Dodaj do ulubionych

Starzejące łożysko w 36 tyg

22.12.03, 20:03
Jestem załamana własnie wróciłam od prywatnego ginekologa, nie miałam USG od
16 tyg i nagle dowiaduje sie tylu rzeczy. Po pierwsze ze dzidzia ma wage i
wymiary na 34 tydz a skończyłam 36 czy mam sie mocno martwic? Poza tym lekarz
powiedział ze starzeje mi sie łożysko bardzo sie martwie zostały 4 tyg a
dzidzia ma wagę 2350.b Do tego powiedział ze mało wód- na granicy normy i na
koniec ze ułozone pośladkami i bedzie cesarskie. Coż na to nikt nie poradzi
choć panicznie sie boje ale czy tymi pozostałymi rzeczami mocno sie martwic?

Obserwuj wątek
    • lilith76 Re: Starzejące łożysko w 36 tyg 23.12.03, 09:33
      nie wiem, czy to pocieszy, ale sześć lat towarzyszyłam przyjaciółce na USG (36
      tyd), wykonywanym w najmodniejszym w mieście szpitalu, pierwszym w
      rankingu "Rodzić po ludzku". badanie wykazało 32 tydzień ciąży i bardzo
      malutkie dziecko. w dodatku przyjaciółkę wypytywano czy aby nie miała w
      rodzinie chorób gentycznych i grzecznie doradzono aby wybrała inny szpital na
      poród. informacje wystarczająco ją przeraziły. dziecko urodziło się w terminie
      (ale nie tym USG) o normalnej dla noworodka wadze, zdrowe i za trzy tygodnie
      świętuje 6 urodziny. aparaty moga się niekiedy mylić.

na twoim miejscu zrobiłabym kolejne USG, ale w innym miejscu. jeżeli informacje
      się pokryją spytała lekarza jakie to może mieć konsekwencje dla dziecka.
      ostatni miesiąc ciąży to okres intensywnego przybierania na wadze także dziecko
      może ważyć niedługo więcej. pamiętaj - gdyby istniało zagrożenie dla dziecka
      już teraz, to lekarz chyba nie posłał by cię do domu tak spokojnie. ciesz się
      Świętami i Nowym Rokiem smile
      • igka Re: Starzejące łożysko w 36 tyg 23.12.03, 17:04
        Hej!
        Łożyskiem się nie przejmuj. Mi lekarz powiedział to samo (w 32 tygodniu!), a
        ciążę przenosiłam o 10 dni i urodziłam zdrową córeczkę, która dostała 10
        punktów. Tylko musiałam co 3-4 dni chodzić na usg, a to kosztowało. Głowa do
        góry.
    • malwes Re: Starzejące łożysko w 36 tyg 23.12.03, 11:56
      Witaj,
      To dobry pomysł, żeby powtórzyć usg. Inna rzecz, to taka, że może twój dzidziuś
      po prostu będzie mały - jedne kobiety rodzą maluchy 2,5kg a inne 4,5 i na to
      nie ma reguły. Jedne i drugie są donoszone.
      Jeśli chodzi o starzejące się łożysko, no to musi się starzeć. To normalny
      proces przed porodem. Jaki stopień dojrzałości ma: II czy III. Jak dwa, to
      chyba normalnie, jak III to może to znaczy, że urodzisz już wkrótce, np w 38
      tyg i to też jest normalne. Lekarze przyjmują, że poród między 38 a 42 tyg jest
      jak najbardziej "w normie". Na ten wczesniejszy poród może też wpłynąć
      zmniejszenie wód. Wody się chyba zmniejszają przed porodem. Szkoda, że nie
      miałaś żadnego USG około 22-25 tyg. Pewnie wiedziałabyś coś więcej. Możesz też
      wybrać się na izbe przyjęć jakiegoś szpitala klinicznego, oni cię obajrzą
      dokładnie i zdecydują czy jest się czym martwić czy nie. Tam jest zwykle i
      dobry sprzęt i dobrzy lekarze. To chyba najlepsze wyjście, bo po co zamartwiac
      się przez Święta, jeśli możesz to wszystko wyjaśnić tak szybko.
      Pozdrawiam.
        • lilith76 Re: Starzejące łożysko w 36 tyg 23.12.03, 14:25
          to się bardzo często zdarza, ale gdy USG wykazuje ciążę starszą niż wyliczenia.
          w dzisiejszych czasach kobiety dowiadują się o ciąży najwcześniej jak to
          możliwe i trudno uwierzyć, że choć było się w 6 tygodniu, to tak na prawdę był
          to 2 tydzień (kiedy sytuacja odwrotna się zdarza).
          ale sprawdzenie, na wszelki wypadek, można sprawdzić terminy ostatniej
          miesiączki, testów ciążowych.
    • monika.antepowicz Re: Starzejące łożysko w 36 tyg 24.12.03, 22:08
      Myśle,ze nie należy sie zamartwiac- ale nie mozna tych objawów bagatelizowac-
      osobiście zazleciłabym monitorowanie- licenie ruchów płodu i monitorowanie ktg,
      a w dniu ukończenia 38 tygodnia ciąży- mozna rozważyć hospitalizację i
      ukończen9e ciaży. Warto też za kuilka dni powtórzyc badanie usg w celu oceny
      ilości płynu owodniowego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka