Dodaj do ulubionych

Częstotliwość zajęć

30.01.22, 20:28
Dawno nikt nie zakładał nowego wątku. Rzadko tu co prawda bywam, ale zdarza mi się :)

Ostatnio jest wysyp ludzi chcących uczyć się raz w tygodniu po jednej godzinie. W mojej skromnej opinii wydaje mi się, że o ile może to być wystarczające dla osoby już biegle znającej język, np. na poziomie B2/C1 po to by utrzymać poziom, to w przypadku osób na poziomie A1/A2 to jest to ogromne nieporozumienie. Często mówię takim osobom, że jest to za mało i powinni uczyć się dwa razy w tygodniu. Udaje mi się przekonać niektórych do mojego pomysłu, ale część ludzi jest mega oporna i wychodzą z założenia, że nauka języka obcego to nauka na pamięć budowy pantofelka, czy innej ameby, a nie ciągłe powtarzanie. Według mnie taka nauka to strata czasu i męczarnia dla lektora. Zaznaczam, że do mnie zgłaszają się osoby dorosłe, często pracujące w korpo. Są to osoby posiadające rodziny i z doświadczenia wiem, że nie uczą się regularnie, tylko tuż przed lekcją.

Co Wy robicie w takiej sytuacji? Bierzecie kursanta nie obiecując zbyt wiele, czy zachęcacie do częstszych spotkań? Jak podchodzicie do postawy takich kursantów?
Obserwuj wątek
  • there.there Re: Częstotliwość zajęć 25.02.22, 18:58
   Problem w tym, że nie mam często na tyle czasu by proponować 2xtyg, więc jedziemy 1xtyg i wiem, że to mało. Sugeruję wtedy 90 min jeśli sam mam czas, ale często nie mam, więc faktycznie czasem bez sensu to wszystko z początkującymi.
   • midds2 Re: Częstotliwość zajęć 01.03.22, 18:51
    Dlatego ja nie uczę po prostu osób zupełnie początkujących, to orka na ugorze. :)
    • there.there Re: Częstotliwość zajęć 03.03.22, 11:45
     Heh no wiadomo, najlepiej uczyć tych co już coś umieją. Nie znoszę początkujących, dużo więcej z nimi roboty i ciężko też im czasem wytrwać w postanowieniu nauki. Są też tacy, co świadomie z oszczędności decydują się na jedną godzinę i oczekują cudów, a nie każdy ma takie same zdolności językowe.
  • mewa-01 Re: Częstotliwość zajęć 03.05.22, 20:07
   I znowu zrobiłam to samo :) Założyłam wątek i zniknęłam.
   Zmarła mi mama w lutym :( i nie miałam siły tutaj wrócić. Widzę, że osoby, które wypowiedziały się myślą podobnie jak ja. Zwykle piszę w ogłoszeniach, że uczę od poziomu B1 wzwyż, ale i tak zgłaszają się początkujący. Nie oznacza to, że odmawiam, ale staram się nie mieć ich więcej niż 2 osoby. I od razu namawiam na zajęcia 2x w tygodniu. Tak naprawdę, to zauważyłam taki trend u kursantów, że raz w tygodniu po godzinie im wystarczy. Potem widzą swoje mierne efekty i zmieniają lektora, bo to przecież jego wina, prawda? Bo oczekiwali cudu, tak jak w przypadku cudownej diety, która po tygodniu spowoduje redukcję wagi o 10 kg. Upatruję tutaj winę u niektórych szkół językowych, które twierdzą, że nauczą mówić w ciągu 3-6 miesięcy. Kiedyś pamiętam słynny kurs SITA ze słuchawkami i muzyczką relaksacyjną, słynne szkoły CALLAN, po których kursanci recytowali gotowce, ale od siebie nic nie potrafili powiedzieć.
   Ot, takie mam przemyślenia. Chyba czas pojechać gdzieś na urlop :)
  • midds2 Re: Częstotliwość zajęć 17.06.22, 11:18
   Moi drodzy, jak tam wakacje? Pracujecie, odpoczywacie? :)
   • mewa-01 Re: Częstotliwość zajęć 13.09.22, 13:37
    Oprócz zaplanowanego urlopu pracowałam w miarę normalnie. Miałam średnio 5 lekcji dziennie, może w jednym tygodniu - 4 dziennie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka