Dodaj do ulubionych

STYRO poleca: Deski na Teneryfie 29.11

24.11.04, 20:57
Mam nadzieje, ze tym razem nikt mi nie skasuje bez powodu tego postu :-)

Witam!

Deska na Teneryfie? Tak, ale nie zwykla deska surfingowa… Raz w roku 29
listopada w niektorych miejscowosciach polnocno zachodniej czesci teneryfy –
ma miejsce ciekawa tradycja zwiazana ze swietem Swietego Andrzeja – San
Andres – patrona winiarzy. W tym dniu wielu wlascicieli winnic otwiera swoje
piwnice i wszyscy chetni moga probowac mlode wino.... Rowniez w tym dniu
odbywa sie fiesta zwana – Las tablas de San Andres i ma to wieloletnia
tradycje siegajaca zamierzchlych czasow kiedy drwale powalajacy sosny w
gornych czesciach Icod de los Vinos i okolic, do transportu drewna
uzywali... drewna. Siadali bowiem na pniach czy tez deskach i zjezdzali na
sam dol.... Jest dosc ciekawa tradycja spotykana tylko w okolicach Icod de
los Vinos, La Guancha, Icod el Alto i czasem w Los Realejos....

Ma to miejsce tylko raz do roku i przewodniki badz krotko wspominaja o tej
fiescie lub tez nic o niej nie mowia. W tym czasie maja tez miejsce
koncerty, potancowy itp. Ja namawiam Was do poswiecenia jednego wieczoru czy
nocy jesli akurat bedziecie w tym okresie na Teneryfie i do wycieczki do Icod
de los Vinos. W praktyce wyglada to tak, ze na dole jednej z bardziej
stromych ulic w miescie usypuje sie gore ze starych opon samochodowych majaca
zapobiec powazniejszym obrazeniom (bywaly wypadki smiertelne). Deska to
zwykla deska, czasem stare drzwi lub okiennice. Uczestnicy (majacy zazwyczaj
wysoki poziom alkoholu i innych substancji we krwi) zaopatrzeni sa w grube
robocze rekawice lub nawet 2 pary. Dlonie „obute” w te rekawice sa zarowno
hamulcem jak i kierownica. Dodam, ze ulice, z ktorych sie zjezdza wcale nie
sa proste – niektore z nich maja kilka zakretow – w tym przypadku wysokie
krawezniki zapobiegaja wypadnieciu z „toru”.... Sluzby medyczne maja w ta noc
pelne rece roboty, gdyz wiele ze zjazdow konczy sie obtarciami, wywrotkami
itp.... Sam bylem swiadkiem w zeszlym roku jak taki jeden otyly tubylec
zjezdzal na desce, ktora byla ciut ciut za mala i pupa wystawala mu poza
deche – na zakrecie tak ladnie przejechal pupa po kancie kraweznika, ze ze
spodni zostaly strzepy, z majtek zostaly strzepy a pupe mial obtarta do
zywego miesa ... Po zalozeniu opatrunkow – skurczybyk zjezdzal dalej.....
Deski zazwyczaj sa 1-2 osobowe, chociaz spotyka sie tez „autobusy” – w
zeszlym roku widzialem taki jeden „autobus” czyli stare drzwi a na nich 11
osob. Sam – osmielony mlodym winkiem – zjechalem w zeszlym roku kilka razy
jako pasazer i wrazenia to takie – ze – zjezdza sie szybko, ale pozniej
trzeba wyjsc z pieronsko ciezka deska na sama gore....

Ja sadze, ze Ci ktorzy beda 29 listopada na wyspie moga mowic o szczesciu,
ze moga cos takiego poogladac gdyz – jak wspominalem – ma to miejsce tylko
raz do roku - wypozyczcie auto (www.eurodoblon.com, www.nizacars.com,
www.pepecar.com i inne) a pozniej wystarczy obrac TF1 – TF5 i prosto do Icod
lub tez jadac z poludnia mozna sie przedzierac przez Santiago del Teide do
gory.

Szukalem zdjec na necie – ale bardzo ciezko znalezc – fiesta bardzo popularna
wsrod tubylcow – troche mniej wsrod turystow – ale mozna wypatrzec takie
zdjecie na:

es.wikipedia.org/wiki/Icod_de_los_Vinos_(Santa_Cruz_de_Tenerife) tam
takie malutkie zdjecie w polowie strony



Ja w Icod de los Vinos bede na pewno – wiec do zobaczenia. Jesli ktos ma
jakies pytania dotyczace tej imprezy czy dojazdu do Icod to lapcie mnie na
#PolishPub – www.polishpub.net lub piszcie na maila.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ala1 Re: STYRO poleca: Deski na Teneryfie 29.11 IP: *.one.pl / *.za.digi.pl 24.11.04, 21:49
      Witaj, to ten wpis Ci skasowano? Myślę,że to chyba się stało wyłącznie przez
      pomyłkę, innej opcji nie widzę. Pozdrawiam
    • icaro Re: ciekawe.. 24.11.04, 22:49
      czytalem juz o tym,dosc ciekawe.milo mi ze sie juz wyjasnila sprawa wyciecia
      twojego postu;jak wiesz w polsce istnieje cenzura.pozdrawiam z hiszpanii.
      www.poloniamadryt.net/forum/index.php
      P.D. a swoja droga ta dziewczyna (rent a car)ktora tak nachalnie sie
      reklamuje...nie zna hiszpanskiego!!
      • Gość: anka Re: ciekawe.. IP: 5.5.* / 80.58.40.* 24.11.04, 23:23
        Wiesz 60 % tu nie zna perfekt hiszpanskiego ale nie musza tak jak TY zmywac
        garkow ;))ale kazdy robi to co lubi.
        To ze nie zalatwilam Twojemu kochasiowi pracy to nie znaczy ze jestem nie
        dobra ........ BUZIAKI
        • icaro Re: zalosne... 25.11.04, 22:54
          przykro mi,ze tak zle o mnie myslisz...ja jestem obywatelem hiszpanii,i
          bynajmniej nie zmywam garnkow...glodnemu chleb na mysli???
          • styro Fota 29.11.04, 12:13
            Fotka z wczoraj - jutro bedzie wiecej...

            83.175.206.50/periodico/pdf/2004/11/29.pdf
            • Gość: karen77 Re: Fota IP: *.echostar.pl 02.12.04, 18:38
              jakby co to styczeń Styro...szykuje sie na mega zmiany no i na deskach mnie nie
              będzie,ale pewnie w przyszlym roku;-)
              buziaki

              asia
              • styro Re: Fota 03.12.04, 13:03
                No impreza byla super, niestety z powiklaniami - w nastepny wtorek rozprawa w
                sadzie - na szczescie nie ide tam jako oskarzony :-) Straty na jakies 1000
                euro - tak sie dzieje jak tubylcy popija - a ja kraze od wtorku codziennie
                miedzy domem, praca i koszarami Guardia Civil....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka