Dodaj do ulubionych

grudzień 2022

02.12.22, 13:16
Ostatni miesiąc przed nami w tym trudnym roku. Dla mnie miesiąc intensywnej pracy i stresu czy ludzie będą kupować prezenty u rękodzielników. Ze stałych wydatków : gaz ( za 2 tygodnie dowiem się ile i obym nie płakała), śmieci ( taniej niż zawsze bo w końcu udało się wykreślić córkę), podatek. Święta traktujemy jak dni wolne. Jedzenia takiego i tyle żeby tradycji stało się zadość i niczego nie wyrzucać. Prezentów nie robimy. ( córka swój już dostała). Chyba że niemąż zdecyduje że jedziemy do mojej rodziny to wówczas czeka nas wydatek na paliwo ( 400zł ) i zakup za około 200 zł prezentów. Sylwester z serialami i psem w łóżku smile
Obserwuj wątek
    • mysz1978 Re: grudzień 2022 02.12.22, 17:43
      u nas prezenty symboliczne dla 3 dorosłych i trochę mniej symboliczne dla dzieci (w sumie to z 500zł na Mikołaja i BN). Świąteczne jedzenie trochę po kieszeni pociągnie, ale trudno. Wizyty w 3 specjalistów z dziećmi też w tym miesiącu nas czekają... Niemniej jednak mam nadzieję, że skończę ten miesiąc (i cały rok na plusie)
    • kamarow69 Re: grudzień 2022 06.12.22, 16:13
      U nas tegoroczne święta będą bardziej na finansowym luzie. Nadeszła pora na odcinanie kuponów.
    • twoja-siostra Re: grudzień 2022 10.12.22, 07:10
      Grudzień- trzeba zamknąć oczy i nie liczyć,aby jakoś dotrwać do końca tongue_out przed nami jeszcze prezenty. Na plus- nie będziemy robić dużo jedzenia bo nie mamy gości,na sylwestra również zostajemy z dziećmi w domu
    • austenka Re: grudzień 2022 11.12.22, 08:13
      Grudzień to zawsze miesiąc wydatków. Poza prezentami mamy również ubezpieczenie auta, przegląd techniczny i rozpoczynamy serie wizyt u specjalistów oczywiście prywatnie. Zastanawiam się ile w tym roku będzie kosztować żywa choinka i czy jednak nie wyciągnąc sztucznej z piwnicy.
    • czekolada72 Re: grudzień 2022 14.12.22, 06:58
      Jestem zdumiona, bo na poczatku miesiaca sprzedałam kilka sztuk tzw rękodzieła, jestem tym bardziej zdumiona, że inicjatywa wyszła od kupujacych, a co wiecej - gdybym miała tych sztuk wiecej - poszłyby wszystkie smile

Snieg, mróz, sliżgawica - zamiast solą, piachem, popiołem (nie mam go i tak) - posypuję chodnik fusami z kawy. Robie tak w sumie kolejny rok i jestem wrecz zachwycona. To, co zostanie po roztopach - zmiatam pod iglaki.

Zaskoczyło mnie również w tym miesiącu jak mało śmieci recyklingowych sie uzbierało, praktycznie o połowę mniej niż w poprzednich miesiacach (nie, nie zostawiam na ogrzewanie, mamy na prad).

Dziś kupuję ostatni zaplanowany prezent. Myślę, że wszystkie grudniowe prezemty sa przemyslane, dopasowane i sprawię przyjemnosc obdarowanym smile

Własciwie konczymy tez zakupy jedzeniowe na Wigilię i Świeta. Wigilia "składkowa", w drugi dzień wychodzimy. Sylwester u Brata, tez skladkowy, kameralny.

I w sumie tyle w tej połowie miesiąca...
      • czekolada72 Re: grudzień 2022 22.12.22, 15:11
        Zdecydowalsm, że w tym roku nie kupujemy świeżego drzewka - ściągnęłam że strychu sztuczny zabytek. Pomijając kwestie ok 100 zł w portfelu, to nie będzie żal wyrzucać, a jak opłakuje we wszystkie lampki i zabawki - nie będzie widać nawet na czym widzą. A dla zapachu - gałązki z ogrodu 👌
        • czekolada72 Re: grudzień 2022 22.12.22, 15:12
          Jak opakuje
          Na czym wiszą
          Miało być
          • mysz1978 Re: grudzień 2022 31.12.22, 22:10
            widzę, że o wydatkach świątecznych ani słowa nie było...
            A więc ja się odważę wink Masakra... Na samo jedzenie poszło z 2000zł, więc sporo. Zapasów jedzeniowych nie mam jakoś szaleńczo dużo. Za to chemii wszelkiego rodzaju na jakieś pół roku - począwszy od past do zębów, poprzez szampony, żele, kapsułki do prania, po chemię do zmywarki i papier toaletowy. Więc trochę spokoju bedzie. Lubię te zapasy, bo się nie psują i robaki w nich się nie lęgną big_grin

• czekolada72 Re: grudzień 2022 01.01.23, 15:46
              Szczerze pisząc to trudno by mi było z zakupów jedzeniowych wyodrębnić konkretną kwotę na Święta czy Sylwestra, zwłaszcza, że zarówno Wigilia jak i Sylwester był wspólny. A niektóre dania są i tak zamrożone lub zawekowane, np kapusta, zakwas , wędliny, uszka. W grudniu na same spożywcze wydaliśmy ok 1250. Z zapasów chemiczno- kosmetycznych mam zapas Ludwika i kostek do zmywarki, kosmetyków M, moich szamponów, odżywek do włosów, kolorowymi, mydeł w kostkach. Staram się tak zużywać swoje, żeby już potem nie kupować tylko robić swoje. Do prania mam na bieżąco, w sumie do czyszczenia też, muszę dokupić akryl do wanny.
            • agpagp Re: grudzień 2022 01.01.23, 20:12
              U mnie też ciężko policzyć . W ostatniej chwili zapadła decyzja że teściowie przychodzą do nas. Więc trochę tej kasy na jedzenie poszło + prezenty+ plus duperele których normalnie byśmy nie kupili - powłoczki na poduszki czy nowy koc na łóżko ( pies i tak zaraz się do tego dobrał )
    • agpagp Re: grudzień 2022 16.12.22, 09:00
      Połowa miesiąca. Największy wydatek gaz - 600 zł . I tak jestem zaskoczona że tak mało wyszło ale też umówmy się temp. w domu nie powala. Do tego znów nawaliło mi auto i 400 zł musiałam wydać. Uciekły mi też 3 zlecenia i jest mi z tym źle, bardzo źle bo liczyłam na tę kasę.
    • twoja-siostra Re: grudzień 2022 17.12.22, 08:14
      W grudniu wydalam póki co więcej pieniędzy na leki niż jedzenie... Oprócz tego spędziliśmy kilka dni w szpitalu. Zostały nam tylko 2 prezenty do kupienia. Rachunki do opłacenia, na święta jedzeniowo jeszcze nic nie kupilam i aż strach wchodzić do sklepu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka