Dodaj do ulubionych

nadpotliwość???

16.02.06, 18:12
Mam straszny problem z nadpotliwością pod pachami.Nie chodzi nawet o zapach
bo jest praktycznie bezwonne ale o dyskomfort. Kiedy ubieram sie do pracy po
kilku minutach mam już mokrą bluzkę. Często muszę chodzic do łazienki i się
odświeżać. Czytałam ze jest to nadpotliwość miejscowa którą leczy się dość
drogimi zastrzykami i leczenie trzeba powtarzać. Czy są jakieś inne sposoby?
To naprawdę przeszkadza w kontaktach towarzyskich,czuję się taka "brudna" i
nieswieża.Nie mogę sobie kupić bluzek, które mi się podobają bo wiem ze ich
nie założę, chodzi o obcisłe ubrania.Pmóżcie
Obserwuj wątek
    • maggier Re: nadpotliwość??? 16.02.06, 18:23
      to co opisujesz to tak jakbym opisywała swoja sytuację sprzed roku. Potliwość
      pach doprowadzała mnie do szału : jak się tylko trochę spociłam - stres, że mam
      już widoczne mokre plamy na bluzce etc. Zaczęłam użwać anyperspirantu Etiaxil.
      jest to bardzo silny antyper dostępny w aptece bez recepty. Kosztuje ok 50zł.
      Stosuje się go raz na tydzień, na noc. Wszystko jest opisane na ulotce (jak i
      kiedy używać). U mnie działa i czuje się fenomenalnie - wkońcu kupuję bluzki,
      które mi się podobają, a nie te, na których nie będzie widać, że się
      spocęwink))))))/czy u ciebie bedzie działać musisz sama sprawdzić (podobno każda
      skóra inaczej reaguje)/

buziaki
    • Gość: k Re: nadpotliwość??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.06, 07:48
      hejka mam to samo po umyciu i nasmarowaniu się balsamem już czuję że pod pachami
      robi się wilgotno więc czasem nawet nie zdążę się psiknąć dezodorantemsadjak się
      stresuję to już jest wogóle fajnie, czy myślicie że ten stres ma jakis wpływ na
      tarczycę i stąd te mokre pachy w ciągu kilku minut??

tańsza wersja etiaxil'u to antidral kosztuje ok 12-14zł może zacznij od tego a
      jak nie pomoże to wtedy etiaxil, ja właśnie myślę czy zawracać głowę lekarce
      (pewnie się dziwnie popatrzy że co ja niby chcę??) czy kupić antidral i zacząć
      kurację bo teraz jest chłodno więc nie jest najgorzej ale wiosna tuż tuż i znowu
      będzie widać
      • Gość: anna Re: nadpotliwość??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.06, 18:28
        Ja też mam ten problem. Badałam sobie tarczycę ale jest ok, a nadpotliwość
        czasem po prostu bierze się znikąd i nie jest wynikiem choroby. Ja stosuję
        antidral na noc co drugi dzień (tzn. noc) na umyte i dobrze osuszone pachy.
        Ostrzegam - trzeba dobrze umyć i wysuszyć bo inaczej potwornie piecze. Nie
        można przesadzić z ilością bo może dojść do silnego podrażnienia skóry. Ja się
        naprawdę potwornie pociłam ale teraz jest ok.
          • tomisia123 Re: nadpotliwość??? 18.02.06, 17:16
            znam ten ból. mokre pachy, plamy na ubraniach...i jak tu rece do gory
            podnisc.ou jakiegos czsu uzywam etiaxilu.jest rewelacyjny.stosuje go raz w tyg
            i problem zniknął.warto zapłacic 40 zł, starcza na bardzo dlugo.
        • Gość: GOSĆ Sympatektomia IP: *.rev.stofanet.dk 10.10.13, 22:08
          Witam!

3 tyg. temu przeszłam sympatektomię klatki piersiowej obustronną. Dzień przed operacją pojechałam do szpitala i zrobili mi wszelkie badania ( pobranie krwi, rentgen, i wiele innych ale nie znam nazw) Na następny dzień zupełnie na czczo pojechałam do szpitala,gdzie dostałam leki uspokajajace przed operacją. Operacja przebiegała w narkozie.Poprzebudzeniu czułam okropny ból i pieczenie w klatce piersiowej około godziny, pózniej było już coraz lepiej po 8 godzinach ( osłabiona ale sprawna) ubrałam się i mogłam wrócić do domu. Nacięcia były wykonane pod pachą, praktycznie ich nie widać po 3 tyg. Ręce mam suche, pachy suche a mało tego uspokoiły się stopy!smile Pocę się trochę w nocy na plecach ,udach i tyłku. Ale nie jest to bardzo uciązliwe. Jedyne co zauwarzyłam ze skutków ubocznych , to ,to że marzne i musze sie cieplej ubierać, czasami nawet się trzęsę kiedy nie jest bardzo zimno i mam dziwny lekki ucisk w klatce piersiowej. Chiałam się podzieli moimi przezyciami bo sama korzystałam z forów. Pozdrawiam
    • anjolka77 Re: nadpotliwość??? 22.11.13, 17:21
      Może być nadpotliwość albo możesz też mieć np niedobór potasu. Też się dużo za dużo pociłam, zrobiłam sobie odpowiednie badania, wyszło, że mam potas sporo poniżej normy. Dostałam o lekarza kilka zaleceń, w aptece kupiłam sobie Katelin + , zmieniłam trochę dietę i pomogło. Pocę się mniej, ale z drugiej strony też pamiętaj, że człowiek jest tak skonstruowany, że po prostu musi się pocić.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka