Dodaj do ulubionych

Stres w ciązy a naczyniaki

13.05.05, 20:51
Czy stres (silny)kobiety podczas ciazy może mieć wpływ na powstanie
naczyniaków u dziecka?Taką teorię usłyszałam, jednak ciekawi mnie czy to
tylko typowy zabobon(jak np. te że kobieta sie przestraszy i złapie za rekę
to dziecko będzie miało na ręce myszkę)czy może jest w tym odrobinę prawdy.
Obserwuj wątek
    • bas0406 Re: Stres w ciązy a naczyniaki 16.05.05, 09:27
      nie wiem, czy to prawda czy zabobon, ale prawda jest, ze jak ja bylam w ciazy to strasznie sie
      przestraszylam w nocy i prawdobodobnie chwycilam sie za twarz, a moja coreczka ma sporo tzw.
      uszczypniec bociana na twarzy, a poza tym w ciazy mialam kroste na policzku, ktora dosyc dlugo mi sie
      paskudzila i teraz ogladajac zdjecia zauwazylam, ze dokladnie w tym miejscu ma naczyniaka moja
      coreczka, nie wiem czy to jest jakas zaleznosc czy tylko zbieg okolicznosci, pozdrawiam
          • olga50 magdalenas99 16.05.05, 21:56
            magdalenas99 napisała:

> mój synek skończył 2 miesiące- tez na czółku i na karku ma uszczypnięcie
            > bociana- lekarz powiedział mi,ze to zniknie do 3 m-cy-a drugi ze do roku. Co
            Ty
            >
            > wiesz na ten temat?

JEŚLI CHODZI O ZNIKANIE TO RÓŻNIE TO BYWA,JEDNAK "USZCZYPNIECIA" UTRZYMUJĄ SIE
            DOŚĆ DŁUGO. CZASEM ZNIKNĄ DO ROKU, ALE WIĘKSZOSC PO ROKU ZNIKA, A CZASEM NAWET
            DO 3 LAT MOGĄ ZOSTAC. WSZYSCY LEKARZE (których pytałam) I ARTYKUŁY Z KSIAZEK
            MÓWIĄ ŻE ZNIKAJĄ PO ROKU.
            Mój synek ma coraz bledsze, kiedyś wszyscy zauważali "uszczypniecie" na czółku,
            a teraz mało kto je widzi, no chyba , ze mały sie ze złości.Niedawno skończył
            roczek, a "uszczypniecie" wciąż jest, co prawda bardzo blade, ale jest. Tu na
            zdjęciu widac ;-))
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=14859216&a=22369053
            Pozdrawiam
            olga
            • magdalenas99 Re: magdalenas99 17.05.05, 08:55
              Ale tylko wtedy mozna cos zauwazyc, jak sie mocno wpatrujesz i wiesz w
              dodatku,ze cos takiego ma- Twój synek prawie nie ma nic-mój mały ma większa
              plamkę i ciemniejszą, troszkę tez na powiece. Cierpliwie bedziemy czekali-aż
              zniknie. Czy Twój synek miał to 'uszczypnięcie" dużo ciemniejsze? Pozdrawiam
              Ciebie i slicznego Syneczka- dużo zdrowia dla Was od nas>
              • olga50 Re: magdalenas99 17.05.05, 09:01
                Twój ma ciemniejsza bo jest młodszy.Jak chcesz to ci prześle na priv jego
                zdjęcie jak miął 3 miesiące i najbardziej aktualne, to zobaczysz jak wielka
                jest różnica i uwierzysz że sie wchłonie (bo mi jak Dawid był mały trudno było
                w to uwierzyć, że ta plamka kiedyś zniknie)
    • nikas3 Re: Stres w ciązy a naczyniaki 16.05.05, 22:47
      Czytałam trochę o przyczynach powstawania naczyniaków , ale nie znalazła
      właściwie odpowiedzi tylko same domysły. Pisano ,że przyczyny mogą być
      genetyczne i nie muszą objawiać się w pierwszy pokoleniu, ale w następnych. U
      mnie w rodzinie po rozeznaniu dowiedziałam się, że siostra taty miała
      naczyniaka, moja siostra miała również naczyniaka, ja sama miałam maleńkie
      znamię na szyii, jednak naczyniak synka jest dużo rozleglejszy niż te wcześniej
      opisane . jednak znam osoby którre mają naczyniaki lub miały , a w rodzinie nie
      ma więcej takich przypadków. Inny powód jaki podawano to choroby zakaźne,
      przeziębienia i grypy w pierwszym trymestrze ciąży, które zaburzają prawidłowy
      rozwój rosnącego w tym czasie szybko płodu, jednak i to nie jest regułą , sama
      znam osoby chorujące wtym czasie , a dzieciaczki nie mają zmian. Nie wierzę w
      przestraszenie się jako przyczynę powstania naczyniaczka, choć babcie mnie
      zapewniają, że napewno się przestraszyłam , ale nie pamiętam ;-D . Jednak
      długotrwały stres to co innego, napewno wpływa na maluszka w takim czy innym
      stopniu, jednak dużo mam się stresuje, a dziciaczki nie mają nczyniaków. Myślę,
      że problem jest złożony i musi się nałożyć wiele przyczyn, w tym należy wziąć
      pod uwagę indywidualność każdego organizmu, niestety narazie przyczyny
      powstawania naczyniaków są do końca nie poznane, a szkoda, może w przyszłości,
      bo narazie nie mamy na to wpływu.
      • viola502 Re: Stres w ciązy a naczyniaki 05.01.06, 22:02
        Ja myśle,a conajmniej jestem pewna że przyczyną powstania naczyniaka jest to
        jesli kobieta jest w ciąży czegos sie przestraszy i złapie za daną część ciała.
        Sama mam naczyniak na twarzy i moja mama będąc ze mną w ciąży miała wypadek
        przestaszyła się i złapała za głowe ja mam jej ślad ręki na czole i odciski
        palców na głowie ( bardzo wyraznie było to widać jak byłam mała). Nie chce mi
        sie wiezyc w zbieg okolicznosci, gdyż dużo słyszałam o takich przypadkach. I
        sama jestem jego przykładem.
        • kaja5 Re: 05.01.06, 23:25
          O boshe...
          Naprawdę w to wierzysz?
          Ja jestem strachliwą osobą i idąc twoim tokiem myślenia moje dziecko powinno
          byc całe w naczyniakach, a nie ma żadnego!
          • viola502 Re: 06.01.06, 09:05
            No dobrze mi sie wydaje że być strachliwym to nie do konca to samo co złapać sę
            za noge z ktorej leci krew a potem za głowe to już jest dokładniejsza
            przyczyna. Sama nie wiem co o tym myslec, ale w moim wypadku nie ma innego
            wytłumaczenia. Gdyż dlaczego akurat naczyniak ma kształt "ręki" dziwny zbieg
            okolicznosci.
        • cloud-ac Re: Stres w ciązy a naczyniaki wg viola502 13.01.06, 12:27
          piszę tu pierwszy raz choć podczytuję sporo, ale zdanie violi mnie
          rozśmieszyło - moja mama nie wiem co musiałby robić będąc ze mna w ciąży, bo ja
          mam ponad 70% ciała w naczyniakach płaskich (i jamistych trochę chyba też z
          tego co tu wyczytałam) :D Taka mentalność, a żyjemy już w XXI wieku ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka