Gość: Karuzel IP: *.mysmart.ie 03.12.13, 20:45 ...co robić, co zobaczyć, gdzie pojechać. Może ktoś zorientowany w temacie Hiszpanii zainspiruje do zrobienia lub zobaczenia czegoś ciekawego...? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gg Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... IP: *.Red-81-43-207.staticIP.rima-tde.net 03.12.13, 21:00 północ czy południe...Costa Brava czy Costa del Sol..... pytasz jakby Hiszpania była wyspą o powierzchni kilku km kwadratowych...niczym Teneryfa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karuzel Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... IP: *.mysmart.ie 03.12.13, 21:21 Celowo nie skonkretyzowałem miejsca, choć faktycznie skłaniałbym się bardziej ku południowej części Hiszpanii (Andaluzja..Sevilla), ale raczej bez konkretnego powodu - ot tak po prostu. A że ot tak po prostu to mizerny powód, więc podałem tylko datę licząc na jakieś propozycje :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gg Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... IP: *.Red-81-43-207.staticIP.rima-tde.net 03.12.13, 22:56 możesz nurkować, jeździć na nartach, zwiedzać samochodem, chodzić po górach, czy kapać się w morzu... propozycji jest bez liku, wszystko zależy od miejsca, upodobań czy nawet tak prozaicznej sprawy jak kasiorka.... Odpowiedz Link Zgłoś
monikazbarcelony Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... 03.12.13, 23:11 Hej, ja właśnie spędziłam pięc dni w Andaluzji i było super. Lądowanie w Sewilli, potem samochodem do Tarify (super wielkie i piękne plaże, klimatyczne miasteczko, możliwość pojechania do Afryki (14 km), kitesurfing, surfing etc) potem Cadiz (zwiedzanie miasteczka, wieże, kamera w ciemności na całe miasto, pyszne tapas, piękna plaża) potem powrót do sewilli i zwiedzanie rewelacyjnego miasta, autentycznie hiszpańskiego, znów pyszne jedzenie, corrida, katedra, widoki z wieży). Andaluzja w marcu będzie świetna bo nie będzie tłumów, ale samochód niezbędny - polecam choć jestem zbarcelony ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karuzel Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... IP: *.mysmart.ie 03.12.13, 23:44 Brzmi bardzo zachęcająco. Dzięki Wielkie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sugestia Bezpieczna propozycja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.13, 09:14 Osoba zadajaca tego typu pytania powinna zostac w domu. Na zewnatrz jest niebezpiecznie. Mozna sie potknac o brak inteligencji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karuzel Re: Bezpieczna propozycja IP: *.mysmart.ie 04.12.13, 17:07 Pytanie całkowicie normalne. Nie pajacuj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sugestia Re: Bezpieczna propozycja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.13, 17:49 Dla ciebie. Dla mnie pytanie zagubionego bezradnego sieroty. Buty sobie potrafisz sam zasznurowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nina104 Do monikizbarcelony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.13, 11:03 Planuję podobna trasę jak Ty( oprócz Tarify ale z Jerez, Arcos de la Frontera, Zahora). Czy z parkingami w Cadiz są duże problemy? Będziemy tam samochodem 4 dni i trochę drogo wychodzą płatne parkingi ( 12, 16 euro/doba). Czy jest możliwość parkowania bez opłat i czy wiesz czy w weekendy jest bezpłatnie przy ulicach? Co bys poleciła w Sewilli, Cadiz oprócz tych głośno okrzykniętych miejsc? Gdzie można pójść na flamanco ( niezbyt drogo:) w Cadiz lub w Sewilli Odpowiedz Link Zgłoś
monikazbarcelony Re: Do monikizbarcelony 06.12.13, 12:05 my znalezliśmy hotel nie w samym Cadiz tylko w wiosce niedaleko - Puerto de Santa Maria. W dzien przyjechalismy samochodem do Cadiz i na starówce znalezienie miejsca bezpłatnego graniczy z cudem, bo jest tam uniwersytet a miejsca są tylko dookoła bo na wąskich uliczkach parkować się nie da. Znaleźliśmy ale nie było łatwo. Generalnie bez opłat można parkować tam gdzie jest biała linia - niebieska jest płatna ale w różnych godzinach. W większości miast hiszpańskich na niebieskiej linie parkuje się za darmo od popołudnia w sobote i w całą niedzielę. Ale to zależy od miasteczka. W Sewilli nam się podobał Park Marii Luizy i bardzo krótka choć treściwa wizyta na arenie walki byków. Poza tym to najfajniejsze w tym mieście jest poszwędać się po ulicach i wejść od baru do baru żeby popróbować tapas zapijając winem pomarańczowym. W Cadiz byliśmy jeden dzień i w sumie nam wystarczyło - bo weszliśmy na wieżę TORRE TAVIRA gdzie wliczone w cenę biletu jest 'camara oscura' świetna sprawa, poszliśmy na spacer do latarni i murów obronnych i do parku Genovés z fontannami i wodospadami. Niestety w kwestii flamenco nie pomogę bo nie udało nam się zobaczyć. Jak masz jeszcze pytania to wyslij na monika@zbarcelony.pl /pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pedeka.pl Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... IP: *.nask.waw.pl 03.01.14, 16:17 mozliwości jest...ogromnie dużo. Jesli lubisz zwiedzać, to polecam Andaluzję - Kordoba, Granada, Sevilla, Ronda, Malaga...i wiele innych miejsc. Madryt to siwetne miejsce do zwiedzania i zabawy, podobnie Barcelona, choć to klimaty już katalońskie. Fajnie zobaczyć klimatyczne Toledo. Warto jednak pamietac, iż to czas kiedy lubi padać deszcz. Proponuję zobacz torchę konkretnych propozycji na naszej stronie www.pedeka.pl między innymi Madryt, Walencja, Salobrena. piszemy też jak się dobrze bawić w hiszpańskich knajpach -pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz.pekala Re: Hiszpania - od 20 do 28 marca - co robić... 05.01.14, 11:03 spóźnisz się niestety o włos na Las Fallas w Walencji, a szkoda, bo to wystrzałowa fiesta :) praktycznyprzewodnik.blogspot.com/2012/02/las-fallas-w-walencji.html www.yougo.pl/wydarzenie/651/las-fallas-2014 ale polecam resztę info u mnie na blogu - coś sobie pewnie wybierzesz Odpowiedz Link Zgłoś