kukulka11 01.01.09, 12:53 Lub ma taki zamiar? Pytam, bo ciekawi mnie ile chustomam jest wśród długokarmiących i i ile karmiacych wśród chustomam. W końcu to pokrewne koncepcje wychowawcze chyba ? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
basiak36 Ja nosze:) 01.01.09, 13:47 Od poczatku Karmienie z dzieckiem w chuscie to swietna sprawa, zalaczylabym gdzies fotke jesli ktos chce zobaczyc, ale nie wiem gdzie. Nadal nosze, mimo ze coreczka z tych ciezszych dzieci Odpowiedz Link
yvonnek2 Re: Ja nosze:) 01.01.09, 14:07 Ja rowniez nosze. ALe jeszcze nigdy nie karmilam w chuscie. Moze gdy bedzie cieplej sprobuje. Starszego syna niestety nie nosilam. Mialam chuste ale znalam tylko wiazanie-kolyske, ktorego on cierpial. Teraz mysle ze szkoda, bo byl bardzo marudnym i trudnym niemowlakiem. Nie raz powtarzam, ze chusta mi z nieba spadla. Szczegolnie przy dwojce dzieci jest dla mnie niezbedna. Odpowiedz Link
basiak36 I jeszcze 01.01.09, 16:17 dodam ze przydaje mi sie w roznych sytuacjach, najbardziej przy zakupach w supermarkecie, przy odbieraniu starszego dziecka ze szkoly (nie musze z auta wozka wyciagac), i przede wszystkim podczas licznych podrozy samolotem, bo latam sama z dziecmi i musze miec oko na starsze dziecko szczegolnie. Mala wtedy siedzi w chuscie. Odpowiedz Link
blaszany_dzwoneczek Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 14:56 Ja nosiłam gdzieś tak do 6-7 miesiąca, teraz już nie. W zeszłą zimę wózek był praktycznie nie używany. Jednak moja Anielka do wielkich wielbicielek chusty, ku mojemu rozczarowaniu, nie należała, w domu się w chuście złościła, więc tylko spacerowo, bo lepiej spała niż w wózku. No i jak przyszła wiosna, kombinezon out i inauguracja spacerówki - okazało się, że dziecię woli wózek. Zatem nic na siłę - porzuciłyśmy chustę. Przydała się jeszcze parę razy latem. Odpowiedz Link
fizula Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 15:15 Nie noszę tylko dlatego, że ex-chętni do noszenia wolą biegać. Odpowiedz Link
akaef Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 15:33 Nosiłam w chuście i w mei-tai, tyle, że jako chusty używałam bawełnianego sari. Niestety poznałam się z chustą dopiero jak mały miał 8 miesięcy i bardzo żałuję czasu straconego Teraz już tylko czasem w MT na plecach, ale nie za wiele, bo Franek raczej woli na własnych nogach zasuwać. W lesie lubił na plecach siedzieć, jak na grzyby chadzaliśmy Odpowiedz Link
wiola_wd Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 16:11 ja noszę od 2 lat i karmię już 33 miesiące Odpowiedz Link
mama.rozy Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 16:23 ja noszę w sumie już trzecie dziecko,chociaż dla pierwszej dwójki miałam tylko nosidło premaxxu,nawet nie wiedziałam,że istnieje coś innego,a dostępu do internetu nie miała.ale nie wspominam tego źle,nawet karmienie nam wychodziło.tylko na siedząco już było niewygodnie.przy trzecim odkryłam chusty,na wiosnę przymierzam się do kupienia MT.pozdrawiam Odpowiedz Link
ann_a30 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 16:38 Noszę od 3 miesięcy, chusta czekała aż synek wyjdzie ze szpitala. Karmię na razie krótko, ale mam nadzieję, że pociągniemy chociaż do 2 lat. Przy starszym synku chust nie znałam, a szkoda. Ale karmiłam długo. Teraz wózka nawet nie mam. Aha, i używam pieluszek wielorazowych. Inne "dziwactwa", które bym zaliczyła do nurtu ekologicznego (sorry, nie lubię tego słowa, ale nic mi na myśl nie przychodzi) to wychowanie bezpieluszkowe, poród domowy i homeschooling. Odpowiedz Link
asia889 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 16:56 Ja dopiero teraz zaczęłam używać chusty. Wcześniej nie wiedziałam, że jest coś takiego i używałam zwykłych nosidełek. Mój chuścioszek jest jeszcze malutki i nie jest jeszcze długo karmiony, ale ja już długo karmiącą mamą jestem po starszych dzieciach . Odpowiedz Link
hanti Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 17:11 noszę Kinię i Kamyka od urodzenia, Karolkę zaczęłam nosić później Odpowiedz Link
pilka87 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 18:07 I ja noszę Januszka od drugiego tygodnia życia,czyli 8 miesięcy,rodziłam w domu i pieluszkuję wielorazówkami. Na wychowanie bezpieluszkowe tym razem mi nie starczyło sił, ale moze trochę teraz popróbuję, podobno 8.-12. miesiąc życia to tez niezły moment na zaczęcie.. karmic zamierzam do 2 lat na pewno pozdrowienia Odpowiedz Link
edytadk Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 18:01 Synek 15-miesięcy, chusta jest nieodzownym elementem naszego życia codziennego (z wózka korzysta wyłącznie babcia). A na poważnie zaczęliśmy się nosić, gdy młody miał 4 miesiące - po wcześniejszych porażkach z Bebelulu Lulu "przesiadłam się" na wiązankę i to był strzał w dziesiątkę. Nosić i karmić zamierzam jeszcze dłuuugo Odpowiedz Link
m.a.r.t.a0 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 19:16 Nosiłam na poczatku częściej, ostatnio coraz rzadziej, chyba dlatego, ze młody coraz cięższy, a w wózku dobrze mu się śpi. Odpowiedz Link
aniuki Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 20:04 ja nosiłam przez pierwszy rok bardzo dużo. potem rzadziej, ale wciąż to uwielbiamy. teraz w sumie prawie nic, bo mnie lekarz przekonuje żeby nie kusić losu (jestem w 4mcu a córka 19 mcy wazy 12 kg jak nie lepiej). i tak ją wciąz gdzieś podsadzam i zsadzam. małego też mam zamiar nosic. nie wiem co zrobię jak się by się trafił (odpukać, tfu!) niechustowy.. na noszeniu go opiera się prawie cały mój Wielki Plan pt. jak przeżyć z dwójką w odstępie 2 lat Odpowiedz Link
channah13 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 20:15 ja noszę córcię od 5 miesiąca. dopiero wtedy dojrzałam do decyzji o zakupie chusty - czyli naczytałam się o nich sporo i wiem że następne dzieciątko będę nosić od początku mam wiązaną długą nati Odpowiedz Link
abiela Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 20:51 Nosilam w chuście od urodzenia, od 10 miesiąca w ergo baby carrier. Odpowiedz Link
jutycha Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 22:18 Nosilam od urodzenia do roku mojego dziecia. Potem bylo lato i Mloda zrezygnowala. Teraz nosimy sie tylko od wielkiego swieta bo cora lubi sobie pochodzic i od chusty woli mamine rece. Starszej niestety nie nosilam w chuscie. Odpowiedz Link
kam.xt Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 23:09 noszę w chuście i nosidłach ergonomicznych. Wielorazówek Karina tez używa, ale na zmianę z pampersami. Poród domowy i homeschooling to nie dla mnie ale z innych "dziwactw": wciąż wożę dziecko w foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy, w takim do 25kg. Bezpieczniej. Odpowiedz Link
akaef Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 23:16 kam.xt napisała: z > innych "dziwactw": wciąż wożę dziecko w foteliku ustawionym tyłem do kierunku > jazdy, w takim do 25kg. Bezpieczniej. O, my też tak młodego wozimy, właśnie w foteliku do 25 kg. Odpowiedz Link
basiak36 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 23:40 Ja tez specjalnie taki fotelik kupilam, zeby moc jak najdluzej wozic tylem Odpowiedz Link
pilka87 fotelik? 01.01.09, 23:54 Hmm, to ciekawe, nie słyszałam o czymś takim..POwiedzcie, to są jakieś specjalne foteliki, jakiejś konkretnej firmy, czy po prostu się je inaczej montuje?? My na razie dla naszego Młodego mamy fotelik 0-13 kg, więc się nie orientuje w kolejnych.Pozdrawiam Odpowiedz Link
wiola_wd Re: fotelik? 02.01.09, 02:03 to są specjalne foteliki z przedziału wagowego do 18 albo 25 kg, w Szwecji są to jedyne foteliki, w jakich można przewozić dzieci do około 4 lat. Fotelik montowany tyłem jest dużo bezpieczniejszy dla nierozwiniętego jeszcze kręgosłupa dziecka kilkuletniego. Ja właśnie jestem na etapie wyboru fotelika i nie wiem, czy zdecydować się na montowany tyłem czy jednak przodem (wtedy będzie to Maxi Cosi Priori z Isofixem - nie mam isofixu ale fotelik ma mocowanie pasami i dodatkową nogę stabilizującą). Gdybym miała młodsze dziecko pewnie zdecydowałabym się od razu na montowany tyłem ale moja córka ma prawie 3 lata, jest wyjątkowo drobna ( 9kg, 85cm, dość długo chorowała na zaburzenia wchłaniania i nie rosła, poza tym rozwija się normalnie) i jeszcze jeździ w foteliku 0-13 (MC Cabrio z bazą), kolejny kupię zapewne na co najmniej 4 lata (chociaż teraz zaczęła ładnie rosnąć) - ona lubi mieć towarzystwo więc muszę siedzieć koło niej a przy foteliku montowanym przodem ja mogłabym się przesiąść na przednie siedzenie w samochodzie Cały czas się waham, jednak te foteliki montowane tyłem wydają się naprawdę bezpieczniejsze. Mam jakieś 2-3 miesiące na decyzję bo w naszym Cabrio do końca fotelika brakuje jeszcze tylko centymetr nad główką. Tutaj jest sporo informacji o tych fotelikach: fotelik.blox.pl/html Odpowiedz Link
izat7307 Re: Kto nosi w chuście? 01.01.09, 23:27 A ja jestem niezarażona chustą!!! Choć karmię długo i z ochotą: pierwszego synka 33 miesiące a drugiego dopiero 4 , ale też będzie długo... Chusta nigdy mnie nie pociągała, być może dlatego, że mam dość spokojne dzieci, które pocycają i bez problemów spacerują w wózku, śpią na łóżku (moim, małżeńskim!) i pozwalają "coś tam" zrobić. Obym tylko nie zapeszyła Odpowiedz Link
ann_a30 Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 00:52 A o tym foteliku to ja nie słyszałam. Co do porodu domowego to nie był mi dany, mimo, że chciany... Homeschooling nie dla nas, bo mamy nieprzeciętną szkołę, ale mieszając w Polsce rozważałam. Dodam kolejne 'dziwactwo' - naturalne planowanie rodziny. Mają gdzieś tam forum na Gazeta.pl Odpowiedz Link
monicus ja juz drugie :) 02.01.09, 11:49 i nie wiem kto bardziej lubi to noszenie, ja czy dzieci? Odpowiedz Link
majelka2 Re: ja juz drugie :) 02.01.09, 12:00 ja mam zamiar, bo słyszałam, że nawet bliźniaki można nosic w jednej chuście no a jakbym nie dała rady, to Tatuś weźmie w drugą. Przy Julii jakoś sama nie wiem czemu nie pomyślałam, żeby spróbowac z chustą. Ale teraz siostra ma przyjechac do nas ze swoim synkiem to zobaczę, jak to w ogóle wygląda "na żywo" Odpowiedz Link
kejzi-mejzi Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 12:33 Ja noszę w chustach rozmaitych, lubie to prawie tak samo jak karmienie. teraz juz glownie w plecaczku, bo maly ciezki, a widoki tez ma lepsze na plecach. fotelik do 18 kg tylem tez mam . tylko pampki mamy jednorazowe. Odpowiedz Link
ata99 Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 14:35 Chusta to nasz wielki sprzymierzeniec. Dostałam ją od mojej Mamy, kiedy synek miał 2 miesiące. To taka zwykła chusta bez regulacji i początkowo nie bardzo wiedziałam, jak nosić maluszka. Wydawało mi się, że w niej ginie i może ma duszno? Bardzo szybko odkryłam, że synek zasypia w niej w tempie ekspresowym, a kiedy jeszcze nauczyłam się w niej karmić- po prostu rewelacja! Teraz mój syn ma 23 mies i kiedy jest zmęczony, przynosi mi chustę i pakuje się do niej. Waży już 12,5 kg i ledwie się w niej mieści! Nóżki ma na moich plecach, ale jest szczęśliwy, żłopie mleczko, czasem zasypia. Bez chusty, byłoby bez porównania trudniej. Odpowiedz Link
moyyra Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 15:55 ja nosze mlodszego synka nosze, ale nie karmilam Odpowiedz Link
agasobczak Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 16:10 Nosze... karmie drugie pierwsze dosc krotko Ale czy to jest cecha wspolna? Odpowiedz Link
mama_mak Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 19:33 Ja kupilam chuste, jak Ula miala 3 mce a nie mialam odwagi nosic na dworzu. Potem sie zima zrobila. Za to w domu codziennie spala w chuscie, podczas, gdy ja sobie cos ram robilam, nawet ziemniaki obieralam. tak to bylo nosidlo no i staralam sie Ja do wozka wezwyczaic, czego teraz zaluje, bo Ona nie cierpiala. Potem poznalam przyjaciolke, ktora swoja ciagle nosila, Ula miala wtedy roczek i ja zaczelam tez nalogowo. Na wakacjach u tesciow okazalo sie, ze a) stamiasto sie do wozka absolutnie nie nadaje, b) na tropikalne upaly miec cycusia pod reka bylo idealne. No i tak zostalo. Czasem dla zmiany kata patrzenia na swiat Ula sama chce wozek ale chsuta to grunt, choc zima przy 11,5kg dzieciaka i ubraniach to sie zasapuje... dobrze, ze duzo chodzi Odpowiedz Link
buns Re: Kto nosi w chuście? 02.01.09, 20:11 i ja - wprawdzie teraz w MT lub pouchu moją prawie 2latkę noszę, ale nie tak dawno i w chustach Odpowiedz Link
krystynacr Ja w Mei Taiu :) 03.01.09, 10:26 Aczkolwiek ostatnio rzadko, bo Junior wyrósł i woli biegać na własnych nóżkach Przy dłuższych spacerach nadal jest jak znalazł, jak Młody się zmęczy. Zgadzam się, że długie karmienie i chusta itp noszenia są z tej samej bajki )) Odpowiedz Link
jagandra Re: Kto nosi w chuście? 03.01.09, 23:53 Noszę. Przez prawie 3 miesiące nosiłam małą niemal codziennie, bo nie akceptowała wózka, a spacery z dzieckiem na jednym ręku i wózkiem pchanym drugą ręką nie należą do przyjemnych Niestety Klucha jest ciężka, a ja mam kłopoty z kręgosłupem i w końcu mimo ćwiczeń i masaży zaczęłam utykać na jedną nogę, nie wspominając już o zwyczajnym, codziennym bólu karku i krzyża. Na szczęście dziecko mi się przeprosiło z wózkiem i teraz staram się ją nosić nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Odpowiedz Link
kobraluca Re: Kto nosi w chuście? 04.01.09, 03:46 tez nosze i uwielbiam to, w trakcie choroby lub boolesnego zabkowania chusta jest niezastapiona Odpowiedz Link
kristin4 Re: Ja :) 04.01.09, 11:16 Teraz rzadziej ale w lecie bardzo często, a na wczasach to całe wieczory, mała uwielbia cycusiac w chuście. Odpowiedz Link
apikulka Re: Kto nosi w chuście? 05.01.09, 23:18 I ja też noszę w chuście. Ostatnio niestety trochę mniej, bo zima i nie zawsze udaje się noszenie zorganizować - zwłaszcza gdy trzeba dodatkowo samochodem się przemieszczać... Odpowiedz Link
aldakra Re: Kto nosi w chuście? 06.01.09, 10:34 Ja noszę, czy raczej nosiłam, bo dziecko się za ciężkie na mój kręgosłup zrobiło i teraz nosi mąż jak będzie cieplej przerzucimy małą na plecy i wtedy pewnie znowu wrócę do noszenia Odpowiedz Link