że kupiona w lidlu kawa jest naprawdę masakryczna; ja osobiście poleciłabym Ci Douwe Egberts rozpuszczalnej jak na rozpuszczalną - po latach picia kaw i często zimnych ale pitych jednym duszkiem dla obudzenia się właśnie takiej skosztowałam i jest ok, bardzo smaczna albo chociaż ten velvet za 18 pln, tanie kawy są kwaśne i ohydne, niestety Odpowiedz Link
elizka_n Re: tania kawa rozpuszczalna 15.12.11, 19:54 polecam kupować kawę na promocjach ja zazwyczaj kupuję kawę jakobs Velwet, albo nescafe crem, dla mnie te kawy mają najlepszy smak. Promocja tych kaw często jest realu i carfurze. Raz kupiłam kawę 100g za 13 zł, a druga była za grosz. Jakiś czas temu w realu zapłaciłam za 200g 19 zł i dostałam bon za 5 zł. Często na promochach te kawy kosztują nie więcej niż 20 zł. Odpowiedz Link
zygmundoponownie Re: tania kawa rozpuszczalna 16.12.11, 16:54 Polecam Tchibo Gold Crema, w sklepach ok.22zł. Ostatnio w biedronce 15,99zł. Odpowiedz Link
ofelia1982 Re: tania kawa rozpuszczalna 17.12.11, 11:06 A my z mężem pijemy tylko Ricore, bo lubimy delikatne kawy. Koszt 18,99zł/260g (w Tesco). Odpowiedz Link
i_jeszcze_jeden ricore 18.12.11, 01:26 Ale to zbożowa? czy taka pół zbożowa, tak? Ja doszłam do wniosku, ze kiedyś w ogóle nie piłam kawy, więc chyba najtaniej to mi wyjdzie, jak się odzwyczaję. Dodam, że przydałoby mi się odchudzić, więc rezygnacja z kawek z mleczkiem też i z tego powodu by mi na dobre wyszła. Odpowiedz Link
pulcino3 Re: tania kawa rozpuszczalna 26.01.12, 11:04 Również polecam : Jacobs velvet i nescafe cream Dużo rozpuszczalnych próbowałam i te mi najbardziej smakują, po za tym na gorąco mają lekką piankę , "ala expressówka " . Odpowiedz Link
i_jeszcze_jeden Re: tania kawa rozpuszczalna 27.01.12, 10:30 Jako założycielka wątku, który jak widzę został odgrzany ostatnio, muszę dopisać, jak to z tą moją kawą ostatecznie jest. Kupiłam w Lidlu Green Eclipse, duże opakowanie (żeby taniej wyszło). No i muszę powiedzieć, że jak dla mnie - to jest nie do picia, zupełnie mi nie smakuje, ani trochę nie przypomina kaw, które do tej pory piłam. Prawdę powiedziawszy, po kilku kubkach tak mi wszelka kawa zbrzydła, że od dwóch tygodni żadnej nie piję. W pewnym sensie jest to oszczędność absolutna. Tylko jeszcze muszę coś z tym wielkim słoikiem tego specyfiku z Lidla zrobić. Odpowiedz Link
basia_34 Re: tania kawa rozpuszczalna 18.12.11, 09:09 ja uwielbiam maxwell hause delikatną (brązowe opakowanie) 200g kosztuje w zależności od sklepu i promocji od 16,99 (przeważnie w carrefur, intermarche) do nawet 24 zł (delikatesy centrum). jak widać rozbieżność cenowa między sklepami jest strasznie duża! dlatego polecam rozglądnąć się za promocjami. Odpowiedz Link
nodah Re: tania kawa rozpuszczalna 25.01.12, 21:40 Mocno oszczędnościowa i wcale nie najgorsza w smaku Tesco Gold. Kilka zł za 200 g. Przypomina mi trochę smak Nescafe Odpowiedz Link
beatrix_75 Re: tania kawa rozpuszczalna 26.01.12, 10:00 Bardzo lubie Necsafe Espresso , jest droga ( teraz ok 20 zł ) , ale piję ją na zmianę ze zwykłą Nescą Kiedys próbowałam sie przestawic na tańsze kawy .... ale nic z tego ! moj zmysł smaku bardzo cierpiał na tej zamianie od tych tanich po prostu mi język wykręcało i całą przyjemnosc z napicia sie filiżanki kawy szlag trafial Poza tym mają brzydkio zapach , tak przed jaki po zalaniu wodą ... Odpowiedz Link
finka9 Re: tania kawa rozpuszczalna 26.01.12, 16:12 Cafe D'ore z Biedronki przypomina smakiem i wyglądem złotego Jacobsa a różnica w cenie znaczna . Naprawdę dobra. Odpowiedz Link
chwalipieta Re: tania kawa rozpuszczalna 27.01.12, 10:05 za smaczną kawę i herbatę trzeba niestety dużo płacić. nie piję dużo kawy (1,2 filiżanki dziennie) i z tego powodu kupuje te droższe, smaczniejsze. Odpowiedz Link
27agnes72 Re: tania kawa rozpuszczalna 27.01.12, 10:46 Ja niestety też wolę wypić mniej ale ze smakiem. Uwielbiam Gevalię z Netto. Koszt 15 zł za 100g. Odpowiedz Link
neurosis Re: tania kawa rozpuszczalna 27.01.12, 19:07 Nie doceniam kawy z ekspresu ani z kawiarki, piję tylko rozpuszczalne. Do niedawna był to złoty Jacobs, nie wiem skąd w domu się wzięła kawa Festiva, która bardzo mi zasmakowała. Znalazłam ją w Eko - 200g za 11,99 lub 100 za 7,99, taniocha. Odpowiedz Link
neurosis Re: tania kawa rozpuszczalna 27.01.12, 19:11 Gold Festiva jakby co, bo jest jeszcze jedna, której nie próbowałam. Odpowiedz Link