Dodaj do ulubionych

Problemy z wątrobą

05.07.22, 10:38
Witam,
opiszę mój problem. Otóż mam 26 lat. Od około roku odczuwam dyskomfort z prawej strony pod żebrami oraz spadek formy i męczenie się. Brak innych objawów. Przez ten cały czas trochę to bagatelizowałem, nie byłem u lekarza chyba ze strachu, bardzo zła dieta (dużo słodyczy, chipsów, pepsi itp). W końcu zdecydowałem się pójść niedawno do lekarza zrobić wszystkie badania + USG. Badania krwi to lekko podwyższony cholesterol, za to ALAT 128 ASPAT 58 oraz USG wskazało że wątroba jest powiększona z cechami stłuszczenia oraz wysoką echogenicznością. Bardzo się wystraszyłem i nadal żyję w strachu o przyszłość. Od piątku zażywam leki i mam dietę. Piję tylko wodę. Biorę również Ostropest plamisty. Dodatkowo od piątku schudłem około 4 kg (w 5 dni). Bardzo się boje. Czy to może być normalne przy takiej diecie? Może dodatkowo stres wchodzi w grę? Bardzo proszę o porady. Nie mogę normalnie pracować przez ten stres....
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Problemy z wątrobą 05.07.22, 17:29
      Trzymaj dietę, wątroba się regeneruje, młody jesteś, więc może wyjdziesz z tego bez szwanku.
      Schudłeś, bo może ze stresu za mało jesz?
      Ostropest odpuść, szkoda kasy. Sylimarynę ma głównie w tej czarnej łupince, która przez układ pokarmowy prawie nie jest trawiona.
      Zacznij się ruszać, coś lekko trenować, żeby zbić cholesterol
      Niealkoholowego stłuszczenie? Zrób krzywą cukrową.
      Poza tym na NFZ chyba nie ma, ale prywatnie - po 3 miesiącach leczenia - elastografia (fibroscan)?

• krybuk1995 Re: Problemy z wątrobą 10.07.22, 16:32
        Tak jak piłem mnóstwo słodkich napoi tak od dwóch tygodni tylko woda. Nie jem nic smażonego, wszystko praktycznie gotowane. Z przypraw używam tylko soli. Biorę essentiale forte oraz tabletki na receptę przepisane przez lekarza. Alkohol piłem jednak nie było to codziennie, jedynie okazjonalnie. Staram się jesc tyle żeby nie być głodnym. Jak długo może potrwać taka regeneracja wątroby?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka