Dodaj do ulubionych

Rezygnacja eurocamp we Włoszech

16.03.20, 15:55
Czy w związku z tym co się dzieje we Włoszech (i nie tylko) można zrezygnować z wyjazdu i otrzyma się zwrot pełny wpłaty za noclegi czy rezerwacyjnej w Eurocampie ?

Mam wyjazd na 10 dni na początku maja do północnej Italii (camping) - obecnie do 14 dni przed wyjazdem zgodnie z regulaminem przy rezygnacji "normalnej" przysługuje zwrot max 30% opłaty końcowej.
Obserwuj wątek
   • kig1966 Re: Rezygnacja eurocamp we Włoszech 18.03.20, 13:21
    Oczywiście że czytałem ale informacje na stronie EC nie do końca są jasne:
    "Jeśli GIS nie zaleca podróżowania do danego kraju i zalecenie to nadal będzie obowiązywać na 2 tygodnie przed Waszym wyjazdem, skontaktujemy się z Wami w celu omówienia alternatywnych propozycji.
    W związku z ograniczeniami w podróżowaniu nałożonymi przez włoskie władze 9 marca, podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty otwarcia wszystkich naszych campingów we Włoszech na 24 kwietnia 2020 r. Jeśli Wasze wakacje we Włoszech miały rozpocząć się przed tą datą, skontaktujemy się z Wami i omówimy alternatywne propozycje.
    Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Was inny termin lub inne miejsce docelowe, ale jeśli nie będzie to możliwe, macie prawo do anulowania rezerwacji i otrzymania pełnego zwrotu kosztów za zakwaterowanie zarezerwowanie w naszej firmie. Nie będziecie uprawnieni do żadnej dodatkowej rekompensaty, ponieważ przyczyna jest poza naszą kontrolą.

    Z inf. powyżej nie wynika czy jeśli np. dzisiaj zrezygnuję to:
    1/ otrzymam pełny zwrot wpłaty/opłaty końcowej bo dzisiaj nie wiadomo czy 1-10 maja zakazy będę obowiązywać a to wg tej informacji jest warunkiem zwrotu
    2/ czy przysługuje mi również zwrot opłaty rezerwacyjnej 160 zł ?
    3/ czy jeśli EC zaproponuje mi innym kemping we Włoszech w innym terminie a ja nie wyrażę zgody to mogę również otrzymać pełny zwrot

     • ja.s.i.u Re: Rezygnacja eurocamp we Włoszech 18.03.20, 18:08
      Przecież piszą wyraźnie.

      Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Was inny termin lub inne miejsce docelowe, ale jeśli nie będzie to możliwe, macie prawo do anulowania rezerwacji i otrzymania pełnego zwrotu kosztów za zakwaterowanie zarezerwowanie w naszej firmie.

      I mam to samo. Wyjazd na Majorkę na Wielkanoc. Jeśli zrezygnuję sam, to na ogólnych warunkach tracę, bo ja piszesz, na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy zakaz będzie w dniu wyjazdu. Na razie wiadomo, że wszystkie wyjazdy do Hiszpanii do 29.03.2020 są wstrzymane.

      Pewnie Hiszpania przedłuży ten okres i wtedy mogę zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Ale teraz musiałbym koszty ponieść.

      Tak samo z tobą. Jeśli w dniu twojego planowanego wyjazdu będą ograniczenia w możliwości z skorzystania z oferty, dostaniesz wszystko. Jeśli nie będą (mała nadzieja), bo ktoś uzna, że we Włoszech jest bezpiecznie, to tracisz.

      Ofertę, jaką ci zaproponują możesz przyjąć, ale nie musisz. To tylko alternatywa, czasem taka oferta zastępcza może być ciekawa, ale czasem niemożliwa do realizacji. Nie pojedziesz zamiast do Włoch tam, gdzie jechać nie chcesz, nie przełożysz campingu na grudzień. Wtedy dostajesz wszystkie pieniądze.

      Prawie wszystkie. Jeśli już coś porezerwowałeś (np. wynająłeś samochód, zapłaciłeś za kurs nurkowania itp) to tych strat, które były opłacone poza biurem już ci biuro nie zwróci. Czy zwróci ci koszt dodatkowego ubezpieczenia? Też raczej nie, choć różnie może być. Ubezpieczenie kupujesz dodatkowo u zewnętrznego ubezpieczyciela i on powinien to zwrócić.
       • ja.s.i.u Re: Rezygnacja eurocamp we Włoszech 19.03.20, 17:01
        Ważne jest, czy wyjazd na ten urlop będzie się wiązał ze szczególnymi ograniczeniami. Nie sądzę, żeby Włosi otworzyli kemping, bo mogą to zrobić jedynie wówczas, jeśli nie będzie ryzyka. Nawet, jeśli we Włoszech ogniska epidemii przygasną, to nie dostaną zgody na otwarcie, żeby nie zawlec choroby z zewnątrz. Poza tym z kempingiem musieliby otworzyć pozostałe atrakcje. Jest to możliwe? Nie sądzę.

        Wiem, że część Włochów olewa sprawę, twierdząc, że najlepiej jak najszybciej przechorować i mieć to za sobą. Gdyby się to jakimś cudem udało, to możesz się cieszyć, masz bezpieczny urlop.
         • ja.s.i.u Re: Rezygnacja eurocamp we Włoszech 21.03.20, 11:31
          Wczoraj dostałem emaila:

          Twój organizator wycieczek XXX GmbH odwołał Twoją podróż, aby wesprzeć działania mające na celu powstrzymanie koronawirusa (Covid-19). Dlatego nie możesz rozpocząć podróży.

          Z tego powodu organizator wycieczek poinformował nas, że rezerwacja zostanie anulowana bezpłatnie. W najbliższych dniach wyśle ​​ci odpowiednie powiadomienie i fakturę za anulowanie.

          W tej chwili nie musisz nic robić. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez organizatora wycieczki, Twoje płatności zostaną zwrócone zgodnie z zapisanymi szczegółami płatności. Obecnie nie jesteśmy w stanie podać dokładnych informacji w momencie zwrotu pieniędzy. Jesteśmy w kontakcie z organizatorem wycieczki i poinformujemy Cię tak szybko, jak to możliwe, jak tylko otrzymamy dalsze informacje.


          Czyli Majorki na Wielkanoc nie będzie już na pewno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka