Dodaj do ulubionych

Czytajcie forum!!!

IP: *.Red-83-34-238.dynamicIP.rima-tde.net 01.08.06, 14:18
Czytajcie forum to znajdziecie watki ktorych szukacie a nie
rozwijajcie "nowych" na tematy ktore juz zostaly wczesniej poruszone. Bo
kiedy chce sie komus pomoc to rownie dobrze mozna napisac: przeczytaj
watek ............... z dnia ........
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Anka Re: Czytajcie forum!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.07, 22:11
      zgadza sie; sa osoby, ktore sa tu na biezace i znaja to forum prawie na pamiec.
      Sa tez jednak takie, ktora naprawde zagladaja tu po raz pierwszy i dla nich
      odnalezienie stosownej informacji nie tylko nie jest latwe ale czesto nie wiedza
      JAK jej szukac. Dlatego zadaja pytania, ktorym stalym bywalcom wydaja sie nuzace
      czy mniej istotne. Forum jest po to by rozmawiac, po to by nie tylko pytac ale i
      odpowiadac. Jesli wchodze tu bo lubie a nie bo musze to chyba przyjemnie jest
      moc udzielic komus pomocnej odpowiedzi, chocby mialo to byc jedynie wskazanie
      linku do wczesniej pojawiajacego sie watku... Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!
      • af-bcn Ci co pierwszy raz ... 21.01.07, 11:52
        **Sa tez jednak takie, ktora naprawde zagladaja tu po raz pierwszy i dla nich
        odnalezienie stosownej informacji nie tylko nie jest latwe ale czesto nie
        wiedza
        JAK jej szukac. Dlatego zadaja pytania, ktorym stalym bywalcom wydaja sie
        nuzace **

Dlatego apelujE - zapoznaj sie z NETykietA, skorzystaj z wyszukiwarki, przemysl
        formE pytania , POCZYTAJ zanim napiszesz ...

CZy tych "co nigdy nie sLyszeli o tym co to jest forum" jest wiEkszosc?
        • polakitos Re: Ci co pierwszy raz ... 21.01.07, 14:50
          Szanowni Panstwo Forum jest dla wszystkich nie tylko dla grona wybranych
          wiec jezeli macie ochote o cos zapytac pytajcie pytajcie o wszystko na co macie
          ochote bez wuszukiwania czy juz to bylo na forum czy nie.
          przyklad jest ktos "nowy"ma pytanie co ma zrobic szukac? NIE zapytac oczywiste
          jest zapytac poto jest forum.
          Gdzie ma szukac jak niewie wiec pyta i czeka na odpowiedz jezeli jej nieuzyska
          dopiero wetedy jej szuka dla mnie to oczywiste.
          Wiec kochani pytajcie pytajcie pytajcie to forum jest dla wszystkich i
          rozwijajcie nowe watki taka jest idea wlasnie forum.

pozdrawiam serdecznie wszystkich tych mniej zadowolonych z mojej wypowiedzi
          rowniez....
          • Gość: gość Re: Ci co pierwszy raz ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 17:39
            JESTEM ZA !!!!! Tak jak napisałeś forum jest dla wszystkich, a jak komuś się
            nie podobają pytania to niech ich nie czyta i nie odpowiada na nie. I jeszcze
            dodam, że skoro WSZYSTKO już jest na forum w starszych postach to może
            zablokować możliwość pisania nowych i traktować je jak archiwum? Podoba się
            takie rozwiązanie? Mnie nie. Świat się zmienia i to co było aktualne tydzień
            temu niekoniecznie musi być aktualne dzisiaj. Pozdrawiam
          • stokrotka_123 Re: Ci co pierwszy raz ... 31.01.07, 09:48
            popieram w 100%
            dlaczego miałabym nie odpowiedzieć na jakieś pytanie, skoro za jakiś czas jam
            mogę oczekiwać odpowiedzi.....
            dla mnie to przyjemnośc jeżeli mogę z kimś podzielić się informacjami, cennymi
            uwagami,
            jezeli komuś to sie nie podoba to niech tu nie zagląda....
          • z-o-s-i-a Re: Ci co pierwszy raz ... 31.01.07, 14:34
            polakitos napisał:
            > Gdzie ma szukac jak niewie wiec pyta i czeka na odpowiedz jezeli jej
            nieuzyska
            > dopiero wetedy jej szuka dla mnie to oczywiste.

Ja najpierw szukam, a jak nie znajde, to pytam na forum. Po prostu tak jest
            szybciej :) Jezeli znajde jakis starszy watek, w ktorym informacje moga byc
            nieaktualne, dopisuje sie do niego z prosba o potwierdzenie tych informacji lub
            uaktualnienie. Wydaje mi sie, ze w ten sposob przydatne, rowniez innym,
            informacje zbieraja sie w jednym watku, a nie w dziesieciu.

Innym rowniez to polecam, ale jak komus nie zalezy na szybszym uzyskaniu danej
            informacji, niech robi jak chce.

Pozdrawiam,
            Z.
            • Gość: polakitos Re: Ci co pierwszy raz ... IP: *.Red-83-50-138.dynamicIP.rima-tde.net 31.01.07, 19:53
              mialem na mysli "gdzie ma szukac jak niewie"
              to ze wielu odpowiadajacych pisze TO JUSZ BYLO NA FORUM no i co ze bylo mam
              pytanie wiec mam tego szukac na forum google to ja mam a forum to jest prosty
              temet pytanie-odpowiedz i punto. bylo niebylo swiat sie zmienia hiszpania tez.
              Wiec jeszcze raz wchadzac na forum z pytaniem mam szukac odpowiedzi czy zadac
              pytanie?
              oczekuje teraz ja odpowidzi ¿szukac odpowiedzi? a moze zadac pytanie...
              bo ja to jusz niewiem poco jest forum przeciesz to niejest wyszukiwarka.
              • z-o-s-i-a Re: Ci co pierwszy raz ... 02.02.07, 14:21
                Gość portalu: polakitos napisał(a):
                > mialem na mysli "gdzie ma szukac jak niewie"
                > to ze wielu odpowiadajacych pisze TO JUSZ BYLO NA FORUM no i co ze bylo mam
                > pytanie wiec mam tego szukac na forum google to ja mam a forum to jest prosty
                > temet pytanie-odpowiedz i punto.

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialam, pomimo ze przeczytalam to dwa razy, ale
                napisze jeszcze raz: forum ma swoja wyszukiwarke (nie chodzi tu o google),
                dzieki ktorej mozna znalezc to, co nas interesuje, bo bardzo czesto juz inni
                pytali o to samo. Mozna szukac tylko na forum "Hiszpania" lub na calym forum
                gazeta.pl:
                szukaj.gazeta.pl/szukaj/0,52000.html

> oczekuje teraz ja odpowidzi ¿szukac odpowiedzi? a moze zadac pytanie...
                > bo ja to jusz niewiem poco jest forum przeciesz to niejest wyszukiwarka.

Odpowiedz: uzyc forumowej wyszukiwarki, a jesli sie niczego nie znajdzie -
                zapytac (w juz istniejacym watku lub zalozyc nowy). Czyli zrobic tak, jak jest
                napisane w netykiecie cytowanej juz przez "bah77".
    • bah77 Re: Czytajcie forum!!! 31.01.07, 21:58
      Na Forum obowiązuje Netykieta:

"Netykieta to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach w Internecie
      a więc i na Forum Gazeta.pl.

Jak pisać:

# Pisz zwięźle i na temat.
      # Zanim założysz wątek sprawdź, czy temat już nie był omawiany. Użyj
      (Forumowej) Wyszukiwarki.
      # Postaraj się, by tytuł wątku, który zakładasz był czytelny i zrozumiały.
      # Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj.
      Nigdy nie cytuj sygnaturek (podpisów)!
      # Jeśli zadajesz komuś pytanie, sformułuj je precyzyjnie..."

forum.gazeta.pl/forum/1904849,62605,1617503.html

bah77
    • Gość: Misiu Re: Czytajcie forum!!! IP: 212.122.214.* 02.02.07, 22:28
      Witam,

Że też chce się Wam tłuc w klawiaturę, narzekając na brak "netykiety" (też coś,
      phi!) i tym podobne. Przez ten czas moglibyście - o wielcy znawcy tematu -
      odpowiedzieć na co poniektóre pytania, zamiast niepotrzebnie walić w klawisze.
      Całe szczęście, że nie potrzebuję jakichkolwiek wskazówek, bo mógłbym się nie
      doczekać (vide mnóstwo pytań bez odpowiedzi)!
      Widzę (po dość długiej nieobecności), że nadal dominują na forum "głupio-mądre"
      wypowiedzi.

Pozdrawiam - ale czy serdecznie?

Misiu
    • z-o-s-i-a Re: Czytajcie forum!!! 15.06.07, 09:17
      Ponawiam prośbę o korzystanie z FORUMOWEJ wyszukiwarki (i nie chodzi tu o
      google.com) przed założeniem nowego wątku.
      Na tym forum już bardzo wiele napisano (np. o hotelach, kartach telefonicznych
      itp.). Jeśli jest coś niejasnego w już istniejącym temacie, to lepiej dopisać
      się do niego, a nie zakładać oddzielny wątek. Łatwiej później będzie kolejnym
      nowym forumowiczom korzystać z takich informacji, jeśli będą one w jednym wątku,
      a nie rozproszone w kilkunastu.

Jeżeli nie będziemy łamać zasad netykiety, to będzie łatwiej korzystać z forum :)

Pozdrawiam!
      Zosia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka