Dodaj do ulubionych

Węzły chłonne

28.05.20, 13:48
Dzień dobry,
Ostatnio wyczułam małego guzka na szyi. Kolejne na potylicy głownie po stronie prawej.Usg szyi wskazało na liczne hipoechogeniczne powiekszone węzły. W szczególności podżuchwowy i nadobojczykowy prawy. Morfologia kompletnie nic nie wykazała. Wszystko w normie. Przestraszona poszłam do ginekologa - powiększone prawe hipoechogeniczne węzły pachowe, podobojczykowe i nadobojczykowe. Bez zmian w piersiach. RTG klatki piersiowej i usg jamy brzusznej w normie. Mam już umówioną wizytę u hematologa. Niestety umieram z przerażenia i paniki. Ze względu na mój wywiad rodzinny - siostra z rakiem piersi. Co mogą oznaczać prawostronnie powiększone węzły? Oprócz biopsji jakie można zrobić jeszcze badania?
Obserwuj wątek
   • nocna_mara Re: Węzły chłonne 29.05.20, 06:04
    Właśnie nie ma słowa pakietowe. Są tylko węzly powiększone hipoechogeniczne. Oprócz ogromnego zmęczenia nie mam żadnych innych objawów. Cały czas żyję w stresie, że to może rak piersi, że guz jest niewidoczny w USG i dał przerzuty na węzły.
  • marancia-wpl Re: Węzły chłonne 31.05.20, 16:07
   Nie słyszałam o przypadku, żeby nowotwór piersi zaatakował węzły, nie będąc widoczny w samej piersi. Ale jeśli masz kasę możesz zrobić "płynną biopsję". Sprawdź sobie w wyszukiwarce. Tańszy wariant - możesz sobie zrobić badanie D-dimerów, przekroczenie normy może wskazywać na onkohistorię. Przede wszystkim się nie martw i nie stresuj, bo po pierwsze nie masz absolutnie powodów, a po drugie obniżasz swoją odporność i nie pozwalasz swojemu organizmowi uporać się z chwilowym kryzysem. Pozdrawiam Cię serdecznie. Anka (po wielu przejściach onkologicznych).
   • nocna_mara Re: Węzły chłonne 02.06.20, 10:14
    Bardzo Ci dziękuję Marancia za słowa wsparcia. Jestem po wizycie u hematologa, czekam na konsultację chirurgiczną a następnie usunięcie węzła. Pozdrawiam serdecznie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka