Dodaj do ulubionych

miło słyszeć

06.05.09, 21:51
Miałam dziś okazję porozmawiać z lekarzem gin.bardzo doświadczony, już
na emeryturze. Spytałam co sądzi o długim karmieniu i byłam pewna, że
mnie wyśmieje. Położna ktora była świadkiem tej rozmowy, zaczęła
swoje, że to przecież już raczej potrzeba przytulenia itp. dyrdymały,
a Pan Doktor się sprzeciwił stanowczo takiej opinii. Stwierdził, że
lepszego mleka nikt nie wymyślił i jeśli jest to trzeba się cieszyć i
korzystać. Nawet i 3 lata, a może ciut więcej. Mądry stary lekarz, od
razu mi się zrobiło weselej.
Obserwuj wątek
    • kasiale73 Re: miło słyszeć 06.05.09, 22:41
      szkoda tylko, że takich "ze świecą szukać".
      • matma100 Re: miło słyszeć 07.05.09, 10:30
        Ja na ostatniej wizycie u gina tak niesmiało sie przyznałam, ze
        jeszcze karmie moja dwuletnia córeczke. A pani doktor powiedziała,
        ze to bardzo dobrze i mam karmic jak najdłuzej. Nasza pani pediatra
        smieje sie, ze pewnie do trzech lat pociagniemy.
        Dobrze jest miec takie wsparcie.
        • szczur.w.sosie Re: miło słyszeć 07.05.09, 12:09
          Ja na wizycie u pediatry wspomniałam o wprowadzaniu pokarmów, tzn zmierzałam do
          tego, że mam plan karmić wyłącznie piersią przez rok. Lekarka już się
          wystraszyła, że ja chcę już wprowadzać (synek miał 5m-cy urodzeniowe/2
          korygowane) i woła, że nie, że za wcześnie. Jak wyjaśniłam, to odetchnęła i
          powiedziała, że WHO każe 6 m-cy, ale rok można spokojnie karmić wyłącznie
          piersią. Sama zresztą b. długo karmiła. Byleby nie bronić, jak dziecko jest
          gotowe i chce, bo tu bardziej o rozwój chodzi (np nauka gryzienia, zabawa
          jedzeniem) niż o wartość tych pokarmów. W każdym razie zakaz podawania jak nie
          siedzi samodzielnie (no, nie siedzi, więc żywimy się samą piersią).
          I to już któraś osoba, która uważa że karmienie do roku wyłącznie piersią jest OK.
          • midla Re: miło słyszeć 07.05.09, 13:49
            Boże, skąd wy bierzecie takich lekarzy smile
            • joannaiwa Re: miło słyszeć 07.05.09, 21:52
              mojapediatra - matka 4 dzieci też powiedziała, żeby karmić tak długo jak dziecko czuje potrzebę i mama chce. Mój w wieku 3,5 roku ma już inne piorytety smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka