Dodaj do ulubionych

Weekend majowy gran Canaria odwoływać?

11.03.20, 14:47
Na weekend majowy mam wykupiony wymarzony wyjazd na grań Canaria, spora zalicZka wpłacona, czy rezygnować z wyjazdu? Mam jeszcze tydzień na podjęcie decyzji
Obserwuj wątek
    • Gość: suarez Re: Weekend majowy gran Canaria odwoływać? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.20, 18:50
      Mamo strachliwa,

nie sądzę aby ktoś za Ciebie podjął odpowiedzialną decyzję. Mamy początek drugiej dekady marca a Ty pytasz o początek maja:) Jako katolik mogę tylko powiedzieć: Bóg raczy wiedzieć co będzie w maju:) I tylko On. Jego, boski, sekretariat nie oddzwonił na moje zapytanie. Jako pilnujący uważnie swojego turystycznego budżetu wycofałbym (rozumiem, że możesz) zaliczkę i bacznie obserwowałbym sytuację na Kanarach. Jest duża szansa, że po obecnym krachu turystycznym Gran Canaria będzie chciała Ciebie zachęcić do przylotu ceną nie wyższą niż obecna.
      • ja.s.i.u Re: Weekend majowy gran Canaria odwoływać? 11.03.20, 20:12
        Pytanie, czy będziesz mogła polecieć. Czy w tym czasie UE nie wymyśli jakiegoś zakazu prywatnego podróżowania. Ja z żadnych zaplanowanych wyjazdów nie rezygnuję.

Zgodnie z ustawą o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych od 1 lipca 2018 roku masz prawo do rezygnacji z imprezy turystycznej bez ponoszenia opłat w przypadku nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie (np. konfliktu zbrojnego), które mają znaczny wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych.

Czyli pieniędzy nie powinnaś stracić, gdyby się okazało, że jechać nie możesz.
    • wislok1 Re: Weekend majowy gran Canaria odwoływać? 12.03.20, 17:41
      Jest watek nA TYM FORUM
      o wirusie

Napisalem w nim, ze wladze PL sa KOMPLETNIE nieprzygotowane iw odpowiedzi zostalem chamsko zaatakowany

Z AUTOPSJI wiem, ze 3 osoby sa chore i NIKOGO nie przebadano testerami na obecnosc wirusa w ich miejscach pracy i nauki oraz w bliskiej rodzinie

To jest jedna rodzina, ktora mogla zarazic kilkadziesiat osob i NIC KOMPLETNIE sie nie robi w tej sprawie, NIC
    • ja.s.i.u Re: Weekend majowy gran Canaria odwoływać? 14.03.20, 09:32
      Właśnie otrzymałem maila dotyczącego mojego wielkanocnego wyjazdu. Przetłumaczam.

Twoja podróż na Majorkę z XXX GmbH - informacje o aktualnej sytuacji
      Numer rezerwacji XXX
      Drogi Panie XXX,

W związku z obecnym rozwojem wirusa korony (Covid-19) w tym e-mailu podsumowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące podróży na Majorkę od 9 kwietnia 2020 r. Do 14 kwietnia 2020 r. Z organizatorem wycieczki XXX GmbH.

Przeprowadzanie podróży

Jeśli obecna sytuacja nie ulegnie zmianie, podróż odbędzie się zgodnie z planem. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych obecnie nie odradza podróżowania w ogóle.

Poinformujemy Cię natychmiast e-mailem, jeśli coś zmieni się w Twojej rezerwacji lub otrzymamy nowe informacje o Twojej podróży na Majorkę.

Anulowanie i zmiana rezerwacji

Należy pamiętać, że zmiana rezerwacji lub anulowanie podróży jest obecnie możliwe tylko zgodnie z warunkami organizatora wycieczki.

Aktualne koszty rezygnacji z podróży zarezerwowanej w XXX można zobaczyć tutaj. Możesz także anulować swoją podróż online na połączonej stronie.

Jeśli Twoja podróż jest poważnie ograniczona lub niemożliwa z powodu przyszłych wydarzeń (np. Z powodu ograniczenia swobody przemieszczania się w kraju wakacyjnym lub oficjalnego ostrzeżenia o podróży z Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych), możliwe jest bezpłatne anulowanie lub organizator może również odstąpić od umowy. W takim przypadku otrzymasz zapłaconą cenę podróży w całości. Może więc warto poczekać.

Jeśli organizator wycieczki zaoferuje nadzwyczajne, bezpłatne anulowanie rezerwacji, niezwłocznie poinformujemy Cię o tym pocztą elektroniczną.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Jak tylko otrzymamy nowe informacje o Twojej podróży, oczywiście natychmiast poinformujemy Cię o tym e-mailem.

Wszystkie informacje dla podróżnych można znaleźć na naszej stronie internetowej, którą stale aktualizujemy.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące rezerwacji, wyślij nam e-mail na adres XXX@XXX lub odpowiedz na tę wiadomość.

Z poważaniem

Twój zespół podróżny XXX

Podsumowując, ja w panikę nie wpadam.
      • Gość: ruda jolka Re: Weekend majowy gran Canaria odwoływać? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.20, 11:15
        Cześć,
        wczoraj dostałam e-maila z Itaki:

"Szanowna Pani,

w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i decyzją o przywróceniu granic na 10 dni z możliwością przedłużenia, oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informujemy o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020.

Wszyscy Klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji.

Mając jednak na celu usprawnienie procesu, prosimy o kontakt z punktami sprzedaży w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ewentualnej konsultacji w sprawie zmiany terminu wyjazdu lub destynacji. Jednocześnie informujemy, że wszyscy Klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA mają zagwarantowane powroty do kraju. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania jako miejsca w którym może odbyć kwarantannę – szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju.

Z poważaniem,
        Zarząd Biura Podróży ITAKA"

Pozdrawiam,
        Ruda Jolka
            • ja.s.i.u Re: Weekend majowy gran Canaria odwoływać? 14.03.20, 15:31
              Strachliwa mamo, masz czas bardzo długo. Chodzi o to, że jeśli teraz zmienisz czas, albo kierunek, to możesz na tym stracić. Jeśli nie będziesz mogła wyjechać, to zwrócą ci wszystkie pieniądze, albo zaproponują, żebyś zmieniła termin urlopu, nawet jeśli taka opcja pojawi się w ostatniej chwili.

No właśnie, z ostatniej chwili, to premier Pedro Sánchez ogłosił, że od poniedziałku, przez 15 dni, do końca marca, ruch na terenie całej Hiszpanii jest ograniczony. Pełne informacje masz tutaj: www.elmundo.es/espana/2020/03/14/5e6cb1fefdddff13918b463f.html

Możesz poruszać się po ulicy, tylko aby kupić jedzenie, iść do szpitala lub iść do pracy. Problem w tym, że w ciągu ostatnich godzin liczba zgonów się podwoiła, a stwierdzonych przypadków jest koło 6 tysięcy.

No tak, tylko że do weekendu majowego, to wszystko jeszcze może się zdarzyć. Epidemia może wygasnąć, albo się rozhulać. Nikt nie wie, co będzie, ale jeśli nadal będzie w Hiszpanii zakaz, to wszystkie zapłacone pieniądze, jakie wydałaś na urlop (oprócz kosztów np. nowego kostiumu) wrócą do ciebie. Masz to zagwarantowane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka