Dodaj do ulubionych

winobranie

19.07.04, 23:42
Witam miłośników Francji!
Szukałam w internecie pracy przy winobraniu we Francji - z pomocą znajomego
Francuza, na francuskich stronach. Na wiele wysłanych maili dostałam aż
dwie ;) odpowiedzi, z czego jedna pozytywną. Zaproszono mnie na winobranie.
I tu mam wątpliwość: czy takie zaproszenie to wystarczająca gwarancja, że
pojadę? Sprawdziłam wyszukując dane tej winnicy w internecie: wygląda na to,
że jest to firma znana i popularna we Francji. Szczegóły dotyczace terminu
przyjazdu mam poznać w sierpniu. W listach zapewniono mnie o płacy SMIC,
wyżywieniu i zakwaterowaniu, ale jak dotąd oprócz mojego nazwiska i maila nie
mają żadnych moich danych...Czy tak krótki termin od ustaleń do wyjazdu nie
oznacza czasem pracy na czarno? Czy ktoś z Was może znalazł sezownową pracę w
tej sposób i mógłby się wypowiedzieć?
Z góry dzięki
Obserwuj wątek
    • francja4 Re: winobranie 21.07.04, 12:57
      Spróbuj zadać to pytanie na :

      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10129
      Tu pozostaniemy w kwestiach turystyki.
      Jak wrócisz to opisz turystycznie ten region w którym byłeś, zapraszamy.
      • d.su Re: winobranie 22.07.04, 12:59
        Właściwie, nie byłam pewna, gdzie to moge wrzucić, coby nie zostać
        zbatożona ;). Dzięki za linka i łagodne potraktowanie ;)...
        Oczywiście, jeśli uda mi się wyjechać, napiszę sprawozdanie :)
        • koralka1 Re: winobranie 29.07.04, 14:18
          Uwazaj, bo Polacy ciagle nie maja tu prawa do pracy. Zeby Ci sie nie przydazylo
          tak, ze przyjezdzasz, a oni Ci mowia, ze niestety ale jestes POlakiem... Ja
          pracuje w winnicy, ale nie mam nawet mozliwosci zalatwienia pracy znajomym z
          tego wzgledu, ze sa polakami, a za nich trzeba zaplacic wiekszy podatek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka